Česko – Řecko 1:1 (kon.) | Černá Hora – S. Makedonie 1:2 (kon.) | Finsko – Malta 4:0 (kon.)
Dánsko – Sev. Irsko 2:1 (kon.) | Skotsko – Litva 0:0 (kon.) | Rumunsko – Ukrajina 3:0 (kon.)
Francie – Ázerbájdžán 5:0 (kon.) | Irsko – Itálie 0:0 (kon.)
Finsko
4:0 (3:0)
Malta
Čtvrtek 10.10.2019, 18:00 • Veritas Stadion, Turku • Kvalifikace ME U21 • Skupina 8

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (20:06:21)

Fauly: 11:6

Utkání kvalifikace na mistrovství Evropy do 21 let je u konce, finská reprezentace porazila na domácím hřišti tu maltskou 4:0, takže se žádné překvapení neurodilo. Rozhodl v podstatě už první poločas, po kterém Finové vedli 3:0 a ve druhé půli přidali ještě jednu pojišťující branku na konečných 4:0. Finsko si díky třem bodům polepšilo na první místo ve skupině. Celkem má na kontě devět bodů, ale zápas navíc oproti druhému Dánsku. Malta zůstává na jednom bodu a ve skupině je poslední s mizernou nadějí na postup na závěrečný šampionát ve Slovinsku a Maďarsku.

90+4

90+3
    Finové budou zahrávat zřejmě poslední rohový kop utkání.

90+2
    Malťané se pokusili zahrozit, ale až k brance se nedostali, takže na čestný zásah mohou nejspíš zapomenout.

90+1
    Hra se už přehoupla do nastaveného času, nastavují se tři minuty.

87
    Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Zachary Brincat, přichází Omar Elouni.
    Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Myles Beerman, přichází Ayrton Attard.

87
    Nyní se nehraje, protože je ošetřován jeden z hráčů Malty.

86
    Banza se dostal ke střele, ale ta byla zablokovaná.

86
    Hra se nyní odehrává převážně v blízkosti půlící čáry.

82
    Pikkarainen fauloval Brincata, takže míče si budou zase na pár okamžiků moci užít hráči Malty.

80
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Jasin-Amin Assehnoun, přichází Enoch Banza.

80
    Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Jamie Zerafa, přichází Shaun Dimech.

76
    Do zakončení se dostal Pikkarainen, ale minul branku.

75
    Domácí reprezentace si vypracovala šanci a bude zahrávat rohový kop.

72
    Střídající Ylätupa se dostal ke střele, ale ta byla sražena vedle.

71
    Hra se není kvůli střídáním a faulům poměrně často kouskuje, což zápasu neprospívá.

70
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Lucas Lingman, přichází Saku Ylätupa.
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Kaan Kairinen, přichází Jaakko Oksanen.

69
    Finská aktivita i přes velký náskok ve skóre neutuchá, domácí se stále ženou dopředu a Malťané se pouze brání.

66
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Pokud ještě doteď někdo o finské vítězství pochyboval, tak teď už nemusí, domácí reprezentace vede už 4:0. Prosazuje se i druhý útočník finské sestavy, dvacetiletý hráč Trosö ONNI VALAKARI. Asistence: Eetu Vertainen.

65
    Brincat se hnal do další akce, ale tentokrát ho zastavil praporek pomezního sudího oznamující ofsajd.

65
    Po faulu uprostřed hrací plochy budou rozehrávat Malťané a mohou se pokusit o další zteč finské branky.

62
    Další náznak šance Malťanů. Brincat ji ovšem zahodil, protože netrefil branku.

58
    Sundman se dopustil nedovoleného zákroku, fauloval Jan Busuttila.

56
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Benjamin Källman, přichází Eetu Vertainen.
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Aapo Halme, přichází Jonas Häkkinen.

55
    Källman je stále velice aktivní a pokouší se zapsat podruhé na střeleckou listinu. Tentokrát se mu to nepovedlo, jeho rána byla zablokovaná.

52
    Po dlouhé době se do slibné šance dostali také Malťané, ale Jan Busuttil mířil vedle.

50
    Källman se dostal do obrovské šance, ale skóre se nemění, protože finský útočník trefil břevno!

47
    Kairinen byl v souboji pozdě a fauloval, takže k míči se dostávají Malťané.

46
    Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Cessar Zachary, přichází Jan Busuttil.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

První poločas je u konce a je už zřejmě rozhodnuto o výsledku, finská jednadvacítka vede nad tou maltskou 3:0. Finové dlouho nemohli zužitkovat svůj velký tlak, zlomil to až Assehnoun ve 24. minutě. Následoval hned o osm minut později další gól, tentokrát z kopačky Källmana a o dalších šest minut později si dal vlastní gól brankář Malty Vella.

45+3

45+1
    Finové jsou i v závěru poločasu aktivní a snaží se přidat další branku do maltské sítě.

45
    Rozhodčí nechává nastavovat dvě minuty.

42
    Malta možná dostane šanci na alespoň částečnou odpověď, k míči se dostává po faulu Valakariho.

41
    Zerafa si vyšlápl na Kairinena a dostává za to okamžitě žlutou kartu.

40
    Källman byl blízko své druhé a finské čtvrté branky, ale jeho rána trefila pouze tyč!

39
    Beerman se dopustil faulu a Finsko bude mít další dobrou možnost na vstřelení branky.

38
    Tak to je hotové neštěstí. Finsko zvyšuje své vedení už na 3:0 poté, co si míč do vlastní branky po akci Soisaly srazil brankář Malty ANDREAS VELLA.

35
    Kairinen rozehrával finský rohový kop, po něm se ale domácí ke gólové šanci nedostali.

34
    Lingman tentokrát vypomáhal v obraně a dopustil se nedovoleného zákroku.

32
    Finové zvyšují svůj náskok, prosazuje se kmenový hráč Vikingu Stavanger BENJAMIN KÄLLMAN po přihrávce Lingmana. Asistence: Lucas Lingman.

31
    Halme to přehnal s tvrdostí, když fauloval Borga a dostává žluté napomenutí.

28
    K míči se dostane Malta, jelikož Halme se dopustil faulu na Brincata.

27
    Ani další rána Assehnouna se neujala, střelec prvního finského gólu tentokrát netrefil branku.

26
    Lingman mohl velice rychle zvýšit na 2:0, ale jeho rána byla maltskou obranou zablokovaná.

24
    Domácí reprezentace konečně využila své převahy a jde do vedení. Prosadil se JASIN-AMIN ASSEHNOUN, útočník Lahti. Asistence: Mikael Soisalo.

24
    Assehnoun nemohl pokračovat v akci, protože pomezní sudí si všiml ofsajdu.

24
    Máme tu první žlutou kartu utkání. Tu dostává Beerman z hostujícího mužstva za faul na Soisala.

23
    Finové mohli kopat penaltu, ale sudí byl opačného názoru, takže ve hře bude pokračovat Malta.

20
    Valakari se dostal do nadějné příležitosti, ale jeho rána minula branku.

19
    Camilleri se dopustil nedovoleného zákroku a finové budou rozehrávat z vlastní poloviny.

17
    Do zakončení se dostal Assehnoun, jeho ránu skvělým zákrokem zachytil Vella.

16
    Hra se odehrává zatím téměř výhradně na polovině Malty, ale brankář Vella zatím nemusel předvést žádný těžký zákrok.

13
    Na druhý pokus už to Källmanovi vyšlo a dostal se ke střele na branku a bla z toho velká šance. Míč prolétl těsně vedle.

12
    Finové dál pokračují v aktivní hře, ale Malťané se zatím brání výborně.

9
    Další finskou akci zastavil ofsajd, v postavení mimo hru se ocitl Källman.

9
    Finský tlak pokračuje rohovým kopem z levé strany.

8
    Finové budou zahrávat standardní situaci po faulu Beermana na Valakariho.

5
    Finové jsou podle očekávání v úvodních minutích aktivnější, ale pořádnou šanci si ještě nevypracovali.

1
    Assehnoun fauloval Sansoneho, takže hrát bude moci Malta.

1

Finsko: Jääskeläinen – Halme (C), Pikkarinen, Sundman – Virtanen, Soisalo, Lingman, Kairinen, Assehnoun – Valakari, Källman
    Náhradníci: Keto, Mäenpää, Oksanen, Ylätupa, Vertainen, Banza, Häkkinen, Mattsson, Kouassivi-Benissan

Malta: A. Vella – Z. Grech, Pulis, Borg (C), Cassar – Sansone, Xuereb, Zerafa, Camilleri – Beerman, Brincat
    Náhradníci: Aquilina, Debono, Pisani, Jan Busuttil, Grima, Tanti, Elouni, Dimech, Attard

Rozhodčí: Jenkins – Edwards, Bryant.

Finsko je momentálně ve skupině 8 na 1. místě se čtyřmi body a skóre 3:1. V prvním zápase vyhrálo na Ukrajině poměrem 2:0. Posléze ovšem remizovala doma se Severním Irskem 1:1.
    Malta je na tom hůř a aktuálně ji najdeme na 5. pozici s jedním bodem a skóre 0:4. V prvním zápase remizovala v Severním Irsku 0:0, ale následně si odvezla z Ukrajiny debakl 0:4.

V kvalifikace na ME U21 se proti sobě utkají týmy Finsko a Malta. Naposled se spolu tato mužstva střetla v roce 2011 v základní skupině, kdy Finové zvítězili na půdě svého soupeře 2:1. Dnes se bude bojovat na Veritas Stadionu, Turku, který nabídne kapacitu pro ‎9 372 diváků. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.