Mallorca – Villarreal 3:1 (kon.) | Ath. Bilbao – Levante 2:1 (kon.) | Atlético – Espanyol 3:1 (kon.)
Getafe – Osasuna 0:0 (kon.) | Real Betis – Sevilla 1:2 (kon.)
Athletic Bilbao
2:1 (0:1)
Levante UD
Neděle 10.11.2019, 14:00 • San Mamés Barria (Bilbao) • Španělská LaLiga • 13. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 11:3. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:13. (15:57:48)

Fotbalisté Bilbaa dokázali po změně stran otočit nepříznivý vývoj duelu s Levante a zvítězili 2:1!

Hosté přijeli do Baskicka s jednoznačnou taktikou, kterou bylo ubránit co nejlepší výsledek. V první půli se jim tento záměr dařil dokonale. Šance Athleticu pochytal brankář Aitor Fernández a hosté udeřili v nastavení po rohovém kopu, po němž se prosadil Sergio Postigo. Ve druhém poločase se stal hrdinou zápasu pravý obránce domácích Ander Capa. V 57. minutě nejprve srovnal po jeho centru Iker Muniain a v závěru sám Capa rozhodl, když napálil do brány odražený míč.

90+3

90+3
    Pár sekund před koncem avizovaného nastavení drží domácí míč u rohového praporku.

90+3
    Pro faul si zkušeně došel Iker Muniain. Domácí tak mohou šetřit čas.

90+1
    Tak ještě tři minuty!

90
    Pomalu končí poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, kolik času rozhodčí nastaví.

88
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    Domácí se přibližují k vítězství! Po rohovém kopu míč odhlavičkoval Roger Martí jen před pokutové území, kde byl ANDER CAPA, který ho pravačkou napálil na bránu a trefil se ke vzdálenější tyči Fernándezovy brány. Capa se vzápětí ocitl pod těly svých nadšených spoluhráčů – 2:1.

87
    Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Roger Martí.

87
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Asier Villalibre.

86
    Iñaki Williams z ní odcentroval na hlavu Iñiga Martíneze, jehož hlavička těsně minula hostující bránu! Brankář Fernández se jen díval a tlačil míč mimo očima.

85
    Pro faul si na pravé straně došel Capa. Provinil se Bardhi. Domácí mají k dispozici standardní situaci.

84
    Domácí to hodně zkouší centry. Ten Williamsův hosté odvrátili k Mikelovi San Josému, který střílel sice prudce, ale také nepřesně.

82
    Raúl García si vůbec nerozuměl s Ibaiem Gómezem. Do křídla mu poslal přihrávku, kterou nemohl doběhnout.

81
    Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Nikola Vukčević.

80
    Ani po dalším domácím rohu se skóre nemění. Pomalu se blížíme do závěrečné fáze zápasu.

78
    Žlutou kartu dostává Ander Capa (Athletic Bilbao).

77
    Už to vypadalo, že by se Iñaki Williams mohl dostat před Clerca, ale ten mu cestu k brankáři Fernándezovi nakonec neuvolnil. Williams se dostal k míči znovu a hledal Capu. Tomu však chyběl krok k tomu, aby mohl střílet.