Washington – Arizona 3:4 (0:2 po s.n.) | Carolina – Ottawa 8:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
8:2 (2:0, 3:1, 3:1)
Ottawa Senators
Úterý 12.11.2019, 01:10 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:00:39)

Trestné minuty: 13:13

Utkání je u konce a Carolina jej dotáhla k vysokému vítězství. Střeleckou pohodu si domácí přenesli i do třetí třetiny a už ve 42. minutě padl další gól, kdy se baseballovým způsobem prosadil Sebastian Aho. Ottawa sice v 50. minutě snížila po tlaku na brankovišti, gól si připsal Brady Tkachuk, to však bylo ze strany hostů vše. Naopak Carolina pokračovala v útočení a přidala ještě dvě trefy. V 54. minutě doklepával Ryan Dzingel a skóre na konečných 8:2 upravil bombou od modré čáry Joel Edmundson. Carolina tak skvěle ukončila čtyřzápasové čekání na výhru, Ottawa naopak třetí vítězství v řadě nepřidala.

59:50
    Publikum již oslavuje vysokou výhru svých oblíbenců.

59:12
    Mrázek s připisuje ještě jeden zákrok po zmatku na svém brankovišti.

58:44
    Anderson raději přikryl puk, který se neposedně vrtěl u jeho brankoviště, nechtěl riskovat další potíže.
    57:47 Joel EDMUNDSON - 8:2

57:47
    Carolina právě vstřelila branku!
    Tohle je už pro Ottawu regulérní debakl. Po další akci v útočném pásmu vyslal prudkou ránu od modré čáry JOEL EDMUNDSON a jeho bomba se zastavila až za Andersonem – 8:2. Asistence: Martin Nečas, Nino Niederreiter.

57:20
    Slavinova střela od levého mantinelu nebyla příliš prudká, přesto musel Anderson zasahovat a puk srazil mimo led.

56:21
    Hosté měli velký problém se vůbec dostat z vlastního pásma, puk alespoň posunuli přes modrou čáru. Budou se ale zase bránit.

55:55
    Menší potyčka ve středním pásmu, rozhodčí okamžitě přerušili hru. Nejednalo se ale o nic převratného, jen krátká výměna názoru. Výsledkem je dvouminutový trest pro domácího Ryana Dzingela za nesportovní chování a dvě minuty za hrubost pro hostujícího Nicka Paula.

55:30
    Nikita Zajcev pronikl do útočného pásma, jenže tam už byl obranou Caroliny vytlačen z dobré pozice a vše skončilo za brankou.

54:38
    O snížení se pokoušel Tkachuk, pohotovou střelu zblízka mu ale Mrázek zvládl pokrýt a vyrazit.
    53:16 Ryan DZINGEL - 7:2

53:16
    Teď už se ale domácí mohou radovat, když po náporu v útočném pásmu, kdy se měl Anderson co ohánět, přihrál Edmundson na nekrytého RYANA DZINGELA a ten u tyčky hravě doklepl puk za brankovou čáru. Asistence: Joel Edmundson, Warren Foegele.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 1. Foegele (Dzingel, Pesce), 18. Nečas (Gardiner, Wallmark), 25. Aho, 33. H. Fleury (Luostarinen, Svečnikov), 37. D. Hamilton (T. Teräväinen, Svečnikov), 42. Aho (Edmundson, Pesce), 54. Dzingel (Edmundson, Foegele), 58. Edmundson (Nečas, Niederreiter) – 39. White (Ennis, Borowiecki), 50. B. Tkachuk (Chabot, Tierney)

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Edmundson, H. Fleury, Gardiner – T. Teräväinen (A), Aho, Svečnikov – Foegele, J. Staal (C), Dzingel – Nečas, Wallmark, Niederreiter – Gibbons, Luostarinen, B. McGinn.
    Ottawa Senators: A. Nilsson (33. C. Anderson) – N. Zajcev, Chabot, Hainsey (A), Brännström, DeMelo, Borowiecki (A) – Duclair, Tierney, B. Tkachuk – Ennis, White, Naměstnikov – Co. Brown, Pageau (A), N. Paul – B. Ryan, Beaudin, Chlapík.

Rozhodčí: Pochmara, Chmielewski – Murray, Fournier

Diváci: 12 356