Plzeň – Sparta 2:3 (1:2 po s.n.) | Zlín – K. Vary 1:4 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 2:3 (kon.)
Kometa Brno – Litvínov 4:3 (3:2 po s.n.) | Olomouc – Vítkovice 3:4 (po pr.) | Pardubice – Mladá Boleslav 1:2 (kon.)
Kladno – Třinec 1:7 (kon.)
HC Olomouc
3:4 (0:0, 2:0, 1:3 - 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 27.10.2019, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji Vám příjemné nedělní odpoledne při sledování textového přenosu ze 14. kola Tipsport extraligy. Hokejisté HC Olomouc přivítají na svém ledě tým HC Vítkovice Ridera. Zápas startuje v 17:00 na Zimním stadionu v Olomouci. Příjemnou zábavu!

Vzájemný zápas z 1. kola:

HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 1:2 po prodloužení

Branky a nahrávky: 35. Š. Stránský (Výtisk, Roberts Bukarts) – 23. Olesz (Nahodil, Burian), 65. Škůrek (Klimek)

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Mi. Svoboda) – Gregorc, Trška, Šidlík, D. Krenželok, Výtisk (C), Kvasnička – Roberts Bukarts, Š. Stránský, P. Zdráhal (A) – Vopelka, Lakatoš, Schleiss – Dej (A), E. Němec, Mallet – Kurovský, Werbik, Guman – Baláž.
    HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Dujsík, Valenta – Ostřížek, J. Knotek (A), Irgl – Strapáč, Kolouch, Klimek – Burian, Nahodil, Olesz – V. Tomeček, Handl, Hecl.
    Rozhodčí: Hradil, Lacina – Tošenovjan, Rožánek
    Diváci: 5 503

HC VÍTKOVICE RIDERA

Ostravský tým vstoupil navzdory papírovým předpokladům do sezony poměrně úspěšně. V úvodní bitvě s Olomoucí uhrál bod, následovaly dvě vítězství ve Zlíně a na domácím ledě s Třincem, získaný bod s Libercem a výhra v prodloužení na Kladně. Poté však přišel výsledkový výpadek, který v dalším průběhu devíti zápasů znamenal jen dvě výhry v základní hrací době. Z posledních sedmi duelů uhráli svěřenci Jakuba Petra jen pět bodů. Momentálně se Vítkovice nacházejí na devátém místě ligové tabulky se ziskem 18 bodů. V rámci pátečního třináctého kola vyhrála Ridera těžký duel s Hradcem Králové v poměru 3:2 po samostatných nájezdech, dvakrát v tomto střetnutí skóroval Šimon Stránský.

HC OLOMOUC

Kohouti taktéž načali sezonu úspěšně, jenže v posledních kolech se trápí hlavně v produktivitě. Olomouc v prvních šesti kolech nebodovala jen na ledě Třince a pasovala se mezi špičku ligy. Uplynulých sedm kol se však Hanákům trestuhodně nevydařilo, a tak můžeme říct, že v dnešním utkání se střetnou celky s podobnou formou. Po ztraceném náskoku 3:0 na Kladně v rámci sedmého kola se nad Olomoucí zatáhly mračna a v měsíci říjnu získal tým Zdeňka Motáka jen tři body po výhře v Litvínově 4:3. Špatná je především olomoucká produktivita na domácím ledě, jelikož parta okolo kapitána Martina Vyrůbalíka vsítila z posledních čtyř domácích zápasů jen jeden gól. Zlomí střelecké prokletí Hanáci dnes? To se teprve dozvíme.

1. Zbyněk Irgl, 13 zápasů, 5+2
    2. Lukáš Nahodil, 13 zápasů, 4+3
    3. Rostislav Olesz, 13 zápasů, 3+3
    4. David Škůrek, 13 zápasů, 1+5
    5. Petr Kolouch, 13 zápasů, 2+3.
    Vítkovice v pátek porazily Hradec, jak si povedou na Hané?
    Zobrazit příspěvek na Instagramu

????❌???? #ccm #ccmhockey ???? – Petr Kotala

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Ondrušek (A), Jaroměřský, Vyrůbalík (C), Škůrek, Švrček, Dujsík, Valenta – Burian, Strapáč, Irgl – Klimek, P. Musil, V. Tomeček – Olesz, Kolouch, Skladaný – Hecl, Handl, Bambula.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Trška, Černý, Bodák – Lakatoš, O. Roman (C), Schleiss – Mallet, Š. Stránský (A), P. Zdráhal (A) – E. Němec, Vopelka, Baláž – Kurovský, Werbik, Guman.

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Zbyněk Kubičík – Jaromír Bryška, Vladimír Rožánek.

Oba týmy přijely na ledovou plochu. Utkání za pár sekund začne.

00:01

00:20
    Roman protečoval puk do útočného pásma. Olomoučtí beci se stačili vrátit a zažehnali nebezpečí.

00:40
    Útočné snažení domácích zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:04
    Musil se krásně uvolnil na středu útočného pásma a vybídl spoluhráče k zakončení. Svoboda zasáhl a vzápětí se vydal na druhé straně do šance Zdráhal. Vítkovický forvard však zařízení přestřelil.

01:23
    Další útočná akce Hanáků končí ofsajdem.

01:47
    Němec v útočné třetině posunul puk na Vopelku, jehož rána skončila v moci Jana Lukáše. Vhazovat se bude před brankářem Olomouce.

02:16
    Nyní se hrálo převážně ve středním pásmu. Vítkovičtí ale byli o pár chvil později nebezpečnější a pořádně proveřili Lukáše.

03:05
    Krenželokova rána od modré čáry orazítkovala pouze zadní mantinel. Olomouc se v těchto chvílích jen brání.

03:36
    Klimkovu ránu zápěstím dokázal zastavit obětavý obranný zákrok Davida Kvasničky.

04:02
    Vítkovice se dostaly do útočné třetiny, ale touš ztratily. Následně vyhodila Olomouc na zakázané uvolnění.

04:26
    Mallet získal puk za bránou a vybídl Patrika Zdráhala volného mezi kruhy. Hostující útočník ale nenašel recept na Lukáše.

04:47
    Ondrušek se dostal ke střele od modré čáry, avšak trefil pouze bránícího hráče. Mezitím byla odpískána hra útočícího hráče v brankovišti.

05:08
    Malletovu střelu z ostrého úhlu dokázal Lukáš vyrazit do bezpečí.

05:45
    Hecl se dostal do útočného pásma a zápěstím vystřelil těsně vedle vzdálenější tyče.

06:19
    Schleiss si zastavil na útočné modré čáře kotouč a se střelou dlouho neváhal. Mířil na přední tyč, kterou měl pokrytou Jan Lukáš.

06:30
    Irgl rychle přenesl hru před Svobodu, který raději přikryl touš pod svou lapačku. Vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

07:06
    Trška si vyměnil puk s Romanem a od modré čáry nahodil na bránu. Poté akce pokračovala a domácí brankář musel znovu zasahovat.

07:32
    Hostující tým drží puk na svých holích. Zatím průběhu utkání dominuje.

08:08
    Na druhé straně ale zahrozil Tomeček a pořádně protáhl Svobodu. Vítkovický gólman zasahoval na poslední chvíli.

08:49
    Střela Rostislava Olesze skončila v lapačce Svobody. Pokračovat se bude po krátkém přerušení.

09:10
    Dujsík využil chyby hostujících hráčů a řítil se dopředu. Rozhodl se střílet, jenže puk jej neposlechl moc dokonale.

09:42
    Jaroměřský vypálil od modré čáry a jeho pokus doputoval k volnému Irglovi. Útočník Olomouce měl na holi obrovskou šanci, ale Svoboda jej dokázal vychytat.

09:56
    Hraje se velmi záživný hokej na obou stranách. Nejprve se před bránu dostal Schleiss a o pár sekund později nebezpečně střílel na druhé straně Klimek. Oba týmy se však stačily ubránit.

10:46
    Klimek se snažil uvolnit zpoza brány, ovšem na poslední chvíli byl zablokován.

11:38
    Skladaný se dostal po pravém křídle až před Svobodu, ale střelou pod horní tyč neuspěl.

12:33
    Fanouškům se nelíbily hned dva střety za sebou, které provedl Bodák. Hecl se poté dostal až před bránu, ale z velké blízkosti nezakončil.

13:06
    Krenželokovu chybu v obranném pásmu málem potrestal Strapáč. Olomoucký útočník však zakončil mimo tři tyče.

13:50
    Nyní se hrálo především ve středním pásmu. Ani jeden tým nebyl v přechodové fázi přesný.

14:19
    Jaroměřského nahození od modré čáry zastavil Svoboda. Vítkovický brankář hru uklidnil.

14:39
    Další chyba hostů už málem byla potrestána. Skladaný tečoval těsně před Svobodou nahození z hole Škůrka.

15:22
    V posledních minutách je jasně lepší Olomouc. Pokračuje velmi aktivní hokej.

16:00
    Rána Dujsíka, jenž střílel bez přípravy, skončila nad horní tyčí.

16:22
    Následnou útočnou akci vítkovických zastavil ofsajd. Lukáš si už poměrně dlouho nesáhl na kotouč.

17:02
    Tomáš Guman si počkal ve středním pásmu na přihrávku a jeho zakončení mířilo těsně vedle zadní tyče.

17:39
    Vítkovice se ubránily pouze za cenu vyhození puku do obranného pásma Olomouce. Domácí rozehrávají.

18:19
    První formace hostů teď pořádně zatlačila domácí celek. Zatím je jejich snažení bez střelby.

18:46
    Malletova dělovka od modré čáry byla snadnou kořistí pro domácího gólmana.

19:19
    Šidlík získal ve vlastním pásmu puk a přesnou přihrávkou na najetého spoluhráče jej dostal do střední třetiny.

19:43
    Domácí se v závěru třetiny dostali do přečíslení dva na jednoho. Bambula, jakmile dostal puk na hůl, tak okamžitě pálil. Svoboda zasáhl.

19:43
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Bambula – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Lukáš Vopelka – 2 min., hrubost).

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Střely na bránu: 15 – 14.

Skončila nám první třetina, která sice nabídla zajímavý hokej, ale branky jsme neviděli. Oba brankáři zatím předvádí skvělé výkony a útočníci na ně prozatím nevyzráli. Úvodní polovinu třetiny byl aktivnější hostující tým, ale v závěru se hra otočila ve prospěch Olomouce. Druhá dvacetiminutovka začne zhruba v 17:50.

20:01

20:20
    Hosté se nedokázali dohodnout při přechodu z vlastního pásma. Nakonec mohl dopředu zamířit Krenželok, ovšem vystřelit nedokázal.

20:50
    Na druhé straně se před Svobodou zjevil Ondrušek, jehož zakončení hostující brankář vyrazil.

21:36
    Tvrdá rána Davida Škůrka pořádně prověřila Svobodu. Kotouč se následně odrazil před bránu, ale olomoučtí hráči jej nedokázali dorazit do brány.

21:43
    Oba týmy hrají v plném počtu.

22:18
    Také druhá perioda začala poměrně svižně. Útočnou akci domácích ale přerušil ofsajd.

22:56
    Vítkovicím se teď dvakrát nepovedla rozehrávka. Zahrozit mohou domácí.

23:21
    Bodák dostal na hůl pěknou přihrávku, kterou si poměrně dlouho připravoval. Jeho následující zakončení však nebylo moc důrazné a Lukáš neměl problém s tím, aby dobře zasáhl.

23:33
    Po vyhraném vhazování se dostali dopředu domácí, ale Svoboda odolal ráně Viléma Buriana.

23:46
    Krenželok si najel do vhodné pozice, odkud ale nenašel prostor mezi tyčemi.

24:31
    Peter Trška dokázal propálit puk mezi bránícími hráči, ale Lukáš byl opět připraven. Zatím je to dnes souboj gólmanů.

24:56
    Vítkovice tlačí svého soupeře v obranném pásmu, ale v tomto střídání nevystřelily. Olomoučtí hokejisté dobře vykrývají své pozice.

25:49
    Hosté odpálili touš na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Miroslavem Svobodou.

26:06
    Po chybě Stránského se dostal k puku Burian. Zkušený hokejista si vyměnil kotouč s Irglem a následně zakončil. Přední tyč ale netrefil.

26:52
    Po tvrdé střele Zbyňka Irgla z mezikruží se musel předvést Svoboda. Nadvakrát si s nepříjemnou situací dokázal poradit.

Vítkovice vyhodily puk na zakázané uvolnění. Ze střídačky na danou situaci zareagoval Jakub Petr a vyžádal si oddechový čas.

27:25
    Olomouc i nadále tlačí svého soka v pásmu. Ránu od modré čáry dokázal Svoboda zpacifikovat.

27:57
    Vítkovice celkem v pohodě přešly do útočného pásma, jenže ve finální fáze nebyly přesné. Švrček získal touš a posunul jej do středního pásma.

28:23
    Po nepřesvědčivé rozehrávce Hanáků se dostal k volnému puku Baláž. Mladý hostující útočník ale bránu se svou střelou z první přestřelil.

28:40
    Jan Lukáš lapil ránu z levého kruhu. Vítkovičtí vybojovali útočné pásmo.

29:24
    Dujsíkovu ránu od modré čáry skvěle tečoval Strapáč. Olomoucký útočník měl smůlu, že jeho pokus Svoboda znovu vyrazil.

30:16
    Tentokrát špatně rozehráli domácí. Hra se přestěhuje po icingu před bránu Jana Lukáše.

30:43
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Úvodní branka utkání padá ve 31. minutě. Vojtěch Tomeček skvěle objel bránu a naservíroval puk na zadní tyč MARKU HECLOVI. Domácí útočník se protlačil až k puku a dostal jej za záda zatím bezchybného Svobody. 1:0. Asistence: Vojtěch Tomeček.
    30:43 Marek HECL - 1:0

31:48
    Střela domácích byla zablokovaná. Puk zapadl do ochranné sítě.

32:34
    Domácí jsou po první brance na koni a i nadále pobývají v pásmu soupeře.

33:01
    Nyní se o kotouč bojuje u mantinelu. První formace Hanáků zažívá vydařené střídání a téměř minutu nepouští hosty k puku.

33:29
    Irglův pokus z mezikruží nebyl přesný. Svoboda tentokrát zasahovat nemusel.

34:02
    Mallet pouze protečoval dlouhou přihrávku Stránského do útočného pásma. Rozehrávky se následně zmocnili olomoučtí a teď už míří vpřed.

34:45
    Vopelkova přihrávka z otočky nenašla žádného hráče v modrém dresu před Lukášem. Vítkovice se už poměrně dlouho nedostaly ke střele.

35:19
    Olesz zamířil z levého kruhu pouze do lapačky Svobody. Domácí mezitím střídají.

35:44
    Po icingu hostujících hráčů se bude vhazovat před bránou Miroslava Svobody. Na led už míří elitní formace Hanáků.

36:13
    Olomouc vstřelila druhou branku v utkání. Burian vybojoval puk v útočném pásmu a následně uvolnil z otočky ZBYŇKA IRGLA. Útočník Olomouce se prosadil střelou nad lapačku Svobody. 2:0. Asistence: Vilém Burian a Martin Vyrůbalík.
    36:13 Zbyněk IRGL - 2:0

Po gólu zůstal na ledě ležet Tomáš Černý. V jednom ze soubojů byl tvrdě sražen na led a na hrací plochu musely přijet i nosítka.

36:24
    Dominik Lakatoš se hned po vhazování pustil do Petra Strapáče. Oba hokejisté následně sundali rukavice a pustili se do bitky, kterou ovládl vítkovický hokejista.

36:24
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Strapáč – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Dominik Lakatoš – 2+2 min hrubost + 10 min nesportovní chování).

36:46
    Olomouc načala přesilovou hru velmi dobře. Olesz jen těsně nedosáhl na tvrdou ránu od modré čáry.

36:49
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Pavel Musil – 2 min., sekání).

37:27
    Hra čtyři na čtyři se odehrává převážně ve středním pásmu.

37:49
    Vítkovice se řítily do přečíslení dva na jednoho. Zakončení vzal na sebe Zdráhal, ale Lukáš se blýskl skvělým zákrokem pravým betonem.

38:24

38:26
    V ideální střelecké příležitosti se ocitl Petr Kolouch. Bývalý vítkovický hokejista jen těsně minul zadní tyč.

38:49

39:12
    Kurovský bojuje za bránou olomouce o puk. Zatím jej nevydoloval. Olomouc dnes působí velmi jistě v defenzivní činnosti.

39:55
    Ještě jedno přerušení v rámci druhé třetiny je na světě. Olomouc odpálila kotouč na zakázané uvolnění.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Střely na bránu: 29 – 21.

Skončila nám druhá třetina, která nabídla hned dva góly ve vítkovické síti. Ve 31. minutě se prosadil Marek Hecl, jenž využil chytré přihrávky Vojtěcha Tomečka. O šest minut později zůstal před bránou Vítkovic úplně osamocen Zbyňek Irgl, a ten se nemýlil. Závěr třetiny byl hodně vyhrocený a nabídl nám pěstní souboj. Ve třetí periodě se jistě máme na co těšit.

40:01

40:32
    Malletova tečovaná rána mířila jen těsně vedle přední tyče. Lukáš zasahovat nemusel a už dopředu míří Hanáci.

41:10
    Vítkovice sice začaly třetí třetinu aktivně, avšak přechod do útočné třetiny se jim nevydařil. Ofsajd.

41:36
    Lukáš Klimek jen těsně nedosáhl na puk, který mířil před bránu. Pár sekund poté vystřelil domácí hráč pouze do náruče Svobody.

42:02
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Kolouch – 2 min., sekání).

42:11
    Klimek získal u mantinelu puk a okamžitě jej poslal až ke Svobodovi. Vítkovice musí rozehrávat z vlastního pásma.

42:47
    Nahození Stránského domácího brankáře příliš nevylekalo. Lukáš posunul levým betonem puk do rohu kluziště.

43:26
    Lukáš svému týmu pomohl s rozehrávkou a přes Švrčka se touš dostal znovu do třetiny Ridery.

43:49
    Hosté se s přechodem do útočného pásma velmi trápí. Tato početní výhoda se jim nevydařila.

44:02

44:41
    Olomouc ubránila vlastní pásmo a zásluhou přesné přihrávky Vyrůbalíka se dostala k puku.

45:12
    Na vážnější příležitost ve třetí třetině stále čekáme. Zdá se, že domácí tým kontroluje dění na ledové ploše.

45:36
    Stránského pokus z levého kruhu zhruba o půl metru minul vzdálenější tyč.

46:09
    Lukáš Vopelka nahodil bekhendem puk směrem na bránu. Lukáš byl znovu připraven a zlikvidoval tuto střelu. Po komerční přestávce budeme pokračovat.

46:19
    Vítkovice sice vyhrály vhazování, ovšem Vopelkova pobídka směrem před bránu adresáta nenašla.

46:58
    Třetí třetina zatím moc hokejové krásy nenabízí. Hosté se marně tlačí před bránu Olomouce, zatímco domácí celkem v pohodě brání svůj náskok.

47:38
    Dělovka Petera Tršky vyprášila vyrážečku domácího brankáře. Na opačné straně zaútočil Irgl. Svoboda jeho pokus vyrazil.

47:59
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (František Skladaný – 2 min., příliš mnoho hráčů).

48:12
    Dujsík bez větších potíží odpálil volný puk z vlastního pásma. Přesilovka Vítkovice nezačíná moc dobře.

48:42
    Ani tentokrát se hosté neprosadili a Olomouc vyhazuje touš přes všechny čáry.

49:10
    Elitní přesilovková formace Ostravanů střídá.

49:43
    Olesz krásnou žabičkou našel Strapáče. Útočník Olomouce se zjevil úplně sám před Svobodou, ale hostujícího gólmana střelou mezi betony nepřekonal.

49:59

50:04
    Lukáš zasáhl proti střele zápěstím a následně se před bránou domácích strhla mela.

50:26
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Alexandre Mallet – 2 min., sekání).

50:33
    Škůrek okamžitě pálil od modré čáry. Svoboda jeho projektil vyrazil k holi Irgla. I přes vehementní snahu domácích dopravit puk do sítě se pískala hra útočícího hráče v brankovišti.

51:22
    Vítkovice se dokázaly ubránit tlaku domácích a vyvezly puk do střední třetiny.

52:02
    Kurovský zabojoval a odpálil puk do bezpečí. Přesilovka domácích pomalu míří do svého konce, ale čas se krátí hlavně hostům.

52:26

52:57
    Stránského formace si vytvořila před Lukášovou svatyní obrovský tlak.

53:10
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté snižují a dostávají se zpátky do hry. Trškovu chytrou přihrávku dokázal zužitkovat MARTIN BODÁK, jehož rána zápěstím zapadla za záda Jana Lukáše. 2:1. Asistence: Peter Trška a Alexandre Mallet.
    53:10 Martin BODÁK - 2:1

53:32
    Vítkovice se ihned po vstřelené brance přestěhovaly do pásma soupeře. Lakatošovo nahození ale nebylo přesné.

53:52
    Hosté dokázali v téže minutě zápas vyrovnat! BLAŽ GREGORC si najel na přesnou přihrávku Romana a rychlou střelou k přední tyči z levého kruhu srovnal gólový účet. 2:2. Asistence: Ondřej Roman a Dominik Lakatoš.
    53:52 Blaž GREGORC - 2:2

54:30
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Strapáč – 2 min., hákování).

54:46
    Ve vlastním oslabení se domácí dostali do protiútoku. Klimek vybídl Irgla, který netrefil přesně.

55:01
    Na druhé straně se šikovně dostali k puku hosté a Šimon Stránský zůstal nekrytý na levém kruhu. Lukáš lapačkou parádně zasáhl a zabránil rychlému otočení skóre.

55:33
    Vítkovice předvedly parádní obrat ve skóre. JOZEF BALÁŽ využil přesilovou hru po krásné přihrávce Ondřeje Romana. I přes veškerou snahu domácího brankáře se puk za brankovou čáru opravdu dostal. 2:3. Asistence: Ondřej Roman a Jan Schleiss.
    55:33 Jozef BALÁŽ - 2:3

55:47
    Uběhlo jen pár sekund a stav je opět nerozhodný! FRANTIŠEK SKLADANÝ dokázal protlačit puk za záda Svobody a rázem je na Hané opět veseleji. Ve třetí třetině se musí diváci hokejem bavit. 3:3. Asistence: David Škůrek a Rostislav Olesz.
    55:47 František SKLADANÝ - 3:3

56:38
    Útočná akce Olomouce neskončila úspěchem. Svobodův zákrok nebyl příliš složitý.

57:42
    Tomeček byl při úniku po levé zastaven Šidlíkem. Jednalo se o čistý zákrok, přestože se to domácím fanouškům nelíbilo.

Dnešní utkání sleduje 4 481 diváků.

57:58
    Vítkovice se řítily kupředu, jenže je v jejich snažení zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:24
    Romanovu přihrávku nedokázal Bodák zastavit. Nepřesnosti využil Petr Kolouch, který se řítil proti obránci hostů. Trefil jeho hůl, a proto byl kotouč sražen do ochranné sítě.

58:45
    Další ofsajd byl k vidění při přechodu do pásma v podání Ridery.

59:18
    Oba týmy už si střeží tento výsledek. Zřejmě nám tento velmi zajímavý duel nabídne prodloužení.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Skončila nám základní hrací doba zápasu 14. kola mezi Olomoucí a Vítkovicemi. Hosté předvedli v rozmezí 54. až 56. minuty parádní obrat ve skóre, který byl ihned znautralizován brankou Skladaného. Nastavený čas začne zhruba za tři minuty a rozhodně se ještě máme na co těšit.

Střely na bránu: 36 – 32.

60:01

60:19
    Irgl váhal se svou rozehrávkou a raději zajel za bránu Lukáše. Olomoučtí zatím drží puk na svých hokejkách.

60:43
    Svobodova brána je posunuta. Rozhodčí musel vynuceně hru přerušit.

60:54
    Vítkovice předvedly obrovskou chybu ve vlastním pásmu, kterou mohl trestat Musil. Novic v sestavě Hanáků ale střelou mezi betony Svobodu nepřekonal.

61:40
    Olesz tvrdě vypálil z vrcholu kruhu. Svoboda měl s jeho pokusem hodně práce.

62:08
    Olomouc v rámci prodloužení drží puk a hosty k ničemu nepouští.

62:39
    Zhruba deset sekund se bojovalo u mantinelu v pásmu Vítkovic.

63:13
    Jaroměřský si vyčkal na střelu Lakatoše a čepelí ji srazil do ochranné sítě. Hra je přerušena a vhazovat se bude v pásmu domácích.

63:28
    Irglův pokus Svoboda vyrazil do rohu kluziště. Oba týmy střídají.

64:08
    Vítkovice vsítily rozhodující branku zásluhou ŠIMONA STRÁNSKÉHO. Útočník Ridery se nádherně zbavil bránícího hráče a přesnou střelou pod víko tento zápas ukončil. Dva body berou hosté. 3:4 po prodloužení. Asistence: Peter Trška.
    64:08 Šimon STRÁNSKÝ - 3:4

Nejlepšími hráči tohoto zápasu jsou František Skladaný (Olomouc) a Ondřej Roman (Vítkovice).

Statistiky:

Střely na bránu: 40-34
    Vyloučení: 6-4
    Využití: 0-1
    Hity: 9-3
    Vhazování: 39-31

Skončilo nám utkání 14. kola mezi Olomoucí a Vítkovicemi. Zápas to byl vyrovnaný už od prvních minut a přestože branka v první třetině nepadla, tak jsme viděli mnoho šancí. Ve druhé dvacetiminutovce stříleli branky jen domácí a díky trefám Hecla a Irgla vedli o dva góly. Závěrečná pasáž vyšla lépe Vítkovicím a slepené góly Bodáka, Gregorce a Baláže tento fakt potvrdily. Vzápětí však vyrovnal Skladaný a šlo se do prodloužení. V 65. minutě utkání rozhodl Šimon Stránský a postaral se o to, že dva body putují do Ostravy a na Hané zůstává jeden.

Z mé strany je to vše. Děkuji Vám za pozornost. Na počtenou! (19:45:14)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 31. Hecl (V. Tomeček), 37. Irgl (Burian, Vyrůbalík), 56. Skladaný (Škůrek, Olesz) – 54. Bodák (Trška, Mallet), 54. Gregorc (O. Roman, Lakatoš), 56. Baláž (O. Roman, Schleiss), 65. Š. Stránský (Trška)

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Zbyněk Kubičík – Jaromír Bryška, Vladimír Rožánek

Diváci: 4 481