Čerepovec – Petrohrad 1:2 (2:3 po s.n.) | Kazaň – Chabarovsk 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – Vladivostok 4:3 (kon.)

Adam Liška (CER) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:42
    Libor Šulák (CER) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:44 (19:27:02)

Statistiky utkání:

Střely na branku – 15:26.
    Zblokované střely – 10:10.
    Vyloučení – 1:1.
    Využití přesilovek 0/1 – 0/1.
    Vhazování – 18:27.

Je konec! Petrohrad celkem dlouhou dobu vedl o jednu branku, což se mu vymstilo. Severstal totiž krátce před koncem třetí třetiny srovnal krok, čímž si vymodlil prodloužení, které nepřineslo nic moc zajímavého. Utkání tak dospělo k samostatným nájezdům, ve kterém byl úspěšnější hostující celek, jenž tak vykřesal druhý plusový bod. O rozhodující branku se totiž postaral Tkačjov.

65:00 Vladimir TKAČJOV - 1:2

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým SKA Petrohrad.
    Autorem vítězné branky je VLADIMIR TKAČJOV.

6. série
    2:3
    Je hotovo. Tkačjov zvolil celkem pomalý rozjezd, načež velice přesně zamířil mimo dosah brankáře.

6. série
    2:2
    Pořadí se tak obrátilo, k nájezdu se rozjel Alexejev, který také netrefil branku.

5. série
    2:2
    Hellberg měl celkem štěstí, i tak si poradil se zakončením od Gračjova.

5. série
    2:2
    Domácí budou mít mečbol. Barabanov to udělal parádně, položil si brankáře, jenomže následně neposlal puk do odkryté branky.

4. série
    2:2
    Severstal se do vedení nedostal, Hellberg totiž včas zakročil proti Trubačjovovi.

4. série
    2:2
    Hodně špatně to vymyslel Burdasov, který zápěstím netrefil ani branku.

3. série
    2:2
    Máme opět srovnáno. Kodola si počkal na pohyb brankáře a poté zasunul puk mezi betony.

3. série
    1:1
    Kagarlickij to zkoušel ránou švihem, ta skončil na výstroji brankáře.

2. série
    1:1
    Prvním neúspěšným střelcem se stává domácí Vovčenko, který narazil na beton brankáře.

2. série
    1:1
    Úspěšný je také Jakupov, který zamíchal s pukem a poté pohodlně překonal brankáře.

1. série
    1:1
    Na opačné straně se rozjel Morozov, který doslova vymíchal brankáře Hellberga.

1. série
    0:1
    Jako první to na sebe vzal Tkačjov, který byl se zakončením nad lapačku úspěšný.

David Suchý

Branky a nahrávky: 55. Morozov (Kodola, A. Alexejev) – 39. Kemppainen (Zemčonok), rozh. náj. Tkačjov