Kometa Brno – Plzeň 3:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
8:5 (2:2, 3:2, 3:1)
HC Kometa Brno
Sobota 19.10.2019, 12:00 • Mini WERK ARENA, Třinec • turnaj O Pohár DHL • 12. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (14:06:46)

Oceláři v závěrečné třetině přidali ještě tři branky a navázali tak na včerejší výhru proti Jihlavě. Kometa tedy po pěti výhrách v řadě musí zkousnout porážku na ledě loňského mistra.

59:23
    Utkání se už spíše dohrává, oba dva celky ví, že se nic nestane.

58:13
    Třinec právě vstřelil branku!
    A máme hotovo! Z rohu kluziště a z velkého úhlu dokázal prostřelit Kubíka FILIP INDRST. Asistence: Michal Matiaško a Pavel Matěj.

57:59
    Střela Studeného od modré čáry, tečoval jeden z obránců Třince do ochranné sítě.

57:41
    Hra se přerušuje, píská se icing Brna.

57:26
    Obrázek hry je stále stejný, Oceláři se nikam nehrnou a pouze čekají na soupeřovy chyby.

55:47
    Kometě se nedá upřít snaha. Oceláři jsou ale ve své obranné třetině dobře seskupení a nepouští hostující celek k větším šancím.

54:05
    Oceláři se dostali do brejku dva na jednoho, zakončují Havránek střílel z první, jeho pokus svou vyrážečkou vyrazil Kubík až do ochranné sítě. Perfektní zákrok brněnského brankáře tak stále drží naději na srovnání.

52:49
    Tam však u něj byli první hráči Třince, kteří při následné protiakci přišli o kotouč, který vyletěl na jejich střídačku.

52:33
    Vašíček nahazuje puk do pásma.

50:54
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa snižuje! Ocelářům se také příliš nepovedl přechod přes středním pásmo. Kotouče se zmocnil Adam Stránský, který jej ještě předložil PETRU ŽÁKOVI, který střelou na vzdálenější tyč překonal Suchánka již podruhé v tomto zápase. Asistence: Adam Stránský.

50:21
    Kometa se na chvíli dostala do pásma soupeře, tam však o něj bleskurychle přišla a Třinec zakládá protiakci.

49:28
    Kometa nyní působí velice nervózně. Dělá především chyby při zakládání útoku. Oceláři dobře forčekují a dostávají ji pod tlak.

48:38
    Oceláři kontrolují zápas. Jsou opět naskládaní v pásmu soupeře a kombinují.

46:23
    Kometa se po delším tlaku v útočné třetině neprosadila a Třinec ji za to náležitě trestá. Havránek skvěle ukázal své dokonalé čtení hry. Nejdříve se mu podařilo obehrát jednoho z obránců Komety v rohu kluziště, ze kterého se následně natlačil před branku a perfektní zadovkou našel PAVLA MATĚJE, který už pouze trefil odkrytou klec. Asistence: Marek Havránek.

44:52
    Plandorův útočný vpád končí kotoučem mimo hřiště. Třinecký forvard se dostal ke střele z levého kruhu, avšak jeho střela byla ztečována do ochranné sítě. Hra se přerušuje.

43:40
    Oceláři trestají a odskakují do dvoubrankového vedení! Chybnou rozehrávku Komety potrestal střelou mezi betony ŠIMON JENÁČEK. Bez asistence.

42:17
    Oceláři na chvíli dostali pod tlak, díky dobrému forčekingu hostů. Suchánek pozorný.

41:20
    Šulák před malou chvíli poslal jednoho z hráčů Komety na led, podle rozhodčích se ale jednalo o čistý hit a pokračuje se tak ve hře.

40:45
    Havránkův pas nikoho ze svých spoluhráčů nenašel, píská se icing Třince.

40:03
    Kometa míří po vyhraném buly ihned do pásma.

40:01

Gólové hody v Třinci pokračují i nadále! Oceláři se ve druhé třetině třikrát dostali do vedení, o které však dvakrát přišli a Kometa pokaždé srovnala krok. Na poslední kuriózní trefu Matouše Čmiela z 39.minuty se ale prozatím brněnskému celku nepodařilo zareagovat a oba celky tak odjeli do kabin za stavu 5:4 pro Oceláře. Bude třetí třetina stejně bohatá na góly jako ty dvě předešlé? Uvidíme.

Další třetina začne přibližně v 13:32.

40:00

38:42
    Tak toto si Kubík za rámeček rozhodně nedá. Od modré čáry nahodil kotouč na Kubíka MATOUŠ ČMIEL, který kotouč trefil tak dobře, že těsně před brněnským brankářem poskočil, dostal se do tzv. teploměru (oblast mezi rukou a tělem brankáře) a propadl Kubíkovi až za brankovou čáru. Bez asistence.

38:06
    Oceláři o kotouč přišli a na puku jsou nyní hráči Komety.

37:19
    Pastor využívá své rychlosti a zaváží kotouč do pásma.

35:33
    Kometa srovnává stav utkání! Střelecké hody pokračují a máme tady už osmou branku zápasu. Tentokrát se do zakončení dostal PETR ŽÁK, který se dostal přes dva bránící hráče Třince až přímo před Suchánka a svou střelou k pravé tyči vyrovnává. Asistence: Adam Studený a Dominik Furch.

35:01
    Kunce sebevědomě zavezl kotouč až do své útočné třetiny, tam však nic nevymyslel a Kometa o kotouč přišla.

34:13
    Oceláři vyhráli buly a od modré pálil ihned Jenáček, jeho střela doplachtila pouze do předem připravené lapačky Kubíka, který si připisuje další zákrok.

34:09
    Hra je v krátkém sledu přerušena potřetí, tentokrát ji přerušuje posunutá branka Komety.

33:54
    Hra opět přerušena a vhazovat se bude opět po pravici Kubíka.

32:51
    Další zákrok pro Suchánka. Oceláři poté z protiakce ohrozili Kubíka z levé strany hřiště. Kubík vše vyřešil přerušením hry. Vhazovat se bude po jeho pravici.

31:49
    Kometa po inkasované brance vytahuje forčeking, který však prozatím příliš úspěšný není a Oceláři v poklidu zakládají protiakce.

31:01
    Kometa nyní delší dobu působila v pásmu soupeře. Hru přerušil až následný zákrok Suchánka. Vhazování po jeho pravici.

30:01
    Oceláře vyrovnávací branka nijak nesrazila a jdou opět do vedení! Indrst svou diagonálou našel před brankou zcela volného MARKA HAVRÁNKA, kterému už nedělalo žádnou problém trefit odkrytou klec. Asistence: Filip Indrst a Pavel Matěj.

28:59
    Oceláři zvyšují svůj forčeking a dělají Kometě problémy. Ke střele se dostal Čmiel, avšak jeho střelu na bližší tyč Kubík zachytil do své lapačky.

27:53
    Tak to bylo rychlé! Kometa opět srovnává s Oceláři krok a využívá přesilovou hru! Od modré pálil Vašíček, jeho střelu Suchánek viděl a vyrazil svým levým betonem, ale na následnou dorážku JAKUBA MALÉHO z mezikruží už nestačil zareagovat. Asistence: Dominik Vašíček a Daniel Kowalczyk.

27:44
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Čmiel – 2 min., sekání).

27:34
    Mastič nyní dobře zachytil kotouč v útočném pásmu, jeho střelu z levého kruhu si Kubík pohlídal.

26:57
    Kometa nyní přeci jen působila na chvíli ve své útočné třetině. Kowalczykovo nahození od modré však nikdo netečoval a Suchánek si tak připisuje jednoduchý zákrok.

26:20
    Na druhé straně se nepovedla rozehrávka Brnu a tentokrát se již icing píská.

26:12
    Nahrávka Šuláka nikoho ze svých spoluhráčů nenašla, avšak byla tečována, a tak se zakázané uvolnění nepíská.

25:06
    Kometa je úvodní brankou třetiny docela dost zaskočená, nedaří se jí dostat do pásma soupeře. Oceláři skvěle brání střední pásmo.

24:08
    To už teď ale neplatí, Mituchovič kotouč nezachytil na modré čáře. Oceláři musí začít znovu z hloubi svého obranného pásma.

23:52
    Oceláři jsou stále v pásmu soupeře.

23:20
    Oceláři nahazují do pásma soupeře, vedoucí branka je nakopla.

21:10
    Oceláři se prosazují z protiútoku a jdou opět do vedení! Puk se od Mastiče dostal až k MATOUŠI ČMIELOVI, který kotouč těčí usměrnil do branky. Asistence: Maxim Mastič a Michal Ramik.

20:46
    Do zakončení se tlačil Dufek, byl však odzbrojen jedním z hráčů Třince.

20:05
    Úvodní buly vyhráli Oceláři, kteří ihned míří do pásma soupeře.

20:01

První třetina se i navzdory velkému tabulkovému rozdílu nesla v duchu velice vyrovnané hry. Do vedení šli zásluhou Havránka domácí Oceláři. Kometa poté zvýšila svou aktivitu a těžila z toho ovoce. Podařilo se ji vyrovnat a následně otočit stav utkání. V závěru třetiny konkrétně v čase 19:55 si však nepohlídali Jenáčka, který tak srovnal stav utkání na 2:2.

Další třetina začne přibližně v 12:46.

20:00

19:55
    5 sekund před koncem třetiny a máme srovnáno! ŠIMON JENÁČEK využil zmatku v obranném pásmu Komety a z mezikruží se po dobré kličce prosazuje střelou k levé tyči. Asistence: Pavel Matěj.

19:01
    Mastič nyní perfektně přebruslil jednoho z hráčů Brna a vyslal velice jedovatou přízemní střelu. Kubík jeho pokus vyrazil svým betonem do rohu kluziště. Skvělý zákrok pro strážce brněnské svatyně.

18:41
    To už neplatí Oceláři jsou na puku a zakládají protiakci.

18:17
    Kometa se nyní usadila v pásmu.

17:28
    Z pravého kruhu dobře mířil na vzdálenější tyč Pastor, jeho pokus Kubík vyráží.

16:41
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, žádný z celků si ale nevytváří větší šance.

14:41
    Kometa otáčí zápas! Kometa je za svoji aktivitu v útočném pásmu odměněna brankou. Kunc našel v mezikruží JAKUBA MALÉHO, jehož první střelu Suchánek vyrazil svým betonem, avšak pouze před sebe a na následnou dorážku už neměl nárok. Asistence: Michal Kunc a Dominik Vašíček.

14:24
    Tam však nic nevymysleli a na puku jsou hráči Komety.

14:00
    Oceláři nyní otáčí hru a míří do pásma soupeře.

13:21
    Po pěkné kombinaci se ke střele z mezikruží dostal Pavel Matěj, jeho střelu k pravé tyči brankář Kubík vyrazil do rohu kluziště.

12:58
    Oceláři se na chvíli dostali ke kotouči, avšak ve středním pásmu o něj ihned přišli. Následně se Kometě nepovedlo rozehrát a píská se icing.

12:39
    Kometa opět na puku, kotouč do pásma zaváží Martiška.

12:05
    Kometa po vyrovnávací brance tráví většinu času v pásmu soupeře. Suchánek zatím svůj tým drží.

10:33
    Kometa vyrovnává stav utkání! Za vyrovnání může nejúdernější pětka Brna. Kotouč se přes Kowalczykovu hůl dostal až k MICHALU KUNCOVI, který byl před brankářem Suchánkem zcela sám a pohotově zavěsil pod horní tyč. Asistence: Daniel Kowalczyk a Dominik Vašíček.

09:56
    Šulák nyní dobře přečetl celou situaci a dobrým bodyčekem odstavil jednoho z útočníků Komety. Následně hru přerušuje ofsajd.

08:58
    Suchánek opět ve střehu! Tentokrát musel vytěsnit jedovatý pokus Stránského z pravého kruhu, který mířil bekhendem na bližší tyč.

08:07
    Střela Kunce z mezikruží byla zblokována jedním z bránicích hráčů Třince.

07:32
    Kometa po inkasované brance jakoby ožila a Suchánek má nyní plné ruce práce.

06:28
    Oceláři jdou přeci jen do vedení! Přesilovku sice nevyužili, avšak to je vůbec nemusí mrzet. Po pasu od Matiaška se dokázal z pravé strany kluziště prosadit MAREK HAVRÁNEK. Asistence: Michal Matiaško.

06:00
    Kubík se teď připsal hned dva dobré zákroky po střele Vaculy.

05:40
    Oceláři musí začít znova zpoza své branky.

05:17
    Oceláři opět v pásmu soupeře a začínají s kombinací.

04:50
    Kometa prvnímu náporu Třince odolala a vyhazuje až za bránu Suchánka.

04:24
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Vašíček – 2 min., hákování).

03:47
    Matiaško se podél levého mantinelu dokázal dostat až ke střele z levého kruhu. Jeho střelu mezi betony, ale Kubík vyřešil bravorně.

03:30
    Ocelářům se rozehrávka nepovedla. Píská se icing.

02:45
    Brňané velice aktivně forčekují a dělají Ocelářům problémy při rozehrávce. Zatím však nijak neohrozili Suchánka.

02:14
    Na puku jsou Oceláři Jenáček zakládá protiakci.

01:52
    Kometa opět v pásmu soupeře, svádí souboj o kotouč v rohu kluziště.

01:09
    Indrst ve středním pásmu dobře zachytil rozehrávku soupeře, jeho nahrávka na jednoho ze spoluhráčů však byla nepřesná.

00:43
    Hra v krátkém sledu přerušena potřetí. Vhazování ve středu hřiště.

00:37
    Nic tam ale nevymyslela a hru následně přerušuje ofsajd Třince.

00:22
    Kometa po vyhraném buly ve středním pásmu, míří ihned do útočné třetiny.

00:04
    Hra je hned ze začátku přerušena, kotouč vyletěl mimo hrací plochu.

00:01

HC Oceláři Třinec: Suchánek (Švančara) – Jenáček, Vacula, Cienciala, Šulák, Mituchovič– Havránek, Indrst, Pastor, Mikler, Mastič, Lipianský, Čmiel, Matiaško, Plandor, Matěj,Stebel,Ramik, Králík.

HC Kometa Brno: Kubík (Rachůnek) – Holemý, Furch, P. Vašíček, Sedláček, Studený (A), Kowalczyk (C) – Žák, Indrák, Bartes, Svoboda, Dufek, Stránský, Malý, Martiška, D. Vašíček, Kunc (A)

Rozhodčí: Kubičík – Bartek, Hranoš.

Oceláři v říjnu nevytáhnou paty ze své lokality, protože ani jeden ze sedmi duelů v tomto měsíci neodehrají na hřištích soupeřů. Slezský celek prožívá nepříliš povedený vstup do sezóny a právě tato porce domácích zápasů by jim mohla pomoci dostat se ze spodních příček. Oceláři v posledních třech domácích duelech vybojovali tři body. Nejprve ve velice vyrovnaném duelu podlehli Litvínovu 5:6 po samostatných nájezdech. Chomutov, který s Třincem odehrál zápas o den později byl ještě spokojenější a po výhře 3:1 si z třinecké Mini WERK ARENY odvezl tři body. V posledním utkání Oceláři porazili Duklu Jihlavu 2:1 po samostatných nájezdech.

Nejproduktivnější hráč Ocelářů:
    Útočník Nico Geidl (5+3) – 8 bodů

Brankářská jednička:
    Patrik Švančara– úspěšnost 92,6%

Kometa se od začátku října veze na vítězné vlně. Z posledních pěti odehraných duelů ztratila pouze bod a díky této šňůře výher se vyšplhala až na průběžné čtvrté místo v tabulce turnaje O Pohár DHL. Navíc je potřeba zmínit, že Brňané jsou nesmírně nebezpeční v přesilových hrách, ve kterých patří s úspěšností téměř 26% k nejlepším v celé lize. Statisticky vynikají také v počtu vstřelených branek. Na svém kontě jich mají již 43, což je dvakrát více než jeho dnešní protějšek. Nutno podotknout, že Brňané mají odehráno nejvíce duelů ze všech zbylých týmů turnaje. Jihomoravský celek své poslední utkání odehrál na ledě Vítkovic, kde dokázal zvítězit 5:3 a prodloužil tak svou vítěznou sérii na pět výher v řadě.

Nejproduktivnější hráč Komety:
    Útočník Michal Kunc (13+5) – 18 bodů

Matěj Rachůnek– úspěšnost 91,5%

Příjemné sobotní poledne z třinecké Mini WERK ARENY! Dnes budou v rámci 12. kola juniorského turnaje O Pohár DHL domácí Oceláři z Třince hostit brněnskou Kometu. Zápas začne úderem 12. hodiny.

Dominik Stošek

Branky a nahrávky: 7. Havránek (Matiaško), 20. Jenáček (Matěj), 22. Čmiel (Mastič, Ramik), 31. Havránek (Indrst, Matěj), 39. Čmiel, 44. Jenáček, 47. Matěj (Havránek), 59. Indrst (Matiaško, Matěj) – 11. Kunc (Kowalczyk, Vašíček), 15. Malý (Kunc, Vašíček), 28. Malý (Vašíček, Kowalczyk), 36. Žák (Studený, Furch), 51. Žák (Stránský)

HC Oceláři Třinec: Suchánek (Švančara) – Jenáček, Vacula, Cienciala, Šulák(C), Mituchovič– Havránek, Indrst, Pastor, Mikler, Mastič, Lipianský, Čmiel, Matiaško, Plandor, Matěj(A), Stebel, Ramik, Králík.

Rozhodčí: Kubičík – Bartek, Hranoš