Slavia – Sparta 0:9 (kon.) | Vysoké Mýto – Olympik Mělník 3:4 (kon.) | Hodonín – Svarog Teplice 3:5 (kon.)
SK Slavia Praha
0:9 (0:2)
Sparta Praha
Pátek 15.11.2019, 20:00 • SH Eden • 1. Futsal liga • 9. kolo

Z mé strany to pro dnešní večer bude vše, a tak se s Vámi ze Sportovní haly v Edenu loučím a přeji Vám hezký zbytek večera. (22:08:32)

Sparta se prozatím posunula na 1. místo tabulky a bude čekat, jak dopadne úterní utkání Plzně s Brnem, jelikož se Plzeň nachází na místě druhém se ztrátou dvou bodů a zápasem k dobru. Spartu teď budou čekat tři utkání v rámci Elitní skupiny Ligy mistrů, ve kterých se v běloruském Minsku střetne s Barcelonou, Minskem a ukrajinským Khersonem.

Další utkání čeká Slavii 22. 11. v Hodoníně. V tabulce se Slavia propadla na na 5. příčku za Teplice a bude čekat, jak dopadnou zbylá utkání 9. kola.

V derby pražských „S" nakonec byla úspěšnější Sparta, která dokázala proti Slavii udržet čisté konto a nastřílet jí hned devět gólů. Slávisté si dokázali vytvořit řadu šancí, nicméně v zakončení nebyli příliš úspěšní, což bylo především v první půli rozhodující.

39:30
    Sparta právě vstřelila branku!
    Autorem branky je KOCIČ. Asistence: Novak.
    Domácí ztratili balon. Novak následně nahrál Kocičovi, který zakončil do prázdné branky Slavie.

39:00
    Oddechový čas pro hosty.

39:00
    Běží poslední minuta utkání.

37:05
    Bez asistence.
    Grbeša vybojoval balon a poslal jej do prázdné branky Slavie.

36:00
    Sparta si připisuje další akumulovaný faul a stejně jako v závěru první půle má i teď na svém kontě čtyři oproti dvěma slávistickým.

35:35
    Radovanovič vystřelil z dálky. Jeho střela z levé strany hřiště mířila těsně vedle levé tyče.

34:44
    Záruba centroval před branku na Radovanoviče. Ten ale na dlouhý balon nedosáhl.

31:16
    Domácí hrají powerplay.

31:16
    Autorem branky je RICK. Asistence: Drahovský.
    Drahovský přihrál na pravé straně hřiště Rickovi, který dostal balon za záda domácího gólmana Žežulky.

31:04
    Autorem branky je SEIDLER.
    Seidler utekl po levé straně a střelou k levé dolní tyči navýšil na 6:0 pro hostující Spartu.

30:41
    Oddechový čas pro domácí.

30:41
    Autorem branky je DRAHOVSKÝ.
    Drahovský se po přihrávce Kociče dostal k zakončení a prostřelil domácího gólmana.

29:37
    Radovanovič vybojoval na útočné polovině balon a následně vystřelil tvrdou ránu z voleje. Brankář Vahala byl však proti jeho střele úspěšný.

28:58
    Sparta právě vstřelila po individuální akci branku!
    Autorem branky je WILDE. Bez asistence.
    Wilde vybojoval na útočné polovině balon. S míčem u nohy proběhl obranou a střelou k levé dolní tyči navýšil na 4:0 pro hosty.

28:40
    Fauloval domácí Brychta. Stav utkání na akumulované fauly je 2:3 pro Spartu.

27:38
    Žlutou kartu dostává Kocič za faul na Směřičku (AC Sparta Praha).

26:58
    Drahovský zfauloval na útočné polovině slávistického bránícího hráče a vysloužil si od rozhodčího první akumulovaný faul pro jeho tým.

26:07
    Drahovského střela skončila na pravé horní tyči Žežulkovi branky.

26:04
    Steidler s Drahovským při protiútoku navzájem dvakrát přihráli balon. První zmíněný následně střelou k levé tyči ohrozil brankáře Žežulku, který musel provést vynikající zákrok, aby zabránil gólu.

25:06
    Stav utkání z hlediska akumulovaných faulů je prozatím 1:0 pro Slavii.

23:51
    Žlutou kartu za nesportovní chování dostává Rick (AC Sparta Praha).

23:51
    Žlutou kartu za nesportovní chování dostává Homola (SK Slavia Praha).

23:02
    Žlutou kartu dostává Záruba (SK Slavia Praha).

22:33
    Radovanovič vedl míč středem hřiště. Nahrál Zárubovi, který střelou od levé postranní čáry trefil pravou horní tyč sparťanské branky.

22:08
    Směřička vyslal tvrdou střelu, která skončila v náručí Vahaly.

21:42
    Autorem branky je NOVAK. Asistence: Grbeša.
    Grbeša nahrál ze středu hřiště Novakovi, který střelou k levé dolní tyči navýšil na 3:0 pro hosty.

20:14
    Brankář Vahala ztratil balon, ke kterému se probojoval Směřička. Nedostal se však k zakončení.

20:01

Stav utkání po prvním poločase je 2:0 pro Spartu, která se dostala do vedení v 8. minutě po brance kapitána Drahovského, který dokázal po Seidlerově přihrávce nasměrovat balon za Žežulkova záda. Druhou branku Sparta přidala ve 14. minutě po akci, která začala vybojováním balonu po chybě domácího Hájka. Novak se zmocnil balonu a nahrál před branku Grbešovi, který už jen dokopl balon do prázdné branky.
    Slavia si také dokázala vytvořit celou řadu šancí. Do spousty nebezpečných příležitostí se dostala především v úvodu první půle. Žádná z akcí však neskončila za zády brankáře Vahaly.

20:00

19:08
    Sparťanský Novak v závěru poločasu fauluje a jeho tým si tak připisuje čtvrtý akumulovaný faul.

17:56
    Sparta si připisuje na své konto další akumulovaný faul.

17:10
    Radovanovič zahrál na soupeřově polovině balon rukou. Dosavadní stav akumulovaných faulů 2:2.

16:02
    Radovanovič nahrával nebezpečně před branku, kde ale hostující bránící hráč odkopl balon do bezpečí.

15:49
    Sparta si připisuje druhý akumulovaný faul. Stav utkání na akumulované fauly je 2:1 pro Spartu.

15:23

14:00
    Autorem branky je GRBEŠA. Asistence: Novak.
    Hájek ztratil před vlastní brankou balon. Ten mu sebral Novak, který přihrávkou našel Grbešu skorujícího do prázdné branky.

12:35
    Novak z hranice 10 metrů nebezpečně vystřelil na Směřičkovu branku. Domácí brankář si se střelou dokázal poradit.
    Situace se opakovala o pár vteřin později v podání Kocice.

09:45
    Záruba před brankou tečoval Brychtovu střelu. Ta skončila v náručí sparťanského brankáře.

08:35
    Novak trefil tvrdou střelou z voleje levou tyč Žežulkovi branky.

07:50
    Autorem branky je DRAHOVSKÝ. Asistence: Seidler.
    Novak nahrál Seidlerovi stojícímu před brankou, který posunul na Drahovského, jež poslal balon do branky.

06:20
    První akumulovaný faul pro Spartu.

05:05
    David Jošt znovu tvrdě vystřelil na sparťanskou branku, avšak se stejným výsledkem jako u předchozí akce.

04:40
    Jošt poslal velmi nebezpečnou střelu na Vahalovu branku. Hostující golman se pro ni ale dokázal natáhnout.

03:40
    Seidler obral ve středu hřiště o balon Radovanoviče. S balonem u nohy prošel až před branku Slavie a vystřelil. Žežulka byl svým zákrokem znovu úspěšný.

02:41
    Kapitán hostujícího celku Drahovský vypálil tvrdou ránu z voleje, Žežulka byl ale úspěšný.

01:55
    Brychta hledal před brankou Zárubu, který však nestihl zachytit balon.

00:40
    Radovanovič posunul Brychtovi, který nebezpečně vystřelil. Jeho střelu zlikvidoval Vahala.

00:01
    Utkání rozehrála Sparta.

00:01

Ještě jednou Vás vítám! Tentokrát z pražské Sportovní haly v Edenu, kde již za minutu začne derby pražských „S".

SK Slavia Praha: Žežulka (Malina) – Brychta, Klíma, Směřička, Jošt, Sláma, Radovanovič, Homola (K), Záruba, Hájek

AC Sparta Praha: Vahala (Plecitý) – Rick, Kocic, Brahimi, Novak, Cristiano, Wilde, Fejzullahi, Drahovský (K), Křivánek, Hora, Grbeša, Seidler

Rozhodčí: Kresta – Černý.

Sparta v letošní sezoně nestačila pouze na Chrudim, na jejímž hřišti prohrála 5:3. Ze všech ostatních utkání odcházeli Sparťané vítězně. Sparta se v ligové tabulce nachází na 2. místě se ztrátou jednoho bodu na vedoucí Interobal Plzeň a náskokem tří bodů na čtvrtou Slavii.

„Všichni se na derby těšíme, protože je to největší zápas, který může Sparta hrát, ať už je to ve futsale, fotbale, hokeji. Už když jsme se v pondělí vraceli ze Zlína, tak se o tom kluci bavili, takže určitě vědí o tom, jak důležitý zápas to je. Malé derby jsme už měli v poháru, když jsme den po Lize mistrů hráli se Slavií ve Zruči, ten zápas jsme zvládli víceméně bez větších problémů, a to stejné očekávám od hráčů i v ligovém zápase. Musíme potvrdit naši kvalitu a prodat to na hřišti,“ říká před pátečním soubojem trenér Sparty Beni Simitči.

Slavia Praha
    Z posledních třech utkání dokázali sešívaní dvakrát zvítězit. Nejprve si Slavia připsala tři body domácím vítězstvím 7:6 nad Helasem Brno a následně před týdnem porazila na venkovním hřišti Mělník 9:4. Slavisté ztratili body pouze v Plzni a Chrudimi a doma jsou doposud stoprocentní. V tabulce se vršovický celek nachází s 18 body na 4. místě.

"Věřím, že to bude boj celých čtyřicet minut. Nejsme sice kompletní a trápí nás zranění, ale od všech, kdo nastoupí do hry, očekávám, že odevzdají maximum a bude to na výsledku zápasu vidět. Budeme potřebovat pomoc fanoušků v hale, ale také trochu štěstí, kterému musíme jít naproti svým výkonem. Musíme bojovat v každé situaci, v každé vteřině zápasu,“ uvedl před utkáním trenér sešivaných Ivan Božovič.

"Říkám to před každým derby. Zápas Slavia vs Sparta je největší zápas v ČR ve všech sportech. Je to zápas, který má historii. Proto musíme k tomuto utkání přistupovat s pokorou a maximální touhou po vítězství. Čeká nás náročné utkání, ale budeme bojovat za červenobíle barvy!” vzkazuje kapitán sešívaných Jan Homola.

Oba týmy se spolu utkaly přesně před měsícem, když se 15. 10. střetly ve čtvrtfinále poháru. Sparta dokázala na domácím hřišti zvítězit 5:2 a vybojovala si tak postup do semifinále, ve kterém v pondělí porazila Zlín 9:5. Ve finále se utká s Teplicemi.

Čeká nás nejprestižnější utkání nejvyšší futsalové soutěže, můžeme tedy očekávat opravdový zážitek, který přinese souboj těchto odvěkých rivalů.

Vítejte u očekávaného a vypjatého utkání 9. kola VARTA futsal ligy, kterým je derby pražských „S".

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Martin Boška

Branky: 8. Drahovský (Seidler), 14. Grbeša (Novak), 22. Novak (Grbeša), 29. Wilde, 31. Drahovský (Kocič), 32. Seidler, 32. Rick (Drahovský), 38. Grbeša, 40. Kocič (Novak)

Karty:   24. Záruba (SLA), 24. Homola (SLA) – 24. Rick (SPA), 28. Kocič (SPA)

Sparta Praha: Vahala (Plecitý, Cristiano) – Rick, Kocic, Brahimi, Wilde, Novak, Fejzullahi, Drahovský (K), Křivánek, Hora, Grbeša, Seidler

Rozhodčí: Kresta – Černý