Třemošná – Plzeň 2:6 (kon.) | Zlín – HK MD Šumperk 5:4 (po pr.) | Technika Brno – Slavia 0:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – Tábor 3:1 (kon.) | Jihlava – Pardubice 2:9 (kon.) | Hvězda Praha – Kladno 3:6 (kon.)
HC Litvínov – Chomutov 3:0 (kon.) | Třinec – Přerov 3:2 (kon.) | K. Vary – Kobra 7:1 (kon.)
Poruba – Vsetín 3:2 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Č. Budějovice 2:1 (kon.)
Olomouc – Vítkovice 0:4 (kon.) | Havířov – Kometa Brno 3:2 (po pr.) | PZ Kladno – Sparta 0:10 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
HC Motor České Budějovice
Sobota 05.10.2019, 16:00 • ŠKOENERGO Aréna • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Z Mladé Boleslavi je to pro tentokrát už vše, přeji klidný zbytek sobotního večera. (18:00:46)

Mladá Boleslav nakonec těsné vedení udržela a zapisuje si tři body do extraligové tabulky. Motor byl naopak blízko, aby v Mladé Boleslavi nějaký ten bod získal, v závěru si však nevytvořil potřebné gólové šance.

59:28
    Jihočeši se chystají na poslední útok, Mladá Boleslav je zatím nechce pustit přes střední pásmo.

59:17
    Puk je v obranném pásmu Motoru.

59:00
    Hosté hrají v šesti bez brankáře.

58:25
    Po několika sekundách se hosté dostali do útočného pásma, z pravého kruhu vystřelil Jan Vavřík, ale puk se mezi tři tyče nedostal.

58:02
    Brankář hostů stále nemůže opustit své stanoviště, Jihočeši si navíc už nemohou vybrat oddechový čas.

57:42
    Boris Žabka byl s pukem před odkrytou bránou, jenže minul.

56:10
    Utkání se nezadržitelně blíží ke svém u konci a je to znát, hra nabírá ještě větší důraz a Motor se čím dál více snaží dostávat do útoku. Bruslaři však zatím dobře brání.

53:05

52:50
    Motor si vytvořil tlak v předbrankovém prostoru, ten ale krátce poté přerušil boleslavský gólman, když přerušil hru.

52:33
    Středočeši opět vyhodili kotouč až za Lidákovu branku.

52:14
    Zbytek přesilové hry Českým Budějovicím zatím nejde, většinu času má Mladá Boleslav puk pod kontrolou.

51:54
    Boleslavští postupovali dva na jednoho, nakonec ale ani nezakončili.

51:34
    Bruslaři hrají ve čtyřech.

51:20
    Hosté měli po buly tlak, ale nakonec se Gabrielu Szturcovi podařilo dostat k puku a vyhodit ho.

51:05
    Oddechový čas pro hosty.

51:05
    České Budějovice budou hrát 29 sekund pět na tři. Za krosček byl na dvě minuty vyloučen David Moravec (MBL).

49:43
    Záhy poté se Bruslařům podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

49:39
    Hned po vhazování skončil puk na střídačce domácích, vhazuje se ve středním pásmu.

49:34
    Neuběhlo dlouho a znovu se vylučuje. Za nedovolené bránění dostal menší trest Oskar Haas (MBL).

47:30
    Hru přerušil ofsajd.

47:08
    Oba týmy hrají v plném počtu.

46:57
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Domácí se při hře čtyři na čtyři dostávají opět do vedení. Během skrumáže před bránou sklepl puk mezi tři tyče TOMÁŠ RAJGL. Asistence: Oskar Haas.

46:39
    Hra čtyři na čtyři vyhovuje zatím více domácím. Tomáš Rajgl se na modré čáře napřáhl a tvrdě vystřelil, střelu zblokoval jeden z hostů.

45:08
    Po delší době se znovu vylučuje. Dvě minuty na trestné lavici by měli strávit současně Gabriel Szturc (MBL) za hrubost a Matouš Hail (CEM) za nedovolené bránění.

42:38
    Domácí jsou v útočném pásmu, ale České Budějovice je moc před svého brankáře nepouštějí.

41:03
    Po nahození na branku přerušil opět Martin Lidák hru.

40:53
    Vhazuje se před brankou hostů.

40:01

Ve druhé třetině České Budějovice několikrát zahrozily a v jejím závěru vyrovnaly. Nechybělo navíc mnoho a hosté mohli dokonce vést, především v posledních minutách k tomu měli několik příležitostí.

Další třetina začne přibližně v 17:30.

40:00

39:43
    Puk poskakoval v českobudějovickém brankovišti, jenže se nenašel žádný z domácích hráčů, který by ho dorazil za brankovou čáru. Skóre je tak stále 1:1.

38:39
    O kotouč se bojuje ve středním pásmu.

37:44
    Čárový rozhodčí přerušil hru kvůli ofsajdu, následuje buly před střídačkou domácích.

36:49
    Boleslavští zmatkovitě přihráli puk přímo na hokejku Petra Lukeše. Na něm bylo znát, že něco takového neočekával a s rychle nastalou situací si neporadil nejlépe, k zakončení totiž nedošlo.

36:01
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Hosté se radují z rychlého průniku a vyrovnávají v signalizované výhodě. Na 1:1 vyrovnal FILIP PETRÁSEK. Asistence: Matyáš Fousek.

35:22

35:09
    Boleslavští poslali puk až k brance Českých Budějovic.

34:10
    Jihočeši se zničehonic ocitli před Jakubem Králem, ale ten situaci zvládl a přerušil hru dříve, než došlo na nějaké dorážky.

33:22
    Za nedovolené bránění dostal menší trest Boris Žabka (MBL).

32:05
    Zakázané uvolnění na straně Motoru.

31:17

30:59
    Domácí poměrně dobře stínili a po chvíli vystřelili, ale puk v brance ani tak neskončil.

30:25
    Po skrumáži v brankovišti se Motor osvobodil.

30:03
    Hra byla přerušena, gólman hostů měl nejspíš něco s helmou. Nyní už se ale opět pokračuje.

29:42
    Středočeši už jsou usazeni v útočném pásmu. Předchozí přesilovku využili. Podaří se jim to i tentokrát?

29:20
    Hosté hned po buly jeli do protiútoku, který nevyužili. Jakub Hrouda bránil poměrně usilovně, až upadl a helmou se uhodil o mantinel. Snad mu ale nic nebude.

29:17
    Za nedovolené bránění musí na trestnou lavici Matouš Hail (CEM).

28:10
    Zakázané uvolnění na straně Jihočechů.

27:06
    Boris Žabka střelou z levého kruhu rozvlnil vnější síť českobudějovické branky.

26:23
    Bruslaři jsou opět v útočném pásmu, jenže hráči Motoru je i s pukem zahnali do rohu.

25:58
    Polák vybídl k zakončení Haase, jenže ten u pravé tyče netrefil odkrytou branku.

23:06
    Kotouč je poblíž Lidákovy branky, oba týmy o něj ale hodně bojují.

21:46
    Alois Dubský si v mezikruží sjížděl k zakončení, jenže promáchl.

21:31

21:00
    Mladá Boleslav se usadila v útočném pásmu, všechny střelecké pokusy Bruslařů byly ale zatím nepřesné.

20:01

Rolba opouští ledovou plochu, druhá třetina může brzy začít.

První třetina nabídla přetahovanou o puk, každou chvíli byl v jiném pásmu. Úspěšněji z úvodního dějství vyšla ale Mladá Boleslav, která vede 1:0.

Další třetina začne přibližně v 16:43.

20:00

19:35
    Hraje se čtyři na čtyři, puk je v obranném pásmu Jihočechů.

19:31
    Současné vyloučení. Proti němu rázně protestují českobudějovičtí trenéři, ty musel až píšťalkou umravnit hlavní rozhodčí a následně jim vše u střídačky vysvětluje. Za hrubost byli současně potrestáni Oskar Haas (MBL) a Alois Dubský (CEM).

19:17
    Ještě je tu jeden útok domácích. Nechybělo mnoho, aby skončil gólem, ale Gabriel Szturc upadl a nakonec nezakončil.

18:57
    Filip Petrásek si v mezikruží sjížděl na střelu, jenže promáchl.

18:38
    Znovu je kotouč úplně na druhé straně hřiště a tak se to víceméně opakuje po většinu třetiny.

18:13
    Martin Lidák vyjel až do rohu kluziště, aby svým spoluhráčům pomohl. Ti už jsou opět v okolí mladoboleslavské branky.

17:50
    Strnádkovu střelu v mezikruží zblokoval jeden z hráčů Motoru, hosté nakonec posílají puk opět do útočného pásma.

17:09
    Obrovskou šanci měl David Kredl. Po přihrávce z pravé strany mohl zakončovat u levé tyče, jenže brankář se nakonec stihl přemístit.

13:23
    Budějovice většinu pokusů Boleslavi na to usadit se v útočném pásmu odrážejí, často posílají puky prostě pryč z pásma. Zatím jim to přináší spíše úspěch než neúspěch.

12:38
    Boleslavští jsou v útočném pásmu, kvůli nějakým nepřesnostem je ale puk ve středním pásmu.

09:56
    Martin Lidák si sjel k odraženému puku a zalehl jej. Tím přerušil hru a bude se vhazovat po jeho levé ruce.

09:12
    Puk je ve středním pásmu, domácí se chtějí znovu usadit v pásmu.

08:48
    Využitá přesilovka. Bruslaři si vytvořili velký tlak před bránou a ze skrumáže sklepl puk do horní části branky OSKAR HAAS. Asistence: Jindřich Plíšek, Karel Křepelka.

08:06
    Je tu první vyloučení zápasu. Tomáš Březina (CEM) si odpyká dvě minuty za faul kolenem.

07:20
    Sudí znovu odpískal ofsajd, vhazuje se před střídačkou Motoru.

06:55
    České Budějovice zatím velice dobře brání. Středočeši mají problém s tím, aby se trvaleji usadili v pásmu a vytvořili si šance.

06:18
    Z levého kruhu zkoušel nasměrovat puk mezi tři tyče Radek Dub, puk ale zamířil směrem k mantinelu.

06:07
    Čárový rozhodčí odpískal ofsajd, následuje vhazování ve středním pásmu.

03:42
    Z levého kruhu vystřelil Boris Žabka, střelu však zblokoval jeden z hráčů Motoru.

03:19
    Puk je za boleslavskou brankou, domácí se následně snaží prodrat před Martina Lidáka.

01:13
    Budějovice však využily nepřesnosti domácích a posílají puk na druhou stranu.

01:00
    Domácí vstoupili do utkání aktivněji a uzamkli soupeře v pásmu.

00:01

Hokejisté začínají teprve nyní sbírat puky, zápas začne asi o tři minuty později.

Rozbruslení hokejistů se blíží do konce, utkání začne za několik chvil.

BK Mladá Boleslav: Král (Šatný) – Moravec, Křepelka, Jasečko, Rajgl, Hrouda, Žabka, Moravec – Sluka, Kredl, Peca, Pavlík, Půček, Polák, Hruška, Szturc, Haas, Strnádek, Plíšek (C)

HC Motor České Budějovice: Šebo (Lidák) – Fousek (A), Dohnal, Hail, Placek, Hromada, Dvořák – Lukeš (C), Dub, Marhoun, Kašpar, Petrásek, Kantor, Březina, Pitel, Kalčík, Kundrát, Vavřík, Dubský

Rozhodčí: Müller – Tasch, Charvát.

Českým Budějovicím patří aktuálně sedmá příčka v tabulce, na pátou Mladou Boleslav ztrácejí šest bodů. Naposledy Motor deklasoval 6:2 Havlíčkův Brod, do města automobilů tak pojede posílen o silné vítězství v zádech.

Mladoboleslavští dorostenci sice v této sezóně prohráli zatím jen dvakrát, přesto jsou ve vyrovnané tabulce ELIOD Extraligy dorostu až pátí se čtyřbodovou ztrátou na první Hradec Králové. Aktuálně za sebou Středočeši mají ale pět výher v řadě, naposledy si odvezli těsnou výhru z Pardubic, kde zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech.

Dobrý den z Mladé Boleslavi, kde se v sobotu odpoledne střetne domácí BK s českobudějovickým Motorem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 9. Haas (Plíšek, Křepelka), 47. Rajgl (Haas) – 37. Petrásek (Fousek)

BK Mladá Boleslav: Král (Šatný) – T. Moravec, Křepelka, Jasečko, Rajgl, Hrouda, Žabka, D. Moravec – Sluka, Kredl, Peca, Pavlík, Půček, Polák, Hruška, Szturc, Haas, Strnádek, Plíšek (C)
    HC Motor České Budějovice: Lidák (Šebo) – Fousek (A), Dohnal, Hail, Placek, Hromada, Dvořák – Lukeš (C), Dub, Marhoun, Kašpar, Petrásek, Kantor, Březina, Pitel, Kalčík, Kundrát, Vavřík, Dubský

Rozhodčí: Müller – Tasch, Axman