Litoměřice – Ústí n/L 6:3 (kon.) | Benátky n/J – Kadaň 3:2 (po pr.) | Jihlava – Prostějov 4:1 (kon.)
Motor ČB – Sokolov 4:1 (kon.) | Chomutov – Frýdek-M. 6:4 (kon.) | Slavia – Třebíč 3:1 (kon.)
Přerov – Havířov 4:2 (kon.)
HC Slavia Praha
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 16.10.2019, 18:00 • Zimní stadion Eden • Chance liga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji příjemné odpoledne všem příznivcům hokeje. Ve čtrnáctém kole Chance ligy proběhne v Edenu souboj dvou týmů ze středu tabulky. Devátá Slavia Praha přivítá jedenáctou Horáckou Slavii Třebíč.

Sešívaným se daří z domácího stadionu dělat téměř nedobytnou tvrz. Ze sedmi duelů padli před vlastními fanoušky jen jednou, a to v prvním kole. Od té doby si připsali celkem šest výher. Proti Třebíči se Říhovi svěřenci budou snažit vítěznou sérii natáhnout. Na venkovních stadionech to už však taková paráda není. Zatímco jsou slávisté druhým nejúspěšnějším celkem v domácích zápasech, na venkovním ledě je horší pouze Sokolov a Kadaň. To se potvrdilo i v posledním kole, ve kterém sešívaní nestačili na Prostějov poměrem 1:4. Do zápasu s Třebíčí půjde Slavia z deváté pozice.

Poslední tři zápasy
    Prostějov – Slavia 4:1
    Slavia – Sokolov 4:0
    Havířov – Slavia 1:0

Horáci mají své pražské soupeře v tabulce na dostřel. Z jedenáctého místa ztrácejí pouhé tři body. Z posledních osmi zápasů Třebíčským zkazily radost jen Litoměřice v desátém kole, které je připravily o všechny body, a Benátky. Právě proti Středočechům ztratila Třebíč body v posledním zápase. Horácká Slavia sice ještě ve 42. minutě vedla 2:0, přesto nakonec po obratu Benáteckých skončila bez bodu. Třebíč navíc trápí poměrně početná marodka. Do Prahy neodcestují: Šimon Szathmary, Matěj Psota, Martin Padrnos a pravděpodobně ani Robert Havlát, který zatím s týmem trénuje jen lehce.

Třebíč – Benátky n/J 2:3
    Ústí n/L – 1:4
    Třebíč – Kadaň 5:3

HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – T. Duda, J. Novák, P. Hořava, Ryzák, Barák, Hejda, Steinocher – Šmerha, Vampola, Hlaváč – J. Doležal, Vrdlovec, Vlček – M. Ondráček, Kuťák, Všetečka – Jar. Brož, Furch, Šteiner.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – Nedbal, Kowalczyk, Furch, Forman, Jenáček, D. Mikyska, V. Čejka – Vodný, Bittner, Nedvídek – T. Havránek, Šťovíček, Michálek – Jenyš, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Paták, Václavek, Ferda.

Rozhodčí: Valenta, Hucl – Votrubec, Ševic.

Předzápasové rozbruslení je u konce. Probíhá úprava ledové plochy.

Hráči jsou na ledě. Vše je připraveno.

00:01

00:21
    Úvodní buly sice vyhráli domácí. První střelu ale vyslal třebíčský Jenyš. Jeho pokus zastavili obránci.

00:43
    Hokejisté Třebíče poslali kotouč na zakázané uvolnění. Po buly zkusil vystřelit Ryzák. Kotouč k brance neprošel.

01:31
    Sešívaní sice měli kotouč na holi v útočné třetině, soupeř je ale nepustil od mantinelu.

02:17
    Oba týmy zatím bojují s usazením se v útoku. Hraje se hlavně ve středním pásmu.

03:05
    Ferda vytvořil slušnou šanci. Nahazoval kotouč před branku. Václavek se snažil kotouč usměrnit do branky, ale minul. Michajlov zasahuje.

03:44
    Sešívaný brankář znovu zasahuje. Přikryl nahození z modré čáry.

04:19
    Nedvídek v další třebíčské šanci. Hostující útočník zůstal neobsazený na pravém kruhu. Vystřelil, Michajlov musel vytáhnout zákrok lapačkou.

05:07
    Vyznamenat se musel i Jekel. Ten dokázal před sebe vyrazit nahození z modré, dorážet Pražanům zabránili obránci.

05:23
    Všetečka ujížděl na gólmana sám. Přestože se k němu stihl vrátit jeden z hostů, slávista dokázal slibně zakončit bekhendem. Jekel si mezírku mezi betony utěsnil.

05:30
    Horáci v přesilové hře. Ondráček pyká za držení hole.

05:53
    Domácí už dokázali vyvézt puk ze třetiny a přerušili krátký tlak Třebíče.

06:26
    Další vyhození červenobílého týmu.

06:39
    Slavia právě vstřelila branku!
    Sešívaní se trefují v oslabení. Vrdlovec vystihl rozehrávku soupeře a hnal se s JIŘÍM DOLEŽALEM do přečíslení dva na jednoho. Vrdlovec následně spoluhráče našel neomylně pasem, po kterém dokázal Doležal skórovat. Asistence: Daniel Vrdlovec.
    06:39 Jiří DOLEŽAL - 1:0

07:30

08:14
    Hosté se ale i po přesilovce drželi v útoku. Jejich tlak ukončila až rychlá akce slávistů. Tu zakončoval Vlček, který naskočil ze střídačky.

09:14
    Hokejisté Třebíče se dál snaží dostat do útoku. Sérii jejich nahození ale pokaždé vychytali domácí.

09:51
    Další oslabení Pražanů. Furch si v útočné třetině pomohl hákováním a už míří na trestnou lavici.

10:12
    Sešívaní se v oslabeních brání dobře. Další puk míří z jejich třetiny.

10:35
    Následně ale po pravé straně ujížděl Šťovíček. Dostal sice hodně prostoru, ale v rychlé jízdě nedokázal svou střelu přesně umístit.

11:26
    Zákrok lapačkou pro Michajlova. Z nepříliš velké vzdálenosti to zkoušel Havránek. Trefil připravenou lapačku brankáře.

11:51

11:57
    Furch ihned po návratu na led mohl prchnout do samostatného úniku. Nezkrotil ale skákavý kotouč a zpracoval ho až v rohu pásma.

12:19
    Barák se slušně opřel do kotouče z modré čáry. Jekel vyrazil a zneškodnil i následné dorážky aktivních slávistů.

13:26
    Oba týmy si v krátkém časovém sledu vyzkoušely pobyt v útočném pásmu. Ani jednomu z celků se ale s kotoučem nepovedlo se probojovat do střelecké pozice.

13:40
    Havránek nahazoval z levé strany. Michajlov vyrazil ramenem nad branku.

15:03
    Zákrok si na druhé straně připsal i Jekel. Ten před sebe vyrazil prudké nahození. Kotouč následně dokázal i lapačkou přikrýt.

15:24
    Slávisté vyhráli buly v útočném pásmu, ze kterého svého soka nakrátko nepustili. Zakončoval Hořava, jehož skákavé nahození Jekela pořádně překvapilo.

16:34
    Horáci podruhé v krátkém časovém sledu nezvládli rozehrávku ve vlastním pásmu. Pražané ale jejich chyby potrestat nedokázali.

16:48
    Přesilová hra pro domácí Slavii. Jenáček vyhodil kotouč mimo hrací plochu a odpyká si menší trest.

17:27
    Třebíč už dvakrát vyhnala Pražany z pásma. Ti musí zkusit založit další útok.

17:49
    Dobře si na brankovišti počínal Vampola. Ten se snažil tečovat těsně před brankařem. Jekel připraven.

18:40
    Třebíčský brankář musel nejdříve ustát Brožovu střelu, která se mu od betonů odrazila do masky. Poté dokázal zastavit i dělovku Baráka z modré.

18:57
    Hosté v plném počtu. Slávisté už po přesilové hře poslali kotouč na zakázané uvolnění.

19:25
    Všetečka zavezl kotouč a vypálil. Jekel vyrazil betonem před sebe. Tam se kotouče chopili hosté.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:49.

První třetina nepřinesla velké množství šancí ani na jedné straně. Z ledu nakonec míří do kabin spokojenější domácí hokejisté. Ti dokázali jedinou velkou šanci uplynulých dvaceti minut proměnit. Radovali se v oslabení po akci Vrdlovce se zakončujícím Doležalem.

20:01

20:33
    Jenyš se opřel do puku. Střelu chtěl zamířit nad levé rameno brankáře Michajlova. Ten si ale svou branku pokryl.

20:52
    Doležal dostal kotouč mezi kruhy. Jeho rána příliš prudká nebyla. Brankář Třebíče střelu kryje.

21:20
    Kuťák ujížděl po pravém mantinelu. Bekhendem dokázal přistrčil kotouč na Všetečku. Jeho rána byla dostatečně prudká, přes gólmana ale neprošla.

22:05
    Oba týmy nedokázaly založit útok. Horáci po přejetí modré nepřesným pasem předali kotouč soupeři. Následně vyslal Šteiner nepřesnou přihrávku na druhé straně ledu.

23:03
    Příliš hokejové krásy uplynulé minuty a sekundy nenabízejí. Slávisté se aktuálně snaží dostat z rohu pásma, kde je soupeř drží.

23:38
    Barákova dělovka končí vysoko nad. Jekel sice povyskočil, zasahovat ale nemusel.

24:16
    Michajlov správně přikryl nahození pod lapačkou. K jeho brance už se sjížděli hosté dychtící po dorážce.

24:42
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Je srovnáno. DANIEL KOWALCZYK dostal hodně prostoru na levé straně pásma. Svou střelu ideálně načasoval do okamžiku, kdy před Michajlova najel obránce. Sešívaný brankář na ránu vůbec neviděl a kotouč mu propadl pod rukou. Asistence: Tomáš Havránek.
    24:42 Daniel KOWALCZYK - 1:1

25:05
    Další trable pro domácí. Brož musí na trestnou (hákování).

26:02
    Nedbal se dostal ke kotouči po souboji u mantinelu. Nahození dokázal Michajlov zastavit.

26:10
    Je po přesilovce. Nedbal sestřelil u mantinelu Doležala a inkasuje menší trest za hrubost. Pokračuje se ve čtyřech.

26:38
    Sešívaný brankář si připsal zákrok lapačkou. Horáci vlétli do útočného pásma hodně odvážně. Zakončoval Kratochvíl.

27:05
    Domácí v plném počtu. Začíná minutová přesilovka Pražanů.

27:34
    Červenobílí to musí zkusit znovu. Obránci nedokázali udržet kotouč na modré čáře a Třebíč je vyhnala do střední třetiny.

28:10

28:24
    Novákovu dělovku se snažil dorazit Hlaváč. Jekel jeho pokus betonem zastavil.

29:26
    Tempo hry se lehce zvedlo. Závěr svižnější útočné akce slávistů obstaral Ryzák. Ten nahazoval po obkroužení branky.

29:52
    Sešívaní prchli do přečíslení dva na jednoho a jsou znovu ve vedení. FILIP KUŤÁK původně chtěl vybídnout k zakončení Všetečku, který mu ale kotouč chytře vrátil, a Kuťák mohl puk doklepnout do odkryté branky. Asistence: Robin Všetečka a Martin Ondráček.
    29:52 Filip KUŤÁK - 2:1

31:37
    Ve střehu musí být dál i Michajlov. Toho prověřilo prudké nahození.

31:50
    Vlček měl před sebou dostatek prostoru, aby zakončil. Jeho střela zápěstím z pravého kruhu mířila ale přesně na připraveného brankáře.

32:38
    Václavek zůstal na pravé straně nepokrytý. Byl sice mimo střelecký úhel, přesto dokázal vypálit. Michajlov měl se střelou z úhlu velké problémy, což vycítili dojíždějící útočící, jeden z nich do brankáře po odpískání najel. To se hodně nelíbilo domácím. Vylučovat se nebude.

34:17
    Hosté mají kotouč na hokejkách. Nedaří se jim ale dostat do střelecké pozice.

34:28
    Michálek šikovně vložil hůl do nahození mířící na branku Slavie. Michajlov si se změnou dráhy puku dokázal poradit.

35:26
    Bittner dokázal uniknout dvěma slávistům. Přes obránce se ale nedostal. Po odebrání kotouč rozehráli domácí jen na zakázané uvolnění.

36:33
    Vrdlovec kývnul hlavou na Dudu, aby sjel hlouběji do třetiny. Obránce následně dostal pas, ale nezakončil přesně.

36:59
    Jenyš našel v přečíslení na druhé straně pásma volného Šťovíčka. Ten byl ale tak daleko od brankoviště, že se domácí brankář stihl přesunout.

38:14
    Vampola zůstal ležet na ledě a diváci diváci volali po faulu. Většině z nich tak unikla šance, ve které se ocitl Brož, ke kterému se dostal odražený kotouč. Z dobré pozice brankáře nepřekonal.

38:49
    Jenyš v rychlosti zakončoval z pravé strany. Vyrážečka brankáře byla na místě.

39:56
    V závěru třetiny tlačili domácí. Nejdříve se slibně snažil dorážet Brož, aby pak na něj navázal svými střelami Doležal. Brankář Třebíče odolal.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:41.

I po druhé třetině vedou o jednu branku domácí. Urputná bitva, která začala v první třetině, pokračovala i po první přestávce. Nejdříve z ní vytěžili vyrovnání hosté zásluhou zakončujícího Kowalczyka. Vedení na hokejky slávistů ale následně vrátil Kuťák.

40:01

40:09
    Michajlov začíná zákrokem. Pod lapačkou ukryl nahození.

40:46
    Závěrečná třetina začíná opatrně. Ani jeden z týmů nechce udělat v rozehrávce chybu.

42:05
    Oba celky se prostřídaly v útoku. Přesnější střelu jsme však zatím neviděli.

42:25
    Až Čejka se slušně opřel dok kotouče. Jeho rána protáhla lapačku brankáře Slavie.

43:02
    Červenobílí jsou poprvé ve dvoubrankovém vedení. Z podobného místa jako Čejka v předchozí akci pálil i DAVID ŠTEINER. Na opačné straně kluziště se už prudká střela ujala. Jekelovi propadla za záda. Asistence: Petr Hořava.
    43:02 David ŠTEINER - 3:1

43:31
    Horáci půjdou ale do přesilové hry. Vampola zasáhl soupeře vysokou holí a už sedí na trestné.

44:27
    Pražané už dokázali dvakrát vyhodit. Třebíči se nedaří usadit se v útoku.

45:23
    Vodný to zkusil vzít na sebe. V útoku se pokusil protáhnout mezi dvěma obránci Zakončoval mezi kruhy bekhendem. Neúspěšně.

45:31

45:49
    Vampola po návratu z trestné vedl útočnou akci svého týmu. Počkal na spoluhráče naskakující ze střídačky a nakonec i sám zakončoval. Jekel připraven.

46:07
    Po komerční přestávce se však bude vhazovat před Michajlovem. Ten podržel ve své moci nahození ze středního pásma.

46:35
    Hlaváč se pokusil protlačit do zakončení na brankovišti. Kotouč mu sebrali obránci a do útoku už se ženou hosté...

47:54
    Hosté jsou v pozici týmu, který musí dotahovat. Snaží se tak probít do útočné třetiny a vytvořit si tlak. To se jim ale zatím moc nedaří.

48:06
    Zasahovat musel domácí brankář až po dělové ráně z modré čáry. Na tu ale velmi dobře viděl.

48:31
    Toto nahrává do karet Pražanům. Kratochvíl bude pykat dvě minuty za napadení.

48:37
    Po buly se dostal k zakončení Šmerha. Doklepnout puk k pravé tyči ale nedokázal.

49:27
    Sešívaní sice zamknuli svého soupeře v jeho pásmu. K nadějné střele se ale nepropracovali. Třebíč vyhazuje.

49:59
    Dnešní utkání sleduje 646 diváků.

50:31
    Hosté v plném počtu. V podobném duchu se nesl i závěr přesilovky. Sešívaní jen dlouze kombinovali, ke střele se ale neodhodlali.

51:03
    Před Michajlovem projel Kratochvíl, a sešívaný gólman tak neměl ideální výhled na nahození, které z modré vyslal Bittner. Slávista v brance dokázal zasáhnout.

51:53
    Nahazovat zkoušel i Šteiner. Jeho pokus ale zastavil obránce bruslí.

52:35
    Třebíč dostala ve středním pásmu víc prostoru. Využil toho Vodný, který se proháčkoval až před brankoviště. Zakončoval bekhendem, trefil ale jen připravenou lapačku.

53:20
    Hosté se dál snaží zakládat útoky. Jejich akce však nejsou dokonale připravené, a tak častou ztrácí po přejetí modré kotouč.

53:52
    Zato Doležal měl dobrou šanci. Po objetí branky se pokusil překonat brankáře Jekela. Ten dokázal puk zastavit, přestože nebyl v ideálním postavení.

54:39
    Kuťák nabil Ondráčkovi. Ten chtěl jen nahodit a kotouč na spoluhráče vrátit. První jmenovaný nakonec nahození z modré skutečně tečoval. Kotouč však proskákal těsně vedle pravé tyče.

55:28
    Vodného nahození z Michajlova nevypadlo. Sešívaný brankář tak nedal soupeři šanci dorážet. Buly v útoku Třebíče.

56:29
    Nedvídek se pokusil provléknout kolem obránců. Hejda mu ale kotouč sebral a domácí hrají s pukem ve středním pásmu.

57:11
    Třebíči se stále nedaří usadit se v útoku. Zkusí to po buly v levém kruhu útočného pásma.

57:27
    Kuťák ale vedl útočnou akci před Jekelem. Ten dokázal zasáhnout. Hosté ale musí zakládat akci znovu ze svého pásma.

57:50
    Oddechový čas pro domácí.

57:50
    Jekel na střídačce. Hosté to zkouší v šesti.

58:23
    Michajlov vyráží nahození do rohu. Třebíč si bere kotouč a pokusí se udržet v pásmu.

58:50
    Pražané nezvládli střídání. Střídající se hráč se dotkl kotouče a sudí uděluje domácím trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Slávistům se toto rozhodnutí moc nelíbí, přesto musí Všetečka odjet na trestnou.

58:50
    Oddechový čas pro hosty.

59:17
    Hosté se sami dostali do střední třetiny. Následně je zastavil ofsajd. Z početní výhody šesti hráčů proti čtyřem toho zatím mnoho nevytěžili.

59:21
    Další ofsajd Třebíče. Branka Horáků zůstává dál odkrytá!

59:27
    Ryzák vyhodil. Třebíč začíná znovu ve svém pásmu.

59:48
    Dělovku Formana Michajlov vyráží. Sešívaní vedení udrží.

Tři body zůstávají v Edenu. Slavia zvládla v poslední třetině odskočit na rozdíl dvou branek. Vedení už nepustila. Pražané si tak připisují další domácí výhru.

To je z dnešního zápasu vše. Přeji hezký zbytek dne. (20:23:13)

David Soumar

Branky a nahrávky: 7. J. Doležal (Vrdlovec), 30. Kuťák (Všetečka, M. Ondráček), 44. Šteiner (P. Hořava) – 25. Kowalczyk (T. Havránek)

Rozhodčí: Valenta, Hucl – Votrubec, Ševic