Česko – Rusko 3:0 (kon.) | Finsko – Švédsko 2:1 (kon.)
Finsko
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Švédsko
Neděle 10.11.2019, 16:30 • Hartwall Arena, Helsinky (kapacita 13.349 míst) • Euro Hockey Tour

To je pro tuto chvíli ode mě všechno, přeji vám krásný zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů se s vámi těším na počtenou. (19:08:18)

Přesilové hry: 1/3:0/3

Branky a nahrávky: 4. Lehtonen (Haapala, Hietanen), 26. M. Aaltonen (Turunen, Haapala) – 32. Alsing (Bertilsson, Händemark). Rozhodčí: Jeřábek, Šír (oba Česko) – Nikulainen, Pekkala (oba Finsko).

Letošní Karjala Cup je u konce. Závěrečné utkání zvládli domácí Finové proti svým věčným rivalům ze Švédska 2:1. Skóre otevřel už ve 4. minutě obránce Mikko Lehtonen. Finové byli v první třetině jasně lepší, druhé dějství ovšem přineslo úplně jiný obrázek.

Švédové ovládli prostřední část hry, na střely vyhráli výrazně 22:4. Jenže jako první se prosadili domácí, dvoubrankový náskok trefil v přesilové hře ve 26. minutě Miro Aaltonen. Zpátky do hry dostal Švédy snižující brankou ve 32. minutě Olle Alsing.

Nejzajímavější situace ve třetí třetině přišla ve 46. minutě. Eemeli Suomi vstřelil gól, který byl potvrzený i po konzultaci s videorozhodčím. Švédksý kouč Johan Garpenlöv však ještě udržel svůj tým ve hře úspěšnou trenérskou výzvou kvůli nedovolenému bránění brankáře.

Na vyrovnání Švédové už nicméně nedosáhli, do konce zápasu se už neprosadili ani Finové.

59:54
    Zřejmě poslední šance Švédů na vyrovnání skončila zákrokem Harriho Säteriho, který zkrotil střelu Carla Klingberga.

59:31
    Harri Pesonen získal puk v obranném pásmu a tvrdou ranou jej zkusil poslat na branku. Netrefil a znovu se tak píská icing.

59:05
    Alsingova rána od modré čáry až k Säterimu neprošla, Švédové pokračují v tlaku.

58:49
    Další zakázané uvolnění na straně Finska.

58:26
    Švédský kouč Johan Garpenlöv si na samotný závěr třetí třetiny ještě bere oddechový čas.

58:26
    Teemu Hartikainen se snažil poslat puk z vlastního pásma do prázdné branky, kterou však netrefil a píská se zakázané uvolnění.

58:00
    Švédská kombinace opět nebyla přesná a domácí hráči dokázali puk poslat alespoň do středního pásma.

57:34
    Miro Aaltonen rychle získal kotouč, ale jeho střela od červené čáry nebyla přesná.

57:17
    Adam Reideborn opouští branku, Švédové zkusí vyrovnat v šesti!

Roman Will byl právě vyhlášen nejlepším brankářem turnaje a Jan Kovář navíc nejlepším útočníkem! Nejlepším obráncem se pak stal finský obránce Mikko Lehtonen, který otevřel skóre dnešního utkání.

56:31
    Harri Säteri nyní musel vytáhnout mnohem těžší zákrok! Linus Johansson se dostal k nebezpečné střele z pravého kruhu, finský brankář zastavil puk betonem.

56:13
    Wikstrandovo nahození od modré čáry se rovněž nesešlo s úspěchem a Švédové budou muset začít znovu od vlastní branky.

55:50
    Švédové se každopádně už hodně tlačí do útoku, Patrik Berglund hledal spoluhráče před brankou, kotouč však jen proletěl kolem Säteriho.

55:23
    Säteri zasáhl i proti nahození Simona Bertilssona, následně se Švédové znovu sami vyhnali z útočného pásma.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 4. Lehtonen (Haapala, Hietanen), 26. M. Aaltonen (Turunen, Haapala) – 32. Alsing (Bertilsson, Händemark)

Finsko: Säteri (Olkinuora) – Hietanen (A), Lehtonen (A), Pokka, Nikkilä, Vainio, Lindbohm, Niemelä, Eronen – Puljujärvi, Manninen, Pesonen – Hartikainen, M. Aaltonen, Turunen – Ilomäki, Tyrväinen, Suomi – Anttila (C), Lammikko, Haapala.
    Švédsko: Reideborn (Hellberg) – Nilsson, Wikstrand, Hansson, Dahlbeck (C), Alsing, Bertilsson – Lindqvist, Berglund (A), Friberg – Zaar, Händemark, Sylvegård – C. Klingberg (A), O. Lindberg, Sundström – Brodin, L. Johansson, Bromé.

Rozhodčí: Jeřábek, Šír (oba Česko) – Nikulainen, Pekkala (oba Finsko)