Litoměřice – Benátky n/J 4:2 (kon.) | Třebíč – Motor ČB 1:5 (kon.) | Ústí n/L – Slavia 2:4 (kon.)
Kadaň – Jihlava 2:1 (kon.) | Prostějov – Přerov 0:3 (kon.) | Sokolov – Chomutov 4:2 (kon.)
Havířov – Poruba 2011 3:2 (kon.) | Frýdek-M. – Vsetín 5:2 (kon.)
SK Trhači Kadaň
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
HC Dukla Jihlava
Pondělí 21.10.2019, 18:00 • ZS Kadaň • Chance liga • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V 16. kole Chance ligy vyzvou Trhači na domácím ledě bývalý extraligový celek HC Duklu Jihlavu! Hokejisté z Jihlavy se nacházejí na osmém místě tabulky, avšak poslední dobou chytají formu. V předešlých třech zápasech si totiž pokaždé připsali 3 body za výhru v základní hrací době. Naposledy se předvedli na ledě Třebíče, kterou porazili 4:2. Trhači do utkání nastoupí za trochu jiných podmínek. Ti totiž v sobotním zápase podlehli Slavii a stále tak čekají na svou první výhru v sezóně.

Oba týmy právě vcházejí na ledovou plochu. Utkání zanedlouho začne.

Hráči se připravují k úvodnímu vhazování.

00:01

00:20
    Trhačům se úvodní vhazování povedlo a rychle se dostali do útočného pásma.

01:00
    Hra momentálně probíhá ve středním pásmu. Ani jednomu celku se nedaří dostat přes modrou čáru.

01:34
    Domácí nahodili puk na Chaloupka, ten vyrazil, avšak nic nebezpečného z toho nebylo.

02:10
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude před Neužilem.

02:34
    Protiútok hostujících končil tvrdou střelou, kterou vyrazil domácí brankář maskou.

02:45
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Milan Davídek – 2 min., krosček).

02:54
    V oslabení ujeli dva jihlavští hráči obraně domácích! Neužil však předvedl hezký zákrok lapačkou.

03:12
    Domácím se zatím nedaří založit útok. Jejich snahy jsou marné.

03:50
    Jihlavský obránce vystihl Kůsovo přihrávku a vyhodil kotouč z obranného pásma. Jihlavští se zatím dobře brání.

04:45
    Hosté hrají v plném počtu.

04:57
    Davídek teď dostal hezkou přihrávku, objel obránce a poslal na Neužila střelu z nápřahu. Ten však jeho pokus vyrazil.

06:16
    Hostující mají ze hry momentálně více. Kombinují v útočném pásmu, ale k velké příležitosti se zatím nedostali.

Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jakub Neužil – 2 min., podrážení). Trest odpyká Matěj Zabloudil.

07:40
    Jihlavští se snaží všemi možnými pokusy dostat puk za brankáře. Přesilovku řídí obránce Staněk, který buď kotouč rozdává a nebo sám pálí.

08:10
    Kadaň se po dlouhé době podařilo vyhodit. Tady klidně mohla padnout branka. Hostující celek měl obrovský tlak a brankář Neužil musel vytáhnout řadu skvělých zákroků.

08:38
    Teď se Lukáš Anděl ocitl sám před Neužilem. Byl totiž v obrovské rychlosti, takže se mu v klidu podařilo prokličkovat kadaňskou obranou. Domácí brankář byl však znovu úspěšný a vytáhl hezký zákrok levým betonem.

08:50
    Domácí hrají v plném počtu.

10:10
    V tuto chvíli utkání řídí hostující celek. Jsou rychleji u puku, více napadají. Domácímu týmu se zatím nedaří nic a pouze se zmohou na bránění.

11:04
    Jihlavský Kolář teď vypálil jedovatou střelu z nápřahu na Neužila. Ten jeho pokus lapačkou pouze vyrazil před sebe, avšak zde nebyl nikdo, kdo by mohl dorážet.

12:04
    Teď se domácí bek snažil vyvézt puk z obranného pásma, ale ztratil ho. Toho využil hostující útočník, který kotouč vyslal na Neužila. Ten jeho pokus však zblokoval.

12:33
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Václav Půža – 2 min., podrážení).

12:52
    Ofsajd přerušuje přechod domácích do útočného pásma. V přesilové hře zatím nevystřelili.

13:30
    Domácí se teď v útočném pásmu drží a kombinují. Chlouba vyslal střelu na Brože, ten však kotouč vyrazil do rohu.

14:23
    Hostující celek se osvobozuje vyhozením kotouče z obranného pásma. Oslabení tedy již dohrají v klidu.

14:33

15:09
    Domácí Homer teď ve snaze založit nový útok vyslal kotouč žabkou do útočného pásma. Zde si však k puku dojel první obránce Půža, který kotouč odklidil do bezpečí.

16:51
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Matěj Zabloudil – 2 min., držení).

17:20
    Dukla se v prvních třiceti sekundách přesilové hry zatím udržela v pásmu. Nic nebezpečného z toho však zatím nebylo.

18:04
    Čachotský se teď hezky uvolnil, když vyjel zpoza brány domácích. Poté poslal přihrávku na dalšího jihlavského útočníka. Ten však branku minul.

18:35
    Kadaň vyhazuje.

18:51

20:00

V první třetině se ani jednomu celku nepodařilo vstřelit branku. Blíže k tomu však byl hostující celek, který hru dirigoval. Jihlava si utvořila několik větších šancích, které klidně mohly skončit i gólem. Trhači se do pásma dostali jen zřídkakdy. K dispozici měli i dvě početní výhody, které však nedokázali využít. Druhá třetina začne přibližně v 18:48.

Hráči již nastupují na ledovou plochu. Druhá třetina se nezastavitelně blíží.

20:01

20:15
    Úvodní vhazování vyhráli hostující, avšak z důvodu hezkého napadání domácích to vyústilo v trable pro Jihlavské. Zabloudil se totiž zmocnil kotouče a rychle vypálil. Avšak netrefil branku.

21:25
    Teď chyba v rozehrávce domácích. Michnáč namazal Poletínovi, který kotouč vyslal na Neužila. Ten však jistým zákrokem hru přerušil.

21:38
    Michal Poletín teď ujel domácí obraně a vyzval Neužila k souboji jeden na jednoho! Zvolil kličku do forhendu, zde však čekal Neužilův beton. Puk se od betonu ještě odrazil a Poletín to zkusil znovu. Měl zcela odkrytou bránu, avšak ze špatného úhlu se mu ji povedlo minout.

22:50
    Hra rázem dostala trochu jiné tempo. Hraje se ze strany na stranu, oba celky mají své šance.

24:30
    Teď se Čachovský dostal ze strany k větší šanci. Chtěl přihrát do předbrankového prostoru, jeho nahrávku mu však zblokoval jeden z domácích obránců a kotouč se pro Neužila nepříjemně odrazil. Puk však minul branku.

25:40
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Robin Staněk – 2 min., hákování).

25:55
    Domácí teď předvádějí skvělou útočnou hru. Tvoří si větší šance a zatím se jim v útočném pásmu daří.

26:25
    Domácí Jandus chtěl nahrát svému druhému kolegovi na modré, avšak hůl mu do toho vložil jeden z jihlavských útočníků. Hosté se tedy osvobodili.

27:40

27:55
    Staněk se ihned z trestné lavice dostal ke kotouči. Podařilo se mu z dálky i vystřelit, avšak střelu zblokoval domácí obránce do ochranné sítě. Po komerční přestávce se tedy bude vhazovat v blízkosti brankáře Kadaně.

28:34
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Tato akce nevypadala vůbec nebezpečně, avšak přeci jenom skončila za zády Brože. Tomáš Koblížek přihrál DANIELU POIZLOVI, který překvapivou střelou otevírá skóre tohoto utkání! Asistence: Tomáš Koblížek
    28:34 Daniel POIZL - 1:0

29:23
    Albert Michnáč našel rozjetého ROMANA CHLOUBU, který bekhendovou střelu překonává Jana Brože.
    Asistence: Albert Michnáč, Martin Jandus.
    29:23 Roman CHLOUBA - 2:0

31:16
    Kadaň se teď po dvou gólech rozjela. Daří se jim lehce dostat do útočného pásma a hrají celkově lépe. Jihlava bude mít co dělat, aby utkání otočila.

31:30
    Juda nahodil kotouč do útočného pásma ve snaze založit nový útok, domácí Novák však puk dostal rychle pryč.

32:15
    Filip Eliáš teď ztratil kotouč na útočné modré čáře po delším stráveném čase domácích v útočném pásmu. K puku se tedy rychle dostali jihlavští útočníci, kteří nakonec pouze kotouč nahodili k brance Neužila.

33:10
    Hra momentálně probíhá ve středním pásmu, kdy se ani jednomu celku nedaří dostat do útočného pásma.

33:59
    Na jihlavských jde vidět, že je dva góly Kadaně opravdu zaskočily. Nějak se jim nedaří založit úspěšný útok.

34:32
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Daniel Poizl – 2 min., podrážení).

34:32
    Jihlava teď bude mít příležitost snížit skóre v přesilové hře.

34:40
    Ihned první přihrávka však byla neúspěšná. Kadaňští vyhazují.

35:26
    Další pokus o přihrávku srazil bránící Kůs na střídačku Jihlavy. Vhazovat se tedy bude před Neužilem.

35:49
    Trhači se ve vlastním oslabení dokonce dostali ke střele. Z dálky pálil Trefný.

36:32

37:10
    Dukla se ke konci třetiny snaží dostat ke slovu, avšak zatím neúspěšně. Trhači předvádí skvělou obrannou hru a Jihlava se opravdu k ničemu zatím nedostala.

38:20
    Holý za vlastní bránou čeká, až jeho spoluhráči prostřídají.

39:10
    Všechny útočné snahy hostujících jsou marné. Trhačům se pokaždé podařilo puk odklidit do středního pásma.

40:00

Kdo by to byl čekal? Trhači po druhé třetině vedou nad týmem z Jihlavy 2:0! Již v úvodu třetiny šlo vidět, že domácí byli o dost aktivnější. To pravděpodobně Duklu hodně zaskočilo. Vše začalo vyloučením Robina Staňka. V přesilové hře domácích totiž opravdu tlačili svého soupeře, avšak branka se nedostavila. Nečekali ale dlouho a v čase 28:34 otevřel stav utkání Daniel Poizl, který překvapivou střelou překonal Brože. Ani ne o minutu později se prosadil i Roman Chlouba a Kadaň po jeho trefě byla úplně jiným týmem, než jsme mohli vidět v první třetině. Ve zbytku druhé dvacetiminutovky se Jihlava snažila alespoň snížit, avšak perfektní výkon domácích v obraně jim to nedopřál. Domácí tedy zatím překvapivě zatím vedou 2:0 a jsou blízko svému prvnímu vítězství v letošní sezóně.

Vše je připraveno k poslední části základní hrací doby. Na řadu přichází úvodní vhazování.

40:01

40:13
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlavští získali po vhazovaní rychle kotouč do své moci. Nahodili puk do útočného pásma, ke kterému si sjížděl domácí brankář Jakub Neužil. Ten však kotouč špatně zpracoval a vypíchl mu ho hostující Harkabus. Harkabus se pokusil rychle přihrát do předbrankového prostoru, kde byl volný JOSEF SKOŘEPA, který neměl problém s uklizením kotouče do prázdné branky. Asistence: Tomáš Harkabus
    40:13 Josef SKOŘEPA - 2:1

41:26
    Rozkaz zněl jasně: Útočte! Toho se také jihlavští momentálně drží ve snaze srovnat stav dnešního utkání.

42:05
    Hostující zatím Trhače v této třetině nepustili ke kotouči. Momentálně před branku posílal z rohu Peter Lichanec, jeho nahození však Neužil vyrazil před sebe a kadaňští se po dlouhé době osvobodili.

42:47
    Teď však rychlý protiútok domácích. Trhači jeli v přečíslení dva na jednoho, kotouče se zmocnil Albert Michnáč, který stál osamocen před Janem Brožem. Kotouč mu však sklouzl z hole a nic se nakonec nekonalo.

44:18
    Jan Brož nyní musel podržet kotouč. Vhazovat se bude po jeho pravici.

45:19
    Jaroslav Kůs čekal za svou brankou, aby ostatní jeho spoluhráči mohli vystřídat. Poté rozehrál a založil nový útok.

46:10
    Domácí Eliáš se teď rychle dostal po křídle do útočného pásma. Z nulového úhlu vyzkoušel pozornost Brože, který však se střelou neměl sebemenší problém.

46:35
    Na řadě je komerční přestávka.

46:50
    Rychlý útok hostujících vedl již dnešní střelec Josef Skořepa, přenechal kotouč Tomáši Harkabusovi, který ale branku netrefil.

47:30
    Čachotskému se nadvakrát nepodařilo překonat domácího brankáře Neužila!

48:10
    Lukáš Mareš poslal na branku Neužila lehkou střelu, která však způsobila větší problémy, než se poprvé zdálo. Neužil totiž jeho pokus nedokázal zachytit do lapačky a kotouč mu vypadl. Zde však byl Poizl, který černou gumu vyvezl pryč z obranného pásma.

49:30
    Teď se dlouhou dobu hrálo u střídačky Kadaně, kde byla skrumáž o pěti hráčích. Nikomu se skoro dvacet sekund nepodařilo puk vydolovat.

Čachotský jel za brankou Kadaně, poslal překvapivou přihrávku do předbrankového prostoru, o které Neužil neměl ponětí. Harkabus měl na holi branku, avšak minul.

51:59
    Další pokus Jiřího Fronka domácí brankář podržel. Bude se vhazovat po jeho pravici.

52:17
    Zakázané uvolnění hostujících hráčů. Po delší době se hra přesune před brankáře Jana Brože.

52:59
    Jihlavští znovu okupují obranné pásmo Kadaně. Té se však podařilo hezky vyhodit, aniž by z toho bylo zakázané uvolnění.

53:48
    Kolář vyslal střelu na Neužila, ten ji vyrazil a ke kotouči se dostal domácí Trefný, který vyhodil, teď však na zakázané uvolnění.

54:00
    Zbytek třetiny už bude jen o tom, jaký výkon předvede Jakub Neužil. Jihlava se totiž doslova zabydlela v útočném pásmu a zkouší různé varianty, jak překonat domácího brankáře. Ten je však zatím úspěšný.

54:53
    Kadaň se ani nesnaží zakládat útoky. Prostě vyhazují a soustředí se na obranu.

55:00
    Zakázané uvolnění Jihlavy. Vhazuje se před Brožem.

55:35
    Daniel Poizl se prokličkoval přes dva obránce, snažil se vystřelit bekhendem, avšak plány mu zmařil jihlavský obránce, který mu zablokoval střelu.

56:02
    Domácímu Čechovi se podařilo zblokovat střelu svým tělem. Tím pádem měl prostor kotouč vyvézt do bezpečí a poté nahodit na půli svého soupeře. Jsou to cenné sekundy pro Kadaň!

56:50
    Zakázané uvolnění domácích.

57:10
    Domácím se znovu podařilo vyhodit tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění!

57:25
    Ofsajd zmařil útočnou akci Trhačů.

57:40
    Jihlava se znovu dostává do útočného prostoru. Toto vypadá nebezpečně.

58:16
    Chlouba teď sklidil potlesk za skvělý blok, který kotouč dostal z obranného pásma! Trhači mohou vystřídat.

58:48
    Hosté hrají bez brankáře!

59:03
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění. Zbývá méně než minuta!

59:03
    Oddechový čas pro domácí.

59:08
    Jihlava vyhrála vhazování a bombarduje domácího brankáře střelami. Již jim nezbývá moc času!

59:26
    Další zakázané uvolnění pro domácí.

59:34
    Domácí vyhráli vhazování v obranném pásmu a jeden z obránců se pokusil trefit prázdnou branku přes celé kluziště. Avšak minul a je z toho další zakázané uvolnění.

59:54
    Domácí sklízejí obrovský potlesk! Podařilo se jim kotouč dostat z obranného pásma! Jihlava už nic nevymyslí.

Neuvěřitelné se stalo skutečností! Trhači poprvé v sezóně zvítězili! A zrovna proti Jihlavě! První třetina napovídala tomu, že utkání by mělo patřit jihlavskému celku. Avšak druhá třetina všechny zaskočila a nejvíce právě hráče Dukly. Ve 29. minutě se totiž prosadil překvapivou střelou Daniel Poizl, o necelou minutu Trhači skórovali podruhé. Druhým střelcem dnešního utkání byl Roman Chlouba, který bekhendovým pokusem zaskočil Jana Brože. Do třetí třetiny nás uvedl rychlý gól Josefa Skořepy, který snižoval na 2:1. Poté byl na řadě nekončící tlak hostujících. Domácí však podržel skvělým výkonem v brance Jakub Neužil, který byl z jedním hlavních důvodů dnešní výhry Kadaně. Ode mne je to dnes vše, napočtenou. (20:19:02)

Jaroslav Šnobl

Branky a nahrávky: 29. Poizl (Koblížek), 30. Chlouba (Michnáč, M. Jandus) – 41. Skořepa (T. Harkabus)

SK Trhači Kadaň: Neužil (Wolf) – Novák, Trefný (C), Poizl, L. Chalupa, M. Jandus, Eliáš, Mert – Zabloudil, Kůs (A), Wojnar – Čech, Čermák, Michnáč – Wágner, Chlouba (A), Koblížek – Zd. Zabloudil, Řepík, Homer.
    HC Dukla Jihlava: Jan Brož (Chaloupek) – Mareš, Staněk, Půža, J. Holý, D. Kolář, Vála, Piegl (A) – Čachotský (C), Skořepa, Matýs – Anděl, Poletín, Fronk – T. Harkabus, Juda, Lichanec – D. Čermák, Davídek.

Rozhodčí: Petružálek, Micka – Belko, Tvrdík