K. Vary – Vítkovice 4:1 (kon.) | Sparta – Pardubice 2:1 (po pr.) | Mladá Boleslav – Kladno 6:3 (kon.)
Třinec – Liberec 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Zlín 5:6 (kon.) | Litvínov – Olomouc 3:4 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 20.10.2019, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Krásné nedělní odpoledne, v rámci dvanáctého kola se v Karlových Varech představí domácí Energie a hostující HC Vítkovice Ridera, pojďme se na oba týmy podívat.

HC Energie Karlovy Vary Energetici překvapili mnoho fanoušků, když v posledním utkání porazili BK Mladou Boleslav 5:3. Díky tomuto triumfu mají karlovarští hráči nyní na kontě tři výhry v řadě. Celkově mají nyní Karlovy Vary 18 bodů a jsou v tabulce TELH na sedmé příčce. "Myslím si, že má Ridera velmi nevyzpytatelný tým. Skvěle vstoupili do soutěže, v pátek porazili Litvínov. Já ale věřím, že my navážeme na výkon s Boleslaví a dojdeme si před vlastními fanoušky pro další tři body," hlásí před utkáním asistent trenéra Tomáš Mariška.

HC Vítkovice Ridera Vítkovičtí se potýkali se sérií čtyř proher, kterou dokázali přerušit až v utkání proti Litvínovu, to vyhráli 2:0. S celkovým ziskem 16 bodů je nyní Ridera na deváté pozici. Bude hrát Bukarts? „Před zápasem s Litvínovem tam byl menší zdravotní problém, o kterém jsme věděli už v pátek dopoledne. Buky zkusil, zda s tím půjde hrát, ale nakonec se ukázalo, že ne. Přiznám se, že to byla dost komplikace a museli jsme na to reagovat. O to více mě těší, že proti Litvínovu, i bez něj, se nám podařilo naplno bodovat. Nevíme dost dobře, jak to bude nyní, ale nemělo by to být nic vážnějšího. Dá se říci, že pro zápas ve Varech jsme připraveni na obě varianty, tedy jak s Bukyho účastí, tak bez něj,“ zmínil v pátek večer kouč Petr.
    Naváží Vítkovice na páteční výhru?

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, Kubka – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – V. Polák, T. Mikúš, O. Beránek – Hlava, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Výtisk (C), Trška – Schleiss, O. Roman, P. Zdráhal – Baláž, E. Němec, Mallet – Lakatoš, Š. Stránský (A), Kurovský – Werbik, Guman.

Rozhodčí: Hodek, Bejček – Malý, Pešek.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:09
    Rachůnek se zhostil puku po úvodním vhazování a vyrazil před Svobodu, střelou zblízka ale hostujícího gólmana nepřekonal.

00:53
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Tak to je rychlý start! Vojtěch Polák dobruslil za modrou a získal puk, následně nabil ONDŘEJI BERÁNKOVI do pravého kruhu, odkud druhý jmenovaný poslal kotouč do sítě. Asistence: Vojtěch Polák.
    00:53 Ondřej BERÁNEK - 1:0

02:10
    Energie znovu kombinuje před Svobodou, při souboji ale vypadla vítkovická branka, a tak je hra pozastavena.

02:42
    Guman obdržel přihrávku doprava, před střelou ale podklouzl a z této šance tak Vítkovice těžit nezvládnou.

03:18
    Dlouhá rozehrávka energetikům nevyšla a puk končí u zadního mantinelu, sudí pískají icing.

04:01
    Situace na ledě se vyostřuje, po Novotného zastavení puku se před karlovarskou bránou strhla potyčka, kterou rozehnali rozhodčí.

05:27
    Rachůnek zkoušel posunout puk před bránu, dorážející Gríger by však neúspěšný.

05:48
    Je tu první vyloučení, Petr Šidlík (VIT) si vysloužil dvě minuty za hákování.

06:23
    V souboji o puk byla úspěšnější Ridera, ta s ním vyráží na druhou stranu ledové plochy.

07:30
    Rachůnek poslal puk před branku, tam ale nenašel nikoho na dorážku.

07:40
    Napodruhé to již Rachůnkovi vyšlo, karlovarský forvard poslal puk na bránu z vrcholku levého kruhu, v předbrankovém prostoru nastřelený puk tečoval DÁVID GRÍGER do pravého horního rohu brány hostí. Asistence: Tomáš Rachůnek, Matěj Stříteský.
    07:40 Dávid GRÍGER - 2:0

09:12
    Na konci rychlého přečíslení stál karlovarský kapitán Václav Skuhravý, který z mezikruží bekhendem poslal puk na Svobodu, ten jej ale odrazil do ochranné sítě.

10:23
    Přesnou přihrávku na Tršku na poslední chvíli odrazil jeden z karlovarských obránců mimo pásmo, zastavil tak nebezpečnou akci Vítkovic.

11:13
    David Kvasnička přebruslil všechny hráče a dostal se k zakončení zprava, tvrdou ránu ale zachytil Novotný do lapačky.

12:36
    Blaž Gregorc (VIT) obdržel dvouminutový trest za vysokou hůl.

12:58
    Jan Výtisk (VIT) je vyloučen na dvě minuty za podrážení, Energie si tak zahraje dvojitou přesilovku.

13:21
    Gríger zpracoval v předbrankovém prostoru puk a zblízka bekhendem vystřelil, Svoboda si ale jeho pokus pohlídal.

13:48
    Vítkovice vyhazují a střídají.

14:39
    Karlovarští vytvářejí před Svobodou neskutečný tlak, nedaří se jim ale dostat do střelecké pozice.

15:10
    Gregorc naskočil zpět do hry a hosté vyhodili, energetikům se tak nepodařilo využít dvojitou přesilovku.

15:50
    Prvním karlovarským vyloučeným hráčem se stává kapitán Václav Skuhravý (KVA), ten obdržel dvouminutový trest za hrubost.

16:44
    Karlovy Vary krátce po začátku oslabení vyhazují a na led míří nová čtyřka hráčů.

17:28
    Schleiss pálil z pravého kruhu, puk ale skončil za bránou.

18:46
    Flek dostal puk před Svobodu, zblízka ho ale překonat nedokázal.

19:14
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    "Nedáš, dostaneš." PATRIK ZDRÁHAL se zhostil puku po nevyužité šanci domácích a vyrazil na Novotného, zleva poslal puk přesně do pravého horního roku karlovarské klece a snížil na 1:2. Bez asistence.
    19:14 Patrik ZDRÁHAL - 2:1

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina byla divácky velmi zajímavá, domácí mužstvo totiž poprvé skórovala již po necelé minutě, Ondřej Beránek dostal nabito do pravého kruhu, odkud bez problému trefil odkrytou část vítkovické brány. Druhou branku si připsal v osmé minutě Dávid Gríger, ten v předbrankovém prostoru tečoval Rachůnkovo nahození a domácí Energie vedla 2:0. Hra byla plná šancí, energetici měli dokonce dvojitou přesilovku, tu ale nedokázali využít. Šestačtyřicet sekund před sirénou se podařilo Patrikovi Zdráhalovi uvolnit a s pukem dojel až do levého kruhu, odkud přesně trefil pravý horní roh Novotného klece. První perioda tak končí za stavu 2:1. Druhá dvacetiminutovka začne v 16:30.

20:01

20:17
    Stříteský obdržel přihrávku do pravého kruhu, odkud vystřelil, Svoboda ale jeho pokus vyrazil betonem.

21:38
    Vítkovice se drží v útočném pásmu a kombinují.

22:57
    Karlovarským se nedaří osvobodit, Novotný má tak plné ruce práce.

23:54
    Gríger poslal puk Rachůnkovi, ten svou střelou zleva ale Svobodu nepřekonal.

24:33
    Za nedovolené bránění si odpyká dvě minuty Petr Šidlík (VIT).

25:10
    Polák to zkusil zprava, přízemní střelu ale gólman Vítkovic vyrazil.

26:19
    Eminger stál na konci karlovarské kombinace, při střele ale zlomil hokejku, puk tak končí na hokejkách hostí.

27:14
    Gríger to zkusil z velkého úhlu, Svoboda ale je střelu chytil do lapačky.

27:53
    Patrik Zdráhal (VIT) si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.

28:27
    Koblasa se zorientoval v nepřehledné situaci a zblízka vystřelil na Svobodu, ten ale jeho ránu odrazil do ochranné sítě.

29:30
    Šenkeřík zůstal po inkasovaném hitu na ledě, za doprovodu kustoda odjel v předklonu na střídačku.

30:33
    Energetici kombinovali v útočném pásmu, nedostali se však ke střele.

31:33
    Stříteský vypálil od modré, Svoboda si ale jeho pokus pohlídal.

32:54
    Domácí se snaží dostávat před bránu Vítkovic, četná nahození jim však úspěch nepřinášejí.

33:47
    Po kombinaci před Novotným musejí hosté couvat, jelikož puk přejel modrou čáru.

34:53
    Stránský tvrdě pálil z mezikruží, Novotný ale jeho střelu zlikvidoval.

35:58
    Energetici obsadili útočnou třetinu a kombinují, Hlava se nakonec dostal k zakončení, jeho střela ale v síti neskončila.

36:49
    Gríger přihrával zleva, puk však nenašel žádného z jeho spoluhráčů a Ridera míří ze svého pásma.

37:59
    Stříteský vyslal své spoluhráče do útočného pásma, ke střele se ale nedostali.

38:16
    Daniel Krenželok (VIT) si od sudích vysloužil dvě minuty za podrážení.

38:46
    Koblasa pálil z pravého kruhu, vysoký puk ale bránu přeletěl.

39:36
    Alexandre Mallet (VIT) tvrdě sestřelil Stříteského a obdržel od sudích dvouminutový trest za napadení.

39:47
    Na závěr druhé třetiny se prosadil poprvé v letošní sezóně VOJTĚCH POLÁK, ten obdržel přihrávku od Skuhravého do pravého kruhu a přesně trefil odkrytou bránu. Asistence: Václav Skuhravý, Dominik Graňák.
    39:47 Vojtěch POLÁK - 3:1

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina byla silovější, gól jsme viděli jen jeden a to až na závěr třetiny. Oba týmy měly příležitosti, nedokázali se však prosadit. Premiérový gól si připsal Vojtěch Polák třináct sekund před koncem dvacetiminutovky poté, co obdržel přihrávku od Skuhravého a přesně trefil nechráněné místo vítkovické klece. Poslední třetina začne v 17:26.

40:01

40:32
    Na úvod třetiny je po karlovarském útoku hra vykázána za modrou čáru z důvodu útočícího hráče v brankovišti.

41:45
    Kurovský pálil zleva, Novotný ale jeho střelu zastavil betonem.

42:10
    Vojtěch Polák (KVA) je potrestán dvouminutovým trestem za podrážení.

43:02
    Mallet dostal nabito do mezikruží a tvrdě vypálil, domácí brankář ale jeho pokus vyrazil.

43:56
    Trška poslal rychlý puk na bránu z vrcholku pravého kruhu, Novotný ale jeho střelu chytil do náruče.

44:41
    Špatná domluva vyhání Vítkovice z útočného pásma, oba týmy střídají.

46:03
    Flek zakončoval od mantinelu, Svoboda ale zasáhl lapačkou.

46:38
    Knotek obdržel přihrávku do mezikruží, ani on však hostujícího gólmana nepřekonal.

47:37
    Skuhravý se vydal do boje o puk, následné posunutí na bránu ale Svoboda zastavil.

48:38
    Šenkeřík to zkusil od modré, brankář Vítkovic ale jeho ránu chytil do lapačky.

49:36
    Karlovy Vary posílají puk na zakázané uvolnění.

50:37
    Hosté nahazují puk do útočného pásma a připravují se ke kombinaci.

51:39
    Dávid Gríger vyhrál souboj o puk za vítkovickou klecí a nabil do mezikruží TOMÁŠI RACHŮNKOVI, ten zkušeně poslal kotouč do levého horního rohu brány hostí. Asistence: Dávid Gríger.
    51:39 Tomáš RACHŮNEK - 4:1

53:14
    Koblasa měl jako další příležitost před bránou, svým pokusem ale vítkovickou bránu přestřelil.

54:40
    Energie znovu obsadila útočné pásmo a kombinuje.

Dnešní utkání sleduje 3487 diváků.

55:43
    Na druhé straně se snažil Zdráhal, díky obranné činnosti domácích se nedostal k zakončení.

56:10
    Erik Němec (VIT) je vyloučen na dvě minuty za podrážení.

56:42
    Skuhravý tvrdě pálil zprava, Svoboda ale vyrazil jeho střelu betonem.

57:43
    Beránek měl příležitost v mezikruží, svou střelou však nasměroval puk za bránu.

58:49
    Skuhravý dorážel nahození jednoho z jeho spoluhráčů, byl však neúspěšný.

59:08
    V poslední minutě se ještě vyostřila situace před Svobodou, z ledu tak na trestnou lavici na dvě minuty míří Petr Šidlík (VIT) a Tomáš Vondráček (KVA) oba za krosček.

Karlovarská Energie dokázala v poslední třetině ještě přidat jednu branku a Vítkovice tak porazila 4:1. Ve třetí periodě bylo k vidění mnoho šancí, jedinou ale využil Tomáš Rachůnek v dvaapadesáté minutě a definitivně rozhodl.

Hráči zápasu: Patrik Zdráhal (VIT) & Tomáš Rachůnek (KVA).

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše, děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr. (18:01:22)

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 1. O. Beránek (V. Polák), 8. Gríger (T. Rachůnek, Stříteský), 40. V. Polák (Skuhravý, Graňák), 52. T. Rachůnek (Gríger) – 20. P. Zdráhal

Rozhodčí: Hodek, Bejček – Malý, Pešek