Litoměřice – Kadaň 4:2 (kon.) | Benátky n/J – Prostějov 2:8 (kon.) | Jihlava – Havířov 1:3 (kon.)
Motor ČB – Frýdek-M. 3:2 (kon.) | Chomutov – Poruba 2011 8:3 (kon.) | Slavia – Sokolov 4:0 (kon.)
Přerov – Vsetín 2:1 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
SK Trhači Kadaň
Středa 09.10.2019, 17:30 • Kalich Arena, Litoměřice • Chance liga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítejte u utkání 12. kola Chance ligy mezi domácím Stadionem Litoměřice a hostujícími Trhači Kadaň. Přeji vám příjemné počtení.

Stadionu se v úvodu daří o mnoho více než Kadani. Kališníci se nachází na šesté příčce s devatenácti body. Kadaň je poslední když získala pouze jeden bod. V minulé sezoně se týmy utkaly čtyřikrát, třikrát vyšel vítězně Stadion. Kadaň naposledy schytala v Litoměřicích příděl 14 gólů.

Petr Galuška – 83,76 %

HC Stadion Litoměřice: Š. Lukeš (A. Beran) – Marcel, Dajčar, Klejna, Korkiakoski, Mlčák, Kukla, R. Procházka – Voženílek, Jícha, M. Kadlec – M. Beran, Střondala, Jánský – Šik, Štohanzl, Kangas – Kropáček, Vitouch, D. Sklenář.

SK Trhači Kadaň: Neužil (Wolf) – Trefný (C), Poizl, L. Chalupa, Foltýn, Mert, M. Jandus, Klodner – Wojnar, Chlouba (A), Wágner (A) – Michnáč, Zygmunt, Zabloudil – Koblížek, Rindoš, Čech – Homer, Kuba, Zd. Zabloudil.

Rozhodčí: Petružálek, Jaroš – Tvrdík, Šimán.

Oba týmy už jsou na hrací ploše, utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:16
    Úvodní buly vyhrávají hosté, ti hned míří k brance Stadionu.

00:48
    Kališníci nyní zamkli Kadaň v útočném pásmu, jejich snažení je ale marné, jeden z hostujících obránců dokázal vyhodit kotouč do středního pásma.

01:55
    Hra se teď odehrává ve středním pásmu, Kadaň se sice pokouší vyrazit před Lukeše, jejich snažení je ale marné.

02:17
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Lukáš Chalupa – 2 min., sekání).

02:46
    Korkiakoski nyní pěkně našel Kadlece na levém kruhu, jeho nebezpečnou střelu ale Neužil vyrazil.

03:23
    Šanci měl i Matěj Beran, ten ale nedokázal zkrotit skákavý puk.

04:06
    Klejnova střela byla sražená mimo branku hostů.

04:17

05:05
    Do útoku vyrazil Sklenář, přihrávka litoměřického útočníka ale byla nepřesná.

05:16
    Stadion se stále drží před Neužilem, ten několika pohotovými zákroky drží bezbrankový stav.

05:47
    Po střele Voženílka se bude vhazovat po levici hostujícího gólmana.

05:57
    Zakázané uvolnění Trhačů.

06:28
    Korkiakoski našel před bránou Jíchu, jeho střelu ale dokázal Neužil pokrýt.

06:38
    Na druhé straně se do slibné šance dostal Chlouba, ten ale svou střelou z levého kruhu nevyzrál na Lukeše.

07:25
    Matěj Beran se dostal až před Neužila, jeho střelu hostující gólman zlikvidoval.

08:38
    Pokus si na druhé straně připsal i Poizl, domácí brankář ale střelu vyrazil.

09:04
    Zakázané uvolnění domácích, hra se tak přesouvá do obranného pásma Litoměřic.

10:05
    Kuklovu nebezpečnou střelu od modré kryje Neužil.

10:12
    Jícha našel před brankou dobře postaveného Voženílka, ten ale střelou po ledě nevyzrál na hostujícího brankáře.

10:54
    Stadion zatím výrazně přehrává Kadaň, kýžený gól ale zatím vstřelit nedokázal.

11:28
    Další zakázané uvolnění Kadaně.

11:44
    A další šance Stadionu! Před brankou Voženílkovu střelu tečoval Kadlec, avšak mimo.

12:34
    Do samostatného úniku se dostal Šik, jeho bekhendová klička ale mířila nad.

13:20
    V další dobré šanci se ocitl Jánský, střela litoměřického hráče ale pouze zaplula do výstroje Neužila.

13:51
    Do útoku se po dlouhé době dostala i Kadaň, jejich pokusy o střelu ale většinou končí mimo branku Lukeše.

14:33
    Zakázané uvolnění domácích.

14:58
    Koblížek drží puk za domácí brankou, následně se ke střele dostal i Klodner.

15:53
    Kuklovu střelu vyrazil Neužil mimo dosah dorážejících hráčů.

16:42
    Do další slibné šance se dostal znovu aktivní Šik, bekhendovou střelu litoměřické desítky ale Neužil vyráží.

17:40
    Chloubova střela letěla vysoko nad branku, puk tak mají opět domácí.

18:50
    Projektil Kadlece znovu míjí hostující branku.

19:44
    Litoměřice právě vstřelily branku!

Stadion se konečně dočkal! Kadlec přihrál úplně volnému DANIELU VOŽENÍLKOVI, který střelou nad lapačku poprvé prostřelil Neužila. Asistence: Martin Kadlec, Jan Mlčák.
    19:44 Daniel VOŽENÍLEK - 1:0

20:00

Skončila první třetina, ve které byl aktivnější domácí Stadion, který si dokázal vytvořit několik gólových šancí. Jediný, kdo prostřelil Neužila byl po skvělé přihrávce Kadlece Daniel Voženílek, litoměřický útočník tak otevřel skóre utkání.

20:20
    První útok druhé periody měla na svědomí Kadaň, pokus Wojnara ale Lukeš kryje.

21:04
    Na puku se nyní drží hosté, ti se dostávají až před Lukeše.

21:44
    Na modré čáře Šik sebral kotouč jednomu z hostujících obránců, jeho střela ale byla zblokovaná.

23:14
    Jícha byl faulován v samostatném úniku a je z toho trestné střílení pro Litoměřice!

23:14

MARKUS KORKIAKOSKI trestné střílení proměňuje kličkou do bekhendu.
    23:14 KORKIAKOSKI - 2:0

24:44
    Kangas se ocitl před hostujícím brankářem, střela finského útočníka ale mířila vysoko nad.

25:17
    Střelu Rindoše kryje Neužil.

25:37
    Vitouchova střela byla sražená Chalupou.

26:11
    Sám před Neužilem se zjevil Voženílek, hostující gólman ale skvělým zákrokem zabránil litoměřickému útočníkovi ve skórování.

27:05
    Do šance se dostal i Roman Chlouba, toho ale pohotovým zákrokem vychytal Lukeš.

27:54
    Jandusovu střelu zblokoval jeden z domácích hráčů.

29:02
    Kadaň se ve druhé části zlepšila, a vysílá na Lukeše o mnoho více střel jak v první třetině.

29:43
    Zakázané uvolnění Kadaně.

30:03
    Voženílek sice vystihl přihrávku soupeře, jeho nepřesná přihrávka ale nenašla adresáta.

30:45
    Obrovská šance Stadionu! Jánský si obhodil soupeře a poslal před bránu přihrávku na Berana, ten ale ve slibné pozici nedokázal zasunout za skvěle chytajícího Neužila.

32:01
    Zakázané uvolnění hostů.

32:21
    A znovu aktivní Šik, ten si nyní připsal dvě dobré šance v rychlém sledu. Jakub Neužil ale vytáhl další skvělý zákrok.

32:37
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Michael Foltýn – 2 min., držení).

32:55
    Kadlec přihrával před branku, litoměřický útočník ale přihrál nepřesně a Kadaň se tak osvobozuje.

33:21
    Nepřesná přihrávka Litoměřic a je z toho zakázané uvolnění.

33:58
    Korkiakoski se pokoušel o kličku a lá Granlund, nedokázal ale kotouč nabrat na hůl.

34:21
    Do útočného pásma se pěkně proháčkoval Šik a Stadion se tak usadil před Neužilem.

34:37

35:11
    Zakázané uvolnění Litoměřic.

36:16
    Kadaň právě vstřelila branku!

Hosté snižují! Jeden z domácích hráčů udělal chybu na modré čáře. Puku se tak chopil ALBERT MICHNÁČ a svou střelou pod břevno poprvé překonává Lukeše. Bez asistence.
    36:16 Albert MICHNÁČ - 2:1

37:15
    Hned po vstřelené brance mohla Kadaň přidat další! Foltýn dostal přihrávku na pravý kruh a svou střelou trefil pouze beton domácího brankáře.

38:41
    Chlouba se dostával před Lukeše, byl faulován a bude z toho první přesilovka pro hosty.

38:41
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (David Vitouch – 2 min., sekání).

39:49
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Martin Jandus – 2 min., vysoká hůl).

40:00

Je tu konec druhé třetiny. Kadaň se ve druhé části zlepšila a často zatápěla domácí obraně, z čehož pramenil i gól z hole Michnáče, který tak snížil na rozdíl jediné branky. Do kabin se tak jde za stavu 2:1 a uvidíme, co nám přinese poslední třetina.

40:28
    V úvodu třetiny se do šance dostal Poizl, ten ale střelou pouze prověřil Lukeše.

40:41

41:34
    Ofsajd zastavuje akci hostů.

41:49
    Lehké nahození Trefného skryl Lukeš ve své lapačce.

42:47
    Marcel dlouhou přihrávkou přes celé střední pásmo našel Štohanzla, tomu ale kotouč utekl.

43:33
    Do šance se probíjel Kropáček, jeho snažení ale bylo marné a puk má tak Kadaň.

44:32

A je to zase o dvě branky! JOSEF JÍCHA si nabruslil do středu hřiště a pohotovou střelou nad lapačku překonává Jakuba Neužila v brance. Asistence: Martin Kadlec
    44:32 Josef JÍCHA - 3:1

45:39
    Po náznaku útoku hostů se ke kotouči opět dostávají kališníci a zakládají tak další útočnou akci.

46:43
    Do útočného pásma se dostával Šik, ten ale nedokázal přihrát přesně.

47:25
    Zkoušel to i Kropáček, jeho nahození ale nenašlo nikoho z jeho spoluhráčů.

48:10
    Voženílek nahrával před bránu na úplně volného Kadlece, jeho teč ale v brance neskončila.

Střelu Rindoše dokázal velmi dobrým obranným zákrokem zblokovat Klejna.

49:11
    Beran se ocitl v dobré šanci ale nedal, domácí útočník navíc z frustrace fauloval a Kadaň bude mít přesilovou hru. Následně ještě vznikla v rohu hřiště menší potyčka.

49:13
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Matěj Beran – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Vojtěch Střondala – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Mlčák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Michael Foltýn – 2+2 min, hrubost).

50:03
    Kadaň má k dispozici přesilovou hru, ta se jim ale nedaří a domácí dokázali několikrát vyhodit.

51:13

51:48

Stadion odskakuje na rozdíl tří branek! MIROSLAV KUKLA dostal přihrávku na modrou čáru a svou střelou pod víko prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Matěj Beran, Daniel Voženílek.
    51:48 Miroslav KUKLA - 4:1

53:04

54:25
    Kadaň se přesouvá před Lukeše a snaží se alespoň zkorigovat skóre.

55:08
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Kadlec – 2 min., hákování).

55:30
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (František Wágner – 2 min.).

55:53
    Do velké šance se dostal Kristian Kangas, ten ale nedokázal v úniku prostřelit skvěle chytajícího Neužila.

56:16
    Ofsajd zastavuje útočné snažení domácích.

56:50
    V dobré šanci se ocitl Jícha, který ale nevyzrál na hostujícího brankáře.

57:45
    Hraje se hokej nahoru dolů, utkání už se pouze dohrává.

Dnešní utkání sleduje 801 diváků.

58:12
    Sám před Neužila se dostal Kropáček, jeho střelu ale znovu zlikvidoval dobře chytající gólman Trhačů.

58:54

59:12

Josef Rindoš našel krásnou přihrávkou ZDEŇKA ZABLOUDILA, který střelou pod břevno podruhé překonává Lukeše a upravuje tak skóre zápasu na 4:2. Asistence: Josef Rindoš, Matěj Zabloudil.
    59:12 Zdeněk ZABLOUDIL - 4:2

A je tu konec, Stadion potvrdil roli favorita a porazil Kadaň. Skóre otevřel na konci první třetiny Voženílek, krátce po startu druhé třetiny se z trestného střílení prosadil Korkiakoski. Na rozdíl jediné branky snížil v závěru druhé periody Michnáč. Domácí v poslední třetině potvrzovali roli favorita a po brankách Jíchy a Kukly odskočili na rozdíl tří branek. Zápas zakončil svou střelou Zdeněk Zabloudil a uzavřel tak gólový účet střetnutí.

Pohled do statistik po 3. třetině

Střely na branku: 38 – 27
    Zblokované střely: 9 – 6
    Vyloučení: 5 – 6
    Vhazování: 34 – 39
    Nejvytíženější hráč: Patrik Marcel 21:34 – Martin Jandus 23:45

To je pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a zase někdy na shledanou. (19:54:30)

Filip Hulín

Branky a nahrávky: 20. Voženílek (M. Kadlec, Mlčák), 24. Korkiakoski (TS), 45. Jícha (M. Kadlec), 52. Kukla (M. Beran, Voženílek) – 37. Michnáč, 60. Zd. Zabloudil (Rindoš, Zabloudil)

HC Stadion Litoměřice: Š. Lukeš (A. Beran) – Marcel (A), Dajčar, Klejna, Korkiakoski, Mlčák, Kukla, R. Procházka – Voženílek (C), Jícha, M. Kadlec – M. Beran, Střondala, Jánský – Šik, Štohanzl, Kangas – Kropáček, Vitouch, D. Sklenář.

Rozhodčí: Petružálek, Jaroš – Tvrdík, Šimán