Plzeň – Sparta 2:3 (1:2 po s.n.) | Zlín – K. Vary 1:4 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 2:3 (kon.)
Kometa Brno – Litvínov 4:3 (3:2 po s.n.) | Olomouc – Vítkovice 3:4 (po pr.) | Pardubice – Mladá Boleslav 1:2 (kon.)
Kladno – Třinec 1:7 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Škoda Plzeň
2:3 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
HC Sparta Praha
Neděle 27.10.2019, 13:00 • LOGSPEED CZ Aréna • Tipsport extraliga • 14. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku nedělního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů z LOGSPEED CZ Arény se opět budu těšit, na shledanou. (15:55:39)

Hosté tak prodlužují svou vítěznou sérii na číslo devět. Obě mužstva ale předvedla fantastický hokej, který se musel divákům líbit. Ve hře bylo úplně všechno.

Lukáš PECH - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.
    Rozhodující nájezd proměnil v páté sérii LUKÁŠ PECH. Sparta si tak domu odváží dva body, v Plzni zůstává bod jeden.

5. série
    1:2
    Lukáš Pech se trefuje přesně k pravé tyči Frodlovy brány a hosté v Plzni vítězí.

5. série
    1:1
    Jaroslav Kracík parádním blafákem do bekhendu vyrovnává.

4. série
    0:1
    Vladimír Růžička jel svůj typický nájezd, pomalu a střela. Puk si našel Frodl ve své lapačce.

4. série
    0:1
    Milan Gulaš se pokusil o blafák do behkendu, Sedláček tam nechal svůj beton.

3. série
    0:1
    Michal Řepík se trefil mezi betony Frodla a hosté v nájezdech vedou.

0:0
    Petr Kodýtek nic nevymýšlel a vystřelil na lapačku, Sedláček připraven.

1. série
    0:0
    Tomáškovi ujel kotouč a sparťanský hráč ani nezakončil.

1. série
    0:0
    Filip Suchý trefil jen beton Sedláčka.

Samostatné nájezdy začínají.

Jelikož ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo o dnešním vítězi, po úpravě ledu následuje disciplína zvaná samostatné nájezdy, kde už se vítěze a poraženého dozvíme.

Střely dnes na bránu: 40:28

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:45
    Filip Suchý se snažil najít Romana Vráblíka, což se nepovedlo a utkání tak spěje ke samostatným nájezdům.

64:01
    Začala poslední minuta prodloužení.

63:44
    Rychlý brejk zastavil Jaroslav Kracík, jenž vystihl přihrávku Sparty.

63:05
    David Tomášek z pravého kruhu vyslal jedovatou střelu zápěstím, Frodl se blýskl reflexním zákrokem.

62:44
    Jakub Pour po souboji padá, ale hlavní rozhodčí vylučovat nebude.

61:45
    Hosté motají plzeňskou obranu, avšak zatím nestřílejí.

61:03
    Plzeň jela dva na jednoho, ale Petr Straka se vyhnal do kouta a už nestačil přesně přihrát na Jana Eberleho

60:27
    První formace nám toho na ledě moc neukázali, nyní jsou řadě jiní.

60:01

Fantastické utkání! Po šedesáti minutách svítí na ukazateli stav 2:2 a po dvou minutové přestávce následuje prodloužení. Za Plzeň nejprve srovnal Michal Moravčík, jenomže David Tomášek o chvíli později vrátil hostům vedení. Dvě minuty před koncem napřáhl Milan Gulaš a parádní ranou odmítl vítězství Sparty.
    Pro plzeňského kapitána byla branka zároveň ve znamení 400stého bodu v TELH.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:55
    Dnešní mač spěje do prodloužení.

59:20
    Opět pálil Milan Gulaše, tentokrát ze stejného místa branku minul.

58:25
    Domácí se nechtějí spokojit s prodloužením. Luboš Rob spolu s Romanem Vlachem pálil o sto šest, avšak Sedláček dnes chytá skvěle.

58:03
    Odražený puk si našel na pravém kruhu Jan Eberle, ačkoliv Sedláček nic neviděl plzeňský útočník branku přestřelil.

58:01
    Před námi jsou závěrečné dvě minuty třetí třetiny.
    57:03 Milan GULAŠ - 2:2

57:03
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Opět vyrovnáno! Jan Eberle našel na levém kruhu koho jiného než MILANA GULAŠE, který se přesnou ranou z voleje trefil naprosto dokonale. Asistence: Jan Eberle, Luboš Rob.

56:23
    I hned po vyhraném buly našel Gulaš na modré Michala Moravčíka, jenž tvrdou ranou ale nyní nevyrovnal.

56:17
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Adam Polášek – 2 min., krosček).

55:59
    A puk si vzal opět David Tomášek, s černou gumou se natlačil až před brankáře, ten se roztáhl jak mohl, aby neinkasoval potřetí.

55:36
    Roman Vlach neudržel kotouč v útočné třetině. Na tahu je opět Sparta.

54:31
    Plzeň si jde bleskově za vyrovnání. Utajená střela Vojtěcha Budíka skončila těsně mimo brány.
    53:31 David TOMÁŠEK - 1:2

53:31
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta se v Plzni vrací do vedení. DAVID TOMÁŠEK si našel puk před brankou a po forhendové kličce uklidil puk za bezmocného Frodla. Asistence: Jiří Smejkal.

53:05
    Při komerční přestávce si oba kotle vyměnily vzájemně pozdravy. Před námi je poslední pár minut třetí třetiny.

Dnešní utkání sleduje 7109 diváků.

53:00

52:43
    A do třetice se podařilo hostům vyhodit. Plzeň tíženou branku z této přesilové hry nevstřelí.

52:22
    Opět puk až u Frodla.

51:49
    Opět pálil Gulaš, ale nyní svůj pokus poslal jen do obránce, kterému se vzápětí povedlo vyhodit.

51:43
    Teď už plzeňský kapitán dostal puk jak potřeboval, ale jeho střela z voleje skončila ve výstroji Sedláčka.

51:13
    Přihrávka Roba se ke Gulašovi nedostala, po jemné teči se hosté osvobozují.

51:00
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Marek Ďaloga – 2 min., hákování).

49:40
    Jiří Smejkal se z ničeho nic dostal sám před Frodla, sparťanský útočník touš zvedl ale moc a branku vůbec netrefil.

49:00
    Andrej Kudrna metr za modrou čárou propagační střelou jen pozdravil Frodla.

48:50
    Roman Vlach už se napřahoval ke střele, ale dříve než domácí hráč stačil zakončil byl pískán ofsajd.

47:31
    Závar před Sedláčkem. Milan Gulaš z otočky stříleně nahazoval kotouč před branku, tam se ho Jakub Pour snažil usměrnit do branky, neúspěšně.

47:05
    Peter Čerešňák na modré čáře zachytil kotouč, ten okamžitě poslal zpět na Sedláčka, ten byl ve střehu.

46:19
    Rána Lukáš Rouska z otočky nepatřila do kategorie vyložených, ale mírné problémy s ní Frodl přeci jen měl. Nakonec mu pomohla obrana, která puk odvezla do bezpečí.

45:24
    Hosté si ale mohli vzít vedení bleskově zpět, před brankou dostal prostor Lukáš Pech, ale na gólmana Frodla si nepřišel.
    44:31 Michal MORAVČÍK - 1:1

44:31
    Na plzeňském stadionu propukla velká euforie. Petr Straka ještě nadvakrát před brankou neuspěl, odražený puk si ale našel mezi kruhy MICHAL MORAVČÍK, který ho s přehledem uklidil za Sedláčka. Bez asistence.

43:21
    Matěj Kolda vystihl rozehrávku brankáře Sparty, ale větší nebezpečí z toho nebylo.

42:50

42:40

42:30
    A opět Kudrna, tentokrát dostal nabito metr za modrou čárou, branku ovšem netrefil.

41:58
    Při hře ve čtyrech předvedl hezké sólo Andrej Kudrna, hostující hráč se vyhnul úplně všem hráčům, ale jeho bekhendové zakončení Frodla moc nevyděsilo.

41:45
    Špatná přihrávka hostů. Pískáno je zakázané uvolnění.

41:18
    Sparta si dává velký pozor na Milana Gulaše, při překročení modré čáry u něj byli hned dva sparťani, kteří ho nakonec i o kotouč připravili.

40:50
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jakub Pour – 2 min., vysoká hůl).

40:40
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Michal Řepík – 2 min., hákování).

40:16
    Na úvod posledního dějství Marek Ďaloga vyhodil kotouč mimo mantinely, ale k jeho štěstí nebyl v obranné pásmu.

40:01

Oba kotle vítají na ledové ploše zpět své hráče, za minutku začne závěrečná část hry.

Čtyřicet minut hry je minulostí. Sparta se ve druhé části dokázala jednou prosadit a do kabin si tak odnáší jednobrankový polštář. O jedinou trefu se postaral hostující kapitán Michal Řepík, jenž zakončil v kleče přesně k pravé tyči Frodlovy brány. Kromě gólu jsme vyli svědky i hezkého gesta, to když Marek Ďaloga v rámci fair-play odvolal faul. Vše tedy vyvrcholí v poslední periodě.

Střely na bránu po dvou třetinách: 26:13

Závěrečná třetina začne přibližně v 14:55.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50
    Matúš Sukeľ se dokázal vymotat z pasti plzeňských obránců, nicméně jeho následná střela mířila vysoko do ochranné sítě.

39:37

39:12
    Michal Moravčík posílá kotouč opět za branku Sedláčka. Obě mužstva dokázala vystřídat.

38:41
    Milan Gulaš se dostal za záda obránců, ale na zakončení už neměl moc času a Sedláček si celou akci pohlídal.

38:21
    Tak to má ve sportu být! Hlavní rozhodčí už posílal Plzeň do tří, ale Marek Ďaloga se sportovně přiznal, že o faul nešlo, za což je odměněn potleskem plzeňského stadionu. Hezké gesto.

38:07

37:56
    Sledujeme hru ve čtyřech, po akci Formana se natahoval po kotouči Frodl, ten mu nakonec přiťukl Čerešňák.

37:37
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Lukáš Kaňák – 2 min., podrážení).

37:15
    Po přihrávce zpoza branky pálil Roman Vlach, jeho rána se ale po mírně teči vznesla nad branku.

37:00
    Po zákroku Sedláčka se strhla opět potyčka. Tento zápas má naprosto vše, jen více gólů zatím chybí.

36:43
    Jakub Pour se tlačil před branku, tam ho od puku na chvíli odstavila obrana Sparty.

36:07
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Adam Polášek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

35:25
    Po ráně sparťanského obránce od modré čáry si Frodl nebyl vůbec jistý, ale se vším mu nakonec pomohla obrana indiánů.

35:10

34:49
    David Tomášek se nechal obrat o kotouč a za velkého potlesku Plzeň vyhazuje přes všechny čáry.

34:00
    Velký boj o kotouč v rohu kluziště, ten nakonec získala Sparta, která zakládá přesilovkový čtverec.

33:30
    Puk v obranné třetiny Sparty, Plzeň si může na pár vteřin odpočinout.

33:10
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Tomáš Voráček – 2+2 min, hrubost). Trest odpyká Matěj Kolda.
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Adam Polášek – 2 min., hrubost).

33:10
    Emoce na ledě i v hledišti. Po zákroku Sedláčka se před brankou strhla menší mela. S trochou překvapení je z toho nakonec přesilová hra Sparty.

32:40
    Milan Gulaš pálí z každé pozice, ale nyní je pokus od levého mantinelu skončil na první bránícím hráči.

32:23
    Tomáš Vracovský přenechal puk Kantnerovi, jeho rána ale skončila až vysoko v ochranné síti. Následuje druhý komerční pauza.

31:18
    Obrovská šance Plzně. Jan Eberle předložil hezkou žabičku Petrovi Strakovi, ten možná i pod tíhou okamžiku minul branku.

30:35
    Hosté s ním zajeli až do útočné třetiny, odkud pálil tvrdě Adam Polášek, Frodl jeho pokusy dokázal vytěsnit ramenem.

30:05
    Luboš Rob byl ukázkovým stromem zastaven na modré čáře. Puk má pod kontrolou Sparta.

30:01
    Je za námi polovina utkání. Sparta se díky hezké individuální akci dostala do vedení, ale domácí Škodovka jistě neskládá zbraně.

28:25
    Vladimír Růžička zachytil domácí rozehrávku, ale posléze rychlou střelou trefil jen nohy plzeňských obránců.
    27:15 Michal ŘEPÍK - 0:1

27:15
    Plzeň měla šance, ale gól dává Sparta. MICHAL ŘEPÍK se vyhnul obránci a z mezikruží vypálil přesně k pravé tyči Frodlovy brány. Hostující kapitán dokázal skórovat, i když nestál oběma nohama na ledě. Asistence: Petr Kalina.

27:00
    Milan Gulaš pruský pasem oslovil opět Kracíka, ten přihrávku nedokázal zpracovat. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

26:32
    Jakub Pour od pravého mantinelu našel Jaroslava Kracíka, ten branku vysoko přestřelil. Parádní hokej pokračuje, šance střídá šanci. Diváci na plzeňském stadionu se rozhodně nenudí.

26:22
    Krátce po buly pálil z úhlu Jan Košťálek, plzeňský brankář si bližší tyč pohlídal.

26:17
    Miroslav Forman střelou přes Tomáše Voráčka vyzkoušel pozornost Frodla, ten si puk našel ve své výstroji.

26:01
    Opět se připomněla v útoku i Sparta, Jan Buchtele pálil do pravého rohu Frodlovy brány, tam ale byla připravená jeho lapačka. Před námi je první komerční přestávka druhé třetiny.

25:42

25:42
    Kracík zpoza branky našel hokejku Petera Čerešňáka, ten střelou orazítkoval bližší tyč.

25:07
    Michal Moravčík u další rány zlomil hokejku, čemž dal hostům možnost k vyhození kotouče.

24:40
    Plzeň ostřelovala hostující svatyni, ale zatím nemají plzeňští hráči seštelovaná měřidla.

24:01
    Rána Michala Moravčíka od modré čáry těsně minula branku.

23:42
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Pech – 2 min., hákování).

23:24
    Jan Eberle hledal před brankou své spoluhráče, přihrávka se mu ovšem nepovedla.

22:48
    Dominik Frodl vyhodil puk podél mantinelu, ten se nakonec došoural až na zakázané uvolnění.

22:23
    Tomáš Vracovský měl šanci vstřelit první branku zápasu, v mezikruží měl spoustu času, ale svou střelou trefil jen lapačku Sedláčka.

22:00

21:32
    Sparta se zatím dobře brání, domácí mužstvo do ničeho nepouští.

21:00
    Hosté se dokázali nadvakrát osvobodit, na led nastupuje druhý plzeňský útok na přesilovou hru.

20:20
    Plzeň druhou periodu začíná početní výhodou. Přesnou přihrávku na osu hřiště dostal Jakub Pour, ale z velké příležitost selhal.

20:01

Obě mužstva už se pomalu vracejí z kabiny, druhá třetina za minutku a půl začne.

Je za námi úvodní třetiny dnešního zajímavého utkání. Zatím sledujeme hezký hokej na obě strany, jediné co hře chybí jsou branky. Jedna padla, ale po konzultaci s videorozhodčím nemohla být uznána. Kotouč nepřešel celým objemem brankovou čáru.

Střely na bránu: 13:4

Druhá třetiny začne přibližně v 13:56.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

20:00
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Miroslav Forman – 2 min., podrážení).

19:09
    Michal Moravčík bekhendem nahodil kotouč na Sedláčka, vzdálenější horní roh brány plzeňský obránce netrefil.

19:01
    Začala nám poslední minuta první třetiny.

17:42
    Krátce po skončení přesilové hry pálil z ostrého úhlu Roman Vlach, Sedláček zatím ale chytá výborně.

17:39

16:55
    Tomáš Vracovský zaujal místo nemocného Tomáše Mertla před brankou, plzeňský novic v sestavě se ale do puku neopřel dle jeho představ.

16:15
    Ani napodruhé to vyšlo. Plzeň musí s útočnou akcí začít opět od Dominika Frodla.

15:56
    Jan Eberle prohrál buly a Sparta se okamžitě dokázala osvobodit.

15:39
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Vladimír Růžička – 2 min., hákování).

15:10
    Plzeň má výhodu. Od Michala Moravčíka dostal na levém kruhu nabito Milan Gulaš, ale branku z první těsně minul.

14:18
    Roman Vráblík, jenž dnes hraje stý zápas za plzeňskou Škodovku, podržel u mantinelu Lukáše Rouska, ten se tak do šance vůbec nedostal.

13:46
    A opět v akci Luboš Rob, plzeňský útočník si sjel od pravého mantinelu až před branku, kde zakončil jen do hrudi Sedláčka. Po zákroku gólmana Sparty následuje druhá komerční přestávka první třetiny.

13:18
    Luboš Rob dostal pod tlak obránce Sparty, ti tak puk jen vyhodili do středního pásma, kde si ho pod svá bedra vzali hokejisté Plzně.

12:18
    Po delším čase se plzeňským divákům opět ukázal Milan Gulaš, ten si převzal puk ve středním pásmu, střelou přes dva obránce Sedláčka nepřekonal.

11:38
    Jeremie Blain dostal nabito na modrou čáru, jeho střelu ovšem Frodl dobře viděl a jen po ní natáhl ruku se svou lapačkou. Pokračujeme dále bez branek.

11:20
    Filip Suchý se přes obránce daleko nedostal, nicméně ten vše pokazil přihrávkou. Po dalším icingu se bude vhazovat v útočném pásmu Škodovky.

10:05
    Miroslav Forman si podél levého mantinelu nabruslil do třetiny, z vrcholu kruhu poslal puk zápěstím na Frodla, ten byl připraven.

09:56
    Sledujeme pasáž hry, kdy se ani jednomu mužstvu moc nedaří. Po špatné přihrávce hostujícího mužstva je pískáno zakázané uvolnění.

09:23
    Hra se rychle přesunula na druhou stranu, Petr Kodýtek se hnal s Janem Eberlem do rychlého přečíslení, ale vše zhatil čároví rozhodčí, kteří zapískal ofsajd.

09:14
    Jan Košťálek ze středního pásma jen nahodil touš na brankáře Frodla, ten ho vyrážečkou odrazil do ochranné sítě.

08:46
    Třetí útočná formace Plzně bojovala v pásmu jak mohla, po odraženém puku se hra přerušila a vhazovat se bude po pravici brankáře Sparty.

08:05
    Jakub Sedláček vyhodil kotouč mimo mantinely, ale oba hlavní rozhodčí i hned gestikulovali, že byl puk tečován. Vylučovat se nebude.

07:54
    Jakou Pour nahazoval kotouč před branku na Milana Gulaše, ten se k černému nesmyslu ale nedostal.

07:42
    Sedláček podržel po další střele indiánů kotouč ve své lapačce. Před námi je první komerční přestávka.

07:07
    Sparta se na krátký čas usadila v útočném pásmu, ale díky dobré defenzivní práci Plzně ani nevystřelila.

06:01
    Roman Vlach měl celkem hodně prostoru u pravé tyčky, ale hostující brankář si střelu na bližší tyčku pohlídal.

05:20
    Jakub Pour nic složitého nevymýšlel a střelou přes obránce vyzkoušel pozornost Sedláčka, ten puk vyrazil opět k mladému hráči Plzně, avšak podruhé už se mu zakončit nepodařilo.

04:38
    Michal Moravčík napřáhl za modrou až ke stropu haly, ale z pořádný pumelice jen vyprášil Sedláčkovi lapačku.

04:22
    Celý stadion už slavil, ale k překvapení všech rozhodčí rozpažil. Puk po horní tyčce nepřešel celým objemem brankovou čáru.

04:22
    Plzeň dosáhla zásluhou Petra Straky branky, ale celou situaci ještě zkoumá videorozhodčí.

04:10
    David Tomášek vystřelil krátce za modrou čárou, ale rychlým švihem branku o dobrý metr netrefil.

02:59
    Jakub Pour upadl u hrazení, ale dle rozhodčích čistým způsobem, plzeňský útočník posléze mohl zakončovat z osy hřiště, ale skákající touš bekhendem netrefil.

02:14
    Na ledě jsou čtvrté útoky, Matěj Kolda přihrál přes celou šíři ledové plochy Kantnerovi, jehož střela z vrcholu levého kruhu minula branku.

01:55
    Petr Straka si vybruslil zpoza branky, ale střelou na vzdálenější tyčku Sedláčka nepřekonal. První těžší zákrok hostujícího brankáře.

00:59
    Po delším čase je na ledě za Plzeň útočník Filip Suchý, první kontakt u mantinelu hráči ale nevyšel a tak opět může hrát Sparta.

00:20
    Úvodní buly dnešního utkání vyhráli hosté ze Sparty, puk nahodili za branku Frodla, kde je o něj sváděn tuhý boj.

00:01

Za velkého potlesku nastupují na ledovou plochu plzeňští indiáni, hosté jsou klasicky přivítání hlasitým pískotem.

Do začátku zápasu nám zbývá zhruba deset minut, sedačky na plzeňském stadionu se začínají hezky plnit.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Moravčík, Vráblík, T. Voráček, Čerešňák, Budík, L. Kaňák – Pour, Kracík (A), Gulaš (C) – Suchý, R. Vlach, Rob – Straka (A), Kodýtek, Eberle – Vracovský, Kolda, Kantner.

HC Sparta Praha: J. Sedláček (Machovský) – Ďaloga, Jurčina, Kalina, Blain, Polášek (A), Košťálek, Tomáš Dvořák – Řepík (C), Tomášek, Smejkal – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Dočekal, V. Růžička, Rousek – Buchtele, Pech (A), Forman.

Rozhodčí: Roman Mrkva, Daniel Pražák – Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda.
    Naváží Západočeši na včerejší vysokou výhru?

Krásné nedělní odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na nedělní den dopřát trochu extraligového hokeje. Od netradiční jedné hodiny se totiž v plzeňské LOGSPEED CZ Aréně hraje 14. kolo Tipsport extraligy, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě tým HC Sparta Praha.

plzen Plzeňská Škodovka se po dvanácti odehraných zápasech nachází na šesté příčce. O pět bodů za svým dnešním soupeřem. V zápasech Plzně tradičně padá velké množství branek, její skóre činí 47:36. Plzeň se může spolehnout zejména na svého kapitána Milana Gulaše, který již třetí sezónu v řadě předvádí fantastické výkony a i nyní se suverénně drží na špici kanadského bodování s 15 vstřelenými brankami a 13 asistenci! Sekunduje mu parťák z formace Tomáš Mertl (8+7). Brankářskou jedničkou Škodovky je Dominik Frodl, který má úspěšnost zákroků 88,48 %. Indiáni letos usilují o úspěch také v mezinárodní Lize mistrů. Poslední zápas odehráli nedávno proti Zugu, švýcarský celek nakonec zdolali v nájezdech. Hokejisté Plzně obsadili ve skupině B konečné druhé místo a postoupili do vyřazovacích bojů. V osmifinále je čeká švýcarské Lausanne, které se částečně postaralo o to, že se do play-off nedostal Třinec. A právě s Třincem sehrála Plzeň poslední utkání, není tomu ani 24 hodin, co indiáni svého přemožitele z loňského semifinále skolili jasně 6:1.

sparta Pražská Sparta loňskou základní část zakončila na desátém místě a letos jsou ambice mnohem vyšší. A zatím se je daří plnit. Úvod extraligy sice byl ve znamení porážek, následovala ovšem série osmi vítězství, která mužstvo katapultovala na dostřel vrcholu průběžné tabulky. Naposledy se musela před svými fanoušky sklonit i bez vstřelené branky Olomouc.Tým táhne především Michal Řepík, který již nasázel pět branek a přidal osm asistencí. Na paty mu šlape Miroslav Forman (5+6) a Andrej Kudrna (7+4). Mezi třemi tyčemi dostává o trochu více prostoru Matěj Machovský před Jakubem Sedláčkem, oba se ale vyšvihli přes 92 procent úspěšnosti zákroků. Jako tým mají hráči z našeho hlavního města po Plzni a Karlových Varech třetí nejlepší přesilové hry, podobně je na tom i hra v oslabení. Suma posbíraných trestných minut je čtvrtá, naopak prakticky na samotném chvostu se Sparta pohybuje v celkovém počtu přes 8000 fanoušků je pak v extralize nejvyšší

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 45. Moravčík, 58. Gulaš (Rob, Eberle) – 28. Řepík (Kalina), 54. Tomášek (Smejkal), rozh. náj. Pech