K. Vary – Vítkovice 4:1 (kon.) | Sparta – Pardubice 2:1 (po pr.) | Mladá Boleslav – Kladno 6:3 (kon.)
Třinec – Liberec 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Zlín 5:6 (kon.) | Litvínov – Olomouc 3:4 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 20.10.2019, 17:20 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Tipsport extraliga • 12. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek neděle. Na shledanou! (19:52:10)

Nejlepší hráči zápasu

Michal Kovařčík (2+0) – Michal Bulíř (1+0).

Utkání dvanáctého kola mezi Oceláři a Libercem je u konce, v repríze posledního finále se radují domácí Oceláři Třinec. Úřadující mistři zvítězili 5:2 a potvrdili tak fantastickou domácí formu. Slezané ve WERK ARENĚ ještě neprohráli.

59:15
    Kundrátek sice prohrál souboj o kotouč se dvěma protihráči, šance Krenželoka ale zůstala nevyužitá, když hostující forvard netrefil branku.

58:38
    Marcinko nepustil Birnera přes modrou čáru a poslal puk do libereckého pásma.

58:00
    Dvě minuty do konce zápasu. Liberečtí sice měli kotouč pod kontrolou v útočném pásmu, hosté se ale nedostali k žádné střele.

57:11
    Oceláři se dostali pod chvilkový tlak, který vyřešili odpálením kotouče na zakázané uvolnění. Trenér Ocelářů Václav Varaďa na to reaguje oddechovým časem.

56:12
    Chmielewski si v útočném pásmu šikovně obhodil Birnera, pak ale přestřelil. Oceláři pokračovali v útočném snažení a Kundrátek od modré namazal Gernátovi, ten ale těsně minul.

55:37
    Hosté se ale k žádnému ohrožení třinecké branky nedostali, jejich akci totiž zastavil ofsajd.

55:15
    Nahození Bílých Tygrů ze středního pásma bylo Oceláři sraženo do ochranné sítě, vhazovat se bude po Bartošákově levé ruce.

55:00
    Oceláři drží kotouč daleko od vlastní branky, Liberec se nemůže dostat do útočného pásma.

54:02
    Kolman dostal nabito na levou stranu kluziště, jeho rána ale zapadla jen do Bartošákovy lapačky. Poslední komerční přestávka zápasu.

53:41
    Tomáš Hanousek se dostal ke dvěma střelám od modré. První liberecký bek sestřelil clonícího Ordoše, druhou pak poslal nad Bartošákovu branku.

53:07
    Liberec drží kotouč v útočném pásmu, k žádné střele se ale zatím nedostal. O puk se bojuje převážně v rohu kluziště.

52:08
    Icing Ocelářů přesouvá hru k Bartošákovi.

51:59
    Stránskému se nepovedla rozehrávka na Chmielewského, hosty ale zastavil ofsajd.
    51:09 Patrik HREHORČÁK - 5:2

51:09
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři ze zabezpečené obrany vyrazili do rychlého protiútoku a slaví pátou branku! Ondřej Kovařčík se svou střelou z levé strany kluziště sice neuspěl, Petersovi ale propadl kotouč na brankovou čáru, odkud kotouč do sítě dorazil PATRIK HREHORČÁK! Asistence: Ondřej Kovařčík.

50:40
    Oceláři se pomalu začínají soustředit na obranu vlastního pásma. Slezanům se zatím daří odrážet liberecké útoky na vlastní modré.

50:05
    Zakázané uvolnění hostí přesouvá hru k Petersovi.

49:47
    Chmielewski vypíchl hostující rozehrávku a pomalu se dostával do úniku. Na modré čáře ale dobře zasáhl Knot, který vypíchl kotouč třineckému útočníkovi.

49:23
    Liberec je opět v útočném pásmu. Kolman připravil dobrou pozici pro Bulíře, ten ale z mezikruží Bartošáka nepřekonal.

48:34
    Stránský vyslal do akce Ondřeje Kovařčíka, který si nabruslil do útočného pásma a následně nastřelil puk na Peterse, čímž vybojoval vhazování před libereckou brankou. Komerční přestávka.

48:26
    Libereckým se na delší dobu povedlo usadit v útočném pásmu, Oceláři se brání jen za cenu zakázaného uvolnění.

48:00
    Jelínek na útočné modré šikovně podržel kotouč pro Tomáše Havlína, který následně pálil ze zápěstí. Bartošáka zachránila tyč!

47:20
    Hudáček držel kotouč na útočné modré, ani on ale cestu k třinecké brance nenašel. Hrňu pak v protiakci zastavil Šmíd.

46:40
    Marcinko se z vlastního pásma natlačil až do liberecké třetiny, ke střele se ale třinecký útočník nedostal. Na druhé straně pak operoval Bulíř, ani on ale soupeřova brankáře neohrozil.

45:42
    Oceláři se pokusili na trefu Liberce odpovědět další brankou, třetí ani čtvrtá formace se ale do útočného pásma nedostala.

45:10
    Dnešní utkání sleduje 4 296 diváků.
    45:10 Michal BULÍŘ - 4:2

45:10
    Liberec právě vstřelil branku!
    Bílí Tygři se prosazují přesně s koncem své početní výhody! Už se zdálo, že se Oceláři ubrání, pak si ale kotouč do své moci vzal MICHAL BULÍŘ, který se prokličkoval až před třineckého brankáře a po kličce do bekhendu překonal bezmocného Bartošáka! Asistence: Ladislav Šmíd, Justin Peters.

44:46
    Vránovi se u modré nepovedlo protlačit kotouč do středního pásma, čeho ke střele využil Hanousek. Liberecký bek ale nechal vyniknout Bartošákovu lapačku.

44:11
    Libor Hudáček milimetrovým pasem našel u levé tyče hlídkujícího Michala Birnera, který stál sám proti Bartošákovi! Třinecký gólman se ale skvěle přesunul a zastavil velkou šanci libereckého forvarda!

43:45
    Nepřesná Filippiho rozehrávka se stala kořistí Marcinka, slovenský forvard opět osvobodil své barvy.

43:30
    Oceláři po buly získali puk a odpálili jej za Petersovu branku.

43:09
    Oceláři si nepohlídali střídání a hráli v šesti. Trest pro hráčskou lavici odpyká Aron Chmielewski, Liberec má k dispozici přesilovku.

42:41
    Stránský zavezl kotouč do útočného pásma, tam se ale na puk dostali jen hosté. V rohu kluziště ale dobře zabojoval Chmielewski, který ukradl Hudáčkovu přihrávku, a namířil si to na Peterse. Hostující brankář drží puk v lapačce.

42:23
    Marosz v útočném pásmu nedokázal zpracovat těžký pas Zachara, podobně se vedlo také Adamskému, který nedosáhl na přihrávku Kofroně. Icing Ocelářů.

41:41
    Knot projel do útočného pásma, pak ale nepřesně nahrával na své spoluhráče. Na druhé straně se nepovedla přihrávka Michalu Kovařčíkovi na volného Hrehorčáka.

41:01
    Hrňa tečoval Krajíčkovu pobídku, Peters byl připraven. Hostující brankář si pak poradil i se střelou Krajíčka od modré.

40:28
    Kundrátkova střílená nabídka od modré netrefila žádnou z třineckých holí, na druhé straně pak Hudáčka zastavila rychlá Bartošákova lapačka.

využití: 1:0 (1:0).

Druhá třetina je minulostí, mnohem spokojenější s ní mohou být domácí Oceláři. Ve WERK ARENĚ neustále sledujeme velice kvalitní hokejovou podívanou, lepší zatím jsou úřadující mistři z Třince. Liberci se sice povedlo ve třiadvacáté minutě srovnat krok díky Janu Ordošovi, Oceláři ale následně během třiceti vteřin přidali dvě trefy, když se prosadili Michal Kovařčík a Martin Adamský. V třicáté čtvrté minutě pak aktuální skóre svou druhou trefou v zápase stanovil Michal Kovařčík.

Třetí třetina začne přibližně v 19:15.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:25
    Třinečtí dostali hru do útočného pásma, Marcinkovo nahození z rohu ale končí jen v Petersově lapačce.

39:00
    Obrovské štěstí Patrika Bartošáka! Třineckému brankáři se nepovedlo zastavit nahození od modré a kotouč propadl a Bartošákova záda, Hudáček, Birner ani Bulíř se ale k dorážce nedostali a Petr Vrána odpálil puk z brankové čáry!

38:36
    Vrána je na ledě, Oceláři hrají v plném počtu. V závěru oslabení se Slezanům dvakrát povedlo zastavit akci Liberce a odpálit puk k Petersovi.

38:04
    Bartošákovu lapačku našel také Rostislav Marosz, který pálil z pravé strany.

37:54
    Po výpadu Lukáše Krenželoka úřadovala lapačka Patrika Bartošáka, která zastavila Krenželokovu střelu z mezikruží.

37:31
    Liberečtí drželi kotouč v útočném pásmu a ostřelovali třineckou branku, ani jednu střelu ale nedokázali namířil mezi tři tyče. Domácí se osvobodili.

36:35
    Bílí Tygři mají k dispozici přesilovou hru po faulu Petra Vrány. Třinecký útočník si odsedí dvě minuty za držení.

36:22
    Knot poslal před branku nabídku na teč, které chtěl využít Bulíř. Hostující útoční usměrnil kotouč na třineckou branku, Bartošák ale dokázal zareagovat.

36:05
    Další akci Liberce zastavuje ofsajd.

35:57
    Bulíř se prosmýkl kolem bránícího Musila a poslal kotouč na modrou, odkud pálil Knot. Pokus libereckého beka se přes Musila k Bartošákovi nedostal.

34:55
    Erik Hrňa se šikovným manévrem protáhl za hostující obranu a řítil se sám na Peterse! Hrňa zkusil kličku na pravou stranu, hostující brankář ale kotouč za své záda nepustil!

34:21
    Zdravotní potíže Petra Vrány nebyly nijak velké, elitní třinecký centr je zpátky na ledě a připravil střeleckou pozici pro Ondřeje Kovařčíka. Ten ale netrefil branku.

33:58
    Ke střele od modré se dostal Šmíd, který ale napálil jen Bartošákovu lapačku. Komerční přestávka.

33:33
    Kundrátek se nedohodl s Adamským a poslal dlouhý pas na zakázané uvolnění.
    33:02 Michal KOVAŘČÍK - 4:1

33:02
    Přesilovka Ocelářům sice již skončila, Slezané i tak slaví čtvrtou branku! Po střele Guntise Galvinše od modré nastaly před libereckou brankou zmatky, kterých nejlépe využil MICHAL KOVAŘČÍK, který si obkroužil branku a zasunul kotouč za ležícího Peterse! Asistence: Ondřej Kovařčík.

32:34
    Stránský z rohu pásma nabil Hrňovi, ten ale z první trefil jen Petersovu lapačku.

31:58
    Ocelářům se v přesilovce zatím nedaří, Liberec odpaluje kotouč za Bartošákovu branku.

31:36
    Jaroslav Vlach se ve vlastním oslabení vydal do protiakce, po tvrdé střele se Bartošákovi povedlo vytěsnit puk na horní tyč své branky!

30:53
    Lukáš Derner ve středním pásmu sekl Michala Kovařčíka, přesilovka pro Oceláře.

30:36
    Bílí Tygři ještě chvíli drželi kotouč v útočném pásmu, k další střele se ale nedostali. Galvinš pak ale pouze odevzdal kotouč do liberecké třetiny.

29:36
    Michal Birner krásnou přihrávkou vyšachoval celou třineckou defenzívu a našel před brankou nehlídaného Michala Bulíře! Ten ale nedokázal před prázdnou brankou přesně usměrnit puk!

29:16
    Nepřesná rozehrávka domácích končí na icingu.

28:53
    Tomáš Filippi ve vlastním pásmu zastavil třineckou rozehrávku a vydal se do přečíslení dvou proti jednomu! Filippi to nakonec vzal na sebe, Bartošáka ale sřelou mezi betony nepřekvapil!

28:32
    Kofroň poslal dlouhý pas Adamskému, který střílel hned po přechodu do středního pásma. Peters má puk v lapačce.

28:02
    Hrehorčák dostal hru do libereckého pásma, po kombinaci s Krajíčkem nakonec i vystřelil od modré. Peters vyrazil kotouč do rohu, kde jej opět sebrali domácí. Akce Třince skončila střelou Krajíčka do Petersovy lapačky. Komerční přestávka.

27:19
    Liberec se na dvě třinecké branky pokusil odpovědět útočnou aktivitou, hosté se ale k ohrožení Bartošáka nedostali.
    26:27 Martin ADAMSKÝ - 3:1

26:27
    Další kotouč v liberecké síti! David Kofroň dokázal využít dobrého forčekinku Jiřího Polanského a uzmout hostující obraně kotouč! Kofroň sice pak napálil jen Petersův beton, s dorážkou ale přispěchal MARTIN ADAMSKÝ, který uklidil kotouč za ležícího brankáře Tygrů! Asistence: David Kofroň.
    25:57 Michal KOVAŘČÍK - 2:1

25:57
    Oceláři využívají početní výhodu a berou si zpět vedení! Liberci se sice povedlo hned po vhazování odpálit kotouč k Bartošákovi, Třinečtí ale předvedli rychlou akci, kdy se po přihrávce Matěje Stránského z předbrankového prostoru prosadil MICHAL KOVAŘČÍK! Asistence: Matěj Stránský, Lukáš Krajíček.

25:40
    Michal Kovařčík byl v útočném pásmu nedovoleně zastaven Tomášem Havlínek, Oceláře čeká přesilová hra.

25:02
    Hra pokračovala vhazováním před Petersem, po kterém okamžitě pálil Galvinš. Hostující brankář drží kotouč v lapačce.

24:59
    Hra je přerušená, v libereckém pásmu zůstal ležet Petr Vrána. Třineckému útočníkovi museli pomáhat kluboví lékaři, s Vránou to nevypadá vůbec dobře.

24:35
    Velké šance na obou stranách! U třinecké branky s dorážkou selhal Adam Musil, který netrefil kotouč před prázdnou třineckou brankou! Na druhé straně pak nepříjemně střílel jeho bratr David, třinecký bek ale z mezikruží přestřelil!

23:55
    Liberecké v protiakci tří proti dvěma zastavil ofsajd. V útočném pásmu ale zůstal ležet Martin Gernát, který se těžce zvedal po nepříjemném nárazu na hrazení.

23:23
    Musilovi se nepovedla rozehrávka z vlastního pásma a kotouč doputoval na zakázané uvolnění.

22:51
    Doudera nejprve na jedné straně dvakrát ohrožoval Peterse, na druhé pak z rohu poslal kotouč přímo do Bartošákovy lapačky, za což se svému brankáři omlouval.

22:22
    Polanský si počínal velice aktivně v útočném pásmu, zpoza branky ale našel jen Petersovu rukavici.
    22:06 Jan ORDOŠ - 1:1

22:06
    Je to tak, Liberec srovnává stav zápasu! JAN ORDOŠ si v sólové akci počínal velice šikovně, když obešel bránícího Galvinše, s jehož pomocí následně překonal Bartošáka! Asistence: Lukáš Krenželok.

22:06
    Jan Ordoš se z vlastního pásma rozjel do útočné třetiny, kde se natlačil před bránícího Galviše a zkusil zasunout kotouč mezi Bartošákovy betony. Třinecký gólman sice zasáhl, padající Galvinš pak ale natlačil Bartošáka do branky a zdá se, že Liberec srovnal stav. Vše kontroluje videorozhodčí!

21:45
    Lencovi se povedlo zavést kotouč do třineckého pásma, střela libereckého útočníka se ale od tvrzeného skla odrazila až do ochranné sítě. Buly v neutrální zóně.

21:21
    Oceláři zahájili druhou třetinu velice aktivně. Peters musel zasahovat proti střelám Marcinka a Doudery, Třinečtí ale své vedení zatím nenavýšili.

20:53
    Vrána zatáhl kotouč do útočného pásma, pak ale nedokázal přesně najít Stránského. Akce domácích však pokračovala a Doudera z mezikruží těsně minul branku.

využití: 0:0.

Úvodní dvacetiminutovka je u konce, s jednobrankovým vedením do kabiny jdou domácí Oceláři. První třetina nabídla svižný hokej se spoustou šancí na obou stranách, o něco aktivnější byli domácí hráči s drakem na prsou. Slezané si vyprodukovali větší počet střeleckých příležitostí, využili ale až tu poslední, když Vladimír Dravecký zužitkoval přečíslení dvou proti jednomu. Oceláři nevyužili dvě přesilovky, Liberec jednu.

Druhá třetina začne přibližně v 18:13.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:14
    Oceláři jsou opět v útočném pásmu. Stránského pokus těsně minul libereckou klec, Krajíčkovi se pak nepovedlo vystřelit od modré.
    18:33 Vladimír DRAVECKÝ - 1:0

18:33
    V přesilovce to nešlo, při hře v pěti na obou stranách už domácí otevírají skóre zápasu! Oceláři se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, Tomáš Marcinko ve středním pásmu přenechal kotouč VLADIMÍRU DRAVECKÉMU, který si nabruslil do útočné třetiny a střelou mezi Petersovy betony poslal Oceláře do vedení! Asistence: Tomáš Marcinko.

18:25
    Bílým Tygrům se povedlo dostat do útočného pásma, Hanouskův pokus od modré ale byl sražen do ochranné sítě.

17:52
    Liberec přečkal třineckou přesilovku bez úhony, byť se Oceláři dostali do několika dobrých šancí. Domácí nicméně pokračují v útočném snažení, Peters ale zatím zasahovat nemusel.

17:09
    Obrovské zmatky v liberecké obraně po nepovedené střele Tomáše Kundrátka! Kotouč se od modré dokutálel do předbrankového prostoru, ani Aron Chmielewski, ani Michal Kovařčík ale nedokázali uklidit puk do odkryté liberecké branky!

16:05
    Vrána, Marcinko, Hrňa. Všichni tři jmenovaní pálili na Peterse, ani jeden ale v dobré pozici nemířil přesně. Hosté se osvobodili.

15:28
    Na pravé straně kluziště se ke dvěma střelám z první dostal Erik Hrňa. V prvním případě třinecký útočník trefil bránícího hráče, ve druhém pak Petersovu lapačku.

15:17
    Matěj Stránský byl v útočném pásmu nedovoleně zastaven Romanem Graborenkem, hostující bek si odsedí dvě minuty na trestné lavici.

14:56
    Gernát v dosti krkolomné pozici zpracovával přihrávku Michala Kovařčíka, třinecký bek nakonec neudržel kotouč na vlastní holi.

14:03
    Liberečtí otočili hru na druhou stranu kluziště a Bartošák musel zasahovat proti pokusu Hanouska od modré.

13:41
    Galvinš nastřelil kotouč za hostující branku, u odraženého puku nejrychleji byl Adamský,, který z ostrého úhlu ohrozil Peterse. Hostující brankář vyrazil kotouč do rohu kluziště.

13:17
    Chmielewskému se v rohu hostujícího pásma nepovedlo obejít Havlína, polský útočník nakonec poslal kotouč až do ochranné sítě.

12:52
    Oceláři hrají v plném počtu. Rozehrávka Liberce z vlastního pásma byla tečována do hlediště, vhazovat se bude po komerční přestávce v neutrální zóně.

12:30
    Oceláři se zatím v oslabení brání velice dobře a nepouštějí hosty do větších šancí. Stránský opět dokázal zatáhnout hru až k liberecké brance.

11:37
    Patrik Hrehorčák na modré sebral kotouč rozehrávajícímu Birnerovi a vydal se vstříc liberecké brance. Hrehorčák zkusil střelu z vrcholu kruhu pro vhazování, puk ale branku těsně minul.

11:09
    Sražená rozehrávka hostí končí mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

11:00
    Kundrátek zavezl kotouč do středního pásma, odkud se puk vrátil do třinecké třetiny. Galvinš jej pak odpálil za Petersovu branku.

10:33
    Tomáš Marcinko nejprve v útočném pásmu nevybojoval kotouč, slovenský forvard následně krosčekoval jednoho z protihráčů a nabízí tak Bílým Tygrům jejich první početní výhodu.

09:45
    Stránskému se ve středním pásmu nepovedla přihrávka na Krajíčka, těžit z toho tak mohli Bílí Tygři. Birner v útočném pásmu nachystal střeleckou pozici pro Bulíře, ten ale trefil pouze připraveného Bartošáka.

09:10
    Zachar nepříjemně ohrožoval Bartošáka, třinecký brankář toho moc neviděl, zasahovat ale nakonec nemusel. Kotouč byl sražen do ochranné sítě.

09:00
    Kofroň s Polanským neuspěli v blízkosti Petersovy branky, hostům se pak nepovedl přechod středního pásma.

08:27
    Jelínek s Ordošem zavezli kotouč do třinecké třetiny a po několika přihrávkách namazali na modré stojícímu Knotovi. Ten chtěl pálit z první, rána mu ale vůbec nesedla.

07:32
    Elitní formace Třince zatlačila Bílé Tygry do defenzívy. Dvakrát své štěstí zkoušel Chmielewski, neujala se ale ani dorážka Vrány.

06:48
    Oceláři jsou mnohem aktivnější a neustále ohrožují hostující branku. Peters musel zasahovat po střele Krajíčka od modré, komerční přestávka.

06:29
    Hrehorčák vyvezl kotouč z rohu kluziště až na modrou čáru, nepřesná přihrávka na Douderu ale domácí stála pásmo.

05:57
    Druhá formace domácích se dostala do útočné třetiny a drží hosty pod tlakem. Do dobrých příležitostí se dostali Dravecký s Gernátem, ani jeden ale kotouč na Peterse nenapálil.

05:15
    Hosté hrají v plném počtu. Po ubráněném oslabení se do útočné akce vrhl Michal Birner, který po zavezení puku do útočného pásma nahodil kotouč na Bartošáka. Třinecký gólman drží puk v lapačce.

04:48
    Polanský chtěl zpoza branky rozehrát kotouč na Galvinše, třinecký útočník ale našel jen bránícího Kolmana, který odehrál kotouč do neutrální zóny.

04:09
    Kundrátkova střílená přihrávka od modré přeletěla branku a od zadního mantinelu se odrazila až do středního pásma.

03:37
    Po několika rychlých přihrávkách mezi Vránou a Stránským se ke střele od modré odhodlal Krajíček, třinecký kapitán ale napálil jen Petersovu vyrážečku. Hosté se osvobodili.

03:05
    Oceláři si zahrají první přesilovku zápasu. Tomáš Havlín kolenem zastavil rozjetého Chmielewského, menší trest pro hostujícího beka.

02:36
    Doudera si poradil s napadajícím Zacharem, pak ale nedokázal přesně rozehrát na Polanského. Rozehrávka se ale nepovedla ani Bílým Tygrům, kteří pouze odevzdali kotouč Ocelářům.

01:53
    Hrehorčák se neprosadil ani v individuální akci po levé straně kluziště. Liberečtí se následně pokusili o rychlý protiútok, ve středním pásmu ale dobře operoval Kundrátek.

01:15
    Hrehorčák dostával přihrávku na útočnou modrou, třinecký útočník si ale nepohlídal ofsajdové postavení.

00:57
    Liberec se i po dalším vhazování držel v útočném pásmu, Bartošáka ale hosté nijak neohrozili. Dravecký pak na modré vystihl rozehrávku Havlína, v protiakci ale zlomil svou hůl.

00:20
    Úvodní vhazování pro Liberec. Hosté se okamžitě dostali do útočného pásma, Bulířovo nahození od levého mantinelu ale doletělo jen do Bartošákovy lapačky.

00:01

Hráči jsou na ledové ploše, utkání mezi Oceláři a Bílými Tygry začne za pár okamžiků!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Oceláři Třinec: Bartošák (Kváča) – Gernát, Kundrátek, M. Doudera, Krajíček (C), Galvinš, D. Musil, Zahradníček – M. Stránský, P. Vrána, Chmielewski – Dravecký, Marcinko (A), Hrňa – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský (A), Polanský, Kofroň.

Bílí Tygři Liberec: Peters (Schwarz) – T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Derner, Graborenko, Kolmann, Knot – L. Hudáček, Bulíř, Birner (A) – Lenc, Filippi, Marosz – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – M. Zachar, A. Musil, J. Vlach.

Rozhodčí: Hradil, Kika – Hlavatý, Tošenovjan.
    Vrátí se Oceláři zpět do čela soutěže?

Libereckým se minulá sezona vydařila velice dobře, když Bílí Tygři získali Prezidentský pohár na vítězství v základní části, ve finále ale na nejvyšší metu nedosáhli, když nestačili na Oceláře. V létě se v liberecké organizaci událo několik změn. Post hlavního kouče opustil Filip Pešán, tým nově vede Patrik Augusta. Kádr opustilo hned deset hráčů, mezi nejcitelnější ztráty patří odchody brankáře Romana Willa, beka Martina Ševce, či útočníka Marka Kvapila. V Liberci naopak zakotvilo sedm nových tváří. Z Chomutova přišli brankář Justin Peters s bekem Ronaldem Knotem, obranné řady dále vyztužili Roman Graborenko (z Litvínova) s Danielem Bukačem (z OHL). V útoku pak nově působí Rostislav Marosz (dříve Pardubice), Adam Musil (z AHL) a z Magnitogorsku se vrátil Michal Bulíř.

Bílí Tygři, stejně jako Oceláři, hájili české barvy v hokejové Lize mistrů, ani Liberci se ale nepovedlo proklouznout ze základní skupiny do play off. V extralize Severočeši začali velice dobře, když zvítězili v prvních šesti zápasech. Pak sice přišlo zaváhání v Kladně, to ale Liberec odčinil v souboji s Olomoucí. Poslední dva extraligové duely ale Bílým Tygrům nevyšly dle představ, když prohráli v Pardubicích a v Brně. Zatím posledním odehraným zápasem bylo střetnutí Libereckých s německým Augsburgem, které tým kapitána Petra Jelínka také nezvládl.

Poslední utkání Liberce

16. října 2019 (CHL): Bílí Tygři Liberec – Augsburger Panther 2:3 (2:1, 0:1, 0:1).
    Branky a nahrávky:
    7. Hudáček (Birner, Bulíř), 20. Hudáček (Bulíř) – 3. McNeill, 35. Sezemsky (McNeill), 59. Fraser.

Sestava Liberce v posledním utkání:
    Schwarz – Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Derner, Kolmann, Knot, Buchtela – Hudáček (TS), Bulíř, Birner (A) – Lenc, Filippi, Marosz – Krenželok, Jelínek (C), Ordoš – Zachar, Musil, Vlach – Rychlovský.

Oceláři v pátek vycestovali na led Pardubic, domů se ale vraceli z prázdnou. Hráči s drakem na prsou sice v zápase měli střeleckou převahu, tu ale nedokázali přetavit ve více než dvě branky a z vítězství se tak radovalo domácí Dynamo. „Bojovnost, nějaká snaha a chtění, že chtěli kluci vyhrát, to se jim upřít nedá, ale bohužel vždycky z našeho tlaku, kdy jsme se tlačili na soupeře, tak nám ujeli, někde jsme propadli. Špatně jsme pinčovali v útočném pásmu, chyběl nám třetí hráč nahoře a vždycky z tlaku jsme dostali gól,“ hodnotil asistent trenéra Marek Zadina páteční nezdar.

Odčinit nezdar z pardubického ledu tak Oceláři budou chtít v nedělním utkání. Svěřence trenérského tria Václava Varadi, Marka Zadiny a Jiřího Raszky čeká repríza posledního finále, do WERK ARENY dorazí liberečtí Bílí Tygři. Šlágr dvanáctého kola započne v třinecké aréně v 17:20. Podaří se Ocelářům navázat na dubnové souboje a opět Liberec porazit?.

Poslední utkání Ocelářů

18. října 2019: HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 5:2 (0:0, 2:1, 3:1).
    21. Harju (Látal), 24. Hovorka (J. Kolář, Harju), 43. Matýs (Machač), 59. R. Kousal, 60. Mandát – 39. Dravecký (M. Kovařčík), 51. Marcinko (P. Vrána, M. Doudera).

Sestava Ocelářů v posledním utkání:
    Kváča – Gernát, Roth, M. Doudera, Krajíček, Galvinš, D. Musil – Hrehorčák, P. Vrána, M. Stránský – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Polanský, Kofroň – Hladonik.

Hezký den z Třince! Ve WERK ARENĚ bude živo, k prvnímu letošního vzájemnému souboji se postaví poslední finalisté. Úřadující mistři :Oceláři Třinec hostí Bílé Tygry Liberec. Duel startuje v , k jeho sledování jste srdečně zváni!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 19. Dravecký (Marcinko), 26. M. Kovařčík (M. Stránský, Krajíček), 27. Adamský (Kofroň), 34. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 52. Hrehorčák (O. Kovařčík) – 23. Ordoš (L. Krenželok), 46. Bulíř (Šmíd, Peters)

Rozhodčí: Hradil, Kika – Hlavatý, Tošenovjan