Opava – Havlíčkův Brod 7:4 (kon.) | Nový Jičín – Mor. Budějovice 4:1 (kon.) | SHK Hodonín – Šumperk 2:9 (kon.)
Mostečtí Lvi – Nová Paka 5:3 (kon.) | Žďár n/S – Val. Meziříčí 4:3 (2:1 po s.n.) | Řisuty – Vrchlabí 1:5 (kon.)
Trutnov – Bílina 5:4 (1:0 po s.n.) | Jablonec n/N – Dvůr Králové n. L. 3:4 (0:2 po s.n.) | David Servis – Klatovy 5:4 (kon.)
Písek – Kobra 6:4 (kon.) | Tábor – Příbram 0:2 (kon.) | Kolín – China Golden Dragon 10:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Trutnov
5:4 (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)
HC Draci Bílina
Sobota 09.11.2019, 18:002. liga skupina Sever (ČR) • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný sobotní večer přeji z trutnovského zimního stadionu. S úderem osmnácté hodiny zde proti sobě nastoupí týmy HC BAK Trutnov a HC Draci Bílina, které se utkají v rámci sedmnáctého kola druholigové skupiny Sever.

HC BAK Trutnov

Celku z Trutnova se v poslední době příliš nedaří. Nelichotivá série pěti proher začala v zápase proti Dvoru Králové, když Trutnovští svému soupeři podlehli 4:5 v prodloužení. Následně padli s Novou Pakou, Mostem, Jabloncem i Řisuty. Ačkoliv ani jedenkrát na výhru nestačili, třikrát získali alespoň jeden bod za prohru v nastavení. Černou sérii rozsekli hráči z Podkrkonoší na vlastním ledě a porazili Děčín 4:3, radovali se však pouze ze dvou bodů za výhru v nájezdech. V posledním zápase prohráli na půdě Vrchlabí vysoko 0:5. V tabulce je Trutnov šestý se sedmnácti body.

Draci z Bíliny se nachází až na posledním místě s pouhými čtyřmi body. Prozatím jediné vítězství letošní sezóny si Severočeši připsali na ledě Jablonce, kde Vlky dobrým výkonem ve třetí třetině dokázali zatlačit až do samostatných nájezdů, po kterých si za výhru 4:3 připsali dva body. Bílinští bodovali ještě dvakrát – bod získali po prohrách v prodloužení ve Vrchlabí i v Řisutech. Z posledních šesti zápasů však vyšli bodově naprázdno.

Vzájemné utkání

Oba celky na sebe v letošní sezóně už narazily. V rámci osmého kola hostila Bílina Trutnov a po dvou třetinách měla nakročeno ke tříbodové výhře. Trutnovští na to však dokázali šlápnout a v poslední třetině nejenže stáhli jednogólové manko, zvládli si také vystřelit výhru 7:6 za plný počet bodů.

HC BAK Trutnov: Ašenbrenner (Vlk) – Kynčl, Suk, Junek, Faltys, Jirásek, Pěnčík, Višňák – Krsek, Janoušek (A), Kubinčák (C), Fedulov, Poul, Vácha (A), Tatar, Planý, Kozák.

HC Draci Bílina: Galuška (Štěpka) – Kolíček, Petržílka, Tsurkan, Vilinskij, Pokorný, Běhula, Brzek – Kubišta, Mašek, Kobes, Dubský, Bjurkland, Urban (C), Šimeček (A), Fábry, Zdeněk, Šmejc, Procházka (A), Tyurin.

Rozhodčí: Čáp – Gabriel, Zmeškal.

00:01

00:07
    Domácí vyhráli úvodní vhazování a Pavel Fedulov už zaváží kotouč do útočné třetiny.

00:23
    Hráči obou celků chvíli bojovali o kotouč u hrazení, do útoku už se ale vydali také hosté, kteří kombinují před Ašenbrennerem.

01:14
    Hrací předmět je zpět na hokejkách Trutnovských, útočný výboj Jakuba Tatara zastavil jeden z obránců Bíliny.

01:57
    Hosté kotouč vyhodili z vlastní třetiny příliš daleko, píská se zakázané uvolnění Bíliny.

02:22
    Bílinští Draci znovu pronikli do útočného pásma, tam však byli zastaveni domácími, kteří sami zakládají útok a nahazují na Galušku.

02:54
    Jakub Planý byl v držení kotouče před hostující brankou a už si najížděl na střelu, nakonec byla ale dobře zastaven obránci Bíliny.

03:37
    Draci právě vstřelili branku!
    Bílina otevírá skóre zápasu. Tomáš Urban si všiml dobře postaveného JAROSLAVA ŠIMEČKA, který nikým nehlídán následně vymetl levý růžek trutnovské branky. Asistence: Tomáš Urban, Jakub Zdeněk.

05:09
    Domácí se tlačí do útoku, zatím se ale kotouč pouze bojuje u hrazení a Bílinští si na domácí dávají dobrý pozor.

05:43
    Filip Krsek se nakonec přece jen dostal k puku a nabruslil si do mezikruží. Jeho střelu Petr Galuška vyrazil betonem mimo ohrožení hostující branky.

06:28
    Trutnovu se nedaří přechod středního pásma a do útoku se znovu ženou hosté. Střelecký pokus Martina Dubského z levého kruhu má Ašenbrenner ve své lapačce.

07:00
    Máme tu první vyloučení utkání. Menší trest za podrážení si odpyká Martin Pěnčík (TRU).

07:25
    Domácí se sice na chvíli osvobodili, teď už je však Bílina znovu v útočném pásmu a kombinuje.

08:02
    Jakub Zdeněk pálil z levého kruhu, jeho střela se svezla podél Ašenbrennerových betonech mimo branku domácích.

08:36
    Trutnovští vyhazují přes všechny čáry až ke Galuškovi.

09:00

09:25
    Přihrávky Trutnova jsou nepřesné a domácí mají problém s opuštěním vlastního pásma. Tam jsou navíc ohrožováni střelami Bíliny.

10:22
    Hosté si dobře hlídají zadní vrátka a sami útočí. Střelu Jaroslava Šimečka z úhlu Ašenbrenner vykryl.

11:01
    A znovu se před trutnovským gólmanem rýsovala zajímavá šance Severočechů. Kombinaci dvou hostujících hráčů překazila hokejka obránce Trutnova.

11:45
    Tyurin dlouho držel kotouč v útočné třetině, poslední klička se mu ale už nepovedla a do útoku mohou Trutnovští.

12:48
    Puk je znovu v obranném pásmu Trutnova a Bílinští nedovolují svým soupeřům vyhodit touš za modrou čáru.

13:48
    Nahození Trutnova Lukáš Vácha dojet nestihl, přesto se ke kotouči ale nakonec dostali domácí a snaží se některou ze svých střel překvapit Galušku.

15:00
    O puk se hraje za Galuškou, ten následnou střelu Višňáka od modré ukrývá pod svou lapačkou

15:23
    Výkon Trutnova se pomalu zvedá, střela Jakuba Planého z mezikruží si však přes hradbu těl cestu až k bílinské brance nenašla.

15:52
    Důležitý zákrok Patrika Ašenbrennera. Jaroslav Šimeček dorážel před trutnovskou brankou, gólman domácích však dokázal včas ukrýt puk do své výstroje.

16:26
    Vyloučení v týmu HC Draci Bílina (Kobes – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

16:58
    Trutnovu se zatím nedaří udržet se v útočném pásmu a hosté vyhazují kotouč až k Ašenbrennerovi.

17:37
    Višňákovu i Planého střelu od modré dokázal Galuška vyrazit, hra ale stále pokračuje v obranném pásmu Bíliny.

17:53
    Trutnov právě vstřelil branku!
    Je srovnáno. Tentokrát vyrazil Galuška kotouč pouze na hokejku PAVLA FEDULOVA, který svou dorážku umístil pod horní tyč branky Bíliny. Asistence: Bohdan Višňák, Jakub Planý.

19:08
    Domácí ostřelují branku hostů, kteří se zatím vehementně brání a kotouč vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

19:30
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Kozák – 2 min., nesportovní chování).

19:49
    Domácí se ve svém pásmu dobře brání a sami se v oslabení vydávají do útoku. Tam už ale v této třetině nejspíše nic nestihnou.

20:00

Úvodní dějství dnešního zápasu je za námi. V prvních minutách byli sice aktivnější domácí, do vedení se však ve 4. minutě dostali hosté. Následně se Trutnovským příliš nedařilo a herně byli lepší Severočeši, vyrovnáním v 18. minutě se ale domácí dostali zpět do hry a do konce třetiny Bílině před Galuškou pořádně zavářeli. Uvidíme, co nám nabídne další třetina, kterou Bílinští odstartují s výhodou jednoho hráče v poli.

Další třetina začne přibližně v 18:48.

20:01

20:06
    U kotouče jsou hosté a zpoza své branky vymýšlejí útočnou akci. Zbývá jim přibližně minutu a půl dlouhá přesilovka.

20:53
    Bílinští se chvíli dostali do útočného pásma, puk jim však domácí brzy sebrali a vyhodili přes všechny čáry.

21:27
    Trutnovští dobře napadají za Petrem Galuškou a ukrajují tak důležitý čas ze svého oslabení.

21:30

21:58
    Bílina jde znovu do vedení. TOMÁŠ URBAN se prokličkoval až před Ašenbrennera a přízemní střelou mezi betony překonal trutnovského gólmana. Asistence: Jakub Zdeněk, Jaroslav Šimeček.

22:55
    Hraje se opět před Ašenbrennerem, trutnovští hráči si ale útočníky Bíliny zatím hlídají a vyhazují.

23:40
    Jakub Planý a Martin Pěnčík se hnali na branku Bíliny v přečíslení dva na jednoho, se střelou však dlouho váhali a obránci hostů se včas dokázali vrátit a zastavit je.

23:52
    Vyloučení v týmu HC Draci Bílina (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Tyurin.

24:58
    Přesilovka se domácím zatím příliš nedaří a Bílinští několikrát vyhazují až k Ašenbrennerovi.

25:35
    Dlouhá výhoda domácích je u konce. Bude se vylučovat a Trutnov si zahraje přesilovku 5 na 3.

25:35
    Vyloučení v týmu HC Draci Bílina (Pokorný – 2 min., hákování).

26:00
    Hosté už hrají ve čtyřech, Pavel Fedulov se přesto ocitl ve velké šanci. Z pravé strany téměř doklepl kotouč až do sítě, beton Petra Galušky byl však rychlejší a gólu zabránil.

26:26
    Vyloučení v týmu HC Draci Bílina (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Kubišta.

26:45
    Pěnčíkovu střelu z mezikruží vyrazil Galuška betonem a domácí se následně sami vyhnali až k Ašenbrennerovi.

27:36
    Martin Pěnčík se v závěru dvojnásobné přesilovky dostal do parádní šance a na Galušku jel téměř sám. Bílinský gólman jeho střelu vystihl a kotouč ukryl ve své lapačce.

27:58
    Trutnovští rychle kombinují v útočném pásmu a snaží se rozhýbat obranu hostí. Ti si s jejich střelami zatím zvládají poradit.

28:26
    Náročná pasáž pro hostující celek je u konce. Kubišta je zpět na ledě a na obou stranách se hraje v plném počtu.

28:52
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Kynčl – 2 min., držení).

29:04
    Domácí vyrovnávají ve vlastním oslabení. JAKUB PLANÝ ujel obraně Bíliny a střelou k bližší tyčce dostal přes Galuškův beton kotouč až za brankovou čáru. Asistence: Vojtěch Kubinčák.

30:45
    Přesilovka hostů samozřejmě pokračuje, Procházkovu střelu od modré Ašenbrenner vyráží.

30:52

31:39
    Vácha si po pravé straně sjížděl k hostující brance, Galuška si jeho střelu vychutnal zákrokem lapačkou.

31:53
    Domácí jsou před Petrem Galuškou hodě aktivní a gólman Bíliny má v brance problémy, nakonec se hra ale přesouvá na druhou stranu.

32:12
    Ašenbrenner se dobře přitiskl na svou pravou tyčku a střela Tyruina si tak cestu až do branky nenašla.

32:36
    Bílinští na chvíli sevřeli Trutnovské před Ašenbrennerem. Domácí se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

33:06
    Hosté chvíli dobře motali obranu Trutnova, finální přihrávka však byla nepřesná a ke střele se tak hosté nakonec nedostali.

34:15
    Kotouč se přece jen dostal na druhou stranu, domácí se teď ale trochu zlobí, jelikož jim byl zapískán lehce sporný ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

34:52
    Vyloučení v týmu HC Draci Bílina (Vilinskij – 2 min., hákování).

35:07
    Domácí jsou v útočném pásmu a kombinují, jeden z hráčů Trutnova byl ale tvrdě sražen u hrazení a hra je přerušena.

35:13
    Bohužel nedokáži říci, o kterého hráče se jedná, nyní už ale mírně otřesen odjíždí na střídačku za pomoci svých spoluhráčů.

36:20
    Domácí pokračují v ofenzívě, Bílina se však zatím obětavě brání a likviduje nebezpečné střely Trutnova.

36:52

37:30
    Severočeši se na chvíli ohřáli v útočné třetině, domácí jim ale kotouč brzy sebrali a míří na druhou stranu.

38:10
    Dubský to zkoušel z pravé strany střelou po ledě, Ašenbrenner si s jeho pokusem dokázal hravě poradit.

38:57
    Bílina se snažila proniknout skrz domácí do útočné třetiny, to se jim ale nepovedlo a Trutnov míří na Galušku.

39:40
    Jaroslav Šimeček si sám najel až před trutnovskou branku a po obdržení přesné přihrávky se snažil vymíchat Ašenbrennera. Ten však zachoval chladnou hlavu a střelu Šimečka vystihl svým betonem.

40:00

Prostřední dějství je již minulostí. Viděli jsme znovu po jednom gólu na každé straně a i do třetí třetiny tak oba celky vstoupí za nerozhodného stavu. Nejdříve si své vedení totiž zpět vzala Bílina, následně ale Trutnov dokázal skóre zápasu znovu vyrovnat a do zaznění druhé sirény na ledě dominoval. To, zda dnes jeden z týmů vybojuje plný počet bodů, se dozvíme v následující třetině.

Další třetina začne přibližně v 19:37.

40:01

40:14
    Bílinští se už ženou do útoku.

40:35
    Na kotouči jsou už domácí a také se snaží ohrozit soupeřovu branku. Bílinští se zatím dobře brání.

41:36
    Hra se přelévá ze strany na stranu, střelu Tsurkana od modré čáry má Ašenbrenner ve své náruči.

42:00
    V útoku jsou znovu hosté, i tentokrát jsou však vyhnáni daleko od Ašenbrennera.

42:25
    Přihrávka zpoza Galušky se domácím vůbec nepovedla a hra se znovu přesunula k trutnovskému gólmanovi.

43:27
    Střelu Kobese od modré zblokoval jeden z trutnovských hráčů a až k Ašenbrennerovi se tak nedostala.

44:05
    Tomáš Urban se vysunul až k útočné modré čáře, očekávanou přihrávku ale nedostal a následná střela Jakuba Zdeňka skončila u Ašenbrennera.

44:14
    Hosté jdou potřetí v zápase do vedení. Tomáš Běhula pálil od modré a jeho střelu za Ašenbrennerova záda úspěšně ztečoval JAROSLAV ŠIMEČEK. Asistence: Tomáš Běhula, Tomáš Urban.

45:10
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Suk – 2 min., vysoká hůl).

45:23
    Hosté už kombinují v útočném pásmu a domácí ne a ne vyhodit kotouč za modrou čáru.

45:55
    Teď už se domácí osvobozují a vyhazují kotouč až ke Galuškovi.

46:24
    Procházkova střela z pomezí skončila v Ašenbrennerově lapačce.

46:50
    Kotouč je už zase v obranné třetině domácích, ale Bílina se nemůže dostat ke střele.

47:47
    Dominik Brzek si sjel do mezikruží, s jeho přízemní střelou ale Ašenbrenner neměl žádné problémy.

48:05
    Hosté vyhazují přes všechny čáry, je pískán icing pro Bílinu.

48:35
    Hosté nechtějí pustit Trutnov do útoku a neustále kotouč vyhazují do středního pásma.

49:25
    Teď jsou hosté navíc znovu v útoku a kotouč drží u hrazení za Ašenbrennerem.

50:19
    Domácí mají stále problémy s přechodem středního pásma a Bílinští si zatím dobře hlídají svůj těsný náskok.

50:50
    Domácí nahodili kotouč do útočného pásma, ale Bílinští ho ale znovu vyhazují daleko od svého gólmana.

51:07
    Teď už to pro Trutnov vypadá kriticky, hosté jdou totiž do dvoubrankového vedení. JAROSLAV ŠIMEČEK ujel domácí obraně a Ašenbrennera překonal střelou pod horní tyč. Asistence: TOmáš Kolíček, Jakub Zdeněk.

51:25
    Domácí však záhy snižují. BOHDAN VIŠŇÁK napřáhl na modré a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Vojtěch Kubinčák.

51:51
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Poul – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Draci Bílina (Zdeněk – 2 min., sekání).

52:06
    Vyloučení v týmu HC Draci Bílina (Procházka – 2 min., vysoká hůl).

52:11
    Hosté vyhazují až k Ašenbrennerovi, domácí musí začít přesilovku až od svého brankáře.

52:37
    Jakub Planý to zkoušel zprava, jeho střela od modré čáry však skončila pouze někde ve výstroji hostujícího brankáře.

53:10
    Trutnov přece jen vyrovnává! Střelecká aktivita se JAKUBU PLANÉMU vyplatila a prudkou střelou z levého kruhu propálil Petra Galušku v teploměru. Asistence: Bohdan Višňák, Vojtěch Kubinčák.

53:29
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Vácha – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Draci Bílina (Pokorný – 2 min., hrubost).

54:18
    O kotouč se bojuje za Ašenbrennerem, hosté jsou zatím úspěšnější.

55:07
    Větší aktivitou v útoku stále disponují hosté, pořádnou střelu se jim ale na trutnovského gólmana vyslat nedaří.

55:32
    Filip Krsek se hnal po levé straně sám na Galušku, hostující gólman se ale proti jeho střele vytáhl parádním zákrokem lapačkou.

55:37
    Oddechový čas pro hosty.

56:05
    Trutnovští jsou už v útočné třetině, zatím se ale k pořádné střele nemají.

56:38
    Tahle nahrávka Bíliny byla příliš dlouhá a je proto pískáno zakázané uvolnění.

56:47
    Jakub Planý vypálil prudce od modré, jeho střele však chyběla přesnost a Per Galuška tak neměl problémy se zákrokem.

57:34
    Hosté zajímavě kombinují v útočném pásmu, jejich střely jsou ale také poměrně nepřesné.

58:22
    Teď už se kombinace ze středního pásma hostům tolik nepovedla a je pískáno zakázané uvolnění Bíliny.

58:29
    Po střele jednoho z domácích se kotouč dostal nebezpečně blízko bílinského brankoviště, Petr Galuška ho však dokázal včas zalehnout a nikoho z domácích k němu nepustil.

59:20
    Dnešní utkání sleduje 455 diváků.

59:30
    Hosté v závěru třetiny ještě zavářejí domácímu gólmanovi, ten však skrumáž před svou bránou dokázal ustát.

60:00

I v třetí třetině byl poměr vstřelených gólů na obou stranách shodný, bude se proto prodlužovat pětiminutovým nastavením.

60:01

60:17
    Puk je na hokejkách hostujícího celku, který už kombinuje v útočném pásmu.

61:01
    Teď už se Trutnov na chvíli podíval do útočného pásma, na puku jsou ale znovu hosté.

61:25
    Jakub Tatar byl při svém úniku zastaven podrážením Tomáše Urbana, je proto nařízeno trestné střílení.

61:25
    K trestnému střílení se rozjel Pavel Fedulov, svůj blafák však zakončil pouze nastřelení tyčky!

62:22
    Lukáš Vácha si dobře najížděl na levý kruh, ale nakonec byl zastaven hostujícím obráncem.

63:29
    Hosté si najeli do útočné třetiny, nakonec se ale sami vyhnali až za modrou čáru.

64:17
    Filip Krsek číhal na modré čáře na přihrávku, ta byla moc dlouhá a je proto pískán icing Trutnova.

64:36
    Bohdan Višňák se svou střelou váhal příliš dlouho a puk tak nakonec nasměroval pouze do náruče bílinského gólmana.

64:45
    Kotouč mají v držení hosté za vlastní brankou, v prodloužení se už asi nic významnějšího nestane.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani v prodloužení se o vítězi dnešního utkání nerozhodlo, oba celky se tak představí ještě v samostatných nájezdech.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Jakub Procházka svou střelu namířil pouze do připraveného Ašenbrennera.

1. série
    0:0
    Vojtěch Kubinčák nedokázal nasměrovat svou střelu mezi tři tyče.

2. série
    0:0
    Střelu Tomáše Urbana srazil Ašenbrenner svou lapačkou.

2. série
    0:0
    Galuška blafák Jakuba Planého vychytal.

3. série
    0:0
    Ani bekhendový blafák Jaroslava Šimečka nebyl úspěšný.

3. série
    0:0
    Martin Pěnčík svou střelou netrefil branku.

4. série
    0:0
    Jakub Zdeněk Ašenbrennera vymíchat nedokázal.

4. série
    0:0
    Lukáš Vácha pálil z mezikruží pouze do Petra Galušky.

5. série
    0:0
    Tyurin to zkoušel mezi betony, neúspěšně.

5. série
    0:0
    Fedulov měl před sebou odkrytou branku, v klíčovém okamžiku mu ale sjel kotouč z čepele.

6. série
    0:0
    Filip Krsek si před Galuškou přibrzdil, ale branku nakonec netrefil.

6. série
    0:0
    Ani Kolíček Ašenbrennera nepřekonal.

7. série
    1:0
    Bohdan Višňák si Galušku položil a zakončoval pod horní tyč.

7. série
    1:0
    Procházka si kotouč svezl až k Ašenbrennerovi, ten si jeho pokus ale vychutnal svou lapačkou.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC BAK Trutnov.
    Jediným úspěšným exekutorem dnešních nájezdů se stal BOHDAN VIŠŇÁK, který tak svému týmu vystřelil bonusový bod.

Je dobojováno. Bílinští měli zápas sice dobře nakročený, Trutnov však dokázal stáhnout dvoubrankovou ztrátu a vybojovat si samostatné nájezdy. V nich se prosadil pouze trutnovský Bohdan Višňák a v Severočeši si tak z Trutnova odváží pouze jeden bod.

To je ode mne pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost, přeji vám příjemný zbytek víkendu a u dalších onlajnů na počtenou. (20:47:44)

Anna Marie Kokrhounová

Branky a nahrávky: 18. Fedulov (Višňák, Planý), 30. Planý (Kubinčák), 52. Višňák (Kubinčák), 54. Planý (Višňák, Kubinčák), rozh. náj. Višňák – 4. Šimečka (Urban, Zdeněk), 22. Urban (Zdeněk, Šimeček), 45. Šimeček (Běhula, Urban), 52. Šimeček (Kolíček, Zdeněk)