Dvůr Králové n. L. – Jablonec n/N 4:3 (3:2 po s.n.) | Nová Paka – Mostečtí Lvi 1:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Opava 3:2 (kon.)
Mor. Budějovice – Nový Jičín 3:6 (kon.) | Val. Meziříčí – Žďár n/S 8:2 (kon.) | Šumperk – SHK Hodonín 6:5 (po pr.)
Bílina – Trutnov 6:7 (kon.) | Klatovy – Příbram 3:6 (kon.) | Vrchlabí – Řisuty 3:1 (kon.)
Kobra – David Servis 7:0 (kon.) | China Golden Dragon – Písek 2:5 (kon.) | Tábor – Kolín 2:3 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
HK Opava
Sobota 05.10.2019, 17:00 • Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod • 2. liga skupina Východ • 8. kolo

59:55
    Další pokus Slezanu končí na mladíčkovi z Chomutova, který prožívá ostrý debut ve druholigové soutěži. Tentokrát zastavil kotouč svými betony!

59:48
    Jiří Šindelář mohl poslat zápas do prodloužení, ale jeho dělovku vytěsnil Martin Altrichter vyrážečkou!

58:53
    Opava to zkusí se šesti hráči v poli!

58:32
    Jakub Kadlec byl sám před brankou, ale nesmyslně hledal svého spoluhráče, takže máme před sebou zajímavý konec osmého kola!

56:51
    Obětavý pád Matěje Vály, který byl v nepříjemné pozici, když proti němu byli dva hráči hostů. Obránce Havlíčkova Brodu udělal rybičku a vypíchl puk ke středovému kruhu.

54:15
    Zablokovaný pokus Matušíka mohl trefit Matěje Válu. Obránce se nacházel an levém kruhu, ale kotouč mu těsně unikl.

53:03
    Jakub Kadlec leží v obranném pásmu.

51:56
    Tomáš Plachý vypálil z prvého kruhu nekompromisní dělovku na které si pochutnal Kryštof Lamla svojí lapačkou!

50:43
    Petr Wolf mohl vyrovnat. Hostující útočník dostal ideální přihrávku, ale proti jeho ráně byl Martin Altrichter!

47:43
    Skvělá akce hostů na jejímž konci byl Dominik Cihlář, který neusměrnil puk za záda Martina Altrichtera.

45:57
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Vála – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Opava (Ficek – 2 min., hrubost).

45:57
    Jihlavská akvizice v barvách Havlíčkova Brodu – Matěj Vála si vyměnil názory s Dominikem Fickem.

45:05
    Vyloučení v týmu HK Opava (Malina – 2 min., podrážení).

38:48
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Do třetice jde celek z Kotliny do vedení. Výborná práce Jakuba Matušíka, který vykouzlil nádhernou přihrávku na LUBOŠE VOŘÍŠKA. Ten se nacházel před brankou Lamly. Voříšek hned z první uklidil kotouč k levé tyči! Asistence: Jakub Matušík a Kryštof Kulhánek.

36:46
    Cachnín nahrál ve středním pásmu Marcelu Juráňovi, který to zkusil přes obránce. Jeho pokus končí na vyrážečce Kryštofa Lamly.

33:34
    Jiří Benák byl mezi čárkami, ale ani on nenašel hokejku svých spoluhráčů. Puk protančil kolem pravé tyče Lamlovy svatyně.

29:45
    Vyloučení v týmu HK Opava (Štindl – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Kadula.

28:36
    Opava právě vstřelila branku!
    V Kotlině máme vyrovnáno! Bohumil Herman vystřelil od modré a jeho pokus tečoval mimo Altrichterův dosah VLASTIMIL MALINA. Asistence: Bohumil Herman a Vojtěch Tomi.

26:47
    Bruslaři si berou své vedení zpět v přesilové hře. Luboš Voříšek zavezl puk po pravé straně, když přenechal puk na modré čáře KRYŠTOFU KULHÁNKOVI. Bek Havlíčkova Brodu propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Luboš Voříšek.

26:18
    Vyloučení v týmu HK Opava (Šěvěček – 2 min., hákování).

24:52
    Domácí jsou při chuti. Luboš Voříšek sám proti Kryštofu Lamlovi. Gólman hostů je hlavní postavou posledních okamžiků, když vychytal Voříška pravým betonem!

23:59
    Richard Cachnín nabídl gól na zlatém podnosu Marcelu Juráňovi, který z blízkosti nepřekonal Kryštofa Lamlu!

22:07
    Za brankou Martina Altrichtera došlo k nepříjemnému dohrání jedno domácího hráče, který se zvedá z ledové plochy za pomoci lékaře.

21:41
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Juráň – 2 min., podrážení).

19:28
    Slezan dává gól do šatny. Rychlý kontr a situace tři na dva končí brankou. Bohumil Herman byl na pravém kruhu, odkud nahrál na osu hřiště VOJTĚCHU ŠĚVĚČKOVI. Obránce hostů si vylepšil pozici a střelou k pravé tyči rozvlnil síť! Asistence: Bohumil Herman a Vlastimil Malina.

18:09
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Matušík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Opava (Štindl – 2 min., držení).

17:47
    Tomáš Semrád si odmítl útočníka hostů a vypálil. Jeho pokus zneškodnil Kryštof Lamla levým betonem!

15:58
    Vyloučení v týmu HK Opava (Šindelář – 2 min., držení).

12:13
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Benák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

10:58
    Bruslaři otevírají gólový účet utkání. LADISLAV POSPÍCHAL přečetl vyhození Opavy, když ztlumil puk u mantinelu. Obránce z Kotliny nic nevymýšlel a vypálil. K překvapení všech přítomných nachytal Kryštofa Lamlu u levé tyče! Asistence: Miroslav Třetina.

09:15
    Marcel Juráň měl hokejku na ledě, ale nedokázal usměrnit prudkou přihrávku za záda Kryštofa Lamly!

07:51
    Vyloučení v týmu HK Opava (Pělucha – 2 min., podrážení).

07:00
    Dominik Cihlář si skvěle nabruslil na levý kruh, odkud nebezpečně vypálil. Jeho pokus překonal Altrichtera, ale maskovaného muže zastoupila branková konstrukce!

05:01
    Miroslav Třetina zachytil chybnou rozehrávku hostů. Kapitán z Kotliny vystřelil bekhendem, jenže ani on neprostřelil Kryštofa Lamlu.

Štěpán Ondráček

Branky a nahrávky: 11. Pospíchal (Třetina), 27. Kulhánek (Voříšek), 39. Voříšek (Matušík, Kulhánek) – 20. Šěvěček (Herman, Malina), 29. Malina (Herman, Tomi)

BK Havlíčkův Brod: Altrichter (Nedvěd) – Pospíchal, Semrád, Kulhánek, Vala, Kliment, Benák, Vála – Přidal, Třetina (C), Mikeš – Kadlec, Matušík, Voříšek (A) – Juráň, Cachnín ml., Plachý – Holenda, Kuchta
    HK Opava: Lamla (Daňa ) – Zdeněk, Ficek, Šěvěček, Šindelář (C), Peslar, Chalupa (A), Zouhar – Peterka, Herman (A), Hendrych, Kovařík, Štindl, Kadula, Pělucha, Wolf, Tomi, Malina, Zelenkov, Cihlář

Rozhodčí: Nikola Marek – Martin Klouda, Robin Horký