Magnitogorsk – Čeljabinsk 5:2 (kon.) | Čerepovec – Barys 1:2 (po pr.) | Jaroslavl – Novosibirsk 2:0 (kon.)
Minsk – N.Novgorod 6:5 (2:0 po s.n.) | Kazaň – Omsk 3:0 (kon.) | CSKA Moskva – Spartak Moskva 2:3 (po pr.)
Dynamo Moskva – Nižněkamsk 3:6 (kon.) | Riga – Ufa 1:2 (po pr.)
Dinamo Riga
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Salavat Julajev Ufa
Úterý 12.11.2019, 18:30 • Arena Riga • KHL

Česká stopa

Alexandr Salák (RIG) 29 zákroků, úspěšnost 93,5% (21:07:31)

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 27:31.
    Vyloučení 2:7, bez využití.
    Vhazování 26:25.
    Hity 2:15.
    Čas v útoku 14:15 – 10:42.

Poslední celek tabulky KHL získal doma pouze bod, když ho musí mrzet kromě smolného vlastního gólu a dvou trefených tyčí v úvodní třetině také řada špatně provedených přesilovek. Těch odehrála Riga šest, než se poprvé a naposledy dočkali hosté, ale vůbec v nich nedokázala zahrozit. Salavat Julajev po předchozí devítigólové kanonádě vydřel trochu šťastnou výhru v prodloužení díky přesné střele hrdiny zápasu Dmitrije Kugryševa.

62:05 Dmitrij KUGRYŠEV - 1:2

62:05
    Ufa právě vstřelila branku!
    Burmistrov dohnal prudce vyhazovaný puk a bekhendem do strany přihrál na rozhodující gól, jehož autorem je znovu DMITRIJ KUGRYŠEV. Asistence: Alexandr Burmistrov, Pavel Koledov.

60:18
    Salák měl hned práci s průnikem Kugryševa, který zakončoval po ledě k zadní tyči.

60:01

Ve třetí části hry gól nepadl a tak si oba celky zajistily do tabulky po bodu. O držiteli bonusového bodu rozhodne prodloužení, případně samostatné nájezdy.
    Střely na bránu 9:12, celkem 26:28.
    Vyloučení 2:4, celkem 2:7, bez využití.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:33
    Příležitost také pro Rigu, Ashton střílel z levé strany po rychlé výměně puku do ramene brankáře Metsoly.

58:45
    Málem tu byl další vlastenec. Obránce Balinskis si srazil bruslí Pašninovo nahození z úhlu za sebe, naštěstí stačil Salák kotouč obratně zachytit.

58:26
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

58:01
    Hosté jsou ve hře 4 na 4 aktivnější. Salák neměl kotouč po Omarkově střele pod kontrolou, vypomohl mu Protapovič.

56:26
    Kugryšev připravil vlastní hloupostí hosty o přesilovku, když se na ledě zbytečně ohnal hokejkou po faulujícím Džerinšovi.

56:26
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Andris Džerinš – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Dmitrij Kugryšev – 2 min., sekání).

56:14
    Nikita Setdikov vypíchl kotouč Pašninovi a projel proti couvajícímu bekovi jeden na jednoho. Střela mezi nohama končí na zadním mantinelu, dorážku Lipsbergse kryje Metsola.

55:14
    V jediné přesilovce si Salavat Julajev vytvořil více šancí, než Dinamo za všech šest dohromady. Český gólman odolal všem a domácí jsou na ledě v plném počtu.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 36. Ališauskas (Gegeris, Berzinš) – 28. Kugryšev, 63. Kugryšev (Burmistrov, Koledov)

Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – Ališauskas, Bartulis, Berglund, Sotnieks, Balinskis, Marshall – M. Redlihs, Džerinš, McMillan – Ashton, Gegeris, Berzinš – Meija, Protapovič, Setdikov – Marenis, Batna, Lipsbergs – Gillies.
    Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Koledov, S. Garejev, Arzamascev, Pašnin, Panin, A. Semjonov – Burmistrov, Omark, Hartikainen – Manninen, Chochrjakov, Sošnikov – V. Žarkov, Kugryšev, Kadějkin – Soloduchin, M. Majorov, Kartajev.

Rozhodčí: Bukin, Ravodin – Ivanov, Novikov