Poruba – Litomyšl 6:5 (kon.) | Přerov – Havířov 2:3 (0:3 po s.n.) | Šumperk – Vsetín 2:3 (0:1 po s.n.)
Kobra – Žďár n/S 4:3 (kon.) | Písek – Ústí n/L 6:5 (po pr.) | Chrudim – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
6:5 (2:4, 2:1, 2:0)
HC Litomyšl
Pátek 18.10.2019, 17:00 • RT TORAX ARENA • DHL Extraliga juniorů • Skupina B

Já se s Vámi pro dnešek loučím a těším se na Vás u dalších textových přenosů. (19:13:26)

Je dobojováno! Porubští v poslední třetině zabrali a hosty z Litomyšle přehrávali. Nejprve vyrovnal Lukáš Topolanský. Už s zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, ale osm sekund před koncem třetiny z nahození překonal Jiří Brodek Ondřeje Batěka. Porubští vrátili Litomyšli prohru z jejího ledu a doma vyrovnali vzájemnou bilanci. Domácí si tedy po báječné třetí třetině připisují tři body do tabulky.

59:52
    Oddechový čas pro Litomyšl.

59:52
    Poruba právě vstřelila branku!
    Domácí otáčejí stav utkání!!! JIŘÍ BRODEK svým druhým gólem zápasu s největší pravděpodobností rozhodl utkání.

59:22
    Tak i Poruba se dostala do pásma, ale pohotová obrana nedává Porubě žádný prostor.

58:00
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:10
    Po přesilovce jsou na koni hosté, Porubu přehrávají a nepouštějí ji k žádné šanci.

56:46
    Poruba v plném počtu.

56:10
    Ve vlastním oslabení upláchl obraně Jiří Brodek, ale sám proti Ondřeji Baťkovi neuspěl.

55:02
    Hosté vyhráli buly a sám před odkrytou bránou spálil svojí šanci Martin Večeřa.

54:46
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Žídek – 2 min., hákování).

54:28
    Ondřej Haněl se skoro dostal do úniku, naštěstí pro Porubu byl jeden z obránců včas na svém místě, a tak z akce nebylo nic.

53:15
    Jiří Brodek při svém dalším pokusu nastřelil boční síťku Baťkovy brány.

52:50
    Hosté uzamkli Porubu v obraném pásmu a kombinují.

51:02
    Ondřej Haněl backhandem málem poslal hosty do vedení. Ondřej Dolíška se zvedal po zákroku z ledu a útočník Litomyšle se málem trefil do horní poloviny brány.

50:00
    Obě mužstva předvádějí velký boj. Útočné akce zastaví buď postavení mimo hru, nebo až brankáři.

49:24
    Litomyšl v plném počtu.

48:01
    Z první pálil do poloprázdné brány Jiří Brodek, jeho pokus letěl mimo tři tyče.

Patrik Rošič

Branky a nahrávky: 7. Brodek (Topolanský, Stodůlka), 19. Stodůlka (Žídek, Brodek), 31. Žídek (Brodek, Bechný), 40. Stodůlka (Topolanský, Žídek), 42. Topolanský (Brodek, Bechný), 60. Brodek – 4. Bláha (Sajdl), 12. Jakubec (Voříšek), 17. Večeřa (Voříšek, Bláha), 18. Večeřa (Jakubec), 36. Jakubec (Bláha, Večeřa)

HC RT TORAX Poruba: Dolíška (Lambert) – Macurák, Mrozek, Bechný, Pitucha, Topolanský, Zajíc – Žídek, Stodůlka, Brodek, Barčák, Benka-Rybár, Rambousek, Morávek, Anlauf, Pavlík, Hlavatý
    HC Litomyšl: Batěk – Drbal, Lipenský, Fila, Myška, Novotný, Bláha – Voříšek, Sajdl, Hricuš, Jakubec, Adámek, Edl, Háněl, Večeřa, Vytlačil

Rozhodčí: Mrkva – Hlavatý M, Vengřín