Rusko
0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Česko
Neděle 10.11.2019, 17:00 • Dmitrov • Euro Hockey Tour (ženy)

No a je konec. Rozveselené Češky napodobily své mužské kolegy, kteří dnes v Helsinkách taktéž vyhráli nad Ruskem a přebrali turnaj pro mužskou verzi Euro Hockey Tour. Nyní tak můžou tancovat a objímat se okolo trofeje, za kterou si od středy pracně šly. Porazily pro něj Švýcarky 8:0, Finky a Němky 2:1 a v samotném finále i domácí Rusky poměrem 4:0. Mě už nezbývá nic jiného než české reprezentaci pogratulovat a Vám popřát hezký zbytek večera a dobrý start do nového týdne! (19:17:23)

A na závěr to, co mají všichni čeští fanoušci nejraději – když se v zahraniční aréně rozléhá Kde domov můj.
    Radost českých hráček s pohárem

A je to tu! Alena Mills jede pro pohár!

A Alena Mills je nejlepší hráčkou turnaje podle kanadského bodování!

Olga Sosinová si také přebere individuální trofej, a to pro nejlepší útočnici.

Klára Peslarová je vyhlášena nejlepší gólmankou turnaje!

Ještě plaketa pro organizátory turnaje, kterou přebírá manažér haly v Dmitrově

Po hráčkách si přebírá ocenění i čtveřice sudích.

Je to jasné, dnes vítězí Češky! Souboj dvou neporažených týmů od začátku patřil hráčkám se lvem na prsou, když už ve druhé minutě otevřela skóre utkání Tereza Vanišová. Deset vteřin před koncem první třetiny ji pak následovala ještě Alena Mills, která si pak ve druhé třetině připsala ještě poslední, čtvrtou branku a asistenci u třetí branky Kláry Hymlárové. Češky si tak přeberou titul pro vítězky turnaje, což zvládly bez ztráty bodu!

Nejlepší hráčky utkání:
    Rusko: Jekatěrina Dobrodějovová
    Česko: Alena Mills

59:35
    Střela Ganejevové se odráží od českého těla.

59:32
    Poslední necelá půlminuta třetí třetiny! Trenér Češek Petr Novák si ještě bere timeout.

59:11
    Rusce teď při pokusu u střelu ujel puk při nápřahu.

58:41
    Rusky to ještě zkoušejí, ani nájezd Sosinové ale Peslarovou nezaskočil.

58:01
    Hlasatel oznamuje poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:10
    Klára Peslarová je dnes jasnou hvězdou zápasu! Po další střele Pavlovové se u její pravé tyče strhla mela, kterou gólmanka vůbec neměla pod kontrolou. Naproti tomu přesně vykryla vleže prostor, který držel Rusky od jejich alespoň čestného gólu.

55:24
    Střelu Pavlovové Peslarová s obtížemi vyrazila a zareagovala i na dorážku Sosinové.

54:53
    A Češky jsou v pěti.

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 2. Vanišová (Mrázová), 20. Mills, 34. Hymlárová (Mills), 38. Mills

Rusko: Morozovová (41. Merkuševová) – Nikolajevová, Batalovová (C), Pigorová, Provorovová, Christjaková, Ganejevová, Orlová – Sosinová, Vafinová, Pavlovová, Šokinovová, Kanajevová, Štaryjová – Lebeděvová, Dobrodějová, Faljakoková, Rodnovová, Kadirovová
    Česko: Peslarová (Zechovská) – Seroiszková, Horálková, D. Pejšová, Škrdlová, Zedníková, Radová, Hanzlíková – Křížová, Mrázová, Přibylová, Mills, Hymlárová, Mlýnková, Vanišová, Patočková, Lédlová, Kaltounková, T. Mazancová, Čajanová