S. Makedonie – Kazachstán 1:1 (kon.) | Kypr – Bělorusko 1:1 (kon.) | Island – Irsko 1:0 (kon.)
Lotyšsko – Bulharsko 0:0 (kon.) | Ázerbájdžán – Švýcarsko 0:1 (kon.) | Polsko – Srbsko 1:0 (kon.)
Bosna – Německo 0:2 (kon.) | Estonsko – Rusko 0:5 (kon.) | Norsko – Nizozemsko 0:4 (kon.)
Izrael – Faerské ostrovy 3:1 (kon.) | Černá Hora – Španělsko 0:2 (kon.) | Lucembursko – Švédsko 0:3 (kon.)
Albánie – Kosovo 2:1 (kon.) | Belgie – Moldavsko 4:1 (kon.) | Anglie – Rakousko 5:1 (kon.)
Slovensko – Francie 3:5 (kon.)
Albánie
2:1 (0:0)
Kosovo
Úterý 15.10.2019, 19:00 • Elbasan Arena, Elbasan • Kvalifikace ME U21 • Skupina 3

S konstatováním, že Albánie bere vůbec první výhru v kvalifikaci, když po dvou remízách a dvou porážkách skolila Kosovo 2:1 a dělá mu tak řádnou díru v postupových plánech, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (16:27:04)

Červené karty: 0-0.

Více jak pět šestin zápasu jsme na branku čekali marně i z toho důvodu, že Kosovo nebylo schopné vystřelit na domácího gólmana! Ale pak se začaly dít věci. V 76. minutě se jako první prosadil Shaqir Tafa, navíc o pět minut později se trenéru Albánie Bushimu vyplatil tah se střídáním Arbnora Mucolliho, který přidal druhou trefu. Už to vypadalo, že jsou domácí blízko k prvním třem bodům, ale dílčí komplikace přišla, když v poslední minutě snížil Blend Baftiu, další střídající plejer. Závěr ale Albánie zvládla takticky skvěle – střídáním, kouskováním hry, žlutými kartami – takže bere první výhru v kvalifikaci, která dává Kosovu velkou ránu na jeho postupové ambice – 2:1.

90+6

90+6
    Poslední nadějí hostí bude přímý volný kop, kdy pošle míč do vápna Baftiu.

90+5
    Domácí natahují čas, co to jde, navíc je z toho další žlutá karta, kterou si vysloužil znovu střídající hráč – Juljan Shehu.

90+4
    Aby to střídajícímu Kolajovi nebylo asi líto, žlutou dostává také Jon Mersinaj, který střídal před třemi minutami spolu s ním.

90+3
    Aristidi Kolaj se hned uvedl ošklivým faulem na Kastratiho, za který následuje samozřejmě nějaká ta strkanice, ale hlavně žlutá karta. Po dvou minutách na placu.

90+1
    Redon Xhixha, jeden z hrdinů dnešního mače, jde z placu, a místo něj nastupuje Aristidi Kolaj. Jasné taktické střídání, navíc dvě – dolů jde také Enis Cokaj a na poslední minuty si zahraje Jon Mersinaj.

90
    Ve druhém poločasu budeme hrát pět minut nad rámec základní hrací doby.
    90. Blend BAFTIU - 2:1

90
    Kosovo právě vstřelilo branku!
    Osmý rohový kop hostí, kteří se z něj konečně prosazují. Vůbec první střelu na branku vyslal BLEND BAFTIU, jenž šel na hřiště teprve před dvanácti minutami, a rázem dává kontaktní branku Kosova, jelikož si krásně naběhl na centr a hlavičkou poslal míč přesně k tyči. Závěr bude ještě řádně zajímavý!

89
    Rohový kop pro hosty, zahraje jej Hoxha.

88
    Gezim Pepsi jde z placu a na zbytek minut přepouští místo pro Blendi Idriziho, forvarda Kolínu nad Rýnem.

88
    Selmani má míč bezpečně v malém vápně, ve své moci, a to je pro domácí patrně to nejdůležitější.

87
    Nehledě na to, že hosté při útoku zbytečně ztratili míč, ale to samé se dá říct i o domácí ekipě.

87
    A zase stejná písnička. Po vhazování se míč dostal bezpečně na kopačky domácích obránců, kteří rozhodně nechvátají.

86
    Kosovu se nedaří zhola nic, ani jediná střela na branku. Domácí si asi průběžné vítězství zaslouží více.

85
    Další rychlý kontr Kosova narazil na zabezpečenou obranu domácích, ve které dnes opravdu hrají prim Bajrami s Tafou, byť druhý musí počítat s hrozbou žluté karty.