Třemošná – Plzeň 2:6 (kon.) | Zlín – HK MD Šumperk 5:4 (po pr.) | Technika Brno – Slavia 0:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – Tábor 3:1 (kon.) | Jihlava – Pardubice 2:9 (kon.) | Hvězda Praha – Kladno 3:6 (kon.)
HC Litvínov – Chomutov 3:0 (kon.) | Třinec – Přerov 3:2 (kon.) | K. Vary – Kobra 7:1 (kon.)
Poruba – Vsetín 3:2 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Č. Budějovice 2:1 (kon.)
Olomouc – Vítkovice 0:4 (kon.) | Havířov – Kometa Brno 3:2 (po pr.) | PZ Kladno – Sparta 0:10 (kon.)
Berani Zlín
5:4 (2:1, 1:1, 1:2 - 1:0)
HK Mladí Draci Šumperk
Sobota 05.10.2019, 12:00 • PSG aréna, Zlín • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

PSG Berani Zlín: Hamrla (Synek) – Nábělek, Sýkora, Burian, Čapka, Hoferek (C) – Chludil (A), Broža, Tomeček, Ševčík, Mojžíš, Matúšů, Laciga, Ramert, Frömel (A), Jecho, Lavička.

HK Mladí Draci Šumperk: Ryšavý (Šedivý) – Seidenglanz, Minařík, Slabý, Kareš, Zavoral, Netolický, Blaško, Koutecký, Panáček – Burda, Slováček, Kučera (A), Fibigr (C), Trögner, Janech, Haas, Šucha.

Rozhodčí: Šudoma – Kleprlík, Kučera.

00:01

00:19
    První střelu zápasu si připisuje Fibigr, ale mířil jen těsně vedle levou tyčku domácí klece.

00:59
    Ještě nějakou chvíli se hrálo v pásmu Zlína, který se nakonec osvobodil zakázaným uvolněním.

01:13
    Vyhození Buriana je tečované na střídačku Beranů, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

01:55
    Ševci se poprvé usazují v útočném pásmu, čehož chtěl využít Tomeček, ale k zakončení se nakonec neprodral.

02:36
    Zase se však hraje před Hamrlou, který ale na svůj první zákrok stále čeká.

03:02
    Mladí Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk proměňuje úvodní tlak v první branku! JIŘÍ FIBIGR se dostal k puku, neváhál a z mezikruží ihned zakončil. Hamrla šel proti střele lapačkou, ale kotouč jen prudce zpomalil, takže se puk nakonec dostal za brankovou čáru. Bez asistence.

03:58
    Zlín se okamžitě pokouší o vyrovnání, opět něco vymýšlel Tomeček, ale ten neodolal přesile.

04:52
    Broža se na modré čáře dobře uvolnil, ale kotouč napálil přímo do brankáře Šedivého, který tak bez problémů zasáhl.

05:21
    Kotouč je opět mimo hrací plochu, následova tak bude buly ve střední třetině.

05:38
    Domácí gólman musel vytahovat svou lapačku a ani tentokrát to nebyl jistý zákrok. Kotouč však tentokrát skončil daleko od domácí brány.

06:13
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Antonín Kareš – 2 min., podrážení).

06:38
    Domácí přihrávka směřovala před branku, v těchto prostorech se angažoval Broža, ale přes dva obránce nakonec Šedivého neprostřelil.

07:18
    Draci se v oslabení zatím bez problémů brání, kotouč už podruhé vyhazují až za Hamrlu.

07:46
    Nahození Tomečka brankář Šumperka vůbec neviděl, ale naštěstí pro hosty kotouč nemířil mezi tři tyče.

08:08
    Zlín právě vstřelil branku!
    Berani vyrovnávají a nemohl se o to postarat nikdy jiný než LUKÁŠ CHLUDIL. Ten vypálil z první z levého kruhu, a i když měl Šedivý dobrý výhled, tak tvrdou ránu nedokázal zastavit. Asistence: Michal Tomeček a Matěj Mojžíš.

08:46
    Šumperk chce své vedení rychle zpět, nyní vybojoval alespoň vhazování v útočném pásmu.

09:18
    Slováček nachystal střeleckou pozici pro svého spoluhráče, ale ten od modré čáry nemířil přesně.

09:51
    Hamrla raději schová kotouč pod svou vyrážečku, takže se opět bude vhazovat po jeho pravé ruce.

10:01

10:16
    Berani se ihned pokouší využít i druhou přesilovou hru, ale to tentokrát nedovolil Šedivý.

10:37
    Chludil chtěl sám vyvézt kotouč až do útočné třetiny, ale jeho spoluhráč vjel do útočného pásma moc brzo, což znamená ofsajd.

11:03
    Ševci mají za sebou polovinu přesilové hry a stále marně hledají cestu do útočného pásma.

11:48
    Zlín už je sie v pásmu, ale kotouč tam nemá pod pevnou kontrolou, takže s největší pravděpodobností tuto přesilovky nevyužije.

12:13
    Po konci početní výhody zkusil štěstí Laciga, ale brankář Šumperku se nenechal zaskočit.

12:46
    Hosté mohli jít do vedení, ale Hamrla skvěle zneškodnil střelu Fibigra a i následnou dorážku.

13:38
    Zlín má nemalé problémy s rozehrávkou, kvůli čemuž nakonec ztratil puk ve středním pásmu.

14:16
    Berani sice mají kus gumy zpět na svých hokejkách, ale cestu do útoku stále hledají marně.

14:43
    Draci se dostali do nadějného přečíslení, které však zakončil Trögner jen nepřesnou střelou.

15:41
    Žlutomodří jdou do vedení díky gólu třech Adamů! Jecho vyvezl kotouč do útočného pásma, kde se ho chopil Čapka, který přesným pasem našel ADAM LACIGA, který od levé tyčky bez problémů rozvnil odkrytou šumperskou branku. Asistence: Adam Čapka a Adam Jecho.

17:05
    Zlín pokračuje v útočné aktivitě, Draci se však obětavě brání a stále tak živí naději na body.

17:53
    Kučera individuálně vyvezl kotouč až za Harmlu, kde ale už nic nedokázal vymyslet.

18:16
    Jecho byl sám v mezikruží, odkud mířil k levé tyči, ale Šedivý jeho záměr skvěle vystihl a ještě lépe zasáhl.

18:58
    Frömel se sám prodral až k zakončení, ale jeho rána ke vzdálenější tyči byla nepřesná.

19:19
    Hra musí být přerušena kvůli domácí ofsajdu. Moc času do konce první třetiny už nezbývá.

19:40
    Šedivý si v závěru periody musí připisovat dost důležitý zákrok, protože Burian byl před ním úplně sám. Domácí náskok však nedokázal navýšit.

20:00

Další třetina začne přibližně v 12:46.

První třetina započali lépe Draci, kteří favorita dost zatlačili a nakonec vytěžili první gól. Na odpověď domácího mužstva se však nemuselo dlouho čekat, Zlín už v 9. minutě vyrovnal a ještě do konce první dvacetiminutovky překlopil vedení na svou stranu.

20:01

20:38
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Adam Burian – 2 min., hákování).

20:55
    Trögner to zkusil z velkého úhlu, ale pozorného Hamrlu nepropálil.

21:19
    Karešovi se rána od modré vůbec nepovedla, hosté ale i přesto ještě udrželi útočné pásmo.

21:35
    Drama pokračuje, Šumperk vyrovnává! Nahození od modré bylo sražena domácím bekem přímo na hůl PATRIKA JANECHA, který domácímu gólmanovi nedal střelou ke vzdálenější tyči šanci. Be asistence.

21:48
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Matěj Burda – 2 min., nedovolené bránění).

22:44
    Chludil sám vyvezl kotouč až za Ryšavého, ale jeho následná přihrávka byla nepřesná, takže se Šumperk lehce osvobodil.

23:33
    Ševci způsobili před brankářem Draků velký závar, kotouč dlouho nebyl k nalezení, takže hlavní sudí raději přerušil hru.

23:58
    Hosté si nyní pomáhají velmi hraničními zákroky, ale hlavní rozhodčí vylučovat nebude, takže Šumperk může zamířit do útoku.

24:39
    Nahození Nábělka bylo dost dobře schovaná, ale Ryšavý i přesto dokázal zasáhnout svou rukavicí.

25:13
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Matěj Burda – 2 min., podrážení).

25:44
    Chludil neudržel kotouč v útočné třetiny, domácí se následně do útoku dostávají marně.

26:13
    Hosté velmi obětavě brání, nyní zblokovali dva nebezpečné střelecké pokusy.

26:57
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Kristián Šucha.

27:22
    Dracíi mají nejhorší za sebou, do úniku se nyní dokonce dostal Fibigr, ale Hamrlustřelou mezi betony neprostřelil.

27:56
    Šumperk je ve vlastním oslabení aktivnější než jeho soupeř, před domácí brankou byl velký závar, který ukončil až Hamrla, který schoval kotouč pod svou lapačku.

28:16
    Broža si šikovně vracel kotouč z Chludilem, ale pod tlakem nakonec nedokázal zakončit.

28:54
    Zlín se konečně usadil v útočném pásmu, ale zatím střílel jen Chludil, který navíc trefil bránícího hráče.

29:23
    Draci se v krátkém časovém úseku dvakrát dopustili zakázaného uvolnění, zase se tak bude vhazovat před Ryšavým.

29:55
    Laciga si skvěle zpracoval kotouč bruslí a ihned zakončil, čímž rozeznil horní tyč hostující klece!

30:38
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Tomáš Ševčík – 2 min., nedovolené bránění).

30:52
    Hosté odstřelují Hamrlu, ale ten díky svým obráncům zatím zasahovat nemusel.

31:40
    Janech se velmi šivovně uvolnil, ale kotouč poslal jen do betonu domácího gólmana.

32:08
    Chludil se v oslabení sám protlačil až před Ryšavého, kterého ale střelou do protipohybu nepřekonal.

32:49
    Zlín šel do dalšího brejku, ale Tomeček tentokrát zakončil nepřesně.

33:48
    Nyní se toho moc neděje, hraje se hlavně ve středním pásmu, kde se oba celky střídají v držení kotouče.

34:38
    Hraje se dlouho bez přerušení, což více svědčí domácím hokejistům, kteří drží kotouč v útočném pásmu.

35:16
    V útoku je po delší době Šumperk, ale ten nic nevymyslí, protože jeden z Draků se nacházel v brankovišti. Hra je tak vykázána do středního pásma.

36:07
    Minařík si najel k levé tyčce, odkud však nezakončil přesně.

37:22
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Jan Ramert – 2 min., podrážení).

37:56
    Kučera si sám hledal cestu k zakončení, ale kotouč mu odjel až k levému mantinelu, odkud musel přihrávat.

38:27
    Draci už se pevně usadili v útočném pásmu, kde nyní pomocí kombinace hledají optimální střeleckou pozici.

38:54
    Berani skórují ve vlastním oslabení a v závěru druhé periody jdou do těsného vedení! Lavička vyslal do útočného pásma MICHALA TOMEČKA, který přebruslil dva bránícího hráče a následně přesně zakončil do levé šibenice. Asistence: David Lavička.

39:24
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Patrik Nábělek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Tomáš Minařík – 2 min., hrubost).

40:00

Další třetina začne přibližně v 13:36.

První třetina byla dost vyrovnaná, oba celky skórovaly jedenkrát. Nejprve se prosadili Draci, kteří tak srovnali. Následně dlouho platil vyrovnaný stav, který však krásnou střelou v závěru třetiny rozsekl Tomeček, díky kterému Berani drží těsné vedení.

40:01

40:45
    Chludil nějakou dobu kroužil s kotoučem, díky čemuž se nakonec k zakončení dostal, ale Ryšavého ani nadvakrát nepřekonal.

41:19
    Sýkora hrál v ofsajdu, následovat tak bude buly ve středním pásmu.

41:55
    Domácí skvělě přešli před střední pásmo, ale Matúšů zakončil jen nad branku Šumperku.

42:38
    Zlín už je zase v útočném pásmu, kde se aktivně pokouší o vstřelení čtvrtého gólu, čímž by si zajistil vítězství.

43:25
    Fibigr si doslova pohrál s Burianem, ale jeho snaha přišla vniveč, protože poté bez problémů zasáhl Hamrla.

44:08
    Draci chtějí co nejdřívě vyrovnat, ale pomocí nahození to nepůjde, protože se píská zakázané uvolnění.

44:34
    Haas tvrdě najel do mantinelu a zůstal ležet na ledě, hlavní sudí tak raději přerušil hru.

45:03
    A opět se píská icing proti hostům, následova tak bude buly po levice Ryšavého.

45:22
    Ryšavý zkušeně zasáhl proti nahození Hoferka, díky čemuž se Draci mohli vydat do protiofenzivy. Tu musel zastavovat až Hamrla.

46:21
    Gólman hostů raději schová kotouč do své lapačky, opět se tak bude vhazovat před ním.

47:25
    Na ledové ploše se nyní skoro ni neděje, týmy se střídají v držení puku, kvůli čemuž se nemohou dostat k žádným střelám.

47:56
    Je opět vyrovnáno, zápas tak pomalu směřuje do prodloužeí! Kučera našel pěkným pasem volného MARKA NETOLICKÉHO, který střelou ke vzdálenější tyči překonal Hamrlu. Asistence: Jan Kučera.

49:48
    Zlín chce své vedení rychle zpět, ale v útočném pásmu nemůže nalézt cestu k zakončení.

50:16
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Matěj Trögner – 2 min., podrážení).

50:38
    Chludil silně vypálil od modré čáry, ale mířil jen do připraveného Ryšavého.

51:25
    Nyní střílel od modré čáry Laciga, ale rána se mu moc nepovedla, takže brankář Draků přízemní střelu v klidu vyrazil.

52:23
    Čapka houf bránících hráčů nepropálil, hosté tak mají oslabení za sebou a můžou opět myslet na útočení.

53:05
    Draci měli velké problémy s rozehrávkou, kvůli čemuž se nedostali ani přes střední pásmo.

53:55
    Berani jdou opět do vedení, od vítězství je tak dělí jen šest minut! Chludil se dostal do úniku, který však nevzal na sebe, raději našel ještě lépe postaveného TOMÁŠE ŠEVČÍKA, který přesně zamířil nad pravé rameno Ryšavého. Asistence: Lukáš Chludil.

55:09
    Zlín chytře drží hru v útočném pásmu, pochopitelně už se tam snaží získat co nejvíce času.

55:45
    Domácí spěchali do dalšího přečíslení, které ale tentokrát kvůli nepřesné kombinaci nedokázali využít.

56:23
    A opět to vypadá na prodloužení, tři a půl minuty před koncem Draci srovnávají! Kučera se blýskl dalším skvělým pasem, v předbrankovém prostoru našel JIŘÍHO FIBIGRA, který se štěstím procpal kotouč do sítě. Asistence: Jan Kučera.

57:38
    Berani ještě musí být pozorní, bude se totiž vhazovat před jejich gólmanem.

58:32
    V závěru základní hrací doby je aktivnější Šumperk, který drží hru ve svém útočném pásmu, ale ke střele se zatím nemůže dostat.

59:19
    Lavička sice vyvezl kotouč až do útočného pásma, ale tam jen nepřesně přihrál, takže z toho nic nebylo.

59:54
    Oddechový čas pro hosty.

60:00

Šedesát minut hrací doby o vítězi nerozhodlo. Na řadu tak bude muset přijít prodloužení, které se hraje pět minut tři na tři. Pokud nepadne branka, pojedou se nájezdy.

60:01

60:20
    Hoferek sám vyvezl kotouč až do útočného pásma, kde však nemá komu nahrát.

60:39
    K zakončení se nakonec prodral Chludil, ale ten mířil jen do rukavice Ryšavého.

61:23
    Za brankou Šumperku se nyní opravdu dlouho bojovalo o puk. Z tohoto souboje nakonec vítězně vyšli hosté.

62:02
    Draci vyrobili při rozehře malou chybu, kterou však Broža nedokázal potrestat.

62:50
    Hraje se celkem v klidu, ani jeden tým nikam nespěchá.

63:28
    Chludil nerozehrál moc dobře, jeho chybu však dobrý obranným zákrokem napravil Čapka.

64:11
    Berani získají o bod více než Šumperk! LUKÁŠ CHLUDIL si řekl o přihrávku, takže mu Čapka poslal kotouč zpoza své brány až do středního pásma. Nejproduktivnější hráč ligy se následně dostal přes dva bránícího hráče a přesně zakončil do pravé šibenice. Asistence: Adam Čapka.

Domácí nakonec potvrdili své první místo ve Skupině Východ, které jim zůstane i po dnešku. Šumperk však odehrál s favoritem velmi vyrovnané klání, utkání dokonce došlo až do prodloužení, kde to všechno rozhodl parádním sólem Lukáš Chludil.

Tímto se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou. (14:20:28)

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 9. Chludil (Tomeček, Mojžíš), 16. Laciga (Čapka, Jecho), 39. Tomeček (Lavička), 54. Ševčík (Chludil), 65. Chludil (Čapka) – 4. Fibigr, 22. Janech, 48. Netolický (Kučera), 57. Fibigr (Kučera)

Rozhodčí: Šudoma – Kleprlík, Kučera