Buffalo – Florida 3:2 (2:0 po s.n.) | Columbus – Anaheim 1:2 (kon.) | Carolina – NY Islanders 5:2 (kon.)
NY Rangers – Edmonton 1:4 (kon.) | Ottawa – Tampa 4:2 (kon.)
New York Rangers
1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Edmonton Oilers
Sobota 12.10.2019, 19:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (21:47:12)

Edmonton Oilers: 27.

Dnešní duel začali domácí Jezdci celkem dobře, sympatickým výkonem si došli pro výhru v první třetině. Pak to ale již bylo v režii Olejářů, kteří se na ledě Madison Square Garden prezentovali velmi dobrým taktickým výkonem, při němž vlastně soupeři již nic nedovolili. Sami čtyřmi góly otočili skóre ve svůj prospěch a zaslouženě berou všechny body.

Edmonton si dnes připisuje zápis do historie! Je to vůbec poprvé v dlouhé historii, kdy některý z týmů vyhrál prvních pět zápasů, v nichž vždy prohrával. Tak to je parádní počin Olejářů, který fantasticky rozehráli nový ligový ročník.

59:45 Leon DRAISAITL - 1:4

59:45
    Edmonton právě vstřelil branku!
    LEON DRAISAITL se ve vlastní třetině vyhl protihráči, našlápl směrem k prázdné brance Rangers a snadným gólem pečetí dnešní výhru. Asistence: Darnell Nurse.

59:29
    Dělovka Jacoba Trouby, od modré, ale puk míří vedle branky.

59:15
    Connor McDavid (Edmonton) dostává puk do středního pásma.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, možná i celého zápasu.

58:45
    Artěmij Panarin (NY Rangers) přestřeluje branku z levé strany, na ledě nechybí ani Libor Hájek.

58:26
    Henrik Lundqvist (NY Rangers) odbruslil na střídačku, domácí to zkouší v šesti.

57:58
    Ne, Rangers mají velké problémy v tuto chvíli ve třetině Edmontonu, hosté jsou totiž ve velké pohodě.

57:27
    Rangers se dostávají do útočného pásma.

56:40
    Jujhar Khaira (Edmonton) sice už neměl moc sil, chtěl vzdát cestu k brance Rangers, ale nakonec ještě dobruslil a vypálil bekhnedem z pravé strany, Henrik Lundqvist vyráží nad branku.

55:56
    Komplikace v rozehrávce ukončil rázně Leon Draisaitl (Edmonton), který prostě odpálil puk ze třetiny, i za cenu icingu.

55:32
    Mike Smith (Edmonton) se pokusil zastavit nahozený kotouč za vlastní brankou, což se mu tak úplně nepovedlo.

55:03
    Poslední pětiminutovka, Rangers se nedokáží prosadit proti velmi dobře takticky hrajícímu Edmontonu, domácí čeká těžká práce.

53:40
    Vhazování po levici Lundqvista, puk získávají hosté, kteří se tak udrží na chvíli v útočném pásmu.
    53:12 Leon DRAISAITL - 1:3

53:12
    Vypadalo to trochu na pokus na náhodu v podání LEONA DRAISAITLA, který z otočky poslal puk na branku a to tak dobře, že puk proklouzl mezi betony Lundqvista a došoural se za brankovou čáru. Asistence: Connor McDavid a Ethan Bear.

52:25
    Puk za brankou Oilers, Kris Russell vyčkává s rozehrávkou.

51:49
    Puk opouští ledovou plochu a končí na střídačce Edmontonu, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

51:35
    Jesper Fast (NY Rangers) bojuje o puk v rohu, v souboji s Perssonem ale není úspěšný.

50:48
    Puk za brankou Olejářů, domácím se ale nedaří získat útočné pásmo.
    49:44 Connor MCDAVID - 1:2

49:44
    Olejáři využívají přesilovou hru poté, co CONNOR MCDAVID to zkusil z pravé strany, poměrně z ostrého úhlu, ale bránící hráč Rangers si nešťastně srazil puk do vlastní branky. Asistence: Leon Draisaitl a Oscar Klefbom.

49:01
    Vhazování po pravici Lundqvista, následuje nepřesná střela Olejářů od modré.

48:52
    Nyní to jsou Olejáři, kdo se při vlastní přesilové hře drží v útočné třetině.

48:33
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Lemieux – 2 min., nedovolené bránění).

48:20

47:58
    Olejáři se stále brání ve vlastní třetině.

47:25
    Byť nyní po střele z levé strany musí zasahovat Mike Smith (Edmonton).

47:20
    Jezdci nehrají přesilovou hru vůbec špatně, ale chybí tomu střely.

46:40
    Jezdci v útočném pásmu, ale nyní to již neplatí, Kris Russell (Edmonton) nabral puk na hůl a vyhodil ho ze třetiny.

46:20
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Connor McDavid – 2 min., podrážení).

46:01
    Rychlý průnik Joakima Nygårda (Edmonton) po levém křídle končí střelou, kterou Lundqvist chytá.

45:22
    A za zády Lundqvista se opět rozezněla branková konstrukce, tentokrát po střele Matta Benninga!

45:02
    Olejáři zachycují puk ve středním pásmu a Ryan Nugent-Hopkins okamžitě nabruslil do útočného pásma.

44:20
    Leon Draisaitl (Edmonton) se ani napodruhé z pravé strany nedokázal prosadit, možná kdyby dokázal zvednout puk nahoru.

43:56
    Ani Leon Draisaitl (Edmonton) neuspěl v útočném pásmu, je to velmi bojovné zatím ve třetí třetině.

43:02
    Trochu kostrbatá rozehrávka Rangers končí ztrátou puku ve středním pásmu, tak toho domácí využili k vystřídání.

42:38
    Chris Kreider (NY Rangers) nahazoval z pravé strany puk bekhendem před branku, ale tam jeho spoluhráč nedokázal zakončit.

42:02
    Brendan Lemieux (NY Rangers) to zkusil od modré, z pravé strany a Mike Smith (Edmonton) nadvakrát jeho střelu likvidoval.

41:27
    Rangers ve vlastní třetině, hosté se snaží vybojovat puk v rohu, což se jim moc nedaří.

40:46
    Akci domácích zastavuje ofsajd, právě Mika Zibanejad byl na levé straně příliš rychlý.

40:20
    Mika Zibanejad (NY Rangers) vyhrál úvodní vhazování s Connorem McDavidem a hned poté se domácí dostávají do útoku.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:58.

Je za námi druhá třetina, která končí vítězstvím Edmontonu 1:0. Díky tomu tak panuje po čtyřiceti minutách nerozhodný stav 1:1. Sledujeme zajímavou bitvu, která sice není kdovíjak strhující hokejovou podívanou, ale i tak je na co se dívat.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:53
    Libor Hájek (NY Rangers) vypálil od modré, dobrá střela, kterou ale Mike Smith (Edmonton) vyráží.

39:25
    I po přesilové hře se Olejáři snaží udržet v útočném pásmu.

39:10

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.
    38:25 Henrik Lundqvist (NY Rangers) fantastickým zákrokem vychytal Neala, který mohl puk zamést do odkryté branky!

38:25
    Velkou šanci měl James Neal (Edmonton), který stál před brankou zády, chtěl zamést puk do již odkryté branky, ale Henrik Lundqvist (NY Rangers) neskutečným zákrokem lapačkou puk vyrazil.

38:10
    Olejáři stále v útočném pásmu, domácí se zatím úspěšně brání.

37:41
    Connor McDavid (Edmonton) zavezl kotouč do útočného pásma a teprve poté se Olejáři dostali do přesilovkového rozestavení.

37:20
    Rangers vyhrávají vhazování ve vlastní třetině a odpalují kotouč ven z pásma.

37:10
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Brett Howden – 2 min., nedovolené bránění).

36:44
    Libor Hájek (NY Rangers) v těžkém souboji nyní ubránil deroucího se Jamese Neala.

36:30
    Tak to nyní domácí zkouší nahozením kotouče, ani to však k ničemu nevede, hrají hosté.

35:59
    Domácí to po levé straně zkoušeli individuálním průnikem, ale to nemělo šanci na úspěch.

35:33
    Olejáři opět v útočném pásmu, hosté usilují o vedoucí branku.

35:09
    Brady Skjei (NY Rangers) střílí od modré, z levé strany, ale Mike Smith (Edmonton) byl připravený a jeho střelu chytá.

34:38
    Jesper Fast (NY Rangers) nahazuje puk do útočného pásma a domácí střídají.

34:12
    Jujhar Khaira (Edmonton) neuspěl na útočné modré, kde mu puk přeskočil hůl a dopředu se snaží jíž domácí.

33:30
    Nyní je Edmonton v útočném pásmu, Joel Persson netrefuje z levé strany branku Rangers.

32:53
    Zack Kassian (Edmonton) se řítil sám na branku Rangers, místo střely ale přihrával za sebe na Draisaitla, puk však získal za ním dojíždějící obránce Rangers.

32:16
    Puk ve třetině Edmontonu, domácí se snaží něco vymyslet.

31:27
    Rangers znovu v útočném pásmu, bojuje se u pravého mantinelu, kde vše končí vítězstvím Olejářů.

30:50
    Jacob Trouba (NY Rangers) rozehrává, ale nepřesně, puk získávají na vlastní modré čáře hosté.

30:15
    Jsme ve druhé polovině tohoto zápasu, který je již opět vyrovnaný, na ledě je finská kometa Kaapo Kakko (NY Rangers), dočkáme se gólu?

29:54
    Tomáš Jurčo (Edmonton) netrefuje branku Rangers, puk se dostává do střední třetiny.

29:25
    Puk přeskakuje Hájkovi hůl na útočné modré, hosté se tak osvobozují.

28:59
    Artěmij Panarin (NY Rangers) vypálil z voleje, z levé strany, ale branku Edmontonu netrefil.

28:17
    Nyní to byl pro změnu Jesper Fast (NY Rangers), kdo posílal puk z pravé strany před branku, ale znovu puk jen proklouzal před brankovištěm Oilers.

27:53
    Rangers v útočném pásmu, Brendan Lemieux nahazoval puk před branku, tam ale hrají hosté.
    26:45 Oscar KLEFBOM - 1:1

26:45
    Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) vyhrál vhazování, poslal puk za sebe, kde si ho stáhl k modré čáře OSCAR KLEFBOM, který poté i vypálil a přesnou střelou nad lapačku překonal Lundqvista. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins.

26:40
    Pouze vyhozením puku na zakázané uvolnění se Rangers osvobozují od tlaku soupeře.

25:59
    Leon Draisaitl (Edmonton) vybojoval puk v souboji s dvěma bránícími hráči Rangers, pak přihrál na modrou, odkud Darnell Nurse nepřesně vystřelil.

25:27
    Puk míří do třetiny Edmontonu, ale domácí nemohou hrát kvůli případnému ofsajdu.

24:55
    Olejáři se znovu ženou do útoku, nyní má opět Edmonton mírnou převahu.
    24:38 Alex Chiasson (Edmonton) neuspěl v souboji s Lundqvistem

24:38
    Henrik Lundqvist (NY Rangers) vytasil parádní zákrok proti Chiassonovi, který se dostal ke střele v těsné blízkosti branky Rangers.

24:15
    Puk se ocitl na střídačce Edmontonu, hra přerušena.

23:13
    Leon Draisaitl (Edmonton) to zkusil z mezikruží, ale branku netrefil.

22:34

22:13
    No, zatím to není moc vydařená přesilová hra domácích.

21:10
    Rangers v útočném pásmu.

20:49
    Přesilová hra Rangers, nyní se ale vhazuje ve třetině domácího týmu.
    20:34 Hosté dali gól, který ale nebyl uznán, navíc dostali Olejáři dvouminutový trest.

20:34
    Hosté dostali puk do branky, ale branka není uznána. Navíc dostává Zack Kassian dvouminutový trest za bránění brankáři Lundqvistovi.
    20:26 Leon Draisaitl (Edmonton) trefuje tyč

20:26
    Dvojice Connor McDavid a Leon Draisaitl se řítí na branku Lundqvista a druhý jmenovaný trefuje tyčku!

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:03.

První třetina končí vítězstvím domácích, kteří vedou po dvaceti minutách 1:0. Zatím jediný gól vstřelila finská kometa Kaapo Kakko, který se premiérově trefil ve svém třetím utkání v NHL. Domácí měli dobrý vstup do zápasu, pak se ale hra otočila a lepší byli hosté. Nicméně v poměrně vyrovnaném závěru rozhodla rychlá akce domácích o tom, že Rangers půjdou do kabin s těsným vedením.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:33
    Artěmij Panarin (NY Rangers) nedokázal přihrát na střed, puk se mu svezl z hokejky.

19:12
    Vhazování po levici Lundqvista, puk získávají hosté.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.
    18:28 Kaapo KAKKO - 1:0

18:28
    Rangers právě vstřelili branku!
    Osmnáctiletá finská hvězda KAAPO KAKKO dává svůj premiérový gól v nejlepší lize světa! Po přihrávce Stromeho se dostal za obránce Olejářů a parádním blafákem překonal Smitha. Asistence: Ryan Strome.

18:05
    Leon Draisaitl (Edmonton) napálil z pravé strany puk na branku, kam si sjel Kassian, který ale neměl již tolik času na zakončení.

17:44
    Na druhé straně Connor McDavid (Edmonton) neprostřelil z pravé strany Lundqvista.

17:12
    Artěmij Panarin (NY Rangers) přešel přes obránce a dokonce i zkusil z levé strany překvapit Smitha, ten byl ale pozorný a jeho střelu vyrazil.

16:38
    Greg McKegg (NY Rangers) bojuje v rohu útočného pásma o puk, úspěšnější je Joakim Nygård (Edmonton).

16:13
    Nakonec se ale Olejáři dostávají až zpátky do vlastní třetiny.

15:49
    Puk se znovu dostává ze třetiny Rangers, ve středním pásmu se opět Olejáři formují k další útočné akci.

15:24
    Joel Persson (Edmonton) nahodil puk na Lundqvista, který raději přerušil hru před dojíždějícím Nealem.

15:00
    Poslední pětiminutovku první třetiny zahajují útočnou akcí hosté.

14:31
    Artěmij Panarin (NY Rangers) bojuje v útočném pásmu, bránící Darnell Nurse (Edmonton) je ale úspěšnější, získává puk.

14:05
    Ale nyní již hrají hosté, kteří jsou ve vlastní třetině, čeká se na dostřídání.

13:49
    Libor Hájek (NY Rangers) udržel kotouč na útočné modré a vrací ho zpět do rohu.

12:55
    Zdá se, že v posledních minutách se více do útočení dostávají hosté, na rozdíl od úvodu zápasu.

12:16
    Riley Sheahan (Edmonton) vypálil z mezikruží, z pokleku, ale střelu Lundqvist sráží do rohu a domácí se poté dostali ze třetiny.

11:50
    Libor Hájek (NY Rangers) nedokázal odehrát puk a kvůli tomu se domácí musí bránit.

11:16
    Artěmij Panarin (NY Rangers) vybojoval puk a díky tomu mohou domácí dostat puk ze třetiny.

10:47
    Darnell Nurse (Edmonton) to zkusil z levé strany, snadná práce pro Henrika Lundqvista.

10:02
    V první desetiminutovce byli domácí lepší, což dokazují i nyní, kdy trefují znovu brankovou konstrukci, střílel Brendan Smith (NY Rangers).

09:45
    Nahozený puk do třetiny Olejářů, tam ale hrají pouze hosté.

08:53
    Olejáři se dostávají po delší odmlce do útočného pásma, Zack Kassian ale nevybojoval puk v rohu.

08:34
    Po střele Adama Foxe přerušuje hru Mike Smith (Edmonton).

08:29

07:58
    Rangers stále v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení.

07:30
    A navíc má již Mike Smith (Edmonton) také v ruce svou hůl, což neplatilo v závěru oslabení, kdy hosté byli pouze ve třech.

07:08
    Hosté jsou již ve čtyřech, to nejhorší mají za sebou.

06:42
    Domácí mají výhodu přesilové hry pěti proti třem.

06:29
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Kris Russell – 2 min., vysoká hůl).
    06:23 Chris Kreider (NY Rangers) trefuje tyč

06:23
    A domácí trefují tyčku, ukazuje sudí, byť to vypadalo, že puk byl již v brance, po střele Chrise Kreidera.

06:08
    Ryan Strome (NY Rangers) zavezl puk do útočného pásma.

05:40
    Olejáři vyhazují kotouč ze své třetiny, hrají domácí.

05:19
    Dělovku Pavla Bučněviče (NY Rangers) vyráží Mike Smith (Edmonton) a puk končí nad plexisklem.

05:08
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (James Neal – 2 min., hákování).

04:36
    Connor McDavid (Edmonton) poslal puk před branku Rangers, odkud vypálil Leon Draisaitl, ale branku z levé strany netrefil.

03:50
    Za brankou Olejářů se svádí souboj o puk, úspěšnější opět hosté.

03:20
    Jacob Trouba (NY Rangers) nahazuje puk od modré za branku Oilers, tam ale domácí neuspěli, hrají hosté.

02:41
    Henrik Lundqvist (NY Rangers) si pohlídal prostor u pravé tyčky, při střele Joakima Nygårda od mantinelu.

02:15
    Adam Fox (NY Rangers) zachytil puk a bleskově rozehrál.

02:01
    Domácí vyhazují puk ze třetiny, na zakázané uvolnění, hra se tak vrací před Lundqvista.

01:20
    Rangers opět v útočném pásmu, ale ne na dlouho, po špatné přihrávce z levé strany získávají puk hosté.

00:56
    Hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:18
    Hned v úvodu zápasu se Mika Zibanejad (NY Rangers) prohnal po pravé straně kolem obránců do zakončení, Mike Smith (Edmonton) vyráží.

00:01

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Hájek, Trouba, Skjei, Fox, M. Staal, DeAngelo – Panarin, Zibanejad, Bučněvič – Kreider, R. Strome, Kakko – Lemieux, B. Howden, Fast – McKegg, L. Andersson, Br. Smith.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Bear, Klefbom, Persson, K. Russell, Benning – Draisaitl, McDavid, Kassian – Jurčo, Nugent-Hopkins, Neal – Khaira, Sheahan, J. Archibald – Chiasson, Haas, M. Granlund.

Rozhodčí: St. Lauren, Lee – Berg, Murphy.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

EDMONTON OILERS
    Edmonton začal novou sezónu naprosto parádně. Tým kolem hvězdného Connora McDavida v dosavadních čtyřech zápasech ještě neprohrál a zatím pouze vítězí! Duel na ledě NY Rangers je třetím venkovním duelem na téměř jednom místě – nejprve nastoupili Olejáři na ledě NY Islanders a vyhráli suverénně 5:2. Ve druhém duelu pak v sousedním New Jersey, kde na ledě Devils vyhráli až po nájezdech, v normální hrací době skončil zápas nerozhodně 3:3. Přidá Edmonton třetí venkovní výhru z New Yorku a blízkém okolí v řadě?

NEW YORK RANGERS
    Jezdci mají odehráno teprve dva ligové duely nové sezóny (na rozdíl od některých týmů, které mají již odehráno zápasů pět). Novou sezónu ale Jezdci odstartovali výtečně. V ligové premiéře zdolali doma Winnipeg v utkání, v němž prohrávali 3:4 a až díky poslední čtvrthodině, v níž se trefil Zibanejad, Howden a B. Smith, rozhodli o celkovém vítězství 6:4. Ve druhém utkání pak uspěli na ledě zatím nejhoršího týmu konference, Ottawy, kde Jezdci vyhráli celkem hladce 4:1.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části NHL, v němž NEW YORK RANGERS přivítá na svém stadionu EDMONTON OILERS.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 19. Kakko (R. Strome) – 27. Klefbom (Nugent-Hopkins), 50. McDavid (Draisaitl, Klefbom), 54. Draisaitl (McDavid, Bear), 60. Draisaitl (Nurse)

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Bear, Klefbom, Persson, K. Russell, Benning – Draisaitl, McDavid, Kassian – Jurčo, Nugent-Hopkins, Neal – Khaira, Sheahan, J. Archibald – Nygård, M. Granlund, Chiasson.

Rozhodčí: St. Lauren, Lee – Berg, Murphy

Diváci: 17 177