Pittsburgh – Anaheim 2:1 (kon.) | Toronto – Tampa 3:7 (kon.) | New Jersey – Edmonton 3:4 (0:1 po s.n.)
Montreal – Detroit 2:4 (kon.) | Ottawa – St. Louis 4:6 (kon.) | Nashville – Washington 6:5 (kon.)
Winnipeg – Minnesota 5:2 (kon.) | Chicago – San Jose 4:5 (kon.) | Dallas – Calgary 2:3 (1:2 po s.n.)
Colorado – Boston 4:2 (kon.) | Arizona – Vegas 4:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
New Jersey Devils
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Edmonton Oilers
Pátek 11.10.2019, 01:10 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Přeji vám příjemné páteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté New Jersey Devils krátce po jedné hodině ranní přivítají na domácím ledě celek Edmontonu Oilers. Příjemnou zábavu!

EDMONTON OILERS

Kanadský tým načal základní část ve velkém stylu. Vyhrál všechny tři dosavadní zápasy a s plným počtem bodů kraluje Západní konferenci. Edmonton přehrál Vancouver poměrem 3:2, o tři dny později v přestřelce Los Angeles výsledkem 6:5 a ve středu vyhrál na ledě Islanders vysoko 5:2. Uvidíme, zda-li svěřenci Davea Tippetta potvrdí formu také dnes na ledě New Jersey. Nejproduktivnějším mužem v barvách Olejářů je dle očekávání Connor McDavid. Ve třech duelech zaznamenal osm kanadských bodů. V tuto chvíli mu zdatně sekunduje Leon Draisaitl, který má o bod méně.

NEW JERSEY DEVILS

Ďáblové přes léto posílili kádr a doufají v lepší sezony, než které zažili v uplynulých letech. New Jersey však ve třech zápasech uhrálo pouze jeden bod. Na úvod nedokázalo dotáhnout do úspěšného konce slibně rozehraný zápas s Winnipegem a nakonec prohrálo po samostatných nájezdech. Následovala vysoká prohra na ledě Buffala 2:7. Ve včerejším zápase Devils nevsítili ani branku a s Philadelphií prohráli 0:4. Jediným mužem v dresu New Jersey, který si připsal tři kanadské body je Blake Coleman.

Československá stopa:

Pavel Zacha (NJD), 2 zápasy, 0+1, ČR
    Tomáš Jurčo (EDM), 2 zápasy, 0+2, SR.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

New Jersey Devils: Blackwood (Schneider) – Vatanen, Butcher, P. K. Subban, C. Carrick, Severson, Müller – Palmieri, Hischier, Hall (A) – N. Gusev, Zajac (A), Bratt – Simmonds, J. Hughes, Coleman – Rooney, Zacha, Wood.

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Nurse (A), Bear, Klefbom, Persson, K. Russell, Benning – Kassian, McDavid (C), Draisaitl (A) – Neal, Nugent-Hopkins, Jurčo – M. Granlund, Haas, Nygård – P. Russell, Sheahan, Khaira.

Rozhodčí: Dwyer, Nicholson – Murphy, Baker.

00:01

00:24
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., podrážení).

00:32
    Edmonton vyhrál vhazování a ihned se osvobodil.

01:00
    Subban váhá se svou rozehrávkou. Neměl nabídku spoluhráčů, a proto musel jet za svou bránu.

01:37
    Domácím se stále nedaří dostat se do pásma.

01:58
    Dlouhý odpal hostů zachytil Vatanen ve svém obranném pásmu.

02:24

02:45
    Zajac nabízel puk před bránu, ovšem hůl spoluhráče najít nedokázal.

03:12
    Colemanův pokus byl nepřesný. Skončil zhruba metr vedle bližší tyče.

03:49
    Hosté vystihli rozehrávku Devils. Ke střeleckému pokusu se o pár vteřin později nedostali.

04:21
    Teprve podruhé v zápase je hra zastavena. Byl odpískán ofsajd hokejistů New Jersey.

04:43
    Simmonds byl čistým způsobem zastaven ve středním pásmu. Obrana Oilers v tuto chvíli byla neprostupná.

05:27
    Edmonton získal puk na své hole. Stále ještě neohrozil bránu, kterou stráží Blackwood.

05:50
    McDavid dostal na hůl přesnou přihrávku. Rychle si připravil palebnou pozici a zkusil to na přední tyč. Blackwood odolal.

06:14
    Devils právě vstřelili branku!
    New Jersey jde v úvodu do vedení! Klefbom udělal na útočné modré čáře velkou chybu, protože napálil před sebou stojícího hráče. Kotouč si tak převzal KYLE PALMIERI a společně se svým spoluhráčem mířil do protiútoku 2 na 1. Zakončení vzal na sebe a udělal dobře. Vymetl horní růžek. 1:0. Bez asistence.
    06:14 Kyle PALMIERI - 1:0

07:38
    Za bránou Edmontonu se u mantinelu bojuje o kotouč.

07:48
    Hra je přerušena. Následovat bude první komerční přestávka.

08:06
    Zacha velmi pěknou zadovkou oslovil před bránou Simmondse. Ten se ještě snažil vybízet na zadní tyči svého kolegu. Puk se následně dostal na modrou čáru, odkud přišla střela. Koskinen zareagoval včas.

08:41
    Zajac si vybruslil před bránu a zkusil tečovat šikovnou střelu. Teč opravdu přišla, jenže zamířila do ochranné sítě.

09:05
    Coleman se natlačil před bránu, rychle si přehodil touš na forehand a zakončil těsně vedle brány.

09:17
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Z rychlé akce tentokrát udeřili hosté. McDavid vybídl na pravé straně Kassiana, který okamžitě vracel puk mezi kruhy Nursemu. Obránce Oilers si všiml v příhodné pozici útočníka LEONA DRAISAITLA, jemuž nedělalo problém přesně zamířit. 1:1. Asistence: Darnell Nurse a Zack Kassian.
    09:17 Leon DRAISAITL - 1:1

10:20
    Po úspěšném zákroku Koskinena máme opět hru přerušenou.

10:55
    Hischiera kotouč neposlechl, a proto domácí sami sebe vyhostili z útočné třetiny.

11:26
    Colemanova zpětná přihrávka nenašla adresáta. Do hry se musel zapojit také brankář Blackwood, který svému celku pomohl s rozehrávkou.

12:03
    Zakázané uvolnění Edmontonu. Hra se přesune zpět do útočného pásma New Jersey.

12:11
    O pár sekund později se hosté provinili dalším icingem.

12:52
    Vatanen držel puk na holi zbytečně dlouho. Spoluhráči mu mezitím přejeli přes modrou čáru, a tak byl pískán ofsajd.

13:15
    McDavid připravil dobrou palebnou pozici pro Draisaitla, jehož rána zamířila těsně vedle zadní tyče.

13:58
    Německý hokejista si splnil také defenzivní povinnosti a dokázal přebruslit útočníka domácích.

14:35
    New Jersey se nepovedl přechod do útočného pásma. K puku se zadarmo dostávají hosté.

15:22
    Edmonton se teď drží v útočném pásmu. Domácí se v tomto střídání jen brání.

16:12
    Hra je trochu neurovnaná z obou stran. Ani jednomu z celků se nyní nepovedl přechod přes útočnou modrou čáru.

17:08
    Nurseho pokus od modré čáry byl zablokován.

17:34
    McDavid se snažil bekhendem vybídnout před bránou Kassiana. Pravé křídlo první formace se k zakončení nedostalo.

18:10
    Edmonton se dostal do útočného pásma, ale zatím hraje pouze v okolí mantinelu.

18:35
    Hostům se nepovedla rozehrávka přes celé kluziště. Rozhodčí signalizoval zakázané uvolnění.

19:02
    Od druhé poloviny první periody hosté lépe bruslí. Domácí se méně dostávají k zakončení.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skončila nám první třetina. Jako první se do listiny střelců zapsal Kyle Palmieri, jehož únik v sedmé minutě byl úspěšný. O tři minuty později ovšem vyrovnal Leon Draisaitl po podařené a zároveň rychlé akci. Nutno říct, že vyrovnaný stav je po první periodě zřejmě zasloužený. Střely na bránu: 7:5.

Další třetina začne přibližně ve 2:01.

20:01

20:23
    První útočná akce Edmontonu netrvala příliš dlouho. New Jersey se bez větších potíží ubránilo.

20:52
    Brána domácích je posunuta. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

21:26
    Neal se dostal do těsné blízkosti brány, odkud bekhendem zamířil nad horní tyč.

21:43
    Koskinen si připsal první povedený zákrok ve druhé třetině.

22:05
    Zacha udržel kotouč v útočném pásmu a následně zamířil na střídačku.

22:50
    Bearův pokus od modré čáry byl lehce tečován. Zamířil do protipohybu Blackwooda těsně vedle pravé tyče.

23:33
    Edmonton má na počátku třetiny více ze hry. Ďáblové se až nyní dostávají dopředu.

24:03
    Palmieri si dlouho rovnal kotouč na forehand. Mezitím si Koskinen vybruslil z brány a útočník Devils měl před sebou poloprázdnou branku. Nakonec ji ale minul a domácí prováhali velkou šanci.

25:16
    Oilers se poměrně kostrbatě dostali do útočné třetiny. Deset sekund si házeli kotouč po mantinelu, až o něj nakonec přišli.

26:03
    Nyní sledujeme převážně boj o střední pásmo.

26:36
    Kotouč opustil hrací plochu a hra je přerušena. Následuje první komerční pauza ve druhé periodě.

26:55
    Koskinen při svém zákroku posunul puk do rohu kluziště.

26:59
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Pavel Zacha – 2 min., nedovolené bránění).

27:10
    Domácí vyhráli vhazování a dlouhým výhozem přes celé kluziště se osvobodili.

27:52
    McDavid hledal před bránou hůl Draisaitla. K přesnému zakončení nedošlo.

28:19
    Draisaitl pálil z voleje z pravého kruhu. Blackwood fantastickým semaforem puk za svá záda nepustil. Tohle byla obrovská šance hostů.

28:59

29:22
    Granlund se zjevil úplně osamocen před bránou New Jersey. Domácího gólmana nevymíchal.

30:03
    Simmonds po přihrávce Zachy ztratil rovnováhu a nezvládl svou kličku. Edmonton se dostal ke kotouči.

30:40
    Butcher stojí za bránou a čeká na své spoluhráče.

31:00
    Bear od modré čáry vyprášil lapačku Blackwooda. Vhazovat se bude po levici brankáře Devils.

31:39
    Taylor Hall byl čistě zastaven a kupředu tak mohou hosté. Domácímu hráči s číslem 9 se dnes vůbec nedaří.

32:24
    Hráči Edmontonu nyní obléhají prostor okolo brány New Jersey.

32:49
    Wood nevyslal ze své hole příliš razantní ránu. Koskinen zasáhl bez větších prblémů. Hru přerušil a za pár chvil se bude vhazovat po levé ruce finského brankáře.

33:47
    Domácí se řítili do protiútoku 3 na 2. Wayne Simmonds si všiml v mezikruží volného Pavla Zachy, jehož pokus Koskinen vyrazil.

34:12
    New Jersey jde podruhé v utkání do vedení! Bratt předvedl v útočném pásmu své rychlé ruce a přesnou přihrávkou vybídl NIKITU GUSEVA ke střele z první. Ruský útočník se nemýlil a rozveselil domácí fanoušky. 2:1. Asistence: Jesper Bratt a Connor Carrick.
    34:12 Nikita GUSEV - 2:1

35:28
    Po vstřelené brance je domácích plný led. Hráči v červených dresech začali lépe bruslit.

35:35
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Tomáš Jurčo – 2 min., hákování).

35:59
    Nurse získal održený puk na svou hůl a vyhodil jej přes všechny čáry.

36:24
    Palmieri pálil z velkého úhlu pouze do boční sítě. Koskinen stál mimo svou pozici.

37:04
    Hosté se opět osvobozují a Devils střídají. Na led vstoupí čerstvý přesilovkový útok.

37:35

37:45
    Hughes se uvolnil na pravém křídle. Jakmile dostal puk na hůl, tak okamžitě vystřelil. Koskinen byl připraven.

37:53
    Finský brankář znovu přerušil hru. New Jersey zůstane v útočném pásmu.

38:21
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Miles Wood – 2 min., hákování).

38:34
    Blackwood zakročil velmi pohotově pravým ramenem. Hned na začátku byla přesilovka Oilers nebezpečná.

39:06
    Butcher svůj tým vyhozením k brankovišti hostů osvobodil.

39:32
    Hosté zaslouženě vyrovnávají z přesilové hry. JAMES NEAL na brankovišti dokonale tečoval střelu Nugenta-Hopkinse a připsal si sedmý úspěšný zásah v této sezoně. Nealovi se letos velmi daří. 2:2. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Connor McDavid.
    39:32 James NEAL - 2:2

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Skončila nám druhá třetina. Také v ní jsme viděli branku na obou stranách a po čtyřiceti minutách platí skóre 2:2. Na branku Guseva ve 35. minutě odpověděl na konci třetiny z přesilové hry James Neal. Střely na bránu: 19-16.

40:01

40:29
    Hokejisté New Jersey začali první vteřiny ve třetí třetině v útočném pásmu.

41:13
    Nahození od červené čáry vyrazil Koskinen do rohu hrací plochy.

41:29
    Hughes se protáhl po pravém křídle ke střele. Na Koskinena ale nevyzrál.

42:02
    Palmierimu se nepovedla teč před bránou úplně dokonale. Tentokrát ovšem vyšel vstup do třetiny lépe Ďáblům.

42:57
    Müller pálil od modré čáry pouze do levého betnu hostujícího brankáře.

43:34
    Domácí celek je aktivní a v rámci třetí periody si již vytvořil několik zajímavých možností.

44:20
    Za bránou Edmontonu se bojuje o kotouč.

44:31
    Na druhé straně se dostali ke střele hosté. Blackwood svou první práci v této třetině zvládl a přerušil hru.

44:49
    Bearův pokus od modré čáry orazítkoval mantinel za bránou New Jersey.

45:30
    Subban nepřesně rozehrál na Halla. Jelikož útočník domácích touš nestihl protečovat, tak se pískal icing.

46:18
    Carrick nahodil puk do útočného pásma a okamžitě spěchal na střídačku. Hraje se v poměrně vysokém tempu.

47:00
    Zakázané uvolnění Oilers. Hra se přesune do obranného pásma Edmontonu.

47:43
    Khaira si v rychlosti vyměnil puk se spoluhráčem, ovšem následná střela přesná nebyla. Útočník hostů kotouč netrefil dle představ.

48:32
    Nyní se hraje převážně ve středním pásmu.

48:59
    Neal okamžitě po tom, co přejel útočnou modrou čáru, tak vypálil. Jeho pokus byl zablokován.

49:45
    Domácí mají touš na hokejkách a snaží se něco vymyslet v útočné třetině.

50:27
    Střelu Rooneyho zastavil Koskinen. Nejdelší pasáž hry bez přerušení v tomto zápase je za námi.

51:08
    Kotouč poskakoval na brankovišti domácího celku, ale gól z toho není. Patrick Russell měl na hokejce rozdílový gól, jenže bránu minul.

52:02
    Edmonton se i nadále drží v útočném pásmu a svého soupeře svírá.

52:20
    Blackwood zasáhl vyrážečkou proti střele z ideální pozice. New Jersey teď přežilo velmi těžké chvíle.

52:40
    Zakázané uvolnění Devils.

53:13
    Edmonton poměrně dlouho pobýval v útočném pásmu, jenže k zakončení se neprotlačil. O pár sekund později se provinil ofsajdem.

53:58
    Travis Zajac vyslal směrem na bránu překvapivou ránu z pozice u mantinelu. Jeho pokus o pár centimetrů minul zadní tyč.

54:43
    Simmonds vybojoval na pravém kruhu kotouč a rychle jej napálil na Koskinena. Brankář hostů zasáhl.

55:27
    Nyní jsou zase na koni domácí.

55:35
    Domácí vytěžili ze svého tlaku maximum a těsně před koncem jdou do vedení. DAMON SEVERSON zůstal osamocen na kruhu, zpracoval si pobídku Halla a bez potíží trefil prázdnou klec. 3:2. Asistence: Taylor Hall a Nico Hischier.
    55:35 Damon SEVERSON - 3:2

57:04
    Hosté si vytvořili před bránou závar. Blackwood dvěma zasáhy v řadě odolal.

57:42
    Čas pomalu plyne a New Jersey teď drží touš v útočném pásmu.

58:13
    Brattova skrytá střela skončila v ochranné síti. Hra je přerušena a hosté mají ideální možnost k poradě na střídačce.

58:44
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Blake Coleman – 2 min., podrážení).

Oddechový čas pro hosty.

Hosté hrají bez brankáře!

58:54
    Je vyrovnáno! CONNOR MCDAVID byl důrazný na brankovišti a dorazil Klefbomovu ránu za Blackwooda. Rozhodčí si gól ještě nechal posvětit u videorozhodčího, ale vše bylo v naprostém pořádku. 3:3. Asistence: Oscar Klefbom a Ryan Nugent-Hopkins.
    58:54 Connor MCDAVID - 3:3

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:20
    McDavid až moc překombinoval své útočné počínání a možná už zbytečně přihrával Klefbomovi.

60:52
    Hall svůj samostatný únik neproměnil. Zřejmě za Koskinenem zazvonila tyč.

61:38
    Už opět útočí Edmonton. Začátek prodloužení je velmi atraktivní.

62:16
    Pavel Zacha z ostrého úhlu trefil rameno hostujícího brankáře.

62:49
    Gusevova střela byla zablokovaná.

63:16
    McDavid objel bránu, ovšem hůl svého spoluhráče najít nedokázal.

63:44
    Střela domácích z pravého kruhu jen těsně minula svůj cíl.

64:10
    Subban se výtečně vrátil a dokázal zastavit nebezpečí v podání hostů.

64:47
    Gusevovi trvalo před bránou zpracování až moc dlouho. Zakončit nedokázal.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Gusevovi utekl kotouč. Ruský útočník nazakončil.

1. série
    0:0
    Nugentu-Hopkinsovi se stalo úplně to samé. Při snaze vystřelit, mu puk odskočil.

2. série
    0:0
    Koskinen se parádně natáhl na brankové čáře a Hughese vychytal.

2. série
    0:0
    McDavid nedokázal prostřelit Blackwooda.

3. série
    0:0
    Hall nenašel mezírku mezi betony.

3. série
    0:1
    Leon Draisaitl přesnou střelou nad vyrážečku dává branku a ukončuje tento zápas.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Edmonton Oilers.
    Autorem vítězné branky je LEON DRAISAITL.

Pavel Zacha (NJD), 0+0, 2 střely, čas na ledě: 15:04, Česko
    Tomáš Jurčo (EDM), 0+0, 0 střel, čas na ledě: 13:07, Slovensko.

Skončilo nám utkání mezi New Jersey a Edmontonem. Hosté třikrát v utkání smazali ztrátu a nakonec byli úspěšnější v samostatných nájezdech. Hrdinou duelu se stal Leon Draisaitl, který vsítil dva góly. Zdatně mu sekundoval Connor McDavid, jenž se zaskvěl vyrovnávacím gólem 66 sekund před koncem třetí třetiny. New Jersey si připsalo teprve druhý bod v sezoně, zatímco hosté zůstávají po dnešku stoprocentní.

Z mé strany je to vše. Na počtenou! (04:02:45)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 7. Palmieri, 35. N. Gusev (Bratt, C. Carrick), 56. Severson (Hall, Hischier) – 10. Draisaitl (Nurse, Kassian), 40. Neal (Nugent-Hopkins, McDavid), 59. McDavid (Klefbom, Nugent-Hopkins), rozh. náj. Draisaitl