Spišská N. Ves – Žilina 5:1 (kon.) | Martin – Skalica 2:1 (kon.) | Pov. Bystrica – Levice 6:3 (kon.)
Topoľčany – Dubnica 3:1 (kon.) | Bratislava Capitals – Trnava 8:3 (kon.)
HK VITAR Martin
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
HK Skalica
sk Středa 09.10.2019, 18:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga (SR) • 10. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Hokejisti Martina v posledných kolách hľadajú stratenú tvár o čom svedčí i posledná prehra na ľade Dubnice. Domáci už viedli 4:2, hostia si dokázali dvoma gólmi v tretej tretine vynútiť predĺženie. V ňom napokon rozhodli domáci hráči. Za hostí v zápase skórovali dvakrát Murček, po jednom góle pridali Babka a Poliaček.

Predtým Martin nestačil na Bratislavu, ktorej podľahol na jej ľade 5:3. Za hostí v stretnutí najskôr znižovali na 3:1 Nauš, v závere tretej tretiny dvoma gólmi Brezniak už len upravil konečné skóre.

Martinu tak po deviatich zápasoch patrí štvrtá priečka so 17 bodmi.

Skalica si v predchádzajúcich kolách napravila chuť. Naposledy doma zvíťazila nad Bratislavou 3:2 pričom sa z jej strany presadili Okoličány a dvakrát Štumpf.

Ešte predtým jej hráči dokázali takisto doma deklasovať Považskú Bystricu 10:1 kedy sa hetrikom blysol Šmída, dvoma gólmi Derkin a po jednom pridali Štumpf, Trnka, Okoličány, Kotzman a Trenčan.

Vďaka víťazstvám má Skalica na svojom konte aktuálne 12 bodov a patrí jej siedma priečka.

V úvodnom meraní síl na ľade Skalice dokázal zvíťaziť Martin 1:3. Domáci sa ujali vedenia gólom Trnku, hostia otáčali zásluhou Pokrivčáka, Murčeka a Rusinu.

Úvodné zostavy:

HK VITAR Martin: Gavalier (Bernát) – Matejka, Themár – Ligas, Šimon – Rusina, Oravec – Poliaček, Langhammer, Brezniak – Videlka, Murček, Urbánek – Zeliska, Barto, Rudzan – Nauš, Babka, Melcher

HK Skalica: Ovečka (Trutt) – Horváth, Škápik – Mikéska, Janík – Hohl, Fereta – Muráň, Hílek – Okoličány, Šmída, Štumpf – Trenčan, Nemec, Kotzman – Trnka, Pulščák, Dvonč – Koziot, Ivičič, Derkin

Rozhodca: Píšťanský – Knižka, Drblík.

Pred stretnutím minúta ticha za zosnulého, 77-ročného bývalého trénera Martina a ďalších hokejových tímov, Milana Skokana. Ten pôsobil v Martine v sezónach 2000/01 a 2001/02.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:24
    Šmída posielal prihrávku na Okoličányho, ktorý sa ocitol v postavení mimo hry. Vhadzovanie v strednom pásme.

00:53
    Poliaček s Brezniakom rozbehli domáci útok. Na jeho konci bola strela nad bránku.

01:22
    Rudzan zakončujúci vedľa bránky. Domáci hľadajú presnú mušku.

01:44
    Nauš po strete s Koziotom stráca puk. Hostia získavajú útočné pásmo.

02:11
    Koziot na Dekina. Dlhá prihrávka minula svoj účel.

02:43
    Ligasom nahodený puk. Ovečka si pomohol ramenom.

03:16
    Šimon na Poliačeka, ktorý vo vyloženej príležitosti minul. Na rade sú hostia.

03:45
    Šmída z otočky triafal prázdnu bránku. Na čiare svojho gólmana musel zastúpiť Šimon.

04:12
    Mikéska z prvej. Z ostrého uhla skúšal prekvapiť Gavaliera.

04:36
    Matejkova prihrávka rukou. Hra je prerušená.

05:42
    Skalica dala gól!
    Prihrávka Samuela Koziota do skrumáže pred bránkou. Domáci gólman ešte zasiahol, puk následne dopravil do bránky YEGOR DERKIN.

06:12
    Okoličány obetavo zblokoval domácu príležitosť. Puk končí v zakázanom uvoľnení.

06:49
    Videlka ťahá akciu po pravej strane. Ukazuje sa mu Barto.

07:12
    Hohl z ľavej strany. Hostia opäť ukazujú ako sa dostať pred bránku.

07:48
    Kotzman pred bránkou. Márne čakal na svoju prihrávku.

09:23
    František Pulščák (SKA) inkasuje dve minúty za podrazenie.

09:36
    Okoličány dobre prečítal úmysel domáceho tímu a dokázal vyviezť puk do útočného pásma. Získal tak cenné sekundy.

09:40
    Matejka od modrej priamo do lapačky brankára. Hra je prerušená.

09:45
    Domáci zostávajú v pásme. Langhammer sa presúva po modrej.

10:06
    Martin dal gól!
    Využitá presilová hra. Dobre nacvičený signál domáceho tímu, ktorý začal Ivan Brezniak. Prihrávka za bránku na Františka Poliačeka, ktorý poslal puk na JAKUBA LANGAMMERA, ten od modrej prestrelil brankára.

10:43
    Melcher z prvej. Domáci zostávajú v útočnom pásme.

11:21
    Derkin zachytil prihrávku v postavení mimo hry. Vhadzovanie v strednom pásme.

11:44
    Ligas nespracoval puk. Domáci prichádzajú o útočné pásmo.

12:03
    Šmída na Štumpfa. Ten nedokázal trafiť priestor bránky.

12:34
    Oravec si zobral na starosť Nemca. Toho vytláča do stredného pásma.

13:14
    Murček si pristavil puk pričom mu ho berie Trnka. Hostia v týchto chvíľach nedovoľujú domácim príliš premýšľať pri zakončení.

13:47
    Langhammer na Poliačeka, ktorý minul bránku. Puk na hokejkách hostí.

14:43
    Derkin faulovaný domácim brankárom. Bude nasledovať trest, nie trestné strieľanie ako si pýtajú hostia.

14:43
    Lukáš Gavalier (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie. Trest si za neho odsedí Lukáš Zeliska.

15:22
    Šmída nezachytil prihrávku Okoličányho. Hostia prichádzajú o pásmo.

15:47
    Matejkom vyhodený puk, ktorý zachytil Murček. Ten sa dostal aj do zakončenia.

16:18
    Gavalier sa pozabudol pri pravej žŕdke. Tento chyby takmer využil Trenčan.

16:44
    Domáci v plnom počte. Zeliska na ľadovej ploche.

17:23
    Trnka na dvakrát neuspel. Mal dostatok priestoru na zakončenie.

17:54
    Opäť Trnka. Tentoraz to skúsil spoza brániaceho Ligasa.

18:28
    Brezniak krížnou prihrávkou hľadal Poliačeka. Ten mal blízko ku gólu.

18:46
    Poliaček rovno z buly priamo do brankára. Puk hostia vyhadzujú do stredného pásma.

19:12
    Šimon neudržal útočné pásmo. Domáci poľahky vytlačený do stredného.

19:26
    Šmída to skúšal sám. Rýchlosť však nebola optimálna.

19:43
    Videlka sa ocitol sám pred brankárom. Dokonca mal i na chvíľku odkrytú bránku.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V úvodnej tretine sa zrodila remíza 1:1. Vedenia sa v stretnutí ujali hostia, domáci stihli veľmi rýchlo odpovedať.

V prestávke ešte ocenený bývalý masér domáceho klubu, Milan Mendel. Ocenenia sa mu dostáva v súvislosti so životným jubileom.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:34
    Brezniak na Langhammera. Po pravej strane s nimi ide aj Poliaček.

20:54
    Poliaček na Ligasa. K zakončeniu sa domáci hráč nedostal.

21:23
    Videlka na Murčeka, ktorý však dostal prihrávku na opačnú stranu. Nedokázal sa tak včas zorientovať pred bránkou.

21:54
    Rudzanom vyhodený puk zachytáva Pulščák. Hostia získavajú výhodu.

22:31
    Nauš na Rusinu, ktorý potiahol domácu akciu. Barto sa už k dorážke nedostal.

22:45
    Hílek z pravej strany. Strela z prvej.

23:24
    Poliaček z tesnej blízkosti prestrelil bránku. Hostia puk následne vyhodili.

23:54
    Ivičič v úlohe brániaceho hráča. Puk letí cez všetky čiary.

24:25
    Hostia na útočnom výlete. Pulščák hľadá spoluhráčov.

25:39
    Jakub Langhammer (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.

26:29
    Gól dosiahnutý rukou v podaní Škápika. Nemôže teda platiť a hostia sú vykázaní do stredného pásma.

27:23
    Hostia sa sami tentoraz vykázali do stredného pásma. Veľmi ťažko sa im hrá proti domácej obrane.

27:40
    Domáci v plnom počte. Langhammer na ľadovej ploche.

28:19
    Tomáš Trnka (SKA) inkasuje dve minúty za podrazenie.

28:43
    Murček hľadal Šimona na modrej. Prihrávka bola ale veľmi nepresná.

29:12
    Urbánek vytlačený Kotzmanom. Domáci sa nedokážu stále dostať k zakončeniu.

29:44
    Janík opäť vynikajúco v obrane. Domáci pôsobia bezmocne.

29:59
    Robert Mkéska (SKA) inkasuje dve minúty za krosček.

29:59
    Branislav Ligas (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.

30:20
    Hostia v štvorici. Trnka na ľadovej ploche.

30:55
    Barto poslal po pravej strane dopredu Zeliska. Ten sa skúšal ponad lapačku prekvapiť brankára.

31:24
    Bartov pokus zrazený vedľa bránky. Z následnej akcie puk končí na striedačke.

31:57
    Rusinov pokus a Babkova dorážka. Domáci majú v posledných minútach viac príležitostí, ktoré hosťujúca obrana dokáže pokryť.

32:23
    Krížna prihrávka na Štumpfa, ktorý mal celú bránku len pre seba. Trestuhodne túto príležitosť nevyužil.

32:45
    Murček sa snaží vyhodiť puk. Zatiaľ sa mu to nedarí.

33:20
    Fereta priamo do brankára. Gavalier prerušil hru.

33:50
    Langhammer sa dlhšie zdržal pred bránkou. Puk sa mu zasiahnuť nepodarilo.

34:23
    Barto hľadá Zelisku pred bránkou. Je to však pridlhá prihrávka cez viacerých hráčov.

34:55
    Nauš dobre čítal hru súpera. Muráň mu síce pomohol k získaniu puku, nie však nadlho.

35:26
    Okoličány z prvej. Gavalier si musel pomôcť ramenom.

35:46
    Štumpf z pravej strany. Hostia stupňujú svoje úsilie.

36:22
    Melcher s Videlkom sa pustili do protiútoku. Ten im nevyšiel podľa predstáv a hostia bez väčších problémov získavajú puk späť.

36:54
    Derkinov strelecký pokus Gavalier vyrazil vysoko nad seba. Mal i šťastie, že sa puk neodrazil od zadného mantinelu pred jeho bránku.

37:21
    Poliaček sa natlačil po prihrávke Urbáneka do bránky. Hra je prerušená.

37:56
    Poliaček na Langhammera, ktorý zakončuje vedľa bránky. Ani tento pokus neskončil presnejším zakončením.

38:21
    Skackajúci puk sa snažil trafiť Poliaček. Domáci ešte zostávajú v útočnom pásme.

38:57
    Kotzman to skúsil sám. Nebol to práve najhorší pokus, chýbala mu ale prudšia razancia.

39:26
    Barto na Rudzana. Zeliska ešte vzadu čakal, či sa k nemu neodrazí puk.

39:59
    David Okoličány (SKA) inkasuje dve minúty za podrazenie.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme gól nevideli. Naďalej tak platí nerozhodný stav z úvodnej tretiny.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:32
    Barto čaká na prihrávku, ktorej sa mu nedostáva. Poliaček následne potrebuje udržať útočné pásmo, čo sa mu nedarí.

41:01
    Urbánek z ľavej strany skúšal strieľať ponad rameno brankára. Ten jeho úmysel vystihol.

41:46
    Posunutá bránka hostí. Hra je prerušená.

42:00
    Hostia v plnom počte. Okoličány na ľadovej ploche.

42:30
    Hílek pokúšajúci sa o prekonanie brankára od modrej čiary. Tento pokus nemohol Gavaliera prekvapiť.

43:02
    Ligas na Barta, pričom prihrávku zachytil Ivičič. Dopredu tak môžu ísť hostia.

43:47
    Kotzman sa mohol dostať k dorážke po tom ako neuspel Nemec. Hostia zostávajú v útočnom pásme.

44:14
    Rusina od modrej. Videlka ešte jeho pokus dorážal.

44:57
    Martin Barto sa odhodlal k strele, ktorú ešte nadvihol MATÚŠ RUDZAN. Domáci sa tak ujímajú v stretnutí vedenia. Druhú asistenciu zaznamenáva Filip Oravec.

45:24
    Melcher z ľavej strany. Murček následne zakončil do lapačky brankára.

46:07
    Ťažko od puku odstaviteľný Trenčan. Ten sa snažil vziať na seba zodpovednosť za vyrovnávajúci gól.

46:53
    Janík udržal útočné pásmo. Hostia to ale skúšajú z väčšej vzdialenosti.

47:18
    Dvonč z prvej. Tento pokus mu nevyšiel.

47:44
    Poliaček zrazený za bránkou. Domáci fanúšikovia si pýtajú vylúčenie.

48:28
    Prihrávka rukou prerušila domáce snaženie prerušené reklamnou prestávkou. Mohlo byť z toho prečíslenie.

48:56
    Murček nezachytil Šimonovu prihrávku. Zakázané uvoľnenie na domácej strane.

49:23
    Štumpf hneď po buly zakončil do lapačky brankára. Hra je prerušená.

49:53
    Štumpf opäť. Tentoraz skúsil oklamať brankára oblúkom.

50:17
    Horváth spálil najväčšiu príležitosť svojho tímu v tejto tretine. Prestrelil bránku.

50:55
    Trenčan na začiatku akcie. Ani on, ani Nemec netrafili následne odkrytú bránku.

51:22
    Poliaček sa síce dostal k strele. Tá bola zblokovaná mimo ľadovej plochy.

51:46
    Videlka rozbieha akciu domáceho tímu. Pokračuje v nej Oravec.

52:01
    Murček z prvej. Nie je to však nič nebezpečné.

52:04
    Okoličány z ľavej strany. Štumpf len tesne po jeho prihrávke míňa bránku.

52:57
    Adam Themár (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.

53:02
    Okoličány s vyrovnávajúcim gólom na hokejke. Chýbalo len naozaj veľmi málo, aby trafil roh bránky.

53:12
    Škápik do lapačky brankára. Hra je prerušená.

53:45
    Šmída z prvej, Horváth sa snaží o dorážku. Veľká snaha v podaní hosťujúcich hráčov.

54:58
    Domáci v plnom počte. Themár na ľadovej ploche.

55:06
    Spolupráca Štumpfa so Šmídom. Ďalšia spálená príležitosť v podaní hosťujúcich hráčov.

55:20
    Oravec oblúkom skúsil oklamať Ovečku. Puk míňa bránku.

55:44
    Urbánek vedľa bránky. Mal rozhodnutie na svojej hokejke.

56:20
    Škápik chcel zobrať zodpovednosť na svoju hokejku. Veľmi nepresné zakončenie vedľa ľavej žŕdky.

56:55
    Barto otáčajúci sa na modrej prerušil domáce snaženie. Puk sa vracia do stredného pásma.

57:22
    Alexander Kotzman (SKA) inkasuje dve minúty za hákovanie.

57:56
    Brezniak inkasoval úder hokejkou do tváre. Následne po faule padá aj Poliačeka. Ani jedno vylúčenie navyše.

58:23
    Ligas udržal puk na modrej. Brezniak medzitým ošetrovaný na striedačke.

58:48
    Melcher na dvakrát neuspel pred brankárom. Ovečka si pozíciu ubránil.

59:04
    Derkin v oslabení unikol domácim obrancom. Strele chýbal možno meter.

59:23
    Hostia v plnom počte. Kotzman na ľadovej ploche.

59:23
    Hostia začínajú power-play. Ovečka na striedačke.

59:50
    Puk na domácich hokejkách. Domáci ho nechcú pustiť.

Po napínavom závere víťazí Martin nad Skalicou 2:1. Góly: 11. Langhammer (Poliaček, Brezniak), 45. Rudzan (Barto, Oravec) – 6. Derkin (Koziot).

Vyjadrenia po zápase:

Michal Ružička (tréner HK Skalica): "Dnes to bol vyrovnaný zápas. Bojovali sme, boli tam ale aj výpadky v hre, ktoré súper potrestal. Robíme stále zbytočné fauly, v podstate v útočnej tretine. Ak chceme byť úspešní vonku, nemôže sa nám to stávať. Pred koncom záverečnej tretiny sme mali príležitosti kedy sme mohli vyrovnať. Žiaľ, nevyužili sme ich a tri body berie Martin."

Radovan Somík (asistent trénera HK VITAR Martin): "Veľmi vyrovnané stretnutie hneď od úvodu. Súpera sme pustili do vedenia po našej chybe, som ale rád, že sme sa z toho dostali. Skóre sme do konca úvodnej tretiny vyrovnali presilovou hrou, dobre zahraným signálom, čo nám pomohlo. V závere duelu to bolo už iba o bojovnosti, šťastie sa dnes priklonilo na našu stranu. Poklonu ale musím vzdať aj súperovi, stretnutie bolo 50 na 50 a dnes zvíťazil šťastnejší."

Sebastián Šmída (útočník HK Skalica): "Robili sme veľa zbytočných chýb a faulov, ktoré rozhodovali. V niektorých fázach hry sme boli lepší, mohli sme si vytvoriť tlak. Prišiel však opäť zbytočný faul, domácich sme dostali na koňa, dopomohli sme im svojimi chybami k výhre. V tretej tretine sme si po inkasovanom góle povedali, že potrebujeme hrať priamočiaro smerom na bránku. Nie a nie však dať gól. Niektoré zápasy nám padne všetko, inokedy musíme neuveriteľne zabrať, dotlačiť puk do bránky. Dnes nám to žiaľ nevyšlo. Sú to jednoducho stretnutie, kedy triafate vedľa bránky alebo do žŕdky. Nie každý deň sa darí a dnes tomu bolo tak ako keby sme si ho vybrali. Túto sezónu sme už viackrát skúšali odvolať brankára, zatiaľ sa nám počas power-play nepodarilo skórovať, dúfali sme, že nám to vyjde aspoň v Martine. Do konca tretiny chýbalo len niečo vyše 30 sekúnd, aspoň sme to skúsili. Sústreďujeme sa už na najbližšie stretnutie, zajtra si ešte rozoberieme dnešný zápas, potom už ale myslíme na ďalšieho súpera. Ideme si jednoznačne po výhru. Túto sezónu je našim cieľom titul."

Jakub Langhammer (útočník HK VITAR Martin): "Potrebovali sme zvíťaziť za tri body. Hrali sme množstvo predĺžení, nedarilo sa nám po hernej stránke. Bojovnosťou sme to konečne dokázali. Takéto stretnutie sme jednoducho potrebovali. Za tri body sme nesmierne radi. Začiatok súťaže bol náročný, nie však, aby sme už teraz boli unavení. Ideme ďalej s cieľom nadviazať na dnešný výkon. Dúfame, že nám to vydrží čo najviac a takýchto stretnutí za tri body bude čo najviac. Vyrovnávajúcemu gólu predchádzala výborná spolupráca s Ivanom a Františkom, ja som si už len nabehol na prihrávku a snažil sa trafiť bránku. Podarilo sa nám to už aj predtým, dúfam, že to ostatné tímy neprečítajú a budeme v tom môcť pokračovať. Spoluhráčov musím pochváliť za výbornú kolektívnu hru. Všetci sme bojovali ako jeden, vďaka spoločnej snahe sme zvíťazili. Súťaž je oveľa vyrovnanejšia ako uplynulý rok. Tímy sú rovnako silné, nemôžeme si preto dovoliť vypustiť stretnutie či tretinu. Musíme sa odraziť od tohto zápasu, hrať sa dá s každým. Dá sa hrať i s Bratislavou, nemyslím si však, že súťažou prejdeme tak ľahko ako uplynulý rok. Do každého zápasu musíme ísť s pokorou, nepozerať sa čo bude, čo by sa mohlo stať. Do Topoľčian cestujeme s cieľom zvíťaziť." (21:43:09)

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 11. Langhammer (Poliaček, Brezniak), 45. Rudzan (Barto, Oravec) – 6. Derkin (Koziot)

Rozhodčí: Píšťanský – Knižka, Drblík