Úterý 29.10.2019, 18:00 • RT TORAX ARENA • Visegrádský pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krátký pracovní týden začínáme hokejovou lahůdkou!

V RT TORAX ARENĚ se odehraje 2. čtvrtfinále Visegrádského poháru.

HC RT TORAX Poruba 2011 přivítá maďarského mistra Ferencvárosi TC.

Porubský tým, coby nováček celé soutěže, do ni vstoupil na výbornou. O skóre vyhrál základní skupinu, a čtvrtfinále hraje proti 4. týmu skupiny A.

Úřadující maďarský mistr první utkání vyhrál těsně 2:1. Porubané ve třetí třetině vyrovnali, ale domácí ke gólu z první minuty zápasu přidali pět minut před konce utkání vítězný gól a do druhého mače tak vstupují s menší výhodou.

Klíč k postupu do semifinále je totožný jako v Lize mistrů ve fotbale.

Takže v dnešním utkání musí HC RT TORAX Poruba 2011 přinejmenším vyhrát taktéž 2:1, aby následně o postupujícím rozhodlo prodloužení nebo nájezdy.

Pro Porubu se v případě úspěchu a postupu do semifinále může jednat o další úspěch v letošním roce.
    HC RT TORAX Poruba 2011 se v historickém a prestižním žebříčku evropských klubů serveru passionhockey.com posunul o 81 míst na 234. příčku! Jednalo se o jeden z nejvyšších skoků v uplynulém ročníku vůbec. V úvahu hodnocení se započítávají výsledky ze základní části, v playoff a i v pohárových soutěžích, bodování závisí i na kvalitě soutěží.

Utkání začíná v 18 hodin a jestliže se chystáte podpořit porubské hokejisty nebo se podívat, jaký hokej hraje ne zcela hokejová země, tak vstupné je totožné jako na normální ligové utkání.
    80,-Kč pro dospělé, držitelé zdravotních průkazů i s případným nutným doprovodem mají vstup zdarma, stejně tak děti do 15 let, důchodci pak zaplatí polovinu ceny.

Jak už bylo řečeno, předchozí vzájemné utkání v Budapešti skončilo 2:1 pro Ferencvárosi TC. Je nutné ale říci, že RT TORAX nastoupil s mladíky, kterými v té době disponoval. Přesto uhrál slušný výsledek, na kterém se dá stavět další úspěch.

Sestavy z 14. října:

Ferencvárosi TC: Arany – Hegyi, Rantanen, Tóth G., Roczanov, Karmeniemi, Sarcia, Pulli, Jászai – Hajós, Fitzgerald, Pavuk, Farkas, Nagy, Tóth A., Switzer, Tóth Re., Tóth Ri., Tóth Ge., Németh, Kulmala.

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Pastor, Slavík, Šendera, Dundáček, Rudl, Dluhoš – Nejezchleb, Hudeček, Hlinka, Ollender, Gřeš, Obdržálek, Jáchym, Špaček, Brodek, Toman, Ďurač.

Rádi Vám budeme přinášet textový přenos. V 18 hodin tedy na počtenou.

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Foltán) – Husák, Slavík, Pastor, Šendera, Dundáček, Rudl, Dluhoš, Urbanec – Kanko, Zdeněk, Káňa – Hudeček, Gřeš, Sikora – Hlinka, Szturc, Obdržálek – Jáchym, Špaček, Ďurač

Ferencvárosi TC: K. Nagy (Arany) – Rantanen, Karmeniemi, Gergely Töth, Pulli, Sarcia, Hegyi, Jászai, Pozsár – G. Nagy, Németh, Kulmala – Fitzgerald, A. Töth, Switzer – Hajós, Renátó Töth, Richárd Töth – Farkas, Roczanov, Gergö Töth

Rozhodčí: Fiala, Koziol – Konvička, Gančarčík.

Hráči jsou již na ledové ploše a druhé čtvrtfinále Visegrádského poháru může pomalu dojít k začátku.

00:01

00:15
    Puku se ujali hosté a první střelu nemířili na Kůdelu. Hra pokračuje a na jejím konci je už úspěšný střelec Adrián Töth. Porubský brankář ale puk chytá a bude se vhazovat po jeho levici.

00:58
    Hudečkovi sjel kotouč po čepeli, takže střela od modré němá tolik potřebnou rychlost a tvrdost. Sarcia kotouč odváží z pásma.

01:35
    Před Kůdelou tečoval střelu Rantanena Switzer. Porubské betony puk odpravují na zadní mantinel.

01:59
    Porubská čtvrtá formace prověřila nejen obranu, ale i gólmana Aranyho. Betony jsou řádně vyprášeny, teď se už jen trefovat do volných prostorů.

03:14
    Rudlova střela byla zablokována na kruzích.

04:15
    Dlouhé nahození Kůdela rychle rozehrává zpět do maďarského obranného pásma.

05:00
    Arany chytá střelu Dluhoše. Bude se vhazovat po levici gólmana.

05:32
    Szturc zaváží puk do třetiny, kde jej zadovkou přenechává Špačkovi. Ten je ale tísněn a ke střele nemá dost prostoru. Puk se odráží k mantinelu.

06:25
    Další porubské tažení na bránu ukončuje Ďurač střelou nad betony. Arany s lehkostí chytá.

07:01
    Switzerovi zabránil v klidném zakončení Sikora. Další pokus hostů míří vysoko nad horní tyč brány.

08:01
    Gřeš zavezl puk do útočné třetiny, kde jej přenechal najíždějícímu Hudečkovi. Toho opět zradila hokejka. Kotouč při nápřahu promáchl.

08:46
    Oba týmy střídají. Kotouč má v moci porubský tým a zakládá opětovnou útočnou kombinaci. Na jejím konci ovšem není žádná střela. Obranný val Ferencvarosi je zatím nepropustný.

08:55
    Fitzgerald s Adriánem Töthem kombinují za Kůdelovou brankou. Domácí se kotouče zmocňují a hru dostávají před Aranyho.

11:08
    Vše končí střelou Kanka do brankářské výstroje.

11:24
    Vyloučení v týmu Ferencvárosi TC (Farkas – 2 min., hákování).

11:44
    Poruba se musí do pásma vracet z vlastní třetiny. nahrávka Sikory přes šíři hřiště těsně před brankovištěm tečujícího hráče nenachází. Puk sbírá na mantinelu Urbanec.

11:58
    Ofsajd Poruby.

12:10
    RT TORAX drží kotouč na holích, ale ve vlastní třetině. Forčeking Maďarů je vysunut až ke Kůdelově bráně.

12:15
    Szturc přes tři páry bruslí zkouší puk propasírovat k Aranymu.

13:24

14:17
    Jáchym střílí, Špaček cloní před brankou. Stejně si hostující gólman puk u pravé tyče našel.

14:37
    Husák kryje kotouč před soupeřem a od vlastní brány se snaží zahájit protiútok.

14:46
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Husák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

Kotouč ale ve snaze vyhodit přes hlavy hráčů do středního pásma nabírá na čepel moc a ten končí na tribuně.

16:00
    Hosté se pokouší na druhý pokus zaujmout přesilové postavení.

16:25
    Druhá střela obránce Karmeniemiho nekončí mezi třemi tyčemi. Posléze se střelby ujímá na ose hřiště Rantanen. K§dela přerušuje hru, když kotouč schovává v náručí.

16:46

17:03
    Ferencvárosi TC právě vstřelil gól! Hosté pokračovali v tlaku, který si vytvořili v početní výhodě a Kůdelu překonali střelou k pravé tyči, kterou si sice porubský gólman pohlídal, ale skulina se stejně pro mrňavý kotouč našla. Autorem branky je RICHÁRD TÓTH. Asistence: Renátó Tóth.

19:10
    Domácím se nezdařilo vyrovnat. Ďurač clonil před brankou, ale maďarská obrana je opravdu nepropustná.

20:00

Už se zdálo, že první třetina skončí bez branek, přestože si oba týmy zahrály v početních výhodách. Ale Ferencvarosi svůj tlak v závěru třetiny, kdy už měl pár vteřin po přesilovce, zúročil v úvodní branku utkání. Puk přes pravou tyč Kůdelovy brány propasíroval Richárd Tóth.

20:01

20:24
    Maďarům se nepodařilo vsítit druhou branku a na steč vyráží porubská pětice.

21:05
    Kombinaci zakončuje Hudeček střelou k tyči, hra pokračuje a Porubané zkouší najít další cestu k vyrovnání.

21:29
    Arany zachycuje puk po střele Szturce.

21:43
    Poruba právě vstřelila branku!
    Kolotoč nahrávek, střel a dorážek ukončuje střelou z mezikruží PETR OBDRŽÁLEK. Asistence: Roman Szturc a Tomáš Pastor.

23:00
    Kůdela zachytil kotouč a uklidnil hru přerušením.

23:40
    Domácí koumají kudy procpat kotouč za Aranyho. Zatím mu jen navyšují zásahy.

24:01
    Kůdela na třetí pokus kryje puk pod lapačkou. Németh sice doráží i přesto, ale až píšťalka jej v úsilí zastavuje.

24:28
    Hudeček trefuje tyč a po objetí brány se k němu kotouč opět dostává. Jenže střelu bez přípravy Arany kryje betony.

25:43
    Nahrávka na modrou byl skvělý Špačkův tah. FILIP DUNDÁČEK napřáhl, namířil pod horní tyč a už jen zvedal ruce k oslavě druhého porubského gólu. Asistence: Marek Špaček a Michal Hlinka.

27:11
    Hosté útočné třetině bojují o držení puku, což se jim nedaří. Porubané se osvobozují z tlaku a částečně střídají.

27:40
    Fitzgerald přebral nahrávku Adriána Tótha, ale puk se mu svezl po hokejce a musí o něj bojovat za porubskou brankou.

28:55
    Pasáž v režii RT TORAX končí ve středním pásmu bez úspěšné střelby.

30:02
    Střela Pastora končí na Nagym, který posouvá hru před Kůdelu. Ten kryje střelu Németha.

30:32
    Dundáček trefuje vzdálenější tyč maďarské brány. Hraje se už dlouho bez přerušení.

31:11
    Fenencvarosi dlouhými nahrávkami získává pásmo.

31:46
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Husák – 2 min., sekání).

32:02
    Hosté musí zakládat přesilovkovou kombinaci z vlastní třetiny.

33:11
    Kůdela vykryl střely Gergela Tótha i Adriána Tótha. Obránci RT TORAX dostávají puk mimo třetinu.

33:46

34:04
    V gólové šanci se ocitl Roczanov. Prázdnou bránu netrefil kotoučem, ale svým tělem, takže ji vysunul z postavení. To musí přijít napravit ledaři. Bude se vhazovat po pravici Kůdely.

34:15
    Schovanou střelu Karmeniemiho drží porubský gólman v lapačce a urychleně rozehrává.

35:50
    Domácí po mantinelu zkouší přejít do útočné třetiny. To se sice daří, ale ke střele je soupeř nepouští. Hra je přerušena po zalehnutí kotouče pod mantinelem Pozsárem.

36:51
    Hlinka se Sikorou zatáhli puk do pásma, kde si jej ještě vyměnili. Do trojice jim vjel Szturc, který volil místo střely nahrávku, ale maďarské hokejky nebezpečí zažehnaly.

38:31
    Útoky střídají útoky a střelby pomálu, protože se hráči vytěsňují na mantinely a moc prostoru k zakončení si nedávají.

38:59
    Kroužení kolem brány a hlavně v pásmu se vyplatilo! PATRIK HUSÁK získal odražený puk na hokejku v prostoru kruhu a vystřelil přes hráče stojící před brankou. Arany nemohl nic vidět. Asistence: Marek Slavík a Jiří Zdeněk.

39:07
    Vyloučení v týmu Ferencvárosi TC (Karmeniemi – 2 min., hákování).

40:00

Druhá třetina byla boj o každý centimetr ledu, který vyhrál RT TORAX. Nejenže skóre v druhé minutě vyrovnal Petr Obdržálek, ale díky obráncům Filipu Dundáčkovi a Patriku Husákovi otočil stav utkání na porubskou stranu. Navíc si Poruba do druhé třetiny přenese polovinu přesilovky.

Při vedení 3:1 je momentálně do semifinále postupujícím HC RT TORAX Poruba 2011.

Další třetina začne přibližně v 19:31.

40:01

40:07
    Po vyhrané buly střela Roczanova na Kůdelu, kterou porubský brankář okamžitě posílá do hry. Tedy ten kotouč...

41:02
    Gřešova dělovka končí v náručí Aranyho. Bude se vhazovat po jeho pravici.

41:07

41:29
    Hudeček nahrává na druhé křídlo Káňovi, který mu hned puk posílá na osu, kde si porubský štírek najel mezi obránci. Zakončil, ale jen do betonů připraveného Aranyho. Následně se strhly dva pěstní souboje.

41:29
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Káňa – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Ferencvárosi TC (Karmeniemi – 2 min., hrubost).

42:18
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách a mnoho prostoru na ledě dává možnost více kombinovat. Toho využili domácí, jenže Arany je pozorný a puky, které vidí s přehledem kryje.

43:29
    Oba týmy v plném počtu.

44:06
    Čas letí jako splašený. Domácí se snaží hrát bezpečně s kotoučem, aby soupeř neměl možnost utkání zdramatizovat. Maďaři zase usilují o dravé překročení útočné modré čáry a rychlé zakončení, kterým by domácího gólmana nejen překvapili, ale i překonali. A dostali se kontaktním gólem do utkání.

46:16
    RT TORAX je na kotouči a moc jej soupeři nepůjčuje. Hra je po dlouhé době přerušena po střele Káni, která končí v ochranné síti.

46:25
    Slavík mířil po vyhraném buly těsně kolem pravé tyče.

46:58
    Ferencvárosi TC právě vstřelil gól! Lehké nahození FLOYDA MYLESE FITZGERALDA na bránu, Kůdelovi propadá za brankovou čáru.

48:34
    Dundáček spolu s Pastorem střílí od modré, ale betony Aranyho jsou hodně pohyblivé.

49:29
    Fenencvarosi zastavuje postavení mimo hru.

49:55
    Špaček zachytil křižnou nahrávku přes střední pásmo a do skvělé střelecké pozice tím dostal Ďurače. Hostující brankář vyráží špičkou betonu.

50:30
    Puk si objel kolečko útočnou třetinou až se dostal na hůl obránce MARKA SLAVÍKA. Ten si trochu vyjel proti bráně a zakončil nad lapačku. Asistence: Marek Špaček a Ivan Ďurač.

52:20
    Hosté zkouší pořád dlouhé nahrávky, ale kotouče se jejich hokejek nedrží. Porubané je sbírají a pozvolna přechází do útoku.

53:00
    Icing Ferencvarosi.

53:05
    Přihrávka rukou přerušuje hru těsně před přechodem hostů do útočné třetiny. Vhazuje se blíže k porubskému pásmu.

53:12
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Šendera – 2 min., podrážení).

53:28
    Maďaři museli rozehrávat z vlastní třetiny a provinili se zakázaným uvolněním.

53:50
    Až nyní se usazují v útočné třetině, ale není to na dlouho. Rantanen se rozjíždí od vlastní modré a zaváží puk do pásma.

54:37
    Střela Nagyho je vytěsněna pravým porubským betonem.

55:05
    Střelu Karmeniemiho blokuje Hudeček.

55:12

55:17
    Sudí pískají úmyslný ofsajd. Vhazovat se bude před Aranym.

55:50
    Ferencvarosi se krkolomně, ale přece dostávají do pásma. Ani tato útočná akce nemá dlouhého trvání. Domácí hru vytěsnili do střední třetiny.

56:32
    Střely Switzera a Adriána Tótha diváky vyděsily. Hosté se gólově zatím neprosadili.

57:51
    Zdeněk donutil svým rychlým bruslením Aranyho přerušit hru. Bude se vhazovat po pravici maďarského gólmana.

58:15
    nahození od červené čáry Hegyiho Kůdela lapačkou kontroluje.

58:54
    Maďaři jsou v útočné třetině a z posledními minutami se snaží o kontaktní gól.