Poruba – Vsetín 4:6 (kon.) | Havířov – Warriors Brno 3:1 (kon.) | Přerov – Litomyšl 3:2 (2:1 po s.n.)
Kobra – Havlíčkův Brod 4:3 (kon.) | Chrudim – Ústí n/L 5:4 (po s.n.) | Žďár n/S – Kralupy n. Vltavou 1:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
4:6 (4:0, 0:3, 0:3)
VHK ROBE Vsetín
Pátek 25.10.2019, 17:00 • RT TORAX ARENA • DHL Extraliga juniorů • Skupina B

Hosté si tedy s Poruby odvážejí zasloužené tři body a já se s Vámi loučím a těším se u dalších přenosů na počtenou. (19:15:23)

V první třetině se poprvé rozvlnila hostující síť už ve 2 minutě zásluhou Jonáše Barčáka. Další dvě trefy přidali shodně v 11 minutě Jan Anlauf a Daniel Stodůlka. Do konce třetiny ještě zvýšil na pohodlné vedení 4:0 Michal Morávek.

Hosté se rozstříleli hned po přestávce a začali snižovat náskok. Nejprve se ve 23. minutě zapsal Daniel Klímek a hned v další minutě Tadeáš Pospíšil. Hosté pak opanovali ledovou plochu a další gól přidal v 38. minutě s trestného střílení Adam Hilšer. Po druhé třetině byl rozdíl už jenom jednoho gólu.

V poslední části už góly střílel jen hostující celek. Ve 41. minutě opět Adam Hilšer. V další minutě přidal branku Jan Vašenka a v poslední minutě pečetil výsledek znovu Adam Hilšer, který si tímto vystřílel hattrick.

59:15
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Místo vyrovnání přichází navýšení náskoku. ADAM HILŠER si střelou nad lapačku vystřílel hattrick. Asistence: Jan Vašenka a Michael Vavřík.

57:38
    Jiří Brodek přešel přes hostující obranu a bekendovou střelou prověřil Tkadlece.

56:30
    Domácí by rádi s vývojem zápasu ještě něco udělali, ale Vsetín výborně brání a dostává se do brejků.

55:09

54:51
    Po sérii přihrávek střílí Klímek a po něm Hilšer, ale domácí gólman vše chytá.

54:05
    Hosté se znovu usazují v útočném pásmu.

53:25
    Hilšer vystřelil z levého kruhu, ale Pawlas hezkým zákrokem ukryl puk do lapačky.

53:09
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Zajíc – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

52:20
    Poruba se snaží s výsledkem ještě něco udělat. Dvakrát prověřila hostujícího gólmana.

51:30
    Několik příležitostí hostů ke skórování, ale domácí obětavým bráněním zatím další gól nepovolili.

50:45
    Po přechodu středního pásma Hilšer střílí do pravého ramene Pawlase.

49:10
    Hilšer se ocitl sám před brankářem, ale ten vyrážečkou zasáhl.

48:30
    I Poruba se dostává ke střele, jmenovitě Anlauf, ale brankář vyráží.

47:07
    Hosté se snaží své vedení ještě navýšit a domácí se nedostávají s pásma.

43:55

Zbyněk Slatinský

Branky a nahrávky: 2. Barčák (Benka-Rybár), 11. Anlauf, 11. Stodůlka (Brodek, Žídek), 16. Morávek (Pavlík) – 23. Klímek (Ondračka), 24. Pospíšil (Frimel, Pernický), 38. Hilšer (TS), 41. Hilšer (Vavřík), 42. Vašenka (Frymel, Liss), 60. Hilšer (Vašenka, Vavřík)

HC RT TORAX Poruba: Lambert (Pawlas) – Pitucha, Mrozek, Havlík, Zajíc, Topolanský, Debnár – Benka-Rybár, Anlauf, Barčák, Morávek, Žídek, Stodůlka, Rambousek, Pavlík, Brodek, Häring
    VHK ROBE Vsetín: Málek (Tkadlec) – Ondračka, Zeman, Liss, Pernický – Novosad, Holba, Klímek, Hilšer, Vavřík, Vašenka, Vrána, Frimel, Pospíšil

Rozhodčí: Hykel – Kořistka, Bartoň