Trnava – Pov. Bystrica 2:3 (kon.) | Martin – Dubnica 4:3 (kon.) | Žilina – Topoľčany 3:5 (kon.)
Levice – Spišská N. Ves 3:4 (kon.) | Bratislava Capitals – Skalica 2:3 (1:2 po s.n.)
HK VITAR Martin
4:3 (2:0, 1:3, 1:0)
TSS GROUP Dubnica
sk Středa 13.11.2019, 18:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga (SR) • 18. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dnešným stretnutím tímy završujú druhú šestinu základnej časti, bojovať sa tak bude nielen o body, ale aj o postavenie v tabuľke. Aktuálne patrí Martinu s 32 bodmi štvrtá priečka, Dubnica pred ním na tretej priečke, má na svojom konte 34 bodov.

Martin pred reprezentačnou prestávkou podľahol doma Bratislave vysoko 1:7 a má tak čo naprávať. Jediný presný zásah v stretnutí zaznamenal Paulíny.

Dubnica doma nedovolila Žiline streliť čo i len gól. Vďaka gólom Ďuriša a Kanaeta zvíťazila 2:0.

V prvom meraní síl týchto súperov zvíťazila Dubnica nad Martinom 5:4 po predĺžení. V zápase sa ujala vedenia po góle Kokavca. Martin odpovedal gólmi Murčeka a Babku, čím otočil skóre. To sa podarilo aj Dubnici vďaka Kristínovi, Nemčekovi a Ďurišovi. Martin si následne v tretej tretine vďaka gólom Poliačeka a Murčeka vybojoval predĺženie, v ňom rozhodol domáci Ďuriš.

Úvodné zostavy:

HK VITAR Martin: Bernát (Gavalier) – Matejka, Dvořák – Tabaček, Burzík – Šimon, Rusina – Themár, Ligas – Brezniak, Murček, Poliaček – Rudzan, Jurášek, Paulíny – Videlka, Dírer, Pokrivčák – Babka, Langhammer, Nauš

MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom: Lakosil (Kutej) – Homer, Švec – Košecký, Chatrnúch – Hefka, Trška – Dúžek, Plavecký – Kanaet, Matejka, Kokavec – Klimenta, Nemček, Jakubek – Kristin, Ďuriš, Jakubík – Prna, Hudák, Bodnár

Rozhodca: Tvrdoň – Knižka, Staššák, Jonák.

Pred stretnutím minúta ticha za zomrelých pri tragickej nehode autobusu a nákladného auta neďaleko obce Malanta pri Nitrianskych Hrnčiarovciach. Pri nehode zahynulo najmenej 12 ľudí.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:45
    Vylúčenie na strane hostí za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Dvojminútový trest si odchádza odsedieť Filip Nemček.

01:12
    Z ostrého uhla nastrelil žŕdku Rudzan. Hostia mali šťastie.

01:39
    Paulínyho pokus skončil v brankárovej lapačke. Vhadzovanie sa zopakuje.

02:10
    Pred Langhammerom zasiahol Kokavec. Hostia sa oslobodzujú.

02:38
    Videlka do tandemu na Dírera. Ten netriafa bránku.

02:46
    Nemček na ľadovej ploche. Hostia v plnom počte.

03:14
    Nahodený puk zo strany Prnu. Mierne problémy domácej obrany.

03:44
    Murček zoči – voči brankárovi neuspel. Obrovská príležitosť na domácej strane.

04:22
    Kanaet si obišiel domácu bránku. Nemal v závere komu prihrať.

04:56
    Jurášek ukončil domácu akciu strelou do brankára. Hra je prerušená.

05:23
    Rudzan hľadajúci Paulínyho. Neuspel.

06:20
    Martin dal gól!
    Aurel Nauš vybojoval puk pri pravom kruhu. Postúpil do rohu klziska odkiaľ našiel JAKUBA LANGHAMMERA, ktorý dokonale trafil pod hornú žŕdku.

06:48
    Matejka z prvej. Jeho pokus zabrzdil Homer.

07:18
    Jurášek na Paulínyho. Nemček ich úmysel vystihol.

07:58
    Pokrivčák spoza bránky. Márne hľadal spoluhráčov.

08:55
    Puk zachytil Bodnár. Posiela dopredu Hudáka.

09:26
    Tabaček zachytáva puk na modrej. Odhodláva sa k strele.

09:58
    Domáci v útočnom pásme. Paulíny si pýta puk.

10:34
    Videlka v dobrej príležitosti. Puk minul vo vzduchu.

11:19
    Klimenta prestrelil domácu bránku. Bude sa ale vylučovať.

11:21
    Tomáš Pokrivčák (MAR) inkasuje dve minúty za hákovanie.

12:04
    Videlka z otočky. Podarilo sa mu ohroziť bránku súpera v oslabení.

12:38
    Jakubek z prvej po prihrávke Košeckého. Hra je prerušená.

13:09
    Chatrhnúch na dvakrát neprekonal ležiaceho brankára. Bernát so šťastím pozíciu uhájil.

13:20
    Ďuriš to skúsil spoza brániaceho Šimona. Domáci naďalej odolávajú.

13:22
    Pokrivčák na ľadovej ploche. Domáci v plnom počte.

13:55
    Klimenta prichádza o puk v strednom pásme. Domáci toho využívajú a získavajú výhodu vhadzovania pred bránkou.

14:29
    Brezniak spoza bránky na Murčeka, ktorý ale dnes nie a nie streliť gól. Domáci si zopakujú vhadzovanie.

14:50
    Jurášek spoza Homera. Míňa bránku.

15:21
    Kokavec to skúsil z prvej. Pokúsil sa aj o dorážku

15:32
    Jakubek ďalší v poradí s gólom na hokejke. Chýbal mu len kúsok.

15:50
    Bodnár sa pustil do Nauša, ktorý nejavil záujem o potýčku. Rozhodca situáciu upokojuje.

16:24
    Hefka páliaci od modrej. Pred domácou bránkou je zmätok.

16:57
    Murček opäť vo vyloženej príležitosti. Ani čepeľou hokejky sa mu nepodarilo prekonať brankára.

18:00
    David Videlka videl pred bránkou MATEJA DÍRERA, ktorý poslal puk do bránky.

18:49
    Matejka sa pokúsil rozohrať rýchlu akciu. Poslal puk na Chatrnúcha.

19:08
    Tabaček odpálil puk pred Nemčekom, ktorý by inak triafal odkrytú bránku. Vynikajúci obranný zákrok.

19:44
    Ďuriš v súboji prichádza o hokejku a odchádza na striedačku. Zlomená hokejka zostáva v útočnom pásme hostí.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po úvodnej tretine vyhrávajú domáci hráči o dva góly a majú našliapnuté za tretím miestom v tabuľke. Hostia zatiaľ nedokázali nájsť recept na domácu obranu.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:21
    Kokavec s Kanaetom sa postarali o vzrušenie v úvode druhej tretiny. Nebezpečenstvo pre domácu bránku stále trvá.

20:34
    Dubnica dáva gól! Výhodu získaného útočného pásma hostia dokonale využili. Michal Kokavec našiel pred bránkou JÁNA MATEJKU, ktorý si do príležitosti nielen nakorčuľoval ale ju aj premenil. Druhú asistenciu si pripisuje Enrik Švec.

21:10
    Tomáš Rusina (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

22:00
    Dubnica dáva gól! Využitá presilová hra. TOMÁŠ KLIMENTA triafa pod hornú žŕdku a hostia vyrovnávajú. Asistencie si pripisujú Martin Jakúbek a Filip Nemček.

22:45
    Tabaček sa pokúsil prestreliť brániacich hráčov. Puk skončil na brankárovi.

23:40
    Rusina od modrej. Ďalší pokus domáceho hráča.

24:15
    Pokrivčák posiela puk do útočného pásma. Nemá tam ale voľných spoluhráčov.

25:01
    Langhammer vysoko napádal protihráčov. Ani z tejto príležitosti nevznikla šanca.

25:46
    Súboj Hefku s Naušom, kedy hosťujúci hráč túžil po zakončení. Domáci si musia dávať pozor v obrane.

26:39
    Dvořák zostáva po faule kolenom ležať na ľadovej ploche. Pomáhajú mu spoluhráči.

26:39
    Vylučovať sa nebude. Rozhodcovia nedovolený zákrok jednoducho nevideli.

26:58
    Kristin, ktorý unikol trestu odchádza striedať. Hrá sa v strednom pásme.

27:20
    Rudzan na Paulínyho. Strela vedľa bránky.

27:46
    Tabaček vyčkávajúci na svoju príležitosť. Zakončuje takisto vedľa.

28:09
    Babka to skúsil z pravej strany. Nemyslel to zle.

28:55
    Poliaček sa priplietol do strely domáceho tímu. Jeho clonenie domácim nepomohlo.

29:19
    Murček zahákovaný pri zakončení. Opäť sa nevylučuje.

30:10
    František Poliaček (MAR) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

30:51
    Jakubek sa vracia po odrazený puk. Hostia zakladajú ďalšiu akciu.

31:24
    Klimenta z ľavej strany nastrelil Bernáta. Ten vykryl strelecký uhol.

31:53
    Šimon sa pokúsil odpáliť puk. Podarilo sa mu to len za modrú čiaru.

32:07
    Potýčka za domácou bránkou. Vhadzovanie sa zopakuje.

32:11
    Poliaček na ľadovej ploche. Domáci v plnom počte.

32:46
    Nauš na útočnom výlete. Lakosil pozorný.

33:20
    Tabaček naslepo pred bránku. Tam bolo hneď niekoľko hráčov.

33:49
    Kokavec za domácou bránkou. Hostia potrebujú pretlačiť puk pred ňu.

34:11
    Matúš Rudzan (MAR) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

34:56
    Jakubek z pravej strany zásobuje spoluhráčov prihrávkami. Po jednej z nich je hra prerušená.

35:28
    Ďuriš z ľavej strany. Puk končí v rohu klziska.

35:49
    Trška z prvej do spleti hráčov. Domáci sa bránia.

36:12
    Rudzan na ľadovej ploche. Domáci v plnom počte.

36:44
    Kanaet zoči – voči brankárovi neuspel. Naďalej tak platí nerozhodný stav.

37:02
    Ján Homer (DUB) inkasuje dve minúty za držanie.

37:35
    Využitá presilová hra. DAVID VIDELKA sa pohral s protihráčmi, ktorí mu zbytočne ustupovali a prestrelil aj brankára po asistenciách Martina Šimona a Tomáša Pokrivčáka.

38:00
    Posunutá bránka domáceho tímu. Hra je prerušená.

38:25
    Kanaet si pripravil strelu. Jeho pokus skončil vedľa bránky.

38:53
    Kristin dokázal zamestnať dvojicu brániacich hráčov. Získava útočné pásmo.

39:38
    Dubnica dáva gól! Ďalšia chyba domácej obrany, ktorá poskytla Michalovi Chatrnúchovi dostatok priestoru na zakončenie. Pri jeho strele sa však ako posledný dotkolpuku FILIP NEMČEK. Druhú asistenciu si pripisuje Martin Jakúbek.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhé dejstvo patrilo hráčom hostí, ktorí najskôr vyrovnali na 2:2 a v závere tretiny i na 3:3. Pred treťou tretinou je tak všetko otvorené.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:22
    Brezniak vybojoval útočné pásmo. Domáci chcú do tretiny vstúpiť oveľa lepšie ako do tej prostrednej.

41:02
    Dvořákov pokus od modrej skončil na zadnom mantineli. Domáci sa ešte snažia udržať si pásmo.

41:25
    Martin Jakubek (DUB) inkasuje dve minúty za držanie.

41:55
    Matejkova strela pred bránku. Tam boli pripravení hostia, ktorí puk vyhadzujú cez všetky čiary.

42:30
    Poliaček z prvej. Z pravej strany neuspel.

42:57
    Jurášek sa snažil trafiť skackajúci puk. Matejka ho vyhadzuje.

43:26
    Jakubek na ľadovej ploche. Hostia v plnom počte.

44:19
    Chatrnúch sa postaral o závar pred domácou bránkou. Puk končí v rohu klziska.

44:56
    Matejka vedľa bránky. Hostia ešte zostávajú v útočnom pásme.

45:37
    Ďurišov ďalekonosný pokus. Hra je prerušená.

46:30
    Hra vysokou hokejkou skomplikovala hosťujúcim hráčom život. Vhadzuje sa pred ich bránkou.

47:04
    Videlka s Poliačekom sa postarali o závar pred bránkou. Gól z toho napokon nebol.

47:48
    Zadovka Tabačeka na Nauša. Tomu ušiel puk.

48:23
    Vlastimil Hefka (DUB) inkasuje dve minúty za držanie.

49:18
    Do zakončenia, do ktorého sa zapojili traja domáci hráči vtrhol aj Prna. Tomu sa darí vydolovať puk a vyhodiť ho.

49:58
    Ďuriš sa dostal vďaka chybe obrany do úniku. Bernát jeho pokus vychytal.

50:24
    Hefka na ľadovej ploche. Hostia v plnom počte.

50:56
    Homer vedľa bránky. Pokus z prvej.

51:32
    Klimenta vybojoval puk a posiela ho na Nemčeka. Ten končí v rohu po súboji s Rusinom.

52:11
    Paulíny zrazený pri striedačke. Domáci si pýtajú faul.

52:47
    Jakubík spoza Burzíka. Tento pokus mu nevyšiel.

53:41
    Poliaček sa rútil na Lakosila, ktorý mu šiel naproti. Úspešnejší brankár.

54:10
    Jakubekov pokus a Bernát vytláča puk na ochrannú sieť. Hra je prerušená.

54:15
    Semafor Bernáta. Kristínov pokus volal po góle.

55:16
    Michal Kokavec (DUB) inkasuje dve minúty za hákovanie.

55:56
    Obranný zákrok Hefku. Domáci sa nemôžu udržať v útočnom pásme.

56:27
    Tabaček z prvej. Hostia vyhadzujú puk.

57:11
    Využitá presilová hra. MARTIN ŠIMON triafa pravý horný roh bránky po asistenciách Tomáša Rusinu a Michala Murčeka.

57:11
    Oddychový čas domácich.

57:49
    Tabaček vyhadzuje puk. Lakosil sa medzitým pozeral, či nemá ísť na striedačku.

58:30
    Opäť úspešne vyhodený puk v podaní Tabačeka. Hostia strácajú sekundy.

59:15
    Lakosil opúšťa bránku. Hostia môžu hrať konečne power-play.

59:31
    Oddychový čas hostí.

59:50
    Súboj v rohu klziska. Domáci držia puk mimo dostrelu vlastnej bránky.

59:51
    Zakázané uvoľnenie na strane hostí. Táto chyba pravdepodobne znamená, že hostia dnes body nezískajú.

Martin v závere napokon vybojoval cenné víťazstvo nad Dubnicou v pomere 4:3. Góly: 7. Langhammer (Nauš), 18. Dírer (Videlka), 38. Videlka (Šimon, Pokrivčák), 58. Šimon (Rusina, Murček) – 21. Matejka (Kokavec, Švec), 22. Klimenta (Jakúbek, Nemček), 40. Nemček (Chatrnúch, Jakúbek).

Vyjadrenia po zápase:

Jozef Zavadil (tréner MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom): "V prvom rade musím zagratulovať domácim k víťazstvu. Zápas mal slušnú úroveň, bol pohyblivý. Začiatok sme nezachytili. Neviem, či to bolo tým, že sme prišli neskoro, čo ale bola naša chyba. Skóre sme ale dokázali dorovnať. Mrzí ma inkasovaný gól niekoľko minút pred koncom tretiny. Nemenovaný hráč skočí zo striedačky na ľad, pričom vo vlastnom oslabení odíde od obrancu, čo si nedovolí ani žiak. Som samozrejme nahnevaný, najmä ak mal zápas dobrú úroveň."

Ernest Bokroš (tréner HK VITAR Martin): "Ďakujem za gratuláciu, víťazstvo si nielen ja, ale aj hráči budeme veľmi ceniť. Odohrali sme jedno mimoriadne ťažké stretnutie. Svojich hráčov som upozorňoval na silný dubnický útok. Vekový priemer tímu je 29,5 roka. Upozorňoval som najmä na to, že ak hráčov súpera pustíme do našej obrannej tretiny, budeme mať veľké problémy. Moje slová sa aj potvrdili. Musím povedať, že súper nás prestrieľal, bol aktívnejší, čo sa týka streľby. Stretnutie bolo náročné aj z toho dôvodu, že sme niektoré jeho fázy nezvládli. Na druhej strane sme sa pracovitosťou, vôľou, dodržiavaním určitých zásad, dokázali presadiť. Výsledok 2:0 bol pre nás priaznivý, ako rýchlo sme ale k nemu prišli, tak rýchlo sme aj oň prišli. Bolo to náročné stretnutie, v ktorom sme mali štyroch vylúčených hráčov. Keďže má Dubnica silných hráčov na presilové hry, bolo to samozrejme pre nás riziko. Nechcem hovoriť, že vyhral šťastnejší, pretože my sme za týmto výsledkom išli hneď po striedaní strán. Potrebujete samozrejme aj šťastie na to, aby ste niekoľko minút pred koncom skórovali. Nám sa to podarilo, za čo som vďačný. Hlavne, za divákov a hráčov. Stretnutie preto hodnotím pozitívne."

Michal Chatrnúch (obranca MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom): "Z pohľadu prvej tretiny sme mali slabší začiatok. Do druhej tretiny sme prichádzali s cieľom vyrovnať skóre, čo sa nám podarilo. Za stavu 2:2 sme síce inkasovali, do konca druhého dejstva sme ale opäť dokázali vyrovnať. Do tretej tretiny sme vstupovali s úmyslom vyhrať toto stretnutie, gól po našej taktickej chybe ale rozhodol v náš neprospech. V oboch doterajších stretnutiach medzi Dubnicou a Martinom išlo o vyrovnaný priebeh. Doma sme boli o niečo šťastnejší, dnes to boli pre zmenu domáci hráči. V stretnutí sa zaskveli obaja brankári, nielen my, ale aj domáci hráči majú skvelého brankára. Útočníci sa presadzovali veľmi ťažko, možno chýbal v tretej tretine jeden gól práve toho nášho, aby sme sa radovali z víťazstva. Rozhodujúci gól padol z presilovej hry, my sa musíme predovšetkým vyvarovať takýchto chýb v závere tretiny. Za nerozhodného stavu na ľade hrozí počas presilovej hry rozhodujúci gól, čo sa aj stalo. Snažíme sa vyhrávať každý zápas, rozdiely medzi tímami sú naozaj tesné. Rozhoduje každý bod, tri body sme mohli mať aj my, možno aspoň dva. Zameriavame sa na seba, zatiaľ sa nám v sezóne darí, ako tím ašpirujeme na tie najvyššie priečky."

Martin Šimon (obranca HK VITAR Martin): "Po priebehu hry môžeme byť za víťazstvo radi. Sami sme si sťažili cestu za troma bodmi, že to vyšlo na mňa, je len bonus. Som rád, že sme zvíťazili. Za víťazný gól našťastie nie sú žiadne poplatky do kasy. Nielen začiatok druhej tretiny, prakticky celú sme akoby zostali v kabíne. Dubnica bola jasne lepším tímom, nielen v prípade pohybu. Po druhej tretine sme zmenili taktiku. Stiahli sme sa, čakali sme na svoju príležitosť, ktorá prišla. Využili sme ju a zvíťazili. Počas reprezentačnej prestávky sme veľa trénovali, ak sa 14 dní nehrá, herná prax sa stráca. Tréning nie je stretnutie, kde by som videl príčinu. Toto víťazstvo je pre mňa určite cennejšie ako zvíťaziť 7:2. Najbližší súper zo Skalice je veľmi silný, ak však budeme hrať zodpovedne a vyvarujeme sa chýb, máme na to, aby sme ju porazili. Náš tím má jednoznačný cieľ byť prvý. Dúfam, že to majú takto zafixované všetci, pretože ja to mám takto nastavené a tréner takisto. Našim cieľom je pobiť sa o Extraligu. Konkurencia je veľká, človek sa ale nikam neposunie, ak nemá najvyššie ciele. Cesta k tomu vedie cez bolesť, obetovanie. Ak budeme dodržiavať taktiku a hrať zodpovedne, podarí sa to. Nemáme v tíme možno také individuality ako má najväčší favorit z Bratislavy, hráme ale tímovo. Tímová hra, jeden za druhého, kedy ak prvý urobí chybu, druhý za neho zaskočí, to sme my. Sme dobrá partia chalanov, ktorí tiahnu za jeden povraz." (21:33:56)

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 7. Langhammer (Nauš), 18. Dírer (Videlka), 38. Videlka (Šimon, Pokrivčák), 58. Šimon (Rusina, Murček) – 21. Matejka (Kokavec, Švec), 22. Klimenta (Jakúbek, Nemček), 40. Nemček (Chatrnúch, Jakúbek)

TSS GROUP Dubnica: Lakosil (Kutej) – Homer, Švec – Košecký, Chatrnúch – Hefka, Trška – Dúžek, Plavecký – Kanaet, Matejka, Kokavec – Klimenta, Nemček, Jakubek – Kristin, Ďuriš, Jakubík – Prna, Hudák, Bodnár

Rozhodčí: Tvrdoň – Knižka, Staššák, Jonák