Brazílie – Senegal 1:1 (kon.) | Srbsko – Paraguay 1:0 (kon.)
Srbsko
1:0 (0:0)
Paraguay
Čtvrtek 10.10.2019, 20:45 • Stadion Mladost, Kruševac • Mezinárodní přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Všem fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční večer! Vítám vás při sledování mezinárodního přátelského zápasu, v němž Srbsko vyzve jihoamerického soupeře Paraguay.

Srbsko

Srby čeká v boji o postup na evropský šampionát příští úterý duel s Litvou, na který se svěřenci kouče Tumbakoviče budou chtít naladit povedeným přátelákem proti Paraguayi. Mužstvo z Balkánu si v kvalifikaci nevede podle představ, vybojovat postup bude velmi složité, neboť na první Ukrajinu ztrácí šest bodů, na druhé Portugalsko jen jeden, ale družina okolo Ronalda má o zápas méně. Klíčový souboj přijde na řadu v půlce listopadu, kdy dojde k souboji právě mezi Srbskem a Ukrajinou.

Paraguay

Fotbalisté Paraguaye si mezinárodní přestávku v poslední době vyplňují pouze přátelskými zápasy. Největší událost v rámci kontinentu se konala v červnu, v Copa Américe Paraguay sehrála ve čtvrtfinále skvělou partii s pozdějším vítězem z Brazílie, jemuž podlehla až po penaltovém rozstřelu. Před měsícem sehráli svěřenci trenéra Berizza dva přátelské zápasy, Japonsku nejprve podlehli 0:2, avšak proti Jordánsku potvrdili roli favorita a radovali se z vítězství 4:2.

Srbsko: Rajković – Miletić, S. Mitrović, Kolarov, Mladenović – Milivojević, Ne. Maksimović – Radonjić, Ljajić, Gaćinović – A. Mitrović
    Náhradníci: Dmitrović, Rodić, Gudelj, Pavlović, Gobeljić, Ni. Maksimović, Lukić, Kostić, Milunović

Paraguay: Fernández – Rojas, Gómez, Alonso, Riveros – Paredes, Morel, Villasanti – Almirón – González, Sanabria
    Náhradníci: Silva – Lezcano, Espinoza, Balbuena, Piris, Sánchez, A. Romero, Samu, Á. Romero, Martínez, Ó. Romero

Rozhodčí: Kajtazović – Žunič, Kordež (vš. SLO).

1

2
    Domácí do utkání vstoupili v bílých dresech, fotbalisté Paraguaye navlékli dresy barvy modré.

3
    Ve skluzu zastavil pronikajícího Almiróna krajní bek Mladenović, jnž následně i v pádu dokázal přihrát Mitrovićovi.

4
    Zápas zahájila aktivněji Paraguay. Ta se snaží o postupnou kobminaci, která zatím probíhá kolem středového kruhu.

5
    Útočník hájící barvy FC Janov Antinio Sanabria se odvážně vydal do souboje proti trojici protihráčů, v němž podle očekávání neuspěl.

6
    Domácí zapojují do série přihrávek i gólmana Rajkovićče, jenž rozehrál na pravou stranu Miletićovi.

7
    Právě Nemanja Miletić se nejprve parádní kličkou zbavil protivníka, jenže posléze mizernou nahrávkou našel jen Gonzáleze. Ten rychle přihrál Sanabriovi, jehož zakončení pod tlakem nebylo přesné.

8
    Ofenzivu hostujícího výběru podpořil obránce Blás Riveros, jenž také stál na konci celé akce. Přízemní ránou prověřil pozornost gólmana Rajkoviće.

9
    Riveros při zakončení trefil i obránce Nemanju Mitroviće, který se velmi zětžka zvedá z trávníku. Momentálně je v péči lékařů.

10
    Na malý moment tedy hrají Srbové v oslabení, na post pravého obránce se po dobu absence Miletiće posunul Radonjić.

11
    Pravý obránce Riveros má v úvodu utkání hodně ofenzivní choutky. Tentokráte centroval pouze do zámezí.

12
    V hlavičkovém souboji si Aleksandar Mitrović pomohl faulem, Jorge Morelos vybojoval volný přímý kop.

13
    Predrag Rajković dostal složitou malou domů. Před dotírajícím Gonálezem odkopl do bezpečí doslova ze pět minut dvanáct.

14
    Nemanja Maksimović vůebc nejevil zájem o hru, nechal se přeskočit středopolařem Villasantim, ten ovšem kulatý nesmysl odkopl do zámezí.

15
    Krásný průnik po pravé lajně předvedl Nemanja Radonjić, jenž se efektivně zbavil Rojase a poté servíroval míč na střed šestnáctky, kde ve skluzu zasáhnul stoper Gómez.

16
    Příliš dlouho si Gačinović hrál s balónem. Nakoenc tedy dokázal vystřelit, se slabým pokusem k bližší tyči ovšem Fernández neměl vážnější problémy.

17
    Zdá se, že Srbové se postupně dostali do ideálního zápasového tempa, postupně přebrali iniciativu utkání na svou stranu, už kombinují na polovině soupeře.

18
    Junior Alonso pod tlakem forvarda Mitroviće neriskoval problémy, raději odkopl balón do autu.

19
    Luka Milivojević si nevěřil na středlu z nějakých dvaceti metrů, raději rozvinul kombinaci pasem na volného Mladenoviće.

20
    Dlouhé autové vhazování prodloužil útočník Mitrović za sebe, jenže tam nebyl žádný z jeho spoluhráčů, nýbrž stoper Gómez.

21
    Mitrović nafilmoval úder do obličeje od Rojase, avšak rozhodčí mu na tento pokus neskočil. Srb může být rád, že neobdržel žlutou kartu.

22
    Středopolař Milivojević si krásně pohrál s dvojicí protihráčů, nakonec byl faulován jedním z nich, jmenovitě Villasantim.

23
    Nemanja Radonjić viděl na levé straně volného Gačinovićče. Do nahrávky ale vložil nohu Ljajić, jenž slibně se rozvíjející akci zmařil.

24
    Křídelník Mijat Gačinović vyzbal k souboji jeden na jednoho Rojase. Neporadil si s ním, vybojoval však alespoň autové vhazování.

25
    Gólmana Fernándeze zachránilo od inaksování branky břevno! Nastřelil ho Adem Ljajić, který sekrásně prohnal středem hřiště až na hranici šestnáctky, odkud vypálil zmíněnou střelu.

26
    No znovu Srbové přidali pádu. Tentokráte to byl Luka Milivojević, ke kontaktu ovšem skutečně došlo, a tak sudí odpískal nedovolený zákrok.

27
    Ljajić zakroutil centr z přímého volného kopu na zadní tyč, kde Mitrović zasáhl pouze bránícího Gómeze.

28
    Následoval rohový kop, jež se opět ujmul Ljajić. Situaci si na jedničku pohlídal gólman Fernández, který sebral dlouhý míč ze vzduchu.

29
    Jihoameričané pdonikli rychlý výpad na druhou stranu, přízemní pas z pravé strany odvrátil na poslední chvíli v pádu Stefan Mitrović.

30
    Predrag Rajković ve výskoku zasáhl kolenem do zad Gómeze, jemuž se vůebc nechce na nohy. Není divu, rána to byla pořádná.

31
    Je za námi půl hodina utkání a my stále čekáma na úvodní branku. Blízko byl Adem Ljajić, jeho pěknému pokusu chybělo skutečně jen pár centimetrů.

32
    Po výborné práci Mitroviće si zavazel Radonjić s Ljajićem. Balónu se nakonec chopil první jmenovaný, jenž narazil na Alonsa.

33
    Radonjić se krásně proháčkoval po pravé straně až na střed hřiště, odkud nahrál Gačinovićovi. Hráč Frankufrtu poslal do šesnáctky příliš dlouhou přihrávku Mitrovićovi.

34
    Fotbalisté Paraguaye mají velké problémy s vysunutým presinkem soka. Rojas se osvobodil pouze za cenu dlouhého odkopu.

35
    Teď se ovšem Jihoameričané dokázali dostat alespoň na malý moment na útočnou polovinu. Průnik Almiróna po levé straně zastavil Miletić.

36
    Dlouhý nákop mířil na forvarda Sanabriu, jehož dokázal udržet na zádech Aleksandar Kolarov. Bek AS Řím dnes netradičně hraje na pozici stopera.

37
    Adem Ljajić nevěděl o soupeři, jenž mu stál přímo za zády. Fotbalista Turína se otočil a poté narazil na již zmíněného Gómeze.

38
    Nemanja Miletić se krásným způsobem zbavil Rojase, načež ve vápně hledal nabíhajícího Mitroviće. Toho dokázal udržet na uzdě Alonso.

39
    Skvělé čtení hry nyní ukázal Villasanati. Paraguayec viděl, že Radonjić bude hrát na Miletiće, nahrávce se postavil do cesty. Následně byl pravým obráncem Srbska poslán k zemi.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se nějakého gólu nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?

41
    Ljajić výbornou zpětnou nahrávkou dostal do šance Radonjićče, jehož ale zradil první dotek s balónem. Kulatý nesmysl se následně dokutálel až do zámezí.

42
    Miguel Almirón vypálil levačkou z kroku. Přesto pořádně vystrašil Rajkoviće, gólman vytěsnil balón na poslední chvíli.

43
    Hosté dosáhli gólu, dlouho se z něj ale neradovali. Úspěšné hlavičce totiž předcházel faul Almiróna na Kolarova. Středopolař odchází ze střetu se žlutou kartou.

44
    Před rozehrávkou rohového kopu hostí ještě sudí uklidňuje horké hlavy Milivojeviće a Gonzáleze.

45
    Vše se vyřešilo bez dlouhého protahování. Roh rozehrál Almirón, nejvýše se vyšplhal stoper Stefan Mitrović.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavil nad rámec první půle jednu minutu, jež se rychle chýlí ke konci. Branku v první půli určitě neuvidíme.

45+2

První poločas přátelského utkání mezi Srbskem a Paraguayí gól nepřinesl. Nejblíže mu byl Adem Ljajić, jenž ve 25. minutě technickou ránou orazítkoval břevno. Hosté sice v závěru poločasu branku vstřelili, ještě předtím ale rozhodčí přerušil hru kvůli faulu Morela. Nezbývá než doufat, že druhá půle bude na branky bohatší, chudší být nemůže.

Druhý poločas začne přibližně v 21:48.

46

46
    Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Nemanja Miletić, přichází Marko Gobeljić.
    Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Luka Milivojević, přichází Saša Lukić.

47
    Skákavou ránu Adema Ljajiće dokázal hlavou zblokovat obětavý Junior Alonso. Následuje rohový kop.

48
    Mladenović až příliš dlouho váhal s centrem, mezitím do nej čistě zajel skluzem Rojas, jenž dojel i s míčem do zámezí.

49
    Nově příchozí Saša Lukić si nepotykal s balónem ideálně, prvním dotekem nahrál jen stoperovi Gómezovi.

50
    Miguel Almirón se z levé strany probojoval až do pokutového území, zde ovšem narazil na výborně pozičně bránícího Stefana Mitroviće.

51
    Antinio Sanabria si nyní nepohlídal ofsajdovou linii, těsný ofsajd, avšak ani ten se samozřejmě nesmí promíjet.

51
    Žlutou kartu dostává Gustavo Gómez (Paraguay).

52
    V souboji ve středu hřiště si Nemanja Maksimović dobře pokryl míč proti Morelovi, který se následně uchýlil k faulu.

53
    Tak tohle se opravdu příliš často nevidí. Největší hvězda Paraguaye Miguel Almirón nafilmoval pád v poutovém území, načež sudí udělil hráči žlutou kartu. Jenže ta byla už druhá, pro Jihoameričana tedy zápas končí!
    53. Nějvětší hvězda Paraguaye musela opustit hřiště dříve, doplatila na simulování

54
    Srbové se teď určitě budou více tlačit směrem kupředu, oslabený soupeř to bude mít ve zbytku střetnutí velmi obtížné.

55
    Aleksandar Mitrović se dostal k hlavičkovému zakončení, kvli obtěžujícímu Gómezovi ale nedokázal zakončit dostatečně razantně.

56
    Srbové už ovládají útočnou polovinu a dá se očekávat, že podobný průběh budeme sledovat až do konce. Zatím s míčem operuje stoperská dvojice Mitrović – Kolarov.

57
    Jihoameričané jsou zalezlí na obranné polovině, bránit pomáhá všech deset fotbalistů, kteří ještě na hřišti zůstali.

58
    Mladenović zase čekal hodně dlouho s nahrávkou, až do něj znovu zajel ve skluzu Rojas. Tentokráte ovšem zasáhl pouze nohy soka, jasný faul.

59
    Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Cristhian Paredes, přichází Espinoza.

60
    Hodina hry za námi, avšak ještě půl hodina zbývá. Srbsko má výhodu přesilovky, za simulování totiž šel předčasně do sprch Almirón. Podaří se jim přesilovku zužitkovat?

61
    Nemanja Maksimović zatáhl za dres Morela, čímž zažehnal slibně se rozvíjející protiútok soupeře. Žlutá karta je na místě.

62
    Forvard Mitrović se už už hnal do zakončení, v nápřahu ho ovšem zastvil hvizd hlavního arbitra, jenž na signál pomezního odpískal ofsajd.

63
    Adem Ljajić si u levé lajny při zpracování pomohl rukou. Sice se sudího snaží přesvědčit, že tomu tak nebylo, s výrokem už ale nic neudělá.

64
    Tlak Srbů je minutu co minutu vyšší. Nyní Mitrović skvěle vymotal Alonsa, jenže při střele ho napálil do zad.

65
    Centr Ljajiće z rohového kopu byl příliš krátký, na přední tyči bez problémů zasáhl Gustavo Gómez.

66
    Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Filip Mladenović, přichází Milan Rodić.
    Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Nemanja Gudelj.

67
    Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Aleksandar Kolarov, přichází Nemanja Milunović.

68
    Mathias Villasanti za zbytečné řeči směrem k rozhodčímu inkasoval žlutou kartu. Po faulu Maksimoviće však bude u míče Paraguay.

69
    Rohový kop Jihoameričanů prodloužil na zadní tyč Alonso, v tomto prostoru se ovšem nacházel jen Nemanja Milunović.

70
    Ve složité situaci si stoper Gómez pomohl malou domů Fernándezovi. Gólman dokázal odkopnou kulatý nesmysl včas před Mitrovićem.

71
    Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Dario Lezcano.

72
    Dario Lezcano se ihend po svém příchodu na trávník dočkal nepříjemného střetu hlavami se Stefanem Mitrovićčem. Ani jednomu se moc ze země nechce.

73
    Zatímco Lezcano už je na nohou, tak Mitrović je v péči lékařů. Rozhodčí celou situaci vyhodnotil tak, že fauloval domácí stoper.

74
    Razantní centr Villasantiho nedokázal stoper Gómez sklopit, míč proletěl vysoko nad Rajkovićovou svatyní.

75
    Srbům chybí moment překvapení. Sice kombinují na polovině soka, ten si ale s nájezdy Evropanů ví rady.

76
    Milan Rodić vypálil tvrdý projektil z nějakých dvaceti metrů. Kulatý nesmysl nabral moc velkou výšku, Fernández mohl zůstat v klidu.

77
    Taktický faul, za který kouč Berizzo Morela zcela jistě nepotrestá. Rozehrávat se bude na polovině hřiště.

78
    Adem Ljajić dokonale vymotal protivníka a poté kroutil balón na zadní tyč. Gólman Fernández včas zaregistroval střelu a výborným zákrokem ji zneškodnil!

79
    Ani Ljajić, ani Mitrović se neprobojovali ke střele. To se povedlo až Rodićovi, ten ale trefil hned prvního bránícího soka.

80
    Mijat Gaćinović skluzem zezadu sejmul k zemi Morela. Za žlutou kartu může být domácí křídelník ještě rád.

81
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Skóre je i nadále bezbrankové, Srbové mají velké problémy s kompaktní defenzivou Jihoameričanů.

82
    Další faul, který se tentokráte obešel bez žlutého kartónku. Stefan Mitrović nedovoleně atakoval Daria Lezcana.

83
    Mnoho hráčů se na standardku nevytáhlo. To se také projevilo, početnější skupina Srbů dokázala pohlídaz nebezpečnou situaci.

84
    Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Derlis González, přichází Richard Sánchez.

85
    Adem Ljajić se teď k zakončení neprobojoval, pokus o zakončení zastavila dvojice stoperů Gómez – Alonso.

86
    Přihrávkou do pokutového území hledal Milan Rodić Ljajiće, jehož ovšem skvěle dostoupil Rojas, z akce tedy není vůbec nic.

87
    Pravý bek Paraguaye ale dlouhým odkopem vrátil kulatý nesmysl do držení Evropanů. Těm se krátí čas na vstřelení kýženého vítězného gólu.

88
    Hodně nepovedený pokus o centr v podání Villasantiho, jenže ještě horší obranný odkop Stefana Mitroviće. Stoper nakonec ve spolupráci s kolegou Milunovićčem hrozící nebezpečí zažehnali.

89
    Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Predrag Rajković, přichází Emil Rockov.

90
    Srbsko právě vstřelilo branku!
    Srbové se nakonec dočkali! V poslední minutě základní hrací doby našel Rodić centrem hlavu ALEKSANDARA MITROVIĆE, který umístil hlavičku nechytatelně k bližší tyči.
    90. Aleksandar MITROVIĆ - 1:0

90
    Žlutou kartu dostává Junior Alonso (Paraguay).

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.

90+2
    Domácí mužstvo se už pochopitelně tolik dopředu nežene, jednobranková výhra mu bude vzhledem k vývoji střetnutí bohatě stačit.

90+3
    S balónem si zahrál i gólman Emil Rockov, jenž dostal od trenéra pár minut ke konci zápasu. Přesnou přihrávkou našel u pravé lajny Gobeljiće.

90+4
    Poslední útočnou akci Evropanů zastavil obětavým skluzem Gustavo Gómez. Ubíhají poslední vteřinky.

90+5

Máme za sebou nepříliš záživný mezinárodní přátelský zápas mezi Srbskem a Paraguayí, v němž jsme viděli jediný gól. Ten padl až v poslední minutě základní hrací doby, o vítězství domácího výběru rozhodl přesnou hlavičkou forvard Aleksandar Mitrović. Utkání nebylo moc záživné, vypíchnout lze akorát nastřelené břevno Ljajićem a pěkná technická rána vypálená z kopačky stejného hráče. Na straně hostí stojí za zmínku vyloučení Miguela Almiróna, největší hvězda Jihoameričanů obdržela za simulování druhou žlutou kartu a se zápasem se tak rozloučila předčasně.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších zápasů se budu těšit zase někdy na počtenou. (22:44:21)