Třinec – Lausanne 2:1 (po pr.) | Pelicans Lahti – Junosť Minsk 2:4 (kon.) | Klagenfurt – Biel 3:6 (kon.)
Zug – Plzeň 5:2 (kon.)
po prodl.
HC Oceláři Třinec
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
HC Lausanne
Středa 09.10.2019, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Hokejová Liga mistrů • Skupina D
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  S konstatováním, že Třinec vyhrál i třetí zápas na domácím ledě v letošní základní skupiny Champions Hockey League a porazil hostující Lausanne HC 2:1 po prodloužení, se loučím. Další textový online přenos přineseme z třinecké Werk areny z extraligového utkání s Libercem v neděli 20. října. (19:40:24)
   
  Statistiky po prodloužení:

  Střely na branku 30:27
  Střely celkem 56:47
  Střely zblokované 13:11
  Vyhraná vhazování 34:37
   
  Závěrečná třetina normální hrací doby začala přesilovkou Ocelářů, která se ale domácím moc nevyvedla. Naopak hostující hráči jim ujeli do samostatného úniku, v němž si musel faulem pomoct obránce Gernát. Jelikož třinecký bek zmařil gólovou příležitost, dostali hosté šanci v trestném střílení, v němž ale Herren nebyl úspěšný. Posledních deset minut normální hrací doby pak nabídlo několik šancí, které mohly utkání úplně rozhodnout. Velkou šanci měl Chmielewski, který z vrcholu kruhu trefil horní tyč Stephanovy branky. Na druhé straně zlikvidoval velkou šanci Moye Kváča, který následně i vyčistil prostor před svou brankou. Oceláři mohli zápas rozhodnout v samotném závěru – půl minuty před koncem dostali přesilovku, ale žádná z nebezpečných situací neskončila pukem v brance hostujícího maskovaného muže. Přesilovka se Ocelářům přetáhla do prodloužení, situaci čtyři na tři ale domácí vůbec nezvládli. Gól se jim podařilo dát až po individuální akci Petra Vrány, který poslal puk na hůl Matěje Stránského, který tak má na svém kontě vítězný gól v tomto utkání.
   
  Konec zápasu.
  63:29 Matěj STRÁNSKÝ - 2:1
   
  63:29
  Třinec právě vstřelil branku!
  Prodloužení nakonec přineslo rozluštění tohoto zápasu pro Oceláře! Petr Vrána v útočném pásmu podržel puk, objel celou zónu a poslal jej na brankoviště, kde MATĚJI STRÁNSKÉMU stačilo šikovně nastavit hůl. Asistence: Petr Vrána, Lukáš Krajíček. Konečný stav utkání 2:1!
   
  63:06
  Teprve teď je přerušená hra a prodloužení může pokračovat v předepsaném počtu tří hráčů na obou stranách.
   
  62:30
  Po individuální akci se před Stephana natlačil Michal Kovařčík. Měl i trochu prostoru zamíchat s pukem, ale hostující brankář jeho šanci ustál.
   
  62:05
  Bertschy nakopl ve vlastním pásmu motory, ale zakončení ztroskotalo na Musilovi.
   
  61:40
  Hosté jsou kompletní, Rothova střela mezitím prosvištěla vedle.
   
  61:24
  Nakonec se v šanci před Stephanem zjevil Marcinko, ale ani nadvakrát nepřehodil jeho beton. Pak je hra přerušená pro posunutou branku hostí.
   
  61:13
  Oceláři jsou v pásmu na puku, ale hledají ideální pozici pro střelbu.
   
  60:18
  A podruhé. S pukem od Kváči rozjíždí akci Gernát.
   
  60:03
  Oceláři začínají od své branky. Hosté vyhráli buly a ihned vyhodili.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Po šedesáti minutách je v Třinci stále skóre nerozhodné. Utkání bude za malou chvíli pokračovat prodloužením, v němž mají Oceláři velkou šanci zápas rozhodnout. Budou totiž hrát 91 sekund přesilovku čtyři na tři.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:55
  Gól za sekundu dvanáct málem přišel! Třinečtí měli několik nebezpečných šancí, například Marcinko se natahoval za pukem před odkrytou brankou, ale nedokázal jej poslat baseballovým způsobem do sítě.
   
  59:32
  Šance pro Třinec ještě utkání rozhodnout. Na dvě minuty za hákování je vykázán Etienne Froidevaux.
   
  59:20
  Oceláři se snaží ještě vymyslet a Lausanne se snaží ubránit bod. Jednoduše se zbavuje puků z vlastního pásma.
   
  58:12
  Hosté se osvobodili, ale puk mířil do třineckého pásma tak pomalu, že z toho není ani icing.
   
  57:49
  Třinec je stále v pásmu s pukem na holi, ale Oceláři se spíše honí. Nemají moc klidu na holích.
   
  57:01
  Domácí se teď dostali do pásma poté, co se v obranném pásmu prezentoval tvrdým zákrokem Stránský. Grossmann je v pořádku a Oceláři míří do útoku.
   
  55:46
  Jooris nahazoval na teč před branku, kde operoval Bertschy. Ten se puku nedotkl a Joorisova pobídka nemířila do branky.
   
  54:50
  Hosté teď častěji s pukem na holi a snaží se o ofenzivní produkci. Po vytečovaném puku do hlediště se bude vhazovat ve středním pásmu.
   
  53:51
  Při pobytu čtvrtého třineckého útoku v útočném pásmu došlo zřejmě po kontaktu Polanského se Stephanem k posunutí hostující branky. Vhazování v útočném pásmu Třince.
   
  53:07
  Skvělý Kváča! Do samostatného úniku se před Marcinka tlačil Moy, Kváča jeho střelu ze strany vyrazil a následně i uklidil puk před dojíždějícími soupeři.
   
  52:48
  Velká šance Třince. Stránský sebral puk u pravého mantinelu, poslal jej do volného prostoru Chmielewskému, který si ještě popojel do lepší pozice a následně trefil horní tyč Stephanovy branky!
   
  52:13
  Po poslední komerční přestávce tohoto utkání vhazování před Kváčou.
   
  52:02
  Almond ve velmi nebezpečné pozici v akci tři na dva trefil jen třinecký blok, následně Lindbohmovi nesedla dorážka do odkryté branky. Puk se snášel lobem někam ve směru třinecké branky, Kváča by byl na tuto střelu krátký. Kotouč ale skončil mimo.
   
  51:09
  Bertschy teď svou rychlostí zpacifikoval Gernáta a prudkou střelou donutil Kváču ke kvalitnímu zákroku betony.
   
  50:56
  Oceláři si posouvali puk po mantinelech z vlastního pásma až na icing.
   
  50:42
  Almondovu střelu z vrcholu pravého kruhu schoval Kváča do lapačky.
   
  50:06
  Po další tuhé bitvě v rohu vyjel s pukem na holi Chmielewski, poslal jej na modrou na Douderu. Ten jen tak ze zápěstí poslal puk na Stephana, ale ten tam nedoputoval. Schoval se v Froidevauxových nohavicích.
   
  49:08
  Po drobném vzrušení před švýcarskou brankou vhazování u Stephana. Hostující brankář puk odrazil do ochranné sítě.
   
  48:44
  Chvíli se hrálo v útočném pásmu hostů, ale na druhou stranu vyvezl puk Ondřej Kovařčík. Útočná tvorba v pásmu soupeře netrvá dlouho ani na jedné straně.
   
  47:55
  Kváča vyjel před branku pro puk, následně si ale netroufl rozehrát. Chtěl zacouvat a poslat puk za branku, ale málem si dal vlastní gól! Trefil boční síť vlastní branky.
   
  47:17
  Pokračujeme po komerční přestávce. Třinecký gólman již má na sobě všechny předepsané části výstroje.
   
  46:59
  Almond se probíjel do útočného pásma, ale narazil jako do stromu do Musila. Puk se ale dostal za třineckého obránce, a tak Almond ještě mohl nebezpečně zakončit. Následně do třineckého gólmana vrazil takovou razancí, až mu "vyzul" levý beton.
   
  46:24
  Pobyt Třince v útočném pásmu ale dlouho netrval. Domácí začínají opět od své branky.
   
  46:02
  Domácí mají puk na holi, ale jsou za vlastní brankou. Doudera rozehrává.
   
  45:34
  Icing hostí vrací hru před Stephana.
   
  45:08
  Čtvrtá třinecká formace teď držela dlouho puk v útočném pásmu, ale přes tuhou obranu se do nebezpečného zakončení nedostala.
   
  44:23
  Po čase zákrok brankáře s číslem 51 v brance Lausanne. Stephan přerušil hru a bude se vhazovat před jeho brankou.
   
  44:13
  Po rychlé předávce puku se do útočného pásma a následně i do zakončení dostal Herren, jeho střelu ale bránící hráči srazili do rohu kluziště.
   
  43:10
  Třinec drží pásmo, ale Rothova střela nebyla pro Stephana příliš nebezpečná.
   
  42:52
  Po Kváčově zákroku se vhazuje v útočném pásmu Třince.
   
  42:31
  Keninš proskočil mezi dvěma třineckými obránci, ale před tím, aby se dostal do velké šance, Třinec zachránil obranným zametením puku Musil.
   
  41:55
  Oba týmy jsou již kompletní, zbytek přesilovky Třince žádný vzruch nepřinesl. Oceláři se snaží pokračovat v ofenzivní tvorbě.
   
  41:16
  K trestnému střílení se postavil Yannick Herren, ale pouze vyprášil Kváčovy betony.
   
  41:16
  Gernát zadržel ujíždějícího Joorise v rozporu s pravidly a protože byl hostující hráč v samostatném úniku, je nařízeno trestné střílení.
   
  40:54
  Hrňa se prezentoval střelou z pravé strany, ale nebyla moc prudká a Stephan ji v klidu vykopl.
   
  40:27
  Oceláři začínají přesilovku v útočném pásmu, ale zatím nemají klid na puku.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Dnešní utkání pátého kola v základní skupině D Champions Hockey League sleduje 3 702 diváků.
   
  Třetí třetina začne cca v 18:51.
   
  Statistiky po 2. třetině:

  Střely na branku 16:18
  Střely celkem 32:29
  Střely zblokované 9:5
  Vyhraná vhazování 22:27
   
  Druhá třetina začala šancí hostí. Domácí byli zřejmě po začátku třetiny ještě trochu dekoncentrovaní a po rychlém přesunutí hry před Kváču zakončoval z nebezpečné pozice na slotu Bertschy. Stejný hráč měl obrovskou šanci ve čtvrté minutě, když ujížděl na třineckého brankáře sám, ten mu ale sebral gól z hole perfektním zákrokem lapačkou. Dobrou šanci měli v sedmé minutě Třinečtí, když se díky hybridnímu icingu dostal do nebezpečné pozice na pravém křídle Hrehorčák. Následovala pasáž, kdy byli aktivnější hosté a byli za to odměněni vyrovnávacím gólem. Lausanne nevyužilo řadu šancí, a tak se prosadilo z ne příliš nápadné situace. Nahození Joela Genazziho skončilo až za překvapeným Kváčou. Od gólu na 1:1 zase byli na ledě lepší domácí hráči. Marcinko byl před Stephanem sám, Krajíčkova střela od modré olízla brankovou konstrukci, do šance se ze strany probíjel Michal Kovařčík. Ocelářům se ale nepodařilo vzít si vedení zpět na svou stranu.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  39:55
  Puk mají za svou brankou na holích hosté. Vypadá to, že se Třinec ve druhé třetině do nebezpečného zakončení nedostane.
   
  39:30
  V samotném závěru druhé třetiny si domácí svou aktivitou vysloužili přesilovku. Lukas Frick nešikovně podrazil Adamského a Třinec bude hrát proti čtyřem.
   
  38:59
  Po Nodariho ztrátě puku se do rychlé akce dostal třetí třinecký útok, ale Michal Kovařčík se při pokusu nacpat se před Stephana do zakončení nedostal.
   
  38:42
  Froidevaux střílel z jízdy z osy kluziště, jeho pokus zblokoval třinecký obránce a následně sebral Kváča.
   
  38:09
  Kombinace mezi Hrňou, Marcinkem a Draveckým, který měl střílet z první, ale při pokusu o střelu se mu zlomila hůl.
   
  36:54
  Domácí jsou teď aktivní a jsou nastěhovaní před Stephanem. Rothova bomba z první od modré měla parametry, ale byla nepřesná.
   
  36:06
  Michal Kovařčík to zkoušel z velkého úhlu z levé strany. Následně pálil z pravé strany od modré Krajíček a hostující brankář puk vyrazil do skrumáže před jeho brankou.
   
  35:25
  Následně po Krajíčkové střele od modré se puk otřel o konstrukci Stephanovy branky. Před brankářem hostí clonil Dravecký i Marcinko.
   
  35:20
  Sám se před Stephanem zjevil Marcinko. Jeho zakončení ale hostující brankář odrazil na zadní mantinel.
   
  34:51
  Icing hostí.
   
  34:24
  Nenápadná, ale nebezpečná. Taková byla bekhendová střela Hrni od modré čáry. Na obou stranách jsme teď viděli snahu o rychlý protiútok, kterému vždy chyběla ideální přihrávka do šance.
   
  33:49
  Po druhé komerční pauze druhé třetiny vidíme vhazování před Kváčou.
  33:22 Joel GENAZZI - 1:1
   
  33:22
  Lausanne právě vstřelilo branku! A zakrytý výhled měl nejspíš na druhé straně i Kváča. Na prudké nahození od levého mantinelu totiž nezareagoval a puk končí v horních patrech jeho branky. Autorem gólu JOEL GENAZZI. Asistence: Christoph Bertschy, Joel Vermin. Stav utkání 1:1.
   
  33:14
  Musilovo nahození od modré Stephan nejspíš vůbec neviděl, ale trefilo jej do masky. Hosté se pak dostávají ze svého pásma ven.
   
  33:07
  Třinecká první formace se snažila změnit aktuální rozložení herních sil a byla velmi aktivní v útočném pásmu. Držela se ale pouze v rohu. Pak se hosté provinili icingem.
   
  32:09
  Kváča odráží střelu Leoneho po zaváhání svých kolegů v rozehrávce.
   
  31:35
  Krátký pobyt Třince v útočném pásmu a kombinace mezi Krajíčkem a Chmielewskim, která se v nebezpečnou šanci nepřerodila.
   
  31:12
  Další výborný zákrok třineckého brankáře. Almond měl dobře nabito mezi kruhy na tzv. slotu, ale Kváča si nenechal nasadit teploměr!
   
  30:44
  Hosté jsou teď aktivnější a dlouho drželi Oceláře v jejich pásmu. Trochu oddychu dostali domácí poté, co Keninš na modré pouze vytloukl Draveckého bloky.
   
  30:02
  Po Genazziho nahození musel být Kváča pozorný. Střela hostujícího útočníka byla sice sražena na zadní mantinel, ale odražený puk mohl třineckému brankáři nadělat hodně starostí.
   
  29:44
  Hra se přelévala ze strany na stranu, ale oba týmy po přechodu do útočného pásma končily. Kváča následně přerušuje hru poté, co na něj zamířil dloubáček ze středního pásma.
   
  28:37
  Další Kváčovy zákroky. Nejprve musel z brankoviště vykopnout neposedný puk a následně likvidoval nebezpečnou střelu ze své levé strany.
   
  28:05
  Po zaváhání Musila na útočné modré se dostali hosté do šance tři na dva, která následně vyústila v dobrou příležitost Junlanda. Jeho bekhendová střela mířila těsně vedle.
   
  27:24
  Druhá třinecká formace s Marcinkem na ledě. Domácí jsou rádi, že nepříjemný střet ze začátku třetiny neměl další negativní dopad do personálního stavu jejich týmu.
   
  26:42
  Domácí se teď díky hybridnímu icingu dostali do dobré šance. Zahradníček odrazil puk o zadní mantinel a nejdřív u něj byl Hrehorčák. Jeho střela těsně minula tyče Stephanovy branky.
   
  26:00
  Rychlý protiútok z vlastního pásma na dvě nahrávky až do útočné zóny se domácím nepovedl. Stránský sice chytal na modré puk, byl to ale ofsajd.
   
  25:45
  Hosté jsou teď víc na puku, ale při přechodu do třineckého pásma se vystavili do ofsajdu.
   
  24:41
  Aktivní byl před hostujícím brankovištěm Musil, který málem zametl puk do branky. Hosté se ale ubránili a hra se zase přelévá do třineckého pásma.
   
  24:03
  Na ledě druhá třinecká formace, která se brání v obranném pásmu bez svého centra. Marcinko je ale na střídačce a leduje krk.
   
  23:15
  Perfektní Kváčův zákrok! Milimetrový pas na modrou dostal Bertschy, Musil jej nestíhal, hostující Top Scorer tváří v tvář Kváčovi pohořel na jeho rychlé lapačce!
   
  22:54
  Hosté jsou před Kváčou velmi nepříjemní. Herren to zkoušel z velkého úhlu, ale ani netrefil bránu. Zpoza branky ale následně málem odrazil puk do sítě od Kváčových nohou.
   
  22:18
  Domácí byli na chvíli nastěhovaní v útočném pásmu. Lausanne následně chtělo rychle zaútočit, ale Moy se sám vystavil do ofsajdu.
   
  21:34
  Po Grossmannově střele z levé straně Kváča přerušuje hru. Vhazuje se v obranném pásmu Třince.
   
  21:19
  Protiútok třetí třinecké formace neskončil gólem, ani šancí. Chmielewski tak dlouho hledal, komu přihrát, až se utopil za brankou.
   
  20:43
  Bertschy zavezl puk do útočného pásma, dal na z druhé vlny sjíždějícího Junlanda, ale jeho střelu zblokovali třinečtí hráči mimo tři tyče.
   
  20:24
  Podobně jako v první třetině s Galvinšem to nevypadalo moc pěkně ani s Marcinkem. Třinecký Top Scorer dlouho zůstával na ledě v nehokejové pozici, ale pozitivní zprávou je, že z ledu odjel po svých.
   
  20:24
  Velká šance i na druhé straně! Hrňova střela příklepem propadla Stephanovi do rohu hřiště. Kdo se po srážce s protihráčem tvrdě střetl s mantinelem Marcinko.
   
  20:09
  Mohlo být bleskově srovnáno! Rychle po úvodním buly zavezli puk do pásma hostující hráči, Vermin střílel z mezikruží a odraženou střelu od zadního mantinelu poslal do Kváči Bertschy.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  Druhá třetina začne cca v 17:58.
   
  Statistiky po 1. třetině:

  Střely na branku 8:4
  Střely celkem 15:6
  Střely zblokované 5:2
  Vyhraná vhazování 9:15
   
  První třetina pátého kola základní skupiny D Champions Hockey League mezi Oceláři Třinec a Lausanne HC nenabídla strhující podívanou. Naopak prvních dvacet minut bylo poznamenáno řadou vyloučením, které roztrhaly tempo hry. První přesilovku hráli již od konce první minuty hosté, ale byť většinu času strávili před Kváčou, gól nevstřelili. Větší šanci zlikvidoval až v samotném závěru domácí brankář rychlým zákrokem betonem Verminovi. První vyloučení na druhé straně přišlo po zranění Galvinše, kterého kolenem srazil k zemi Wärn. Ten dostal čtyřminutový trest, ale prosadit se domácí dokázali až poté, co Wärnovi přisedl Frick. Na bombu Erika Hrni po patnácti sekundách přesilovky pět na tři byl brankář Stephan krátký. Ve zbytku první třetiny jsme ještě viděli vyloučení Gernáta a na druhé straně trest za příliš mnoho hráčů, ani jedna přesilovka využita nebyla, byť ta hostující vypadala opticky nebezpečněji.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  19:46
  Rýsovala se šance na rychlý protiútok domácím, ale Gernátovu přihrávku Hrehorčák nepřebral a pak si oba slovenští hráči spíše překáželi na útočné modré.
   
  19:26
  Kváča po nahození ze středního pásma přerušil hru. Rozehrávka se mu nejevila bezpečně. Vhazování v útočném pásmu Lausanne.
   
  19:03
  Ohlášená poslední minuta první třetiny a zároveň se hosté provnili ofsajdem.
   
  18:39
  Hosté již jsou kompletní, ale Třinec byl v pásmu. Chmielewski vybruslil zpoza branky s pukem na holi. Cesta na přihrávku na sjíždějícího Douderu se uzavřela, a tak zkusil sám zakončit. Nepřesně.
   
  17:52
  Hostům se nepodařilo vyhodit a naopak do šance před Stephana se natlačil Vrána. Neměl však kam zakončit, hostující brankář situaci ustál.
   
  17:00
  Přestože Oceláři dnes v přesilové hře vstřelili dosud jediný gól zápasu, přesilovky dnes zatím nejsou jejich parádní disciplína. Hosté se již dvakrát osvobodili.
   
  16:27
  Hosté špatně střídali a jejich hráčská lavice je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpykává Yannick Herren.
   
  15:57
  Po zmatku v rozehrávce Lausanne se ke střele zpředbrankového prostoru dostal Dravecký. Stephan vyrazil pravděpodobně koncem hole.
   
  14:58
  Rychlá kombinace mezi Kofroněm a Adamským po přechodu do útočného pásma skončila zblokovanou střelou druhého jmenovaného.
   
  14:15
  Bertschy zavezl s Verminem rychle puk do útočného pásma, i když to zavánělo ofsajdem. Pak při zmatku před brankou málem vlastního brankáře ohrozil Roth.
   
  13:52
  Roth nahodil puk od červené na Stephana, který přerušil hru, neboť neměl komu rozehrát. Vhazování v útočném pásmu domácích.
   
  13:32
  Šavlovačku mezi Chmielewskim a Jeffreyem ve svém brankovišti přerušil Kváča, který přikryl puk do lapačky.
   
  13:08
  Stránský získal v útočném pásmu puk a jeho střela na stojnou nohu Stephana jen těsně minula pravou tyč jeho branky.
   
  12:54
  Douderovo nahození od modré si Stephan mezi těly spolu a protihráčů našel a přerušil hru.
   
  Vypadá to, že čas bude minimálně po nějakou část první třetiny hlášen z boxu časoměřičů.
   
  Hosté se po rozehrané hře provinili icingem, ale nemohu sloužit s časovým údajem, neboť časomíra ve Werk areně podruhé v první třetině stávkuje.
   
  12:22
  Oceláři po čase v útočném pásmu. Chmielewski vysunul Ondřeje Kovařčíka, ale jeho střelu ztečovali obránci Lausanne do ochranné sítě. Druhá komerční přestávka.
   
  11:43
  Na ledě se ve dvojici s Musilem objevil sedmý obránce Zahradníček. Vypadá to tedy, že Galvinš musel pro zranění odstoupit.
   
  11:19
  Domácí už byli kompletní, když na pravém křídle našlápl Herren. Jeho prudkou střelu z jízdy měl Kváča problém zkrotit, ale nakonec se mu to povedlo. Vhazování v útočném pásmu Lausanne.
   
  10:35
  Jeffrey opět nezištně posílal puk před brankoviště na teč, ale kotouč se pak z rohu odrazil tak, že Adamský mohl v klidu vyhodit.
   
  09:53
  Hosté se drželi dlouho na puku v útočném pásmu a točili domácí čtyřku. Po rychlé kombinaci šel puk od Jeffreyho na šikovně tečujícího obránce Lausanne, ale šanci přerušil hvizd rozhodčího. Ten hostující tým vykázal za postavení útočícího hráče v brankovišti.
   
  09:10
  Vyloučen Martin Gernát za hákování.
   
  09:01
  Stránský ztratil v obranném pásmu puk a byla z toho šance Moye, který těsně před Kváčou poslal puk na Leoneho. Toho zahákoval Gernát. Hosté mají výhodu a budou hrát druhou přesilovku.
   
  08:41
  Už při plném počtu na obou stranách se domácí při přechodu do útočného pásma provinili ofsajdem. Vidíme první komerční přestávku.
   
  08:30
  Po icingu se bude vhazovat před Kváčou. Zbývají již pouze tři sekundy z trestu Lukase Ficka.
   
  08:16
  Zbytek početní převahy Ocelářům trochu drhne. Lausanne se podařilo několikrát vyhodit.
   
  07:19
  Oceláři pokračují v přesilovce. Nebezpečnou bombou z levého kruhu se prezentoval Roth, jeho střela ale nebyla přesná.
  06:48 Erik HRŇA - 1:0
   
  06:48
  Třinec právě vstřelil branku!
  Třinečtí se nakonec mohou radovat. Stránského gól nebyl uznán, o legálnosti branky ERIKA HRNI není žádných pochyb. Oceláři využívají dvojnásobnou přesilovku a otevírají skóre. Asistence: Matěj Stránský, Petr Vrána. Stav utkání 1:0.
   
  06:33
  V Třinci padl gól, ale domácí se radovat nemohou. Padl totiž po odpískání, které ale přišlo – musíme dodat – předčasně. Domácí měli výhodu, při které dorážel Stránský, rozhodčí ale předtím přerušili hru. Lukas Frick ale míří za katr za hákování a Oceláři hrají pět na tři.
   
  06:00
  Zmatek po Gernátově střele od modré. Marcinko ale nenasměřoval puk do branky.
   
  05:28
  O kombinaci se snažili bratři Kovařčíkové. Ondřej dostal od Michala puk před brankou, ale byl zády ke Stephanovi. Při otočce mu hosté puk sebrali a vyhodili.
   
  04:51
  A potřetí. Kváča zadržel puk za brankou a domácí střídají. Přesilovka se jim zatím vůbec nedaří.
   
  04:32
  Po střele Hrni z první od modré hosté opět, byť nadvakrát, vyhodili. Třinec opět musí začínat ze svého pásma.
   
  04:09
  Hosté okamžitě vyhodili, takže Třinec začíná od Kváči.
   
  03:59
  Galvinš opustil led za pomoci svých kolegů a lékaře. Hostující útočník za faul s následkem zranění obdržel čtyřminutový trest. Faul nakonec překlasifikován na faul kolenem.
   
  03:59
  Galvinš v obranném rohu trefen na koleno Maxem Wärnem. Ten míří za katr za podrážení, ale s třineckým obráncem to nevypadá vůbec dobře. Zůstává ležet a je v péči domácích lékařů.
   
  03:44
  Oceláři jsou už kompletní a snaží se o ofenzivní produkci. Ze středního pásma projel s pukem na holi Doudera, ale jeho střelu neměl Stephan problém ztlumit na hrudi.
   
  02:45
  V samotném závěru přesilovky měl velkou šanci před Kváčou Vermin. Po zmatku před třineckým brankářem ale jen lehce v brankovišti šťouchl do puku, který bleskový beton Kváči odrazil.
   
  02:31
  Hra byla přerušená, není úplně jasné proč. Pravděpodobně problémy s časomírou. Bude se vhazovat před Kváčou.
   
  02:00
  Oceláři dokonce zaútočili. Akci tři na dva vedl Musil. Střelu třineckého obránce Stephan neměl problém vyrazit, domácí aspoň uspořili pár sekund.
   
  01:39
  Následně se Oceláři uvolnili a vystřídali bránící čtyřku.
   
  01:18
  První přímá střela na Kváču. Ten Jeffreyho pokus viděl a vyrazil do rohu kluziště.
   
  00:45
  Vladimíru Draveckému při napadání v útočném pásmu vystřelila hůl příliš vysoko a zasáhla soupeře do obličeje. Hosté mají přesilovku.
   
  00:24
  Oba týmy navštívili útočné pásmo soupeře, ale nic se z toho nezrodilo. Při následném protiútoku Lausanne se hosté provinili icingem.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  Oficiální začátek utkání máme za sebou. Zazněla znělka soutěže, švýcarská a česká státní hymna a po představení zahajovacích šestek obou týmů budeme moci začít.
   
  Úvodní sestavy:

  HC Oceláři Třinec: Kváča (Bartošák) – Roth, Gernát, D. Musil, Galviņš, Krajíček (C), M. Doudera, Zahradníček – M. Stránský, P. Vrána, Hrehorčák – Hrňa, Marcinko (A, TS), Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – D. Kofroň, Hladonik, Adamský (A) – Polanský.

  HC Lausanne: Stephan (Boltshauser) – Lindbohm, Frick, Heldner, Junland, Nodari, Grossmann (A) – Bertschy (TS), Jooris, Vermin – Wärn, Jeffrey (A), Ķēniņš – Moy, Almond, Leone – Antonietti, Froidevaux (C), Herren – Traber, Genazzi.

  Rozhodčí: Stano (Slovensko), O. Hejduk – Gebauer, Lederer (všichni Česko).
   
  Aktuální pořadí skupiny D Champions Hockey League:

  1. Lausanne HC, 4 zápasy, 1-2-1-0, skóre 14:12, 8 bodů
  2. HC Oceláři Třinec, 4 zápasy, 2-0-0-2, skóre 12:8, 6 bodů

  3. Pelicans Lahti, 4 zápasy, 1-0-2-1, skóre 11:14, 5 bodů
  4. Junosť Minsk, 4 zápasy, 1-1-0-2, skóre 9:12, 5 bodů

  Situace ve skupině D Champions Hockey League před posledními dvěma koly nevylučuje z případného postupu do vyřazovacích bojů soutěže ani jeden z týmů. Za jistých okolností mohou mít šanci na postup všechny čtyři týmy i po pátém kole, které se hraje ve čtvrtek. Naopak určitá konstelace výsledků může před posledním hracím dnem, kterým bude 15. říjen, značně napovědět, ale postup si již v pátém kole může zajistit pouze Lausanne.
   
  Dosavadní zápasy Třince v této sezóně

  Oceláři nezačali letošní pouť v Champions Hockey League zrovna zářivě. V prvních dvou zápasech na výjezdu – v Lahti a v Minsku s Juností – nedokázali ani bodovat a dokonce ani skórovat. Před domácími odvetami tedy Oceláři nebyli vůbec v dobrém rozpoložení. Odvety však Ocelářům vyšly náramně a Třinečtí se tak dostali zpátky do bojů o postup. Přitom ještě na konci druhé třetiny prvního zápasu ve Werk areně proti Lahti svěřenci trenéra Varadi prohrávali 0:3. Pak ale přišla kanonáda – Třinec ještě ve druhé třetině snížil, ve třetí části hry pak čtyřmi góly skóre úplně otočil a o dva dny později na zlepšenou ofenzivu navázal s Juností Minsk a vyhrál 7:2. Dres TOP SCORER si pro středeční utkání oblékne Tomáš Marcinko, kterému se daří bodovat nejen v české extralize, ale také v rámci CHL, kde ve čtyřech zápasech dosud nasbíral dva góly a tři asistence. Oceláři budou hodně spoléhat také na produktivního Matěje Stránského, jenž má bilanci 1+3. Třinecké obraně bohužel nepomůže zdravotně stále indisponovaný Tomáš Kundrátek (1+3). Mezi tři tyče se proti Lausanne pravděpodobně postaví Petr Kváča (87,18 %), ale dobrou zprávou je, že do plného tréninkového procesu se již vrátil rekonvalescent Patrik Bartošák.

  Taky Oceláři již mají za sebou start v nové extraligové sezóně – kromě osmi ligových termínů odehráli i dva předehrávané zápasy. Ve vyrovnané ligové tabulce zatím Ocelářům patří druhé místo o bod za vedoucím Libercem.

  30. srpna 2019: Pelicans Lahti – HC Oceláři Třinec 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
  1. září 2019: Junosť Minsk – HC Oceláři Třinec 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
  6. září 2019: HC Oceláři Třinec – Pelicans Lahti 5:3 (0:2, 1:1, 4:0)

  8. září 2019: HC Oceláři Třinec – Junosť Minsk 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)
  Branky a nahrávky: 2. Hrňa (M. Stránský, P. Vrána), 11. O. Kovařčík (P. Vrána, Chmielewski), 20. Marcinko, 27. M. Adámek (Gernát, Marcinko), 28. D. Kofroň (Hladonik, Hrehorčák), 59. Adamský (Kundrátek, O. Kovařčík), 60. M. Stránský (Marcinko, Kundrátek) – 32. Malcev (Želnerovski), 34. Parfejevec (Kulakov, Malcev).

  HC Oceláři Třinec: Bartošák – Kundrátek, M. Doudera, D. Musil, Galviņš, M. Adámek, Gernát – M. Stránský, P. Vrána, M. Kovařčík – Hrňa, Marcinko, Dravecký – O. Kovařčík, Polanský, Adamský – D. Kofroň, Hladonik, Hrehorčák – Chmielewski.
   
  Dosavadní zápasy Lausanne v této sezóně

  Lausanne je prozatím vedoucím týmem skupiny D. Švýcarský tým dosud ve všech čtyřech zápasech získal aspoň jeden bod. Začal porážkou v prodloužení v Minsku, kde ale ještě devět minut před koncem normální hrací doby prohrával o dva góly. Následoval zápas v Lahti, kde Lausanne vyhrálo v nájezdech přesto, že druhou třetinu prohrálo 3:0. Obě domácí odvety Lausanne vyhrálo, byť s Lahti opět až po nájezdech. Čtyři zápasy s bodovým ziskem posouvají Lausanne do čela tabulky, dva body před Oceláře. Kanadskému bodování v Lize mistrů po čtyřech odehraných zápasech vévodí Christoph Bertschy. 25letý útočník, který tři sezony hrál NHL v Minnesotě, zatím posbíral dva góly a dvě nahrávky. Po třech trefách zkompletovali dva hráči – kanadský šikula Josh Jooris a také Yannick Herren. K produktivitě obránců nejvíc přispívá Lukas Frick (1+3). Zajímavá situace panuje v brankovišti, kde velmi podobný prostor dostávají dva gólmani – Tobias Stephan zatím odchytal 128 minut, jeho kolega Luca Boltshauser absolvoval v letošní CHL 125 minut.

  Lausanne už taky bojuje ve švýcarské lize – hráči se lvem ve znaku z devíti zápasů získali 15 bodů a zatím si drží solidní páté místo v náročné National League. Zajímavostí je, že v rozběhnuté sezóně se Lausanne v přípravném utkání před startem NHL na svém ledě utkalo s Philadelphií a dokázalo vyhrát 4:3.

  30. srpna 2019: Junosť Minsk – Lausanne HC 3:2 po prodl. (0:0, 0:0, 2:2/1:0)
  1. září 2019: Pelicans Lahti – Lausanne HC 4:5 po sam. náj. (0:1, 3:0, 1:3/0:1)
  6. září 2019: Lausanne HC – Junosť Minsk 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

  8. září 2019: Lausanne HC – Pelicans Lahti 4:3 po sam. náj. (0:1, 1:1, 2:1/0:0)
  Branky a nahrávky: 25. Herren (Froidevaux), 49. Emmerton (Frick, Bertschy), 56. Jooris (Moy), roz. sam. náj. Herren – 18. Vartiainen (Merelä), 32. Aaltonen (Vorobej), 60. Mankinen.

  Lausanne HC: Stephan – Junland, Heldner, Frick, Lindbohm, Grossmann, Nodari, Oejdemark – Ķēniņš, Jooris, Bertschy – Leone, Jeffrey, Vermin – Almond, Emmerton, Moy – Herren, Froidevaux, Traber – Antonietti.
   
  Vzájemné zápasy Ocelářů s Lausanne

  Los základních skupin Champions Hockey League nechává na poslední dvě kola vždy domácí zápas a venkovní odvetu mezi dvěma posledními týmy, které se ve skupině dosud nesetkali. Třinečtí Oceláři se letos v pátém a šestém kole základní skupiny D potkají s Lausanne. Oba týmy jsou prozatím na postupových místech, ale právě vzhledem k tomu, že se setkají spolu dvakrát a zároveň dvakrát týmy na třetím a čtvrtém místě skupiny – Lahti a Junosť Minsk – nezaručují tato umístění zatím nikomu nic. Pokud ovšem v prvním utkání v Třinci zvítězí Lausanne v normální hrací době, zajistí si tímto postup do osmifinále. Oceláři však případné vítězství v prvním zápase musí potvrdit ještě na výjezdu ve Švýcarsku.

  9. října 2019: HC Oceláři Třinec – Lausanne HC WERK ARENA, Třinec
  15. října 2019: Lausanne HC – HC Oceláři Třinec Vaudoise aréna, Lausanne
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

  Michal Samiec

  Branky a nahrávky: 7. Hrňa (M. Stránský, Vrána), 64. M. Stránský (Vrána, Krajíček) – 34. Genazzi (Bertschy, Vermin)


  HC Oceláři Třinec: Kváča (Bartošák) – Roth, Gernát, D. Musil, Galviņš, Krajíček (C), M. Doudera, Zahradníček – M. Stránský, P. Vrána, Hrehorčák – Hrňa, Marcinko (A, TS), Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – D. Kofroň, Hladonik, Adamský (A) – Polanský.
  HC Lausanne: Stephan (Boltshauser) – Lindbohm, Frick, Heldner, Junland, Nodari, Grossmann (A) – Bertschy (TS), Jooris, Vermin – Wärn, Jeffrey (A), Ķēniņš – Moy, Almond, Leone – Antonietti, Froidevaux (C), Herren – Traber, Genazzi.

  Rozhodčí: Stano (Slovensko), O. Hejduk – Gebauer, Lederer (všichni Česko)

  Diváci: 3 702