Třinec – Sparta 2:3 (kon.) | Plzeň – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Kladno – K. Vary 4:2 (kon.)
Pardubice – Litvínov 3:4 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 0:3 (kon.) | Olomouc – Zlín 3:5 (kon.)
Liberec – Vítkovice 3:2 (kon.)
Mountfield HK
4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 01.11.2019, 17:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • turnaj O Pohár DHL • 16. kolo

To je ode mě z dnešního zápasu vše. S přáním hezkého zbytku dne, na počtenou. (19:33:52)

Diváci v ČPP Aréně viděli pohledné vyrovnané utkání. Mountfieldu HK patřilo první dějství, když dokázal vstřelit dvě branky. Ve druhé třetině přebraly iniciativu hosté z Vítkovic a snížily na rozdíl jediné branky. Ihned po začátku třetí periody se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Vítkovice dokázaly snížit necelé dvě minuty před konce na rozdíl jediné branky. V závěru však domácí pečetili svoji výhru gólem do prázdné klece. Mountfield tak na svém ledě zvítězil 4:2.

59:56
    V tomto utkání se už nic nestane, hráči po vhazování jen dohrávají zápas.

59:55
    Hradec právě vstřelil branku!
    Pět vteřin před koncem Mountfield potvrzuje vítězství v utkání! VOJTĚCH SÍLA aktivně napadal vítkovickou rozehrávku, vybojoval kotouč ve středním pásmu a střelou do odkryté klece pečetil vítězství domácích. Bez asistence.

59:28
    Puk netrefil prázdnou bránu, píská se zakázané uvolnění a vhazovat se bude před hradeckou klecí!

58:30
    Vítkovická brána opět prázdná!

58:30
    Oddechový čas pro domácí.

58:02
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Máme tady zaděláno na drama! Vítkovicím se podařilo při hře bez brankáře snížit, Bernovský poslal přihrávku před bránu na VOJTĚCHA LEDNICKÉHO, který nekompromisní střelou překonal Sajdla střelou na vyrážečku. Asistence: Jan Bernovský, Marcel Kunc.

57:20
    Ridera zkouší štěstí ve hře bez brankáře!

57:16
    Vhazuje se před Sajdlem.

57:16
    Oddechový čas pro hosty.

55:41

55:25
    V situaci dva na jednoho Síla zvolil střelu, jeho projektil zastavil Dolíška vyrážečkou.

54:48
    Pěnčíkovi přeskočil puk přes hokejku a musel vyjet do středního pásma, odkud začne další útok Hradce.

54:18
    Hra je přerušená, protože Morong zůstal na zemi po jednom ze soubojů. Naštěstí odjíždí po svých.

53:41
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Smolka – 2 min., podrážení).

53:20
    Vítkovice se řítily do přečíslení tři na dva, ale v rozhodující chvíli si nepřihrály přesně na hokejku.

52:27
    Kunc prostředkem projel do pásma, s jeho následnou střelou od modré čáry si s přehledem poradil Sajdl.

51:15

51:10
    Janoušek osvobodil domácí a v této přesilovce už hosté neskórují.

50:22
    Hradec znovu potvrzuje své kvality ve hře v oslabení. Soupeře zatím nepustil do žádné delší kombinace.

49:40
    Kunc byl důrazně dohrán u mantinelu, ale odjíždí po svých.

49:23
    Poppel vyhazuje puk přes všechny čáry a osvobozuje svůj tým.

49:15
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Lukačka – 2 min., napadení).

48:49
    Sledujeme boj o puk v rohu u mantinelu v útočném pásmu Mountfieldu.

47:36
    Vojtovič pálil z dobré pozice, střelu zastavil Sajdl svoji vyrážečkou.

46:34
    Janoušek nahodil kotouč do útočného pásma a odjel střídat. Hosté rozjedou akci od svého gólmana.

45:37
    Janda dobře napadal rozehrávku hostů, ale nikdo ze spoluhráčů mu nepomohl a u kotouče zůstává Ridera.

44:27
    Naar předvedl krásný hit, když na otevřeném ledě trefil útočníka Ridery.

43:54
    Sajdl se dobře přemístil proti střele a zastavil hostujícího útočníka pravým betonem.

42:51
    Ofsajd domácích! Vhazování ve středním pásmu.

41:17
    Krátce po začátku třetiny Hradec navyšuje skóre! Tecl nahrával TOMÁŠI JANOUŠKOVI na modrou čáru, ten pumelicí bez přípravy prostřelil brankáře nad jeho pravé rameno. Asistence: Marek Tecl, Marco Lukačka.

41:09
    Dolíška si připisuje první zákrok ve třetí periodě.

40:43
    Bílý nahazoval kotouč na domácí branku, letící kotouč minul bránu. Hosté odjíždějí střídat.

40:19
    Hradec se poprvé ve třetí třetině usadil v útočném pásmu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:26.

I ve druhé periodě se hrál pohledný hokej. Po sedmi odehraných minutách hosté poprvé v zápase překonali Sajdla a snížili skóre na rozdíl jediné branky. Poté domácí dostali příležitost první přesilové hry, ta však zůstala bez využití. Hradec nedokázal zužitkovat ani následnou početní výhodu pěti proti třem, a proto hráči odešli do šaten za stavu 2:1 z pohledu Hradce Králové.

40:00

39:57
    Hradec však získal kotouč, v druhé dvacetiminutovce se už nic nestane.

39:40
    Třetina se rozhodně jen nedohrává, Ridera ještě zkusí uspět se svým útokem.

38:48

37:35
    Potočný se v oslabení pěti proti třem řítil od levého mantinelu před Sajdla, ten však jeho pokus zastavil pravým betonem.

36:48
    Hradec má příležitost přesilové hry pěti proti třem.

36:48
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Kylnar – 2 min., podrážení).

36:18
    Hradec se zatím nedokázal zabydlet v útočném pásmu.

36:00
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Lednický – 2 min., držení).

34:30
    Pěnčík projel do útočného pásma, obkroužil bránu a jeho akce skončila na modré čáře, když svoji přihrávkou nenašel svého spoluhráče.

33:50
    Lang vyhodil přes všechny čáry, za kotoučem spěchal Lukačka, ale u kotouče byl dříve hostující hráč, takže se pískalo zakázané uvolnění.

33:30
    Následně ofsajd i na druhé straně.

33:12
    Krška udělal kličku navíc na útočné modré, a proto jeho snažení přerušil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:08
    Janda protečoval kotouč do útočné třetiny, kde se následně Lvi usadili.

31:13
    Pěnčík zastavil útočnou akci hostů, jeho následná přihrávka nenašla nikoho ze spoluhráčů.

30:40

38:55
    Vítkovice vyhazují puk přes všechny čáry, Hradec začne od svého gólmana.

28:40
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Gebauer – 2 min., sekání).

27:34
    Ridera snižuje skóre! VOJTĚCH LEDNICKÝ dorazil puk za bezmocného Sajdla. Asistence: Jakub Kylnar.

26:55
    Bystroň pálil od modré čáry, jeho pokus se snažil tečovat Krška, ale jeho teč mířila mimo.

26:20
    Mrvovu kličku vystihl Tecl, jenž se ujal puku a rozehrál.

25:22
    Janda posunul puk do středního pásma a umožnil spoluhráčům vystřídat.

25:20

24:02
    Vítkovice se nemůžou usadit v útočném pásmu, Hradec potvrzuje, že patří mezi nejlepší týmy v oslabení.

23:20
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Naar – 2 min., krosček).

23:10
    Potočný projel před Sajdla, jenž sklapl betony a přerušil hru.

22:58
    Kotouč se dostal mimo hrací plochu, a proto se vhazuje ve středním pásmu.

21:52
    Ďuriš objel obránce a postupoval na brankáře od levého mantinelu, dostal se až před Dolíška, ten ho zastavil betonem.

20:58
    Ani jednomu s týmů se nedaří udržet na kotouči, hraje se ve středním pásmu.

20:02
    Ihned po vhazování se ke kotouči dostal Janoušek, který nahodil puk do útočného pásma domácích.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:45.

Viděli jsme pohlednou první třetinu. Hradec si vytvořil řadu dobrých příležitostí, ze kterých dokázal dvakrát skórovat a ujal se vedení. Vítkovice měly také několik šancí na gól, ale všechny útočné akce zastavil zatím bezchybný Sajdl. Těšíme se na další třetinu.

20:00

19:50
    Pěnčíkova dělovka od modré čáry nemířila mezi tyče, ale Hradec je stále na kotouči a dohraje třetinu v útočném pásmu.

19:09
    Krška zavezl puk do útočné třetiny Vítkovic, ale neměl dostatečnou podporu svých spoluhráčů a přišel o kotouč.

17:52
    Sajdl se v situaci dva na jednoho perfektně přesunul a vytáhl parádní zákrok lapačkou.

16:24
    Ďuriš dostal perfektní přihrávku od spoluhráče a pokračoval po pravém křídle. Zakončil z pravého kruhu, i když Dolíška chvíli nevěděl, kde má puk, dokázal střelu zastavit.

15:54
    Mrva najížděl po pravém křídle, jeho akci přerušil hvizd rozhodčího, protože byla posunutá branka domácích.

15:19
    Zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Dolíškou.

14:26
    Kotouč teď poskakoval po hradeckém brankovišti, Sajdl dokázal s pomocí obránců přežít tuto nebezpečnou situaci bez obdrženého gólu.

12:26
    Janda hladce projel obranou soupeře a zapsal si další střelecký pokus.

10:55
    Hradec zásluhou MATĚJE MORONGA navyšuje skóre. Po jeho individuální akci vystřelil a překonal brankáře hostů. Bez asistence.

08:53
    Tvrdý se snažil obhodit Naara, ten ale zastavil útočnou akci Ridery, na puku jsou domácí.

08:26
    Mrvovu akci překazil ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

06:27
    Po sedmi odehraných minutách se Lvi ujímají vedení! Hradec využil svůj dlouhý pobyt v útočném pásmu a MAREK PELDA otevřel skóre. Asistence: Jakub Naar, Matěj Morong.

05:52
    Sílovu střelu zblokoval Bílý, ale u kotouče zůstali Hradečtí.

04:41
    Janda hledal svého spoluhráče, který byl v dobré pozici. Přihrávka však nenašla svého adresáta.

03:31
    Další dobrý zákrok brankáře hostů, střelu domácího obránce zastavil pravým ramenem.

02:48
    Chybnou rozehrávku Vítkovic vystihl Síla, který pokračoval sám na brankáře, v rozhodující chvíli mu však Dolíška vypíchl kotouč.

01:55
    Puk byl tečovaný, a proto se nepíská zakázané uvolnění. Hosté znovu rozjedou akci od vlastní brány.

00:55
    Lang přihrával Teclovi, který byl v dobré pozici, kotouč ale netrefil. V útočném snažení pokračuje Ridera.

00:01
    Úvodní buly zápasu získávají hosté z Vítkovic, svoji akci rozjedou od vlastní brány.

00:01

Mountfield HK: Sajdl (Ševců) – Drbal, Voňka, Naar, Pelda, Janoušek, Pěnčík – Lukačka, Ďuriš, Síla, Budina, Lang, Janda (A), Šedivý, Morong, Tecl, Poppel (C)

HC Vítkovice Ridera: Dolíška (Piták) – Bystroň, Bílý, Smolka, Zapletal, Kunc, Věntus (A) – Tvrdý, Bernovský, Krška, Lednický, Bochnak, Mrva (C), Kylnar, Potočný (A), Gebauer, Vojtovič

Rozhodčí: Josef Barek – Radek Špringl, Aleš Roischel.

Podobný vstup do nové sezóny měla i Ridera, když z prvních čtyř duelů získala šest bodů. Aktuálně jsou Vítkovice s 28 body na čtvrtém místě tabulky turnaje O Pohár DHL. Na první Karlovy Vary ztrácí pouze jeden bod, na druhou stranu na devátý Mountfield HK mají Vítkovice k dobru tři body, takže nás čeká velmi zajímavý zápas, jenž může zamíchat pořadím.

Poslední klání Vítkovice odehrály v Pardubicích, odkud si odvezly bod za prohru 5:4 po samostatných nájezdech.

Vstup Hradci Králové do nové sezóny nevyšel podle představ. V prvních čtyřech kolech dokázal vybojovat pouze tři body. Výsledková forma však stoupá, z posledních devíti duelů Lvi ztratili body pouze dvakrát. Pražské Slavii podlehli 2:3 a doma prohráli s Plzní 1:2 po prodloužení.

Předcházející zápas Hradec odehrál 29. 10. v Liberci, odkud si odvezl vysokou výhru 8:2. Úterní zápas s Pardubicemi byl odložen, protože Pardubičtí junioři museli nastoupit za A-tým v Karlových Varech.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mládežnického hokeje! Hradecká ČPP Aréna hostí utkání 16. kola turnaje O Pohár DHL, kde se střetne Mountfield HK a HC Vítkovice Ridera. Pokud plný bodový zisk zůstane pod Bílou věží, mohou se domácí Vítkovicím bodově vyrovnat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Petr Koval

Branky a nahrávky: 7. Pelda (Naar, Morong), 11. Morong, 42. Janoušek (Tecl, Lukačka), 60. Síla – 28. Lednický (Kylnar), 59. Lednický (Bernovský, Kunc)

Rozhodčí: Josef Barek – Radek Špringl, Aleš Roischel