Vladivostok – Soči 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 0:3 (kon.) | Minsk – Riga 1:2 (kon.)
Omsk – Kunlun 0:3 (kon.)
HC Dinamo Minsk
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Dinamo Riga
Pátek 25.10.2019, 18:30 • Minsk Arena, Minsk • KHL

I přes závěrečný tlak se Minsk k vyrovnání neprosadil. Vítězství tak bere lotyšská Riga, která prodlužuje mizernou sérii Minsku bez zisku třech bodů na sedm utkání.

Do první třetiny vstoupili o poznání ve větším tempu domácí a byli odměněni úvodní brankou, když se z dorážky prosadil Jevgenij Kovyršin. Hosté ale ještě do konce první části dokázali z přesilové hry srovnat krok. Lauris Darzinš překonal Enrotha povedenou ránou k přední tyči. Ve druhém dějství byli opět více u puku hráči Minsku, ale jedinou branku vsítil po chybě Kosticyna Daniel Berzinš. Velkou měrou se na vítězství Rigy podílel i Alexandres Salák, který zlikvidoval hned několik brankových šancí soupeře. (21:00:35)

60:00

59:48

59:17
    Po vhazování před Salákem se ze zisku radovali hosté. Následně přišlo vyhození daleko od branky českého gólmana.

58:29
    Oddechový čas pro domácí.

58:29
    Domácí to zkouší v přesilové hře bez brankáře. Enroth je na střídačce, ale Minsk se nemůže usadit před Salákem.

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají odehrát poslední dvě minuty.

57:48
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nerijus Ališauskas – 2 min., vysoká hůl).

57:06
    Prince posouval puk po mantinelu, ale jako první byl u hracího předmětu Darzinš, který ho nekompromisně odpálil do střední třetiny.

56:18
    S Bartulisem si několikrát vyměnil puk při rozehrávce Ališauskas. Domácí už nemají příliš sil na napadání a tak se nemohou dostat do hry.

55:29
    Riga i nadále drží jednobrankové vedení na ledě favorizovaného Minsku. V rohu kluziště ale teď vyhovuje hra spíše hostům.

54:58
    Spoonerovo nahození si stáhl rukavicí k ledu Ališauskas. Domácí se ale dokázali po napadání usadit před Salákem.

53:49
    Za brankou domácího týmu se ujal puku Marc-Andre Gragnani. Následně se ale Minsk nedokázal lépe zorientovat ve střední třetině.

53:12
    Také u Enrotha se střetlo několik hokejistů. Hlavní sudí musel situaci řešit odtlačením hráčů od sebe.

52:24
    Domácí Minsk sice zvyšuje nasazení, snaží se srážet u mantinelu, ale na skvěl chytajícího Saláka zatím nemůže vyzrát.

51:00
    Před českým gólmanem se strhla mela. Domácí doráželi na Saláka a to se samozřejmě nelíbilo domácím hokejistům.

50:48
    Před Saláka se dral i Alexandr Kitarov. Než si ale stačil zpracovat puk do pohybu, tak měl u sebe bránícího Bartulise.

50:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát deset minut. Minsk sice i nadále tlačí soupeře, ale k vyrovnání má stále daleko.

49:31
    Shane Prince nebyl v ideálním postavení, ale i z úhlu chtěl od mantinelu zaskočit Saláka. Český gólman si ale utěsnil prostor u své tyče.

48:39
    I ve třetí třetině je aktivnější domácí Minsk. Hosty ale drží v překvapivém vedení Alexander Salák. Další šanci chytil Martynokovi.

47:58
    Opět musel být Alexandr Salák v pohotovosti. Před českým gólmanem dorážel Shane Prince, ale puk pod betony neprotlačil do sítě.

47:18
    Další řada nepřesností u středového kruhu. Kosticyn posouval puk směrem na Děmkova, ale tomu hrací předmět přeskočil hokejku.

46:21
    Po vhazování před Salákem se ujal puku hostující Bartulis. Obránce Rigy chtěl rychle rozjet akci po pravé straně, ale přihrávku napálil mimo dosah Redlihse.

45:27
    Už už to vypadalo, že Stěpanov ohrozí Alexandra Saláka. V rychlé jízdě ale zamířil forhendem jen vysoko nad branku.

44:39
    Stále se hraje bez přerušení. Ve středu kluziště zkoušel přechytračit obranu domácích Darzinš. Puk mu ale odskočil od kopačky.

43:47
    Třetí třetina pokračuje v rychlém tempu bez většího prostoje. Kosticyn v nadějné pozice ale Saláka nedokázal z úhlu zaskočit.

42:38
    Dlouhou přihrávku přes celé střední pásmo dostal do jízdy Daniel Berzinš. Obrana Minsku se ale stačila včas zformovat.

41:39
    Ani Riga nechce jen bránit. Narážečka Ashtona s Berzinšem vyřadila ze hry hned dva soupeře, ale poslední člen domácí obrany zasáhl.

41:06
    Minsk vkročil do třetí části ve velkém nasazení. S průnikem Parého si ale poradila bez větších potíží hostující obrana.

40:45

40:01

Další třetina začne přibližně ve 20:17.

Druhá třetina dlouho nebyla přehlídkou hokejové krásy. Minsk se sice postupem času dostal do tlaku, ale všechny šance dokázal pochytat Alexandr Salák. Naopak na druhé straně dokázal potrestat Kosticynovo podklouznutí a ztrátu puku pohotovou ránou k pravé tyči Daniel Berzinš. Aktivnější Minsk tak bude muset v závěrečné třetině dotahovat.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát jedna minuta.

38:45
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Oskars Bartulis – 2 min., držení).

38:25
    Minsk byl opět v náporu. Prince pálil ze stoje jen do připraveného Saláka, následně se puk odrazil mimo hrací plochu.
    37:59 Daniels BERZINŠ - 1:2

37:59
    Riga právě vstřelila branku!
    Riga byla dlouho pod tlakem, ale nyní se dostává do vedení! Kosticynovu ztrátu využil DANIELS BERZINŠ. Jhonas Enroth nebyl vůbec připraven k zásahu a puk mu propadl k pravé tyči.

37:01
    Před Salákem zkoušel sklepnout puk Shane Prince, ale nakonec nebyl úspěšný. Český gólman se poté vytáhl proti dorážce Spoonera.

36:05
    Krátkou přesilovku pěti proti třem Minsk využít nedokázal. Následně už přišel zpět do hry vyloučený Ashton.

35:38
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

35:12
    Také Minsk má k dispozici lehce zkrácenou přesilovou hru. Salákův zákrok podržel Rigu v nerozhodném skóre.

34:45

34:01
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Carter Ashton – 2 min., držení).

33:58
    Riga se snaží usadit v přesilové hře před brankou soupeře. Prudká rána od modré se ale odrazila od hráče mimo.

33:02
    Po několika střetech ve středu kluziště se ujal puku Stěpanov. Ani asistent u prvního dnešního gólu ale nedokázal projít do šance.

32:45
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Marc-Andre Gragnani – 2 min., držení).

32:14
    Také Enroth musel řešit táhlou ránu od mantinelu. Puku mu vyskočil z rukavice, ale domácí gólman stačil přikrýt hrací předmět před dojíždějícím soupeřem.

31:06
    Po několika nepřesnostech u středového kruhu se dostal k puku Drew Shore. Ani domácí útočník ale na Saláka nevyzrál.

30:00
    I po polovině zápasu je stav nerozhodný 1:1. Druhá třetina zatím zaostává v nasazení za úvodní částí.

29:36
    Jhonas Enroth musel řešit prudkou ránu z pravé strany, ale puk se mu podařilo vyrazit mimo nebezpečné území.

28:40

28:37

27:58
    Z mezikruží se rozhodl pálit Gragnani. Domácí obránce ale trefil jen soupeře před sebou a Salák tak zasahovat nemusel.

27:00
    Po dvou bleskových vyloučeních se pokračuje ve čtyřech na obou stranách. Více prostoru na ledě ale nedokázal využít přesnou přihrávkou Paré.

26:40
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Carter Ashton – 2 min., podrážení).

26:37
    Minsk bude hrát další oslabení. Český gólman totiž dostal pořádně tvrdý direkt od dojíždějícího Shane Prince.

26:34
    Salák opět ve hře. Tentokrát si český brankář poradil se slabým nahozením od modré čáry. Vhazovat se bude v obranném pásmu Rigy.

26:25
    Alexandr Salák se tentokrát vytáhl. Přečíslení dvou proti jednomu zakončil střelou z první Spooner, ale trefil jen českého gólmana do hrudi.

26:01
    Druhý třetina zatím pokračuje bez většího nasazení. Ani jeden z brankářů nemusí řešit složitější zákroky.

25:04
    Ve střední třetiny si vedl s přehledem bránicí Oleg Jevenko. Domácí se ale nedokázali dostat přes modrou lajnu.

24:15
    Shore upadl před Salákem, od modré se poté snažil střílet Gragnani, ale trefil jen svého spoluhráče. Nakonec je hra přerušena pro pohyb Shoreho v brankovišti.

23:47
    Také Minsk se po změně stran dostává do tempa. Stěpanova přihrávka před Salákem byla tečována, ale puk skončil na betonech českého gólmana.

22:58
    Ani další vhazování nedokázali domácí vyhrát. Naopak Marshall mohl po rychlém přiklepnutí pálit na Enrotha. Přesný ale nebyl.

22:36
    Po vhazování ve středním pásmu se ujal puku hostující Pavlovs. Riga ale zbytečně odevzdala hrací předmět Shoremu.

22:00

21:39
    Minsk drží střední pásmo. Ani Darzinš s McMillanem se neprosmýkli před Enrotha. Nebezpečné nahození si domácí gólman pohlídal.

20:30
    Riga vstoupila do druhé třetiny v přesilové hře a ihned se usadila před Enrothem. Domácí ale drží soupeře v dostatečné vzdálenosti.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:21.

První třetiny je u konce. Úvodní minuty patřily jednoznačně domácímu týmu, Alexandr Salák se musel ve své brance hodně ohánět, ale nakonec inkasovanému gólu nezabránil. Úvodní střelu ještě odrazila branková konstrukce, ale o dorážku se postaral pohotový Jevgenij Kovyršin. Riga ale ještě v první části dokázala srovnat z přesilové hry, když se prosadil Lauris Darzinš.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

20:00
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Děmkov – 2 min., podrážení).

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát poslední minuta.

18:46
    Kogaljova přihrávka na Kitarova byla tečována, ale čtvrtá formace se přece jen usadila na útočné polovině. Český brankář však zasahovat opět nemusel.

17:58
    Po vhazování před Salákem se odhodlal k rychlé střele zápěstím Spooner, ale puk skončil jen v klubku hráčů před českým gólmanem.

17:15
    S Berzinšem postupoval do útoku Meija. Nakonec však přišla mizerná přihrávka zpět na modrou a k puku se dostal domácí Prince.

16:02
    Minsk se snaží ještě do konce první třetiny přidat druhou branku. Před Salákem se ale k dorážce neprosadil přes přesilu soupeřů Shore.
    14:22 Lauris Darzinš (RIG) - 1:1

14:22
    A přesilová hra je využita! Riga se dlouho nemohla usadit v útočné třetině, ale nakonec překonává Jhonase Enrotha. Z pravého kruhu pálil do nebezpečného prostoru před brankou Darzinš, puk ještě před Enrothem šťastně tečoval Carter Ashton. Nakonec je ale gól připsán LAURISU DARZINŠOVI.

14:12
    Naopak do kontru mohl jít po levém kraji Kirill Gotovec. Hosté se museli osvobodit po náporu domácích jen zakázaným uvolněním.

13:45
    Riga vstoupila do přesilové hry ve velkém tempu. Enroth se musel ohánět před brankovištěm. Hosté se však ke střele neprotlačili.

12:59
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Znacharenko – 2 min., naražení zezadu).

12:59
    Před českým gólmanem bylo opět pořádně horko. S Děmkovem se ale stačil stáhnout do obranné pozice Marshall.

12:36
    Středem si to namířil na Saláka Drew Shore. Člen první formance se ale neprosadil přes hokejku skvěle postaveného Oskarse Bartulise.

11:05
    Pod tlakem při rozehrávce byl i Nerijus Ališauskas. Nakonec ale dokázal kotouč prostrčit alespoň do středního pásma.

10:00
    Po mizerné rozehrávce Marshall se dostal do nadějného postavení před Salákem Kosticyn, ale s poskakujícím pukem nemohl dále pálit.

9:18
    Se Stěpanovem bojoval u mantinelu McMillan, dále byl u puku i Pavlovič, který ale zvolil zpětnou přihrávku na svého kolegu z obrany Znacharenka.

8:26
    Také Jhonas Enroth se zapojil do hry. Lehké nahození sklepl vyrážečkou do rohu kluziště, kde poté mohl pokračovat ve hře Marc-Andre Gragnani.

7:58
    Běloruský tým stále nepouští soupeře k puku. Shore byl v nadějné rychlosti, ale s pukem u hokejky nedokázal proskočit před Saláka.

6:48
    Nápor domácího týmu pokračuje i po první brance. S Děmkovem si najížděl do volného prostoru Kosticyn, ale než se stačil zorientovat před Salákem, tak mu puk odpálil McMillan.

5:33
    Hlavní rozhodčí se byl ještě poradit u videa, ale nakonec po konzultaci se svými kolegy úvodní branku uznal.
    5:33 Jevgenij KOVYRŠIN - 1:0

5:33
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Nápor domácího týmu v úvodu zápasu má gólové vyústění! Při nahození z pravé strany ještě Saláka zachránila branková konstrukce. Následně se ale k dorážce dostal zcela volný JEVGENIJ KOVYRŠIN, který už neměl problém umístit puk do zcela prázdné branky.

4:59
    V nadějném postavení byl Shane Prince. Už už to vypadalo, že bude zakončovat do odkryté branky, ale nakonec mu puk přeskočil hůl.

4:06
    Dlouhá pasáž bez přerušení pokračuje. Před Salákem se cpal k teči Drew Shore, ale nakonec mu puk hokejku jen přeskočil a český gólman zasahovat nemusel.

3:32
    Riga sice ve třech napadala rozehrávku domácího celku, ale ke kotouči se nedostala. Naopak prostor měl na levém křídle Shane Prince, ale kolem Marshalla se ke střele neuvolnil.

2:04
    Po vhazování před Salákem se puku ujal Martynov. Hosté se ale dokázali osvobodit vyhozením na Enrotha. Následně se ale Minsk opět rychle přesunul do útočné třetiny.

1:11
    Úvod patří jednoznačně Minsku. Také Paré zkoušel překvapit Saláka prudkou ránou z úhlu, ale český gólman utěsnil prostor u své tyče.

0:20
    Domácí se ihned po úvodním vhazování vrhli do útoku. Spoonerovo nahození musel vyrážečkou poslat mimo kluziště Salák.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Dinamo Minsk: Enroth (Tolopilo) – Gragnani, Jerjomenko, Jevenko, Gotovec, Znacharenko, Pavlovič, Kryskin, Denisov – Spooner, Shore, Prince – Paré, Děmkov, A. Kosticyn – An. Stěpanov, Kovyršin, Martynov – Dadonov, Kitarov, Kogaljov.

Dinamo Riga: Salák (Treťjak) – Bartulis, Ališauskas, Marshall, Mamčics, Sotnieks, Berglund, Balinskis – McMillan, M. Redlihs, Darzinš – Berzinš, Meija, Ashton – Lipsbergs, Pavlovs, Džerinš – Batna, Gillies, Marenis – Trastašenkovs..

24.01. 2019 Riga - Minsk 3:2

Dinamo Riga je po dvaceti odehraných zápasech vůbec nejhorším týmem soutěže. Po mizerném startu, kdy lotyšský tým prohrál hned osm duelů v řadě se ale začíná bodově prosazovat. V nadupaném kalendáři dokázala Riga v říjnu hned třikrát zvítězit v základní hrací době. Na domácí půdě překonala Minsk, dvakrát poté přehrála i Traktor Čeljabinsk. Naposledy právě ve středu, kdy výsledek 2:0 určily góly Darzinše a Meija.

Ani běloruský tým si nevede v úvodu nového ročníku skvěle. Na tři těsné porážky v samém startu ligy zareagovalo Dinamo povedenější částí na domácím ledě, ale v poslední době už se vše vrátilo do vyjetých kolejí. V duelech proti Kazani, Rize, Jokeritu ani Viťazu si Minsk nepřipsal jediný bod. Naposledy Bělorusové natáhli svou nelichotivou bilanci šesti porážek v řadě proti Barysu. Domácí poslal sice v polovině zápasu do vedení Paré, ale ještě ve druhé třetiny srovnal krok Petuchov. V samostatných nájezdech si poté vedli o poznání lépe hosté.

Krásný páteční podvečer, vítám všechny příznivce ledního hokeje. Kontinentální hokejová liga pokračuje další várkou zápasů a my se společně zaměříme na utkání Dinama Minsk, které před domácím publikem přivítá Rigu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vít Schück

Branky a nahrávky: 6. Kovyršin (An. Stěpanov, Gragnani) – 15. Darzinš (Bartulis, McMillan), 38. Berzinš