Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 5:4 (3:1 po s.n.) | HC Slovan – Trenčín 5:3 (kon.) | Detva – MAC Budapešť 3:2 (po pr.)
Poprad – Michalovce 2:0 (kon.) | Miskolc – Nitra 2:1 (po pr.) | Košice – Banská Bystrica 2:4 (kon.)
HK Poprad
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Neděle 27.10.2019, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 17. kolo

Tretia tretina napokon rozhodla o trojbodovom zisku pre domácich. Zápas bol po celých 60 minút maximálne vyrovnaný. Rozhodol kľúčový moment z 53. minúty, kedy sa presadil Zagrapan a následne výhru Popradu spečatil v 59. minúte Leclerc. (19:24:33)

59:51
    Hra je prerušená kvôli ofsajdu a vhadzuje sa v strednom pásme.

59:40
    Kozák vyhadzoval puk von z obranného, zastavil ho však Dalhuisen, a tak tretí gól z tejto strely nepadne.

59:15
    Oddychový čas si berie lavička Popradu.

59:15
    Ešte predsa len vzplanula iskierka nádeje pre hostí. Petr Ulrych dostáva dve minúty za napadnutie, Trenčan odchádza z bránky a vhadzovať sa bude pred Vošvrdom.

58:54
    Poprad dal gól!
    Kamzíci strieľajú zrejme rozhodujúci gól. Trenčan už bol na polovicu preč zo svojej bránky. Takáč však vypichol puk v strednom pásme, posunul ho Leclercovi, ktorý zakončil do opustenej brány!
    Asistencia: Samuel Takáč.

58:37
    Gólman Trenčan sa vracia do svojej bránky, keďže sa vhadzuje v strednom pásme.

58:37
    Oddychový čas pre Duklu Michalovce.

58:31
    Vandas spoločne s Handlovským vykorčuľovali s pukom z pásma, už však nestrieľali. Opäť ho prebrali na hokejky hostia, ale dopustili sa ofsajdu.

58:10
    Vhadzuje sa pred Vošvrdom a brankár Trenčan odchádza preč zo svojej bránky. Začína sa michalovský powerplay.

57:59
    Pred ofsajdovým verdiktom sme mohli vidieť mávať Trenčana lapačkou smerom na vlastnú striedačku. Hosťujúci gólman sa už pýta z bránky. Vhadzuje sa v strednom pásme.

57:34
    Súboje o puk v útočnom pásme boli veľmi vyrovnané, profitovať chcel Vandas, ktorý aj vystrelil, no len veľmi nevýrazne.

57:05
    Dukla pokračuje v obliehaní obranného pásma kamzíkov a zatiaľ sa jej darí držať puk na hokejkách. Prichádza však málo streleckých pokusov.

56:25
    Dalhuisen nahadzoval od modrej čiary, jeho puk však smeroval iba na zadný mantinel do rohu klziska. Tam boli pri puku jeho spoluhráči.

55:51
    Chvíľu sa dokázali michalovskí hokejisti baviť s pukom v útočnej tretine. Popradčania ho po pár prihrávkach dokázali získať a ihneď poslať bezpečne preč.

55:14
    V týchto sekundách tretej tretiny sa rozhoduje o osude tohto stretnutia. Michalovčania potrebujú streliť jeden gól, kvalitu na to rozhodne majú.

54:55
    Dobrú krížnu prihrávku vymyslel Bjalončík, ktorý hľadal na opačnom kruhu Vandasa, no napokon dokázal dobre zapracovať obranca Ventelä.

53:47
    Poprad vyrážal opäť do útoku, no zastavila ich modrá čiara. Pískalo sa postavenie mimo hry a uvidíme vhadzovanie v strednom pásme.