Třinec – Litvínov 2:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 1:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
HC Olomouc
Sobota 02.11.2019, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • turnaj O Pohár DHL • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Příjemné hokejové poledne.

Dnes se na Horáckém zimním stadionu utkají jihlavští junioři Dukly Jihlava s juniory z Olomouce.

Dukla si při včerejším zápase spravila chuť po špatných výkonech vysokou výhrou 5:2 nad Berany ze Zlína a podruhé v sezoně ochutnala, jaké to je vyhrát za tři body.

00:01

00:05
    Jako první se kotouče po zahajovacím buly ujímají domácí.

00:38
    Hasala si připisuje první zákrok po střele z pravého kruhu.

01:05
    Hosté nyní kombinují v útočném pásmu a první zákrok si připisuje také Maláč.

01:52
    Doležal zavezl kotouč do útočného pásma, ale nepřesnou rozehrávkou vyhnal svojí lajnu až do středního pásma.

03:18
    Hosté zakládají útok až od branky Hasaly.

03:28
    Po zakázaném uvolnění se hra přesunula před branku Hasaly, kde ale hosté vyhráli buly a míří vpřed.

04:15
    Dukla právě vstřelila branku!
    Na tento obdržený gól bude Hasala dlouho vzpomínat. PATRIK ČERMÁK vypálil až zpoza branky z levého rohu takovým stylem, že se kotouč po střele odrazil od betonu až za brankovou čáru – 1:0! Asistence: Jiří Doležal.

06:03
    Smolko udržel kotouč v útočném pásmu ještě před modrou čárou.

06:47
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Vosátko – 2 min., podrážení).

07:14
    Hosté se osvobozují vyhozením kotouče až k brance Maláče.

08:26
    Veleba vypálil z modré čáry, ale Hasala měl svůj pravý beton připravený a vyráží kotouč do rohu!

09:11
    Ke střele z pravého kruhu se dostal Gergel, ale minul Hasalovu branku.

09:18
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Barák – 2 min., podrážení).

09:24
    První početní výhodu si vyzkouší také celek z Olomouce.

09:44
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté využívají svojí první přesilovou hru. Pírek v útočném pásmu rychle posunul kotouč na DAVIDA ROSECKÉHO, který pravděpodobně bruslí nasměroval kotouč za záda Maláče a máme opět vyrovnáno! – 1:1. Asistence: Lukáš Pírek.

10:46
    Vyvial vyváží kotouč a míří s ním až do útočného pásma, kde se snaží o kombinaci před brankou Hasaly.

11:39
    Maláč má kotouč v lapačce po střele z levého kruhu.

11:46
    Zakázané uvolnění přesune hru opět před branku Maláče.

12:05
    Juda se pokoušel přihrát kotouč před branku Hasaly, ale hráč, který jeho nájezd doplňoval, na kotouč nedosáhl.

13:18
    Domácí nyní zamkli Olomouc v pásmu a kombinují před Hasalou.

13:53
    Kotouč po odrazu vylétl až do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu, jelikož rozhodčí viděl poslední teč hráče Olomouce.

15:13
    Hosté se dostali do útočného pásma, ale Piskač ihned vyváží kotouč po nepřesné rozehrávce hráčů Olomouce.

16:00
    Miroslav Juda obdržel přesnou přihrávku na levý kruh, zkusil vymíchat gólmana, ale ten mu na jeho blafák neskočil a vyráží kotouč!

17:16
    Doležal pálil z mezikruží, ale Hasala byl pozorný a vyráží kotouč.

18:02
    Hasala má kotouč pod lapačkou. Následuje vhazování z pravého kruhu.

18:39
    Fiala inkasoval tvrdý hit a míří s bolestmi na střídačku.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

Po první třetině můžeme vidět nerozhodný stav 1:1. Skóre otevřel v páté minutě Patrik Čermák, který pálil až zpoza branky a smolně se odrazil až za záda Hasaly. Radost domácích trvala pouze pět minut. V 10. minutě dali hostům šanci početní výhody, kterou proměnil po přihrávce od Pírka David Rosecký.

Druhá třetina začíná za 13 minut.

20:01

20:27
    Domácí po buly zavezli kotouč do útočného pásma a Hasala má kotouč po střele z pravého kruhu pod lapačkou.

21:03
    Patrik Čermák se dostal do úniku, zkusil vystřelit bekhendem, ale branku Hasaly přestřelil!

22:01
    Maláč stačil sevřít své betony po střele z modré čáry a drží tak svůj tým!

22:51
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Barák – 2 min., hákování).

23:15
    Ofsajd přerušuje hru po špatném postavení hostí na modré čáře.

24:24
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Čermák – 2 min., držení hole).

24:40
    Maláč má kotouč pod lapačkou po střele z modré čáry od Rutara! Vhazovat se bude na pravém kruhu.

25:38
    Juda vyhazuje kotouč až k brance Hasaly a jeho lajna míří na střídačku.

26:20
    Pírek pálil z modré čáry, ale jeho tvrdá rána mířila až moc vysoko nad branku Maláče!

26:47
    Domácí jsou již nyní v plném počtu.

28:28
    Čermák si vzal kotouč v obranném pásmu a zavezl ho až k brance Hasaly.

30:10
    Vyvial vypálil na Hasalu z pravého kruhu, ten měl ale svojí vyrážečku připravenou a vyrazil kotouč do rohu!

31:32
    Juda nahodil kotouč do pásma, kde ho také jako první dohnal, ale nenašel nikoho volného ze spoluhráčů.

32:15
    Ofsajd přerušuje hru.

33:22
    Pětník vypálil z mezikruží bekhendem, ale přímo do lapačky Hasaly. Vhazovat se bude na pravém kruhu.

34:16
    Zakázané uvolnění přesune hru opět před branku Hasaly.

35:30
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

36:30
    Maláč zasahuje svým betonem po střele z levého kruhu!

37:18
    Hasala má kotouč pod lapačkou. Vhazovat se bude na pravém kruhu.

37:56
    Hasala je nyní ostřelován ze všech stran, ale stále drží svůj tým!

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:30
    Na mezikruží obdržel kotouč po přihrávce od Kořenka TOBIÁŠ HANDL a střelou z první překonává Maláče! – 1:2. Asistence: Matěj Kořenek, Joshua James Mácha.

40:00

Velice vyrovnaná druhá třetina nám přinesla gól až v poslední minutě a hosté nastoupí do třetí třetiny s klidnější hlavou a výsledkem 1:2 po brance Handla 30 vteřin před koncem druhé části.

Třetí třetina začíná za 13 minut.

40:01

40:05
    Po buly se kotouče ujímají domácí a míří vpřed.

40:25
    Zakázané uvolnění přesune hru zpět před branku Hasaly.

40:51
    Trávník vypálil z pravého kruhu, ale branku Hasaly přestřelil nejméně o metr.

41:57
    Hosté nyní kombinují v útočném pásmu a snaží se o ohrožení branky Maláče.

42:27
    Mader vypálil z modré čáry, ale jeho střela minula pravou tyč o pár centimetrů.

43:12
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Brož – 2 min., sekání).

44:00
    Maláč si připisuje další zákrok po střele z modré čáry a vyráží kotouč do rohu.

44:26
    Zakázané uvolnění přesune hru zpět před Hasalovu branku.

45:46
    Domácí jsou již v plném počtu.

47:13
    Do střely z mezikruží se položil Rosecký, ale Maláč vyráží kotouč až do ochranné sítě! Následuje vhazování z levého kruhu.

47:42
    Opět zasahuje Maláč a má kotouč pod lapačkou!

48:21
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (2 min. pro hráčskou lavici – nesportovní chování). Trest odpyká Kořenek.

49:45
    Dukla se v početní výhodě do příliš mnoho šancí zatím nedostala.

50:21
    Hosté jsou nyní v plném počtu.

51:44
    Domácí nyní zavřeli Olomouc v pásmu a kombinují před Hasalou.

52:55
    Zakázané uvolnění přesune hru před branku Maláče.

53:53
    Ofsajd přerušuje hru po špatném postavení hráčů Olomouce na modré čáře.

54:42
    Hasala má kotouč pod betony. Vhazovat se bude na pravém kruhu.

56:25
    Zakázané uvolnění přesune hru zpět před Hasalu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty možná poslední třetiny.

58:19
    Domácí kombinují v útočném pásmu a snaží se o ohrožení branky Olomouce.

58:43
    Maláč je na střídačce, domácí to zkouší se šesti hráči.

Máme tu konec dnešního utkání. Ve třetí třetině jsme branku neviděli. Vítězná branka padla 30 vteřin před koncem druhé třetiny z hole Handla.
    Utkání končí za stavu 1:2 a domácí nenavázali na včerejší vítězství proti Zlínu. Tři body tedy míří do Olomouce.

Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek dne. (14:01:20)

Milan Horák

Branky a nahrávky: 5. Čermák (Doležal) – 10. Rosecký (Pírek), 40. Handl (Kořenek, Mácha)

HC Dukla Jihlava: Maláč (Krejčí) – Dvořák, Piskač, Trávník, Smolko, Veleba, Křišta – Barák, Juda, Brož – Vyvial, Čermák, Fiala – Pětník, Gergel, Doležal. Trenér: Štěpán Moravec.
    HC Olomouc: Hasala (Mokrý) – Vosátko, Pírek, Rutar, Bahounek, Hladiš, Mader – Kalač, Ministr, Rosecký – Kořenek, Handl, Mácha – Tomajko, Štědrý, Krupa – Horký, Tarnoczy, Tichý. Trenér: Karel Beran.

Rozhodčí: Lacina – Kreuzer, Zíka