Alavés – Celta Vigo 2:0 (kon.) | Real Sociedad – Real Betis 3:1 (kon.) | Espanyol – Villarreal 0:1 (kon.)
Ath. Bilbao – Valladolid 1:1 (kon.) | Sevilla – Levante 1:0 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
3:1 (2:1)
Real Betis
Neděle 20.10.2019, 14:00 • Reale Arena (San Sebastián) • Španělská LaLiga • 9. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 22:12. (16:02:27)

Fotbalisté Realu Sociedad poráží Betis 3:1 a v tabulce se posouvají na čtvrté místo před madridské Atlético. Hosté se sice ve 13. minutě ujali vedení po zásahu Lorena, ale to byla také jejich poslední gólová radost. Ještě v prvním poločase domácí otočili skóre po vlastní trefě Javiho Garcíi a zásahu Williana Josého a v 58. minutě jejich vedení ještě pojistil Cristian Portugués. Betis měl poté i smůlu, když domácím hned dvakrát pomohlo břevno. Celkově ale lze označit výhru Realu Sociedad za zaslouženou.

90+5

90+5
    Míč poslal do šestnáctky Joaquín. Nabíhající hráči ho tečovali nad a hned poté přichází závěrečný hvizd!

90+5
    Ještě standardní situace pro hosty. Ti už ale s největší pravděpodobností mohou pouze snížit.

90+4
    Centr Fékira z levé strany domácí odvrátili. Už se blíží závěrečný hvizd.

90+2
    Domácí podnikli rychlý protiútok, který zakončoval halfvolejem Alexander Isak. Švédský útočník mířil nad břevno.

90+2
    Domácí ztratili ve středu hřiště míč a rodící se protiútok zastavil taktickým faulem za žlutou kartu Martin Ödegaard.

90+1
    Rozhodčí Soto nastaví čtyři minuty!

90
    Domácí obrana srazila střelu soupeře. Rohový kop pro hosty...

89
    Hosté už mají málo času na zvrat. Začala předposlední minuta základní hrací doby. Samozřejmě ještě určitě přijde nějaké nastavení.

88
    Alfonso Pedraza se prodral dopředu podél levé lajny. Jeho centr ale našel domácí obránce.

86
    Další žlutou kartu vyfasoval domácí Igor Zubeldia.

85
    Robin Le Normand si podržel rukama Fékira. Dostal za to žlutou kartu.

84
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Ander Barrenetxea.

83
    Hosté dobře zakombinovali na pravé straně. Míč šel přes Barragána a Tella a skončil u na pravém křídle volného Nabila Fékira. Ten si zasekl kolem obránce, ale neprostřelil dobře postaveného Älexe Remira.

81
    Vstoupili jsme už do poslední desetiminutovky řádné hrací doby. Real Sociedad kráčí za třemi body.

79
    Hostující kapitán Joaquín zajel do protihráče hodně ostrým skluzem a obdržel zadluženou žlutou kartu.

78
    Martin Ödegaard si z pravé strany navedl míč na levačku a štiplavou střelou protáhl brankáře Roblese. Ten předvedl dobrý zákrok a vyrazil míč zpět do pole.

Martin Augustin

Branky: 22. Javi García (vla.), 36. José (Zaldúa), 58. Portugués (Oyarzabal) – 13. Loren (Barragán)

Karty:   28. Guevara (RSC), 85. Le Normand (RSC), 86. Zubeldia (RSC), 90+2. Ödegaard (RSC) – 63. Javi García (RBE), 79. Joaquín (RBE)

Real Sociedad San Sebastian: Remiro Gargallo – Zaldúa, Zubeldia, Le Normand, Monreal – Merino, Guevara (69. Sangalli) – Portugués, Ödegaard, Oyarzabal (C) (84. Barrenetxea) – José (76. Isak).
    Náhradníci: Moyà – Muñoz, Januzaj, Isak, Barrenetxea, Sagnan, Sangalli.

Real Betis: Robles – Barragán, Mándí, Bartra, Moreno (53. Pedraza) – Joaquín (C), Javi García, Fékir, Canales (65. Guardado) – Iglesias (66. Tello), Loren.
    Náhradníci: D. Martín – Pedraza, Feddal, Gutiérrez, Tello, Guardado, D. Lainez.

Rozhodčí: Soto – Costoya, Álvarez