Novosibirsk – Magnitogorsk 3:2 (po pr.) | Omsk – CSKA Moskva 1:2 (2:3 po s.n.) | Spartak Moskva – Riga 3:2 (kon.)
Viťaz – Kunlun 2:4 (kon.) | Minsk – Ufa 2:3 (po pr.)
HC Sibir Novosibirsk
3:2 (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)
Metallurg Magnitogorsk
Neděle 27.10.2019, 11:30 • Ledovyj dvorec sporta, Sibir • KHL

Já děkuji za pozornost a u příštích zápasů na počtenou! (14:04:35)

Hráči s nejvyšším ice time

Sibir Novosibirsk – Jyrki Jokipakka, obránce, Fin, 22:42

Metallurg Magnitogorsk – Alexej Běreglazov, Rus, 22:38

Česká stopa v utkání

Andrej Nestrašil - útočník první formace Magnitogorsku, 1 střela na branku, 4 vyhraná vhazování ze 14 (28.57 % úspěšnost), ice time 16:43

Statistiky utkání

Střely na branku: 35 – 20

Trestné minuty: 4 – 12

Vyhraná vhazování: 33 – 27

Zblokované střely: 11 – 31

Bodyčeky: 22 – 11

Peltola rozhodl neskutečně vyrovnaný duel. Dlouho byl se svými spoluhráči z útoku nebezpečný a gólově se prosadil v první části a v prodloužení, nejspíáš hráč zápasu. Všichni Finové hrají velkou úlohu v týmu Novosibirsku. Magnitogorsk dlouho kontroloval zápas, ztratil ho až dvěma slepenými góly ve druhé polovině třetí třetiny, nakonec si odváží jen bod. Podle průběhu by bral radši dva, ale nedá se nic dělat. Sibir před domácími fanoušky zabojoval a určitě si je získal. Sečteno, podtrženo, dva body má Sibir, jeden Metallurg.

60:47 Jukka PELTOLA - 3:2

60:47
    Sibir právě vstřelil branku!
    Obrat je dokonán. Sibir otočil utkání z 0:2 na 3:2 a bere dva body. Autorem branky je JUKKA PELTOLA. Ten dostal nabito na střed před brankoviště a odsud rozhodl utkání střelou pod břevno, do víka. Bez asistence.

60:10
    Kozun ujel obraně a chtěl zakončit, byla zastaven na poslední chvíli.

60:01

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:22
    Na druhé straně Ruohomaa, ten ale také neprošel obranou.

59:05
    Nestrašil na Mozjakina, ten se také neprosadil přes pevnou defenzívu.

58:16
    Šarov se neprobojoval ke střele, byl obrán o puk.

57:47
    Domácí hrají v euforii a vedou jeden útok za druhým.

56:48
    Nestrašil prohodil chytrou přihrávkou na spoluhráče, založil tak útok.

56:04
    Teď pálil Kuljomin, těsně vedle.

55:45
    V útoku domácí, opět finská letka s Kazakovem, hrají opravdu výtečně.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 51. J. Peltola (Jokipakka, Ruohomaa), 52. Pervušin (Jokipakka), 61. J. Peltola – 9. N. Kuljomin (Matuškin, Loktionov), 20. Potěchin (Dronov)

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (21. Säteri) – Loginov, Jokipakka, Ilja Morozov, K. Alexejev, Jermakov, Piganovič, Chabarov, Jefremov – Michajlov, Ruohomaa, Kazakov – Šarov, Sajustov, Milovzorov – J. Peltola, V. Komarov, Česalin – Romancev, Zyrjanov, Pervušin.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (S. Galimov) – Běreglazov, Antipin, J. Birjukov, J. Jakovlev, Matuškin, Dronov, Minulin – A. Nestrašil, Mozjakin, Paršin – Rasmussen, Kozun, Potěchin – Dorofejev, N. Kuljomin, Loktionov – Timkin, Ljubimov, Rožkov – Korobkin.

Rozhodčí: Birin, Kočetov – Berseňov, Judin