Genk – Neapol 0:0 (kon.) | Slavia – Dortmund 0:2 (kon.) | Liverpool – Salzburg 4:3 (kon.)
Barcelona – Inter 2:1 (kon.) | Zenit – Benfica 3:1 (kon.) | RB Lipsko – Lyon 0:2 (kon.)
Valencia – Ajax 0:3 (kon.) | Lille – Chelsea 1:2 (kon.)
Liverpool FC
4:3 (3:1)
FC Red Bull Salzburg
Středa 02.10.2019, 21:00 • Anfield Road, Liverpool • Liga mistrů • Skupina E

Liverpool se tedy trápil i ve druhém vystoupení a zatím nepředvádí přesvědčivé výkony v letošním ročníku Ligy mistrů. Na svém kontě má tedy první tři body a určitě budou muset něco změnit do dalších zápasů, neboť v dalším kole je čeká Genk, který dnes dokázal remizovat 0:0 s Neapolí! (22:56:03)

Po první půl hodině hry to vypadalo na jasnou záležitost ze strany domácích. Ti se dostali do tří brankového trháku. Jejich soupeř ještě dokázal snížit na rozdíl dvou branek. Nejspíše mnoho lidí neočekávalo, že se ve druhém poločase dočkáme po odehrání patnácti minut výsledku 3:3! Rázem domácí fotbalisté znejistili a ztratili na nějakou chvíli pevnou půdu pod nohami. Salcburk se dostal k dalším příležitostem a klidně mohl jít do vedení. Avšak nakonec se štěstí opět přiklonilo na stranu Liverpoolu, který dokázal vstřelit čtvrtou branku a od té doby si hlídal tento stav zápasu až do konce.

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:5. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 7:12.

90+3

90+3
    Poslední minuta, domácí celek drží míč na polovině Salcburku a nejspíše si připíše první tři body v letošním ročníku.

90+2
    Útočný výpad Salcburku, který nebude znamenat nic zajímavého.

90+1
    Nastavují se ještě tři minuty.

90+1
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Naby Keïta.

89
    Salah před brankou, kde dostal míč a to znamená výraznou pohotovost. Nakonec byl dříve u míče hostující brankář.

Zákroky brankáře Adrián: 2.

Zákroky brankáře Cican Stankovic: 1.

88
    Domácí celek rozehrává a nikam se svou rozehrávkou nespěchá.

87
    Standardní situaci se Salcburku nepodařilo ideálně rozehrát a jejich soupeř záhy získává míč zpět pod svou kontrolu.

87
    A nakonec tu máme první žlutou kartu, kterou vidí Fabinho za faul na Majeeda Ashimeru.

84
    Hráči v červených dresech kombinují a kontrolují svou hru. Avšak to už jsme tady viděli v průběhu zápasu a přesto dokázal jejich soupeř srovnat tří brankové manko.

83
    66:34% je aktuální držení míče.

82
    Tak jak byl trenér Klopp v začátku zápasu klidný na střídačce, nyní hodně gestikuluje směrem k hráčům.

81
    Zápas nám zatím nenabídl žlutou kartu. Lze tedy říci, že oba celky hrají v rámci slušnosti.

80
    Dokonce zápasu nám zbývá deset minut, což je ještě relativně dostatek času k tomu, aby Salcburk vyrovnal a šokoval anglický velkoklub.

Adam Dořák

Branky: 9. Mané (Firmino), 25. Robertson (Alexander-Arnold), 36. M. Salah, 69. M. Salah (Firmino) – 39. Hwang Hi-čchan (Mwepu), 56. Minamino (Hwang Hi-čchan), 60. Häland (Minamino)

Karty:   87. Fabinho (LIV)

Liverpool FC: Adrián – Robertson, V. van Dijk, Joe Gomez, Alexander-Arnold – Wijnaldum (64. Origi), Fabinho, J. Henderson (C) (62. Milner) – Mané, Firmino, M. Salah (90+1. Keïta).
    Náhradníci: Kelleher – Lovren, Milner, Keïta, Oxlade-Chamberlain, Lallana, Origi.

FC Red Bull Salzburg: Stankovic – Kristensen, Onguéné, Wöber, Ulmer (C) – Szoboszlai (71. Okugawa), Junuzović (78. Ashimeru), Mwepu, Minamino – Hwang Hi-čchan, Daka (56. Häland).
    Náhradníci: Miguel – Ashimeru, S. Koïta, Ramalho, Farkas, Häland, Okugawa.

Rozhodčí: Andreas Ekberg – M. Culum, S. Hallberg (SWE)