Mladá Boleslav – Vítkovice 5:3 (kon.) | Mountfield HK – K. Vary 1:3 (kon.) | Plzeň – Pardubice 5:3 (kon.)
Kometa Brno – Liberec 7:4 (kon.) | Litvínov – Zlín 5:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
5:3 (1:2, 1:0, 3:1)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 13.10.2019, 16:00 • ŠKO-ENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezké nedělní odpoledne z Mladé Boleslavi, v rámci 10. kola extraligy přivítají domácí Bruslaři hokejisty Vítkovic.

Domácí tým vstoupil do nové sezony velmi slušně a po devíti zápasech drží pátou příčku ligové tabulky. Naposledy ale Boleslav narazila – v pátečním duelu na ledě Hradce padla 0:2 a vůbec poprvé v letošním ročníku se stalo, že vyšla bez vstřelené branky.

Nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem týmu z města aut je slovenský forvard Pavol Skalický s osmi body (4+4). Společně s ním nastřádali čtyři asistence také Radim Zohorna, Ondřej Najman a obránce Marek Hrbas.

Opřít se Boleslav může i o oba brankáře. Gašper Krošelj si drží úspěšnost 93,05 % s průměrem 2,15 inkasovaných branek na utkání, Jan Růžička vyšponoval svá čísla ještě výš. Inkasuje průměrně jen 1,31 gólu na zápas a chytá s úspěšností 95,70 %.

Také Ostravanům se start sezony povedl nad očekávání dobře, po pěti zápasech měli na kontě deset bodů. Nyní se ale už tři zápasy táhne jejich série porážek, což zapříčinilo pád na průběžnou devátou pozici v ligovém pořadí. V posledním duelu Vítkovice padly na vlastním ledě se Spartou poměrem 1:5.

Klubová produktivita Ridery má jen jednoho lídra. Lotyšský reprezentant Roberts Bukarts má na kontě už 13 bodů s bilancí 5 branek a osmi asistencí.

Brankáři ostravského celku mají o něco horší čísla než jejich boleslavští protějšci. Miroslav Svoboda chytá s úspěšností 92,62 % a inkasuje průměrně 2,81 branky na zápas, Daniel Dolejš má úspěšnost 88,07 % a průměr 3,47 obdržených branek.
    Mladé Boleslavi se daří v úvodu sezóny!

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Kurka, Ševc, Pláněk (A), Dlapa, Fillman, Hrbas, Klikorka – Klepiš (A), Žejdl, Cienciala – Vondrka (C), Zbořil, Skalický – J. Stránský, P. Musil, R. Zohorna – P. Kousal, Najman, Flynn.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – D. Krenželok, Gregorc, Kvasnička, Šidlík, Trška, Výtisk (C) – Schleiss, O. Roman, Roberts Bukarts – P. Zdráhal, Š. Stránský (A), Lakatoš – Mallet, Vopelka, Dej (A) – Guman, Werbik, Kurovský – E. Němec.

Rozhodčí: Pešina, Šindel – Kajínek, Špringl.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:40
    První střelu zápasu má na svědomí hostující Kvasnička, jeho rána ale končí na zadním hrazení.

01:13
    Na druhé straně prověřil Svobodu Vondrka.

01:53
    Ofsajd Mladé Boleslavi.

02:14
    Výtiskovo nahození propadlo až za záda boleslavské obrany, kam si sjížděl rychlobruslař Mallet. U něj ale vítkovická akce končí.

02:35
    Po vhazování nastřelil od modré Krenželok, Krošelj schoval touš v rukavici.

02:53
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté jdou z nenápadné akce do vedení. Bruslaři nedokázali odpravit puk ven z pásma, na modré čáře jej zachytil Werbik a poslal puk před branku na DANIELA KUROVSKÉHO. Ten si položil Krošelje a zakončil po ledě mezi jeho betony. Asistence: Nicolas Werbik.
    02:53 Daniel KUROVSKÝ - 0:1

03:39
    Fillman nahodil od modré lajny, Svoboda chytá. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

03:43
    Okamžitě po buly napřáhl Pláněk a jeho tvrdou ránu zastavil Svoboda jen se štěstím a díky skvělému reflexu.

04:19
    Dlapova bomba zaduněla na zadní hrazení.

04:49
    Zbořilovu střelu z kruhu vykopl Svoboda a následně zastavil i ránu Vondrky.

05:22
    Ofsajd Ridery.

05:39
    Gregorcovo nahození před brankou tečoval Werbik, nasměroval ale puk jen do těla domácího gólmana.

06:32
    Cienciala vracel puk před branku, ten se ale od Svobody odrazil jinam, než by číhající Klepiš potřeboval.

07:11
    Ciencialovu střelu vyráží Svoboda do rohu.

07:47
    Zbořil se střední třetiny nahodil puk na Svobodu, domácí získali útočné pásmo.

07:59
    Zbořil se dostal k puku a hned ho cpal na branku, Svoboda opět pozorný.

08:12
    Postavení mimo hru ze strany domácích bylo posouzeno jako úmyslné, hra se tak stěhuje do obranné třetiny Bruslařů.

09:55
    Výtisk zůstal volný za levým kruhem a ránu si tak mohl dostatečně připravit. Přesto na Krošelje nevyzrál, ten odrazil puk na zadní mantinel a potom ho ze vzduchu stáhl do rukavice.

10:10
    Šanci na rychlý brejk domácím pokazil ofsajd.

10:25
    Žejdl se dovedně vyháčkoval až do střelecké pozice, jenže jeho ránu zastavil projíždějící Klepiš.

10:50
    Fillman zablokoval Dejovu ránu.

11:30
    Klepiš uzmul puk Vopelkovi, jenže na následný brejk byl sám, domácí šli střídat.

12:35
    Puk se od tyče odrazil před vítkovickou klec, Musil to k němu měl ale příliš daleko.

13:03
    A hosté už vedou o dva góly. Na konci vítkovického útoku se JAN SCHLEISS otočil na levém kruhu a poslal puk nad lapačku Krošelje. Asistence: Daniel Krenželok, Blaž Gregorc.
    13:03 Jan SCHLEISS - 0:2

14:30
    Pláněk nahodil puk, jenže tomu stoupl do cesty Výtisk a odrazil ho mimo boleslavské hokejisty.

14:40
    Po přihrávce rukou je hra znovu přerušena.

15:44
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

16:36
    Zbořil přenechal puk Vondrkovi, který ho hned poslal nad branku. Tam byl Svoboda tísněn vlastním bekem a vyhrnul puk jen zpátky na Zbořila, od nějž se potom odrazil těsně vedle.

17:39
    Fillman dobře pohlídal vlastní modrou čáru a vystavil Vítkovice do ofsajdu.

18:00
    Gregorcova rána sviští mimo.

18:46
    Až moc to teď domácí překombinovali a z nadějného brejku nakonec střílel až Klepiš, který neměl zrovna ideální pozici.

19:10
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Po vyhraném buly vybombil Ševc a Svoboda puk jen vyrazil před sebe, kde už číhal PAVOL SKALICKÝ a dometl ho zblízka do sítě. Asistence: Martin Ševc, Adam Zbořil.
    19:10 Pavol SKALICKÝ - 1:2

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Další třetina začne přibližně v 16:52.

Střely v první třetině

MBL 13:10 VIT

První třetinu zahájili velmi dobře hosté, kteří už po třech minutách vedli zásluhou Kurovského. Náskok Ridery potom navýšil Schleiss. Domácí dali důležitý kontaktní gól v poslední minutě úvodního dějství, z dorážky se prosadil nejlepší střelec Bruslařů Skalický.

20:01

20:01
    Boleslav do druhé třetiny střídá gólmany, na místo Gašpera Krošelje naskočí Jan Růžička.

20:28
    Ondřej Roman dostal před boleslavskou brankou tvrdý hit od Žejdla a je pořádně otřesený. Nakonec ale s doprovodem zvládl odjet na střídačku.

20:28
    Žejdl je vyloučen na pět minut plus do konce utkání. Trest za něj odsedí Flynn.

20:33
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Alexandre Mallet – 2 min., hákování).

21:27
    Trška se prokličkoval až před branku, Růžičku ale nezaskočil.

22:09
    Další odpískaný ofsajd Boleslavi.

22:33

23:19
    Kousal se hnal na Svobodu, jeho zakončení ale vítkovický gólman přečetl.

23:45
    Vopelkovu ránu kryje Růžička.

24:22
    Zdráhal hledal nahrávkou skrz brankoviště Lakatoše a Růžička při přesunu vyhodil bránu z ukotvení. Rozhodčí se poradili, nakonec ale vylučovat nebudou.

24:31
    Domácí se osvobozují.

24:52
    Skalický znovu protečoval puk ven z pásma.

25:28
    Domácí v plném počtu, dlouhá přesilovka Vítkovic gól nepřinesla.

26:05
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Roberts Bukarts – 2 min., sekání).

26:18
    Vondrkova rána z pravého kruhu končí vedle.

26:33
    Vzápětí se Vítkovice osvobodily.

26:59
    Zbořil na modré čáře nedosáhl na Klepišovu nahrávku.

27:44
    Hrbasovo nahození končí za brankou.

28:05

28:16
    Zakázané uvolnění ostravského celku.

28:51
    Schleiss se dostal k puku v nebezpečné pozici, branka mu však byla malá.

29:06
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Martin Pláněk – 2 min., nedovolené bránění).

29:32
    Až teď se hosté dostali na puk, musí ale hrát od vlastní brány.

30:08
    Růžička odrazil puk do ochranné sítě.

30:35
    A teď si domácí gólman poradil i se střelou Lakatoše.

31:06

31:26
    Cienciala potáhl puk po levém hrazení a nahrál Klepišovi, který ještě vylepšil pozici na střed Kurkovi. I proti němu se ale Svoboda stihl fantasticky přesunout.

32:07
    Svoboda si poradil i s jedovatou ranou Vondrky.

32:33
    Zbořilova rána z pravé strany prosvištěla kolem zadní tyče.

32:53
    Teď už domácí neudrželi pásmo.

33:32
    Kousal pálí z levé strany nad.

33:59
    Před boleslavskou střídačkou se při signalizovaném vyloučení Krenželoka strhla strkanice, aktivní byli kromě vyloučeného hráče také Gregorc a Pláněk.

33:59
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Daniel Krenželok – 2 min., podrážení).

34:26
    Domácí využili početní výhodu a máme vyrovnáno. Na brankovišti byl důrazný kapitán MICHAL VONDRKA a zblízka dotlačil puk do odkryté sítě. Asistence: Adam Zbořil, Jakub Klepiš.
    34:26 Michal VONDRKA - 2:2

35:02
    Svoboda byl pozorný a pohlídal si táhlé nahození ze středního pásma.

35:39
    Výtisk zastavil rukou Dlapovo nahození.

36:28
    Mallet na křídle přesprintoval Ševce a nahodil, Růžička odrazil puk přes tvrzené sklo až mezi fanoušky.

37:00
    Signalizovaný ofsajd hostí.

38:01
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Tomáš Guman – 2 min., vysoká hůl).

38:18
    Klepiš napřáhl z levého kruhu a bombou doslova přestřelil hůl Kvasničky.

38:47
    Hosté vyhodili po prknech až k brance Boleslavi.

MBL 12:8 VIT

Druhá třetina už byla plná přesilových her. Hned v jejím úvodu hráli hosté po faulu Žejdla pětiminutovou početní výhodu, tu ale nevyužili. Naopak Boleslav dokázala teprve potřetí v sezoně dát přesilovkový gól, o vyrovnání na aktuálních 2:2 se zasloužil kapitán Bruslařů Vondrka.

40:01

40:01

40:50
    Máme tady obrat, domácí tým dnes poprvé vede. Fillman vypálil od modré lajny a před brankovištěm se nejlépe zorientoval MICHAL VONDRKA, který zblízka dorazil puk za záda Svobody. Asistence: Mitchell Fillman, Pavol Skalický.
    40:50 Michal VONDRKA - 3:2

42:02
    Kurkova bomba proletěla těsně nad brankou.

42:11
    Svoboda přerušil hru efektním zákrokem lapačkou.

42:49
    Hrbas našlápl po ose hřiště vpřed, byl ale na hraně faulu zastaven důrazným dvojblokem hráčů v modrém.

43:03
    Ofsajd Boleslavi.

43:15
    Zdráhal se natlačil před Růžičku, ten jeho zakončení lapil.

44:36
    Podle názoru sudího Zohorna při přebírání puku překročil modrou čáru v rozporu s pravidly, takže je pískán další ofsajd.

44:43
    Následně navíc Boleslavští vyhazují na zakázané uvolnění.

44:56
    Schleiss zůstal schovaný za obranou Boleslavi a málem se mu po nepovedené domácí rozehrávce podařilo zaskočit Růžičku, ten ale ránu vítkovického forvarda vyrazil.

45:28
    Skalický z pravé strany nahodil na branku a Dlapa se tlačil za letícím pukem, při tom ovšem ztratil stabilitu a v pádu najel do Svobody.

45:51
    Růžička kryje Bukartsovu ránu.

46:18
    Zakázané uvolnění ostravského mužstva.

46:20
    Puk se hned po buly dostal až ke Svobodovi, který jej raději schoval pod výstrojí.

Dnešní utkání sleduje 2 956 diváků.

46:54
    Pláněk přizvedl Bukartsovu nahrávku a pro plachtící kotouč si lapačkou sáhl Růžička.

47:36
    Vítkovice zamkly Boleslav, domácí se ale zpod tlaku na chvilku vymanili a mohou střídat.

47:58
    Touš končí mezi fanoušky, vhazovat se bude po pravé ruce Růžičky.

48:04
    Flynn vyvezl puk a od červené čáry ho nahodil do lapačky Miroslava Svobody, domácí získali útočné pásmo.

48:08
    Znovu v akci rukavice hostujícího gólmana, tentokrát proti střele Hrbase od modré lajny.

48:49
    Kousal nezpracoval Fillmanovo přistrčení a domácí tým tak musí vyklidit útočnou třetinu.

50:21
    Znovu panuje vyrovnané skóre. Bukarts z pravé strany vyslal parádní střílený pas na zadní tyčku, kam si sjel JAN SCHLEISS a nikým neatakovaný zblízka dopravil kotouč za záda Růžičky. Asistence: Roberts Bukarts, Petr Šidlík.
    50:21 Jan SCHLEISS - 3:3

51:02
    Domácí fanoušci se zlobí, podle jejich názoru mohli sudí pískat zákrok na Skalického.

52:01
    Domácí znovu vedou, JAKUB KLEPIŠ si šikovně odskočil mezi kruhy na nahrávku Najmana od zadního hrazení a zblízka pověsil puk pod břevno. Asistence: Ondřej Najman, Jiří Kurka.
    52:01 Jakub KLEPIŠ - 4:3

53:37
    Dej před brankou sklepl letící puk a Růžička si připsal povedený reflexivní zákrok. Veškeré emoce ale byly zbytečné, vítkovický útočník zahrál vysokou holí.

54:05
    Svoboda přišel o hůl, takže když k němu dojel puk, raději ho podržel pod rukavicí a přerušil hru.

54:50
    Růžička si pohlídal Stránského nahození od modré čáry.

55:01
    Klepiš vypálil po zemi, puk zaduněl na beton Svobody.

55:33
    Domácí brankář pokryl Šidlíkovo nahození od modré lajny.

55:55
    Znovu v permanenci Růžičkova lapačka.

56:05
    Trškova střela letí těsně vedle branky.

56:17
    Opět to od modré zkoušel Peter Trška, ani tentokrát ale na brankáře Boleslavi nevyzrál.

56:47
    Kvasnička se k letícímu puku dostal o kousek dřív než Najman, takže je pískáno zakázané uvolnění Bruslařů.

57:33
    Fillmanovu bombu schytal do bruslí Zdráhal.

58:29
    Vítkovice bez brankáře.

58:57
    Růžička ucpal prostor na bližší tyči a Stránského střelu schoval ve výstroji.

58:57
    Oddechový čas pro hosty.

59:12
    Ševc sebral puk ve středním pásmu a pod tlakem dvou hráčů jej posunul do vítkovické třetiny.

59:33
    Dva hostující hráči promáchli před brankou soupeře.

59:52
    Je rozhodnuto, ONDŘEJ NAJMAN najížděl proti Bukartsovi, kterému udělal kličku, a zakončil do prázdné brány. Asistence: Jakub Klepiš.

MBL 34:34 VIT

To je ode mě pro dnešek vše, díky za pozornost. Přeji příjemný zbytek nedělního dne a zase někdy na počtenou. (18:38:52)

Michal Konvalina

Branky a nahrávky: 20. Skalický (Ševc, Zbořil), 35. Vondrka (Zbořil, Klepiš), 41. Vondrka (Fillman, Skalický), 53. Klepiš (Najman, Kurka), 60. Najman (Klepiš) – 3. Kurovský (Werbik), 14. Schleiss (D. Krenželok, Gregorc), 51. Schleiss (Roberts Bukarts, Šidlík)

BK Mladá Boleslav: Krošelj (21. J. Růžička) – Kurka, Ševc, Pláněk (A), Dlapa, Fillman, Hrbas, Klikorka – Klepiš (A), Žejdl, Cienciala – Vondrka (C), Zbořil, Skalický – J. Stránský, P. Musil, R. Zohorna – P. Kousal, Najman, Flynn.

Rozhodčí: Pešina, Šindel – Kajínek, Špringl

Diváci: 2 956