Zlín – Sparta 1:6 (kon.)
Berani Zlín
1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
HC Sparta Praha
Úterý 08.10.2019, 17:30 • Zimní Stadion Luďka Čajky • Tipsport extraliga • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

PSG Berani Zlín

Domácí prožili strašlivý start do nové sezóny, ze kterého se pomalu dostávají. V prvních šesti zápasech totiž ani jednou nebodovali, ovšem nikdy nešlo o debakl. To také potvrzuje fakt, že v každém utkání byl Zlín bodům tak blízko, že zkoušel risk v šesti hráčích s odvolaným brankářem. Ani jednou se jim vyrovnat ale nepodařilo.

Zvrat přišel až v pátek, kde Berani hostili Pardubice. Duel to byl velmi vyrovnaný, hned dvakrát se trefil sváteční střelec kapitán Tomáš Žižka. Právě jeho druhý gól byl nakonec tím rozdílovým, a Zlín tak po šesti neúspěších konečně okusil radost výhry. Pořádný skalp ovšem mohli slavit v neděli. Nikdo nepočítal, že si Kometa na svém vlastním ledě nechá vzít body od posledního celku tabulky. Zlín ale rozstřílel Brno 7:0 a postaral se o nejvýraznější překvapení sezóny.

Pražané neměli v létě posilování dost a před zápasem ve Varech se jim podařilo získat z finské Jyväskyly odchovance Davida Tomáška. Ten nastoupil poprvé v neděli Mladé Boleslavi, a to vedle Jiřího Smejkala a Martina Dočekala. Ve velmi vyrovnaném utkání nakonec zvítězili hráči z hlavního města, kteří přehráli soupeře v prodloužení. Sparta má z prvních sedmi utkání zatím bilanci 2-2-1-2, což jí stačí na průběžné deváté místo. Aktuálně se veze na vítězné vlně, po výhrách ve Varech a Boleslavi jistě bude chtít přidat i třetí úspěch v řadě.

Vzájemné zápasy

Střety Zlína a Sparty patří mezi ty tradiční. Ačkoli se Berani prezentují spíše defenzivní hrou, v zápasech s Pražany často dochází k přestřelkám. Naposledy, kdy mezi oběma týmy padly méně než čtyři branky, se radovali Zlínští z výhry 3:0. To bylo v prosinci roku 2016 v pražské O2 Aréně. Zároveň je to také jediné utkání v posledních čtyřech sezónách, kdy hráči vstřelili jen tři branky.

Na konci minulé sezóny dělil oba týmy v tabulce jediný bod. To také potvrzuje vzájemná bilance, kde oba celky braly po dvou výhrách.

7.10.2018
    HC Sparta Praha – HC Berani Zlín 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
    Branky a nahrávky: 24. Beran (Kalina, Vrána) – 20. Fryšara (Kulda), 23. Popelka, 40. Poletín (Fryšara, Šlahař), 46. Ondráček (Šlahař, Freibergs), 50. Herman (Fryšara, Freibergs).

23.11.2018
    HC Berani Zlín – HC Sparta Praha 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
    Branky a nahrávky: 25. Kumstát (Rousek, de la Rose), 33. Beran, 52. Jarůšek (Forman), 54. Dvořák (Machovský).

11.1.2019
    HC Sparta Praha- HC Berani Zlín 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
    Branky a nahrávky: 8. Klíma (Sill, Košťálek), 8. Pech (Kumstát), 53. Kudrna (Blain, Vrána) – 37. Fořt (Kubiš, Ondráček), 59. Lakatoš (Nosek, Freibergs).

22.2.2019
    HC Berani Zlín – HC Sparta Praha 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
    Branky a nahrávky: 11. Valenta (Dufek), 14. Fořt (Nosek), 22. Kulda (Sedláček), 27. Šlahař (Sedláček, Kubiš) – 12. Piskáček (Pech, Buchtele).
    Zlín se v minulém kole blýskl vysokou výhrou na ledě Komety. Potvrdí kvalitní výkon i v zápase proti Spartě?

TOP individuální statistiky

Kanadské body – Honejsek (5); Košťálek (7)
    Góly – Honejsek (3); Košťálek (4)
    Asistence – Dufek (3); Růžička (5)
    Plus/mínus – Ferenc (+5); Pech (+4)
    Radegast index – Ferenc (23); Blain (13).

PSG Berani Zlín: Huf (Čiliak) – Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Freibergs, Gazda, Řezníček, Buchta – Dufek, Palmberg, Köhler – J. Ondráček, Honejsek (A), Kubiš – Szturc, P. Sedláček, Herman – Šlahař, Popelka, Fryšara.

HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Polášek (A), Košťálek, Blain, Kalina, T. Pavelka, Ďaloga, Tomáš Dvořák – Řepík (C), Pech (A), Forman – Říčka, V. Růžička, Kudrna – Rousek, Sukeľ, Buchtele – Smejkal, Tomášek, Dočekal.

Rozhodčí: Mrkva, Úlehla – Kajínek, Lhotský.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:01
    Úvodní buly vhozeno, na puku začne Zlín.

00:15
    Zlín se zatím marně snaží přejít přes střední pásmo.

00:30
    Nakonec se puku zbavují a může útočit Sparta.

01:00
    Ondráček sprintoval podél mantinelu, ale přes Kalinu se nedostal.

01:15
    Huf kryje nahození ze středního pásma a poprvé přerušuje hru.

01:20
    Pavelka se opřel do puku, ale střela byla sražena.

01:57
    První větší náznak šance, Jakub Šlahař byl před bránou, ale měl puk mezi bruslemi a nezakončil.

02:53
    Sukel'ova formace strávila v pásmu dobrých 30 vteřin, ale ke střele se nepropracovala.

03:24
    Honejskův pokus končí v ochranné síti.

03:45
    Dvořák pálil pouze do prvního blokujícího soupeře.

04:10
    Nadějnou akci domácích zastavuje ofsajd.

04:30
    Sparta snadno přechází do útočného pásma, ale Hufa zatím výrazněji neohrozila.

05:45
    Ondráček se vymanil z klinče Adama Poláška a dostal krásnou nahrávku od Kubuše. Z brankoviště ale Machovského nepřekonal.

05:58
    Opět velká šance Zlína! Szturc backhandem ohrozil brankáře hostů, dorážel Sedláček, ale i na jeho pokus se dokázal Machovský včas přesunout.

06:08
    Rozhodčí zatím pouští hru, a sporné zákroky tak rozvášňují pouze fanoušky v hledišti.

06:40
    Pech krásně vypíchl kotouč domácím, ale po zavezení do útočného pásma ho ihned ztratil.

06:55
    Dufek střílel od modré, ale Machovský neměl zakrytý výhled a vyráží do rohu.

07:49
    ROBERT ŘÍČKA vypálil na Hufa, který puk pouze vyrazil a po nedorozumění s obráncem si puk vzal Růžička, jenž trefil pouze boční síť. Ovšem Smejkal poté našel Říčku podruhé a ten se nemýlil. Asistence: Jiří Smejkal a Vladimír Růžička.
    07:49 Robert ŘÍČKA - 0:1

08:18
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Andrej Kudrna – 2 min., sekání).

08:47
    Sukel' se hrnul do přečíslení, ale celá akce nakonec skončila pouze posunutím Hufovy branky.

09:33
    Honejsek vypustil puk ze své čepele, ovšem ten zaplul jen do lapačky Matěje Machovského.

09:53
    Noskova rána od modré končí na zadním mantinelu.

10:18
    Sparta v plném počtu.

10:33
    Tak teď to v hledišti pořádně píská! Zlínský hráč upadl v útočném pásmu, ovšem rozhodčí opět zůstal klidným. Z rychlého protiútoku se prosazuje JEREMIE BLAIN, který efektivní otočkou překonal Hufa. Asistence: Andrej Kudrna, Petr Kalina.
    10:33 Jeremie BLAIN - 0:2

11:30
    Sparta se dostala do pásma a zkusí ohrozit brankáře domácích.

11:48
    Zlín se hnal dopředu, ale nedovoleně přešli modrou čáru.

12:13
    Ďaloga svým rychlým bruslením přešel dva hráče, ale střelou z velkého úhlu Hufa nepřekvapil.

12:46
    Szturc měl před sebou už jen Machovského, ale i druhý backhandový pokus si Machovský pohlídal.

13:14
    Ševci teď svírají Spartu.

13:24
    Sparťané vyhazují puk na zakázané uvolnění.

13:39
    Říčka vyzkoušel Hufovu pozornost z velkého úhlu.

14:07
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Dalibor Řezníček – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Miroslav Forman – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Jakub Ferenc – 2 min., hrubost).

14:17
    Sparta začne svou první přesilovku od vlastní brány.

14:55
    A hosté se již usadili v útočném pásmu.

15:08
    JIŘÍ SMEJKAL se po úspěšné nahrávce sám zapisuje mezi střelce! Dorazil v přesilové hře Pechovu střelu z kruhu. Sparta vede již o tři branky. Asistence: Lukáš Pech a Jan Košťálek.
    15:08 David TOMÁŠEK - 0:3

15:08
    Střídání v týmu PSG Berani Zlín: ze hřiště odchází Daniel Huf, přichází Marek Čiliak.

16:40
    Obrovská šance Zlína! Šlahař byl sám před Machovským, ale trefil pouze boční síť hostující branky. Celá hala už byla na nohou.

17:21
    David Tomášek si fantasticky prohodil obránce, bohužel pro něj se sklouzl puk až na úroveň brankové čáry, odkud Čiliaka neohrozil.

18:37
    Nahození ze středu hřiště raději Machovský ukryje pod lapačkou.

18:37
    A po tomto zákroku se strhla menší potyčka.

18:38
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Marek Ďaloga – 2 min., hrubost).

19:00
    Hosté vyhazují, a dokonce napadají rozehrávku domácích.

19:40
    Až nyní se Zlín dostal do útočného pásma.

19:58
    Rousek ztečoval nahrávku Honejska do ochranné sítě.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Máme za sebou velmi zajímavou první třetinu, ve které dali sparťané Zlínu velkou lekci z efektivity v zakončení. Domácí měli několik šancí, ale jsou to hosté, kteří vedou po dvaceti minutách 3:0.

Další třetina začne přibližně v 18:26.

Střely na branku v první třetině: Zlín – 14; Sparta – 10.

20:01

20:03
    Domácí začínají v přesilové hře.

20:38
    Hosté hrají opět v plném počtu.

22:04
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Bedřich Köhler – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Miroslav Forman – 2 min., krosček).

23:00
    V první minutě hry ve čtyřech jsme žádnou střelu neviděli.

23:20
    Ferenc zkoušel ohrozit Machovského střelou od modré, ale domácí gólman byl pozorný.

24:04
    Oba hráči jsou již zpět na ledě, ale domácí mají ponechanou výhodu.

24:20
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jiří Smejkal – 2 min., hákování).

25:33
    A domácí musí opět rozehrávat od vlastní brány.

25:50
    Hermanovi přeskočila nahrávka Sedláčka čepel, puk končí v rohu.

26:02
    Machovský přerušuje hru.

26:15
    Žižka střílí, ale Machovský opět pozorný.

26:23
    Sparta kompletní.

26:48
    Pech padá v rohu hřiště, ale rozhodčí nepíská.

26:55
    Machovský byl dohrán Tomášem Žižkou, to se nelíbí hostujícím hráčům. Strhla se další potyčka.

27:30
    Zlín sevřel Spartu v jejím obranném pásmu a ta vyhazuje přes všechny čáry.

27:46
    Buchtele v ofsajdu.

27:50
    Rousek tvrdě dohrán u mantinelu, o podobný kousek se pokusil Košťálek.

28:59
    Machovský vůbec neviděl Ferencovu střelu. Ta pro něj naštěstí skončila za jeho bránou.

29:55
    Důraz zatím přebíjí jakoukoli kreativitu obou týmu, dlouho čekáme na větší šanci.

30:53
    Michal Řepík krásnou individuální akcí přejel do útočné pásma, objel Čiliakovu branku a nahrál před bránu nechráněnému MIROSLAVU FORMANOVI, který překonal domácího brankáře. Asistence: Michal Řepík.
    30:53 Miroslav FORMAN - 0:4

31:27
    Ďaloga posílal puk zpoza brány do brankoviště, kde byl Buchtela. Od jeho bruslí se kotouč odrazil na beton Čiliaka.

31:55
    Köhler mohl dorazit puk do brány z brankoviště, ale Machovský předvedl neuvěřitelný provaz!

32:05
    Gazda otřel střelu z rohu o horní tyč.

32:23
    Krásná akce Zlína. Ten se dostal do přečíslení tří na jednoho, ovšem Gazda trefil pouze horní tyč.

33:51
    Kalina ubránil Szturce a hosté padí do útoku.

34:32
    Hosté teď trochu zmatkují v rozehrávce, tím nabídla šanci Dufkovi, ale zmar Ševců pokračuje.

34:44
    Zakázané uvolnění Sparty.

34:51
    I další přihrávka končí zakázaným uvolněním.

35:20
    Ďaloga opět projel až do útočného pásma a backhandem vypálil na Čiliaka. Ten vyráží.

35:50
    Sukel' mohl vystřelit, ale nakonec mu pokus překazil domácí obránce.

36:15
    Dočekal si pomohl vysokou holí, proto nemůže pokračovat v ofenzivním tažení.

36:30
    Dufek se natlačil až před Machovského, ale ani teď to není gól. Pravý beton brankáře byl proti.

37:02
    Další útok domácích končí ofsajdem.

37:19
    Formanovu střelu kryje Čiliak lapačkou.

37:23
    Tak to je debakl! VLADIMÍR RŮŽIČKA zpoza brankové čáry poslal puk na Čiliaka, který si kotouč srazil za svá záda. Asistence: Robert Říčka.
    37:23 Vladimír RŮŽIČKA - 0:5

38:17
    Buchtele to zkoušel podobně, ale tentokrát byl Čiliak bezchybný.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:23
    Dočekal dostal puk od Tomáška do mezikruží, ale trefuje pouze beton zlínského brankáře.

39:57
    Po Poláškově střele Freibergs úplně zbytečně atakoval Pecha.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina je minulostí, Sparta ještě zvýšila svůj náskok a jasně dominuje. Po brankách Formana a Růžičky vede 5:0 a kráčí si pro tři body.

Další třetina začne přibližně v 19:25.

Střely na branku ve druhé třetině: Zlín – 17; Sparta – 10.

40:01

40:42
    Sparta začíná poslední dvacetiminutovku zakázaným uvolněním.

40:46
    Tento Freibergsův pokus si Machovský v klidu pohlídal.

41:11
    Útok Zlína maří ofsajd.

41:31
    Zlín se vlastní střelou vyhánějí z pásma.

41:45
    Honejsek pálil od mantinelu, ale Machovský se natáhl a včas zasáhl.

42:26
    Košťálek chyboval na vlastní modré a BEDŘICH KÖHLER střelou z mezikruží do horního růžku poprvé v zápase překonává Machovského. Bez asistence.
    42:26 Bedřich KÖHLER - 1:5

42:42
    Žižka převalil Machovského a schytává několik ran od sparťanských obránců.

42:42
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jiří Smejkal – 2+2 min, hrubost). Trest odpyká Vladimír Růžička.
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Tomáš Žižka – 2 min., hrubost).

42:56
    Nakonec je z toho přesilovka pro domácí.

43:16
    Sparťané vyhazují.

43:59
    Machovský se musel včas přesunou ke druhé tyči, aby zlikvidoval střelu Köhlera.

44:04
    A tentokrát Machovský přerušuje hru.

44:42
    Sparta hraje v plném počtu.

45:12
    Kudrna se hnal do pásma, ale Freibergse neobjel.

46:08
    Rousek se lvím skokem vrhl do střely domácího obránce.

46:21
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Matúš Sukeľ – 2 min., podrážení).

46:30
    Polášek trefil pouze rozhodčího a Sparta se musí bránit.

46:42
    Pláškovo vyhození tečoval jeden ze zlínských hráčů, vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:49
    A domácí začnou až za brankou Marka Čiliaka.

47:20
    Domácí se zbrklou kombinací vyhání z útočného pásma.

47:59
    Dorážku Köhlera Machovský ukrývá pod svými betony.

48:12
    Hosté vyhazují.

48:21
    Sparta hraje opět v pěti.

48:34
    Ovšem nyní vyhazuje na zakázané uvolnění.

49:13
    Machovský je fantastický, kryje i další střelu od modré.

49:13
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Vladimír Růžička – 2 min., krosček).

49:30
    Köhler pálí mimo.

50:00

50:17
    Noskovu ránu od modré Machovský zastavuje a přerušuje hru.

51:13
    Sparta zvládla i toto oslabení.

51:19
    Popelkův pokus končí v lapačce hostujícího brankáře.

52:17
    Hosté se v této třetině ještě nedostali do útočného pásma. To jim ale nijak vadit nemusí, i nadále vedou o čtyři góly.

52:57
    Pavelkova střela skončila v ochranné síti.

53:10
    Tomášek hledal před bránou Dočekala, ten měl na nějaké kloudnější zakončení příliš málo času.