Finsko – Arménie 3:0 (kon.) | Gibraltar – Gruzie 2:3 (kon.) | Švýcarsko – Irsko 2:0 (kon.)
Faerské ostrovy – Malta 1:0 (kon.) | Rumunsko – Norsko 1:1 (kon.) | Švédsko – Španělsko 1:1 (kon.)
Izrael – Lotyšsko 3:1 (kon.) | Řecko – Bosna 2:1 (kon.) | Lichtenštejnsko – Itálie 0:5 (kon.)
Řecko
2:1 (1:1)
Bosna a Hercegovina
Úterý 15.10.2019, 20:45 • OACA Spyros Louis (Atény) • Kvalifikace ME • Skupina J

Fauly: 16–14.

Řekové dnes podali nejlepší výkon v aktuálním kvalifikačním cyklu, ale po výhře 2:1 přesto ztratili byť jen teoretickou naději na druhé místo ve skupině. Hosté ještě naději mají, ale důležitý krok na EURO udělali dnešní výhrou Finové.

A jak se řecká výhra nad Bosnou a Hercegovinou rodila?

Po první půli byl stav vyrovnaný 1:1, nicméně po přestávce měli Řekové obrovský tlak. Druhý poločas byl mnohem zajímavější než ten první, ale paradoxně dlouho bez branek. Domácím nebylo přáno, jen křídelník Masouras, který přišel v 60. minutě, měl čtyři velké šance. Nic z toho. Nakonec se ale Řekové přece jen dočkali rozdílové branky, kterou si vstřelil smolným vlastencem v malém vápně bosenský stoper Kovacević. Závěr už si pak Řekové pohlídali, když hru i rozkouskovali třemi žlutými kartami v rozmezí čtyř minut.

90+5

90+5
    ...ten je odvrácen pro změnu na roh, ze kterého už není nic!

90+4
    Fetfatzidis ještě fauluje nebezpečně blízko vápna. Bakakis za následné protesty dostává žlutou kartu, ale mnohem důležitější bude Pjanićův přímý volný kop...

90+3
    Míč na svých kopačkách sice mají Bosňané, ale daleko od brány.

90+2
    Střídající Koulouris šel do hlavičkového souboje s Kolašinacem hodně důrazně a vidí za to žlutou kartu.

90+2
    Kourbelis je faulován na vlastní polovině hřiště a teď už pospíchat z trávníku nebude.

90+1
    Rozhodčí nastaví druhý poločas o čtyři minuty.

90
    Masouras dostává za taktický faul na polovině hřiště žlutou kartu.

90
    Bosna a Hercegovina se ještě nadechuje, ale upřímně. Dneska si šli Řekové za vítězstvím mnohem výrazněji.
    88. Adnan KOVACEVIĆ - 2:1

88
    Řecko právě vstřelilo branku!

Tak přece jen se Řekové dočkali rozdílové branky, tohle snad ani jinak dopadnout nemohlo! Domácí šli do rychlého přečíslení, střídající Fetfatzidis si pohrál s míčem a už se zdálo, že to trochu prováhal. Pak ale poslal do malého vápna střílený balon, který si ADNAN KOVAČEVIĆ srazil smolně za záda vlastního brankáře.

86
    Teď se ale nechal Řekové trochu unést a už to smrdělo protiútokem. Hatzidiakos zasil faulem na půlce.

85
    Řekové do toho šlapou, co to jde. Napadají po celém hřišti a nedají Bosňanům dýchat, získávají všechny odražené míče. Zatím se ale gólového ovoce stále nedočkali.

84
    Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Dimitris Limnios, přichází Joannis Fetfatzidis.

82
    Limnios neměl podporu na pravé straně, tak odcentroval na zadní tyč, kde byl opět Masouras. Jeho hlavička mířila nad. Oficiální zdroje už mu za 22 minut na hřišti napočítaly sedmý (!) střelecký pokus. Není mu však zatím přáno.

81
    Ať už to bylo jakkoliv, dobré dvě minuty se nehrálo. Nyní už vstupujeme do poslední deseminutovky zápasu.

Pavel Pubal

Branky: 30. Pavlidis (Mantalos), 88. A. Kovacević (Fetfatzidis) (vla.) – 35. Gojak (Kolašinac)

Karty:   90. Masouras (GRE), 90+2. Koulouris (GRE), 90+4. Bakakis (GRE) – 32. Cimirot (BSN), 76. Kvržić (BSN)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 11:2. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 16:14.
    Řecko: Paschalakis – Bakakis, Hatzidiakos, Stafylidis (C), D. Giannoulis – Kourbelis, Galanopoulos – Limnios (84. Fetfatzidis), Bakasetas, Mantalos (60. Masouras) – Pavlidis (70. Koulouris).
    Náhradníci: Vlachodimos – Lampropoulos, Siovas, Bouchalakis, Masouras, Zeca, Koulouris, Fetfatzidis, Donis, Vrousai, Koutris.

Bosna a Hercegovina: Šehić – Kvržić, A. Kovacević, Bičakčić, Kolašinac – Cimirot (46. Jajalo), Pjanić (C), Sarić (63. Duljević) – Hajrović, Hodžić (71. Bajić), Gojak.
    Náhradníci: Burić, Pirić – Ćivić, Hotič, Bešić, Višća, Duljević, Mihojević, Bajić, E. Zukanović, Krunić, Jajalo.

Rozhodčí: Zwayer – Schiffner, Achmüller.