Manchester City – Aston Villa 3:0 (kon.) | Brighton – Everton 3:2 (kon.) | Watford – Bournemouth 0:0 (kon.)
West Ham – Sheffield Utd. 1:1 (kon.) | Burnley – Chelsea 2:4 (kon.)
Manchester City
3:0 (0:0)
Aston Villa FC
Sobota 26.10.2019, 13:30 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 10. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (15:40:58)

Utkání sledovalo 54 506 diváků.

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 16:6. Rohy: 13:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:5.

Utkání je u konce a domácí tým jej nakonec dotáhl do pohodlného vítězství. Uklidnění pro Manchester přišlo hned po návratu z kabin, když se ve 46. minutě po rychlé akci prosadil ráznou střelou Raheem Sterling. Tlak domácích narůstal a v 65. minutě se po rohu trefil z levé strany Kevin De Bruyne. Definitivní jistota přišla v 70. minutě, to se po dalším rohu odrazil míč ke Ilkanu Gündoğanovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Aston Ville pak ke snížení nepomohla ani krátká přesilovka po Fernandinhově vyloučení a zápas tak skončil jasnou výhrou Manchesteru v poměru 3:0.

90+5
    90+4. Ederson vychytal Davise

90+4
    Přesto tu mohlo být snížení, jenže Ederson nejprve zakročil nebojácným vyběhnutím proti Davisovi a poté jej zastoupila dobře postavená tyč!

90+3
    Aston Villa chce dát alespoň jeden gól, i v deseti však Manchester předvádí kompaktní výkon.

90+2
    Po chybě hostů ve vápně, kdy Heaton nemohl chytit míč do rukou předvedl pěkný oblouček Gabriel Jesus, jeho pokus ale skončil na břevně.

90+1
    Hosté roh ubránili a sami se vydali do útoku. Centr na El Ghaziho však byl přetažený.

90
    Budou se nastavovat čtyři minuty.

90
    Ještě jeden rohový kop pro Manchester City, vybojoval jej střídající Philip Foden.

89
    Pauza na ošetření, tvrdý úder míčem do obličeje dostal John Stones. Už se ale pomaličku zase sbírá na nohy.

88
    Krátkou přesilovku chtějí hosté zužitkovat ke snížení, rána z hranice šestnáctky však šla nad břevno Edersonoovy branky.
    87. Fernandinho za tento zákrok dostal druhou žlutou a tedy i červenou kartu

87
    Fernandinho fauloval unikajícího Davise, dostal za zákrok žlutou kartu a jelikož to byla dnes už druhá, následovala i ta červená.

86
    Střela D. Silvy byla zablokována, Foden už ale o chviličku později Heatona prověřil. Ten vyrazil na rohový kop.

86
    Zleva se do střelecké pozice dostal Trézéguet, technickou střelu na zadní tyč zkrotil pozorný Ederson.

85
    Hosté si dali ještě jeden rohový kop, po McGinnově centru odhlavičkoval z malého vápna Fernandinho.