Třinec – Mladá Boleslav 3:0 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 4:3 (1:0 po s.n.) | Plzeň – K. Vary 4:3 (kon.)
Pardubice – Olomouc 1:2 (po pr.) | Liberec – Litvínov 6:1 (kon.) | Kladno – Zlín 1:0 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 2:1 (kon.)
HC Olomouc
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
HC Slavia Praha
Pátek 15.11.2019, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • turnaj O Pohár DHL • 18. kolo

To je ode mně pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji vám příjemný zbytek pátečního večera. (19:36:55)

V olomoucké plecharéně jsme dnes byli svědky napínavého zápasu, v němž jsme dvakrát viděli gól vteřinu před zazněním sirény ukončujícím danou část zápasu. Utkání rozhodl Tobiáš Handl, který se trefil v poslední vteřině prodloužení.

64:59
    Olomouc právě vstřelila branku!
    TOBIÁŠ HANDL rozhodl v poslední vteřině prodloužení o tom, že bod navíc dnes zůstane v Olomouci! Asistence: Danel Ministr.

64:40
    Hovorka se pokoušel prokličkovat mezi dvěma hráči Olomouce. Bez úspěchu. O chvíli později pak Mokrý přišel o hůl, ale to už se kotouče naštěstí ujali hokejisté domácího celku.

64:14
    Hovorka obral Kalače o kotouč a nasměroval přihrávku na Petráka. Jeho střelu brankář Olomouce kryje.

63:25
    Mokrý si teď nebyl jistý, jestli sklapl betony včas, ale nakonec zpod své výstroje kotouč přece jen vylovil.

63:00
    Olomouc Slavii znepříjemňuje rozehrávku.

61:58
    Domácí jsou v plném počtu.

61:45
    Kalač vyváží kotouč až na soupeřovu modrou čáru.

61:15
    Handlovi se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry. Unavená olomoucká trojice odjíždí střídat.

60:50
    Hovorkova střela se zastavila o clonící hráče před Mokrého bránou.

60:10
    Slavia rozestavěla přesilovkový zámek, ale po její střele se kotouč odrazil od mantinelu hluboko do středního pásma.

60:01

Ve třetí třetině se Slavii podařilo vyrovnat díky svižné ráně Damiena Hradila. Vyrovnaný stav vydržel až do konce třetiny, takže v olomoucké plecharéně budeme svědky prodloužení, na jehož začátku bude mít Slavia téměř celou dvouminutovou přesilovku.

60:00

59:57
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Kořenek – 2 min., podrážení).

59:39
    Na druhé straně se v obrovské šanci ocitl Havrda s Marečkem. Druhý jmenovaný ale nemířil přesně.

59:29
    Pánek raději skryl nahození olomouckého útočníka ve své lapačce a přerušil hru.

57:50
    Kořenek nedokázal ideálně zpracovat přihrávku od svého spoluhráče.

56:41
    Klattova tvrdá střela se zastavila o chrániče Krupy.

55:50
    Hradil zkoušel najít přihrávkou některého ze svých spoluhráčů před bránou, leč neúspěšně.

54:37
    Po zákroku Mokrého se k puku dostal Havrda, ale byl odzbrojen domácími hráči. Ti mohou přesunout hru na druhou stranu kluziště.

53:46
    Turek to zkoušel z otočky, pouze do mantinelu.

53:00
    Do útoku se dostala Slavia, jenže Němečkovi proklouzl kotouč na modré čáře.

52:12
    Také Kalač by si potřeboval trochu srovnat mířidla.

51:20
    Mareček od modré čáry o kousek minul soupeřovu bránu.

50:36
    Po špatné rozehrávce se k puku před Mokrým dostal Petrák. Ten volil přihrávku na svého spoluhráče, ale byl byl příliš rychlý.

50:03
    Vhazuje se před Pánkem, který chvíli předtím vyrazil kotouč svým ramenem.

50:00
    Olomoučtí rozehrávají zpoza své brány.

49:27
    Pírek dnes již po několikáté přestřelil soupeřovu bránu. Tentokrát to odneslo plexisklo.

48:51
    Hosté vybojovali vhazování před Mokrým.

48:39
    Do útoku se nyní může pustit také Slavia.

48:10
    A tentokrát dokonce zazvonila tyč!

47:45
    Zaduněl mantinel za bránou hostů.

47:30
    Hanáci vybojovali v rohu slávistické třetiny kotouč a teď na svého soupeře tlačí.

46:57
    Ofsajd hostů.

46:12
    Puk po buly vybojovali domácí a mohou jít dopředu.

46:05
    Puk končí v lapačce Mokrého a vhazovat se bude po jeho pravici.

45:56
    Kižlin ve středním pásmu vybojoval kotouč a bylo z toho nepříjemné nahození na olomouckou bránu.

45:20
    Přihrávka na Roseckého byla příliš prudká.

44:38
    Pírkovu střelu Pánek vykryl vyrážečkou.

43:53
    Kotouč se od brusle Madera nebezpečně odrazil na Mokrého.

43:28
    Slavia rozbíhá svůj další útok.

42:47
    Kotouč se po od hrany plexiskla odrazil k jednomu ze slávistických hráčů, který se tak sám řítil na Mokrého. Olomoucký gólman však byl pozorný.

41:34
    Slavia právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno. Vojtěch Mokrý byl na svižnou střelu DAMIENA HRADILA příliš krátký. Asistence: Šimon Slavíček a David Kižlin.

41:18
    Hra se přesunula na druhou stranu.

40:47
    Kotouče se zmocnil Slavíček a uháněl s ním za bránu Mokrého jenž mu podklouzla brusle.

40:47
    Slávisté do třetího dějství vlétli opravdu po hlavě.

40:38
    Kotouč je v útočné třetině Slavie. Mokrý teď měl dvakrát problémy s krocením neposedného kotouče.

40:01

Ve druhém dějství jsme viděli několik šancí na obou stranách. Nejprve Janča tečoval kotouč kousek od tyče olomoucké brány, poté na druhé straně zahrozil Pírek z přesilovky. Slavia byla velmi blízko gólu v 36. minutě, kdy Mokrý dokázal na poslední chvíli přikrýt kotouč na brakové čáře. V čase 37:18 se podruh v zápase radoval z gólu obránce Adam Rutar, jenž poslal Olomouc do dvoubrankového vedení. Už už to vypadalo, že za stavu 2:0 se půjde také do šaten, když v tom vteřinu před koncem třetiny udeřila Slavia. Lukáš Křenek dokázal šťastně dostat kotouč za brankovou čáru a snížil na 2:1. Třetí třetina začne přibližně v 18:59.

40:00

39:59
    Vteřinu před koncem druhé třetiny se Slávisté přece jen dokázali prosadit. Autorem kontaktního gólu je LUKÁŠ KŘENEK. Asistence: Šimon Slavíček.

39:45
    Po buly ve středním pásmu do útočné třetiny najížděl Křenek, ale Rutar ho dokázal zastavit.

39:38
    Ofsajd Olomouce.

39:20
    Ministr obešel Srdínka, na Pánka už však nevyzrál.

38:34
    Buly ve vlastní třetině vyhrála Slavia a může založit útok.

37:18
    Tak to byla rána jako z děla! Po buly se ke kotouči dostal ADAM RUTAR, který dělovkou od modré čáry uklidil kotouč do Pánkovy brány. Asistence: Petr Bahounek a Joshua James Mácha.

37:14
    Po delší době si připisuje zákrok také Pánek. Vhazovat se bude po jeho levici.

36:56
    Turek objel bránu a zkoušel dopravit kotouč za brankovou čáru, naštěstí pro domácí neúspěšně.

36:19
    Slávisté vybojovali kotouč u mantinelu a mohou jít do útoku.

35:27
    Petrák se ocitl sám před Mokrým, ten jeho střelu dokázal skrýt pod svými betony. Kotouč však po chvíli vyklouzl a dojíždějící slávistický hráč měl velkou příležitost vyrovnat. Domácí brankář ale dokázal včas přikrýt kotouč svou lapačkou.

34:40
    A opět se černá pryž ocitla mimo slávistickou třetinu, tentokrát doputovala až za Mokrým.

34:30
    Kotouč proklouzl až do středního pásma.

34:15
    Vosátko nabil Pírkovi, proti jehož střele musel Pánek povolat do akce svou lapačku.

34:01
    Olomouc rozestavila přesilovkový zámek.

33:48
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Míšek – 2 min., podrážení).

33:05
    Klattovi se podařilo prokličkovat středním pásmem a nahrát svému spoluhráči. Jeho projektil orazítkoval Mokrého betony.

32:30
    Handl naskočil na led.

32:14
    Slávisté jsou vykázáni do středního pásma.

31:54
    Janča tečoval kotouč po střele od levého kousek od tyčky olomoucké brány!

31:20
    Pěkný blok jednoho z olomouckých beků.

31:02
    Slávisté už však kombinují v útočné třetině.

30:33
    Domácím se po buly podařilo vyhodit puk k Pánovi a odkrojili tak cenné vteřiny z oslabení.

30:29
    Na trestnou lavici usedá Handl (OLO) za napadení.

30:29
    Přihrávka směřovaná na Tomajka do středního pásma skončila na holi Hovorky, který se vřítil do útočného pásma a vybojoval pro svůj tým faul.

29:40
    Mokrý teď vyjel po kotouči, aby ho zpracoval dřív než přijíždějící Janča, to se mu podařilo jen zčásti. Puk je v obranném pásmu Olomouce.

28:59
    Pánek musel černou pryž vyrazit svým betonem.

28:50
    Vosátko nepřešel přes obránce Slavie, ale dokázal posunout kotouč na svého spoluhráče.

27:42
    Po střele od modré čáry se kotouč odrazil od brankáře Pánka jen kousek vedle jeho levé tyče.

27:05
    Mader dostal přihrávku do jízdy, ale nedokázal zpracovat kotouč. O ten ho pak připravil jeden z hráčů Slavie.

26:29
    Do brejku ujížděl Křenek, le Rutar ho dokázal včas dostihnout.

25:35
    A ani před Pánkem nebyl olomoucký bek úspěšný. V dobré střelecké pozice mířil vysoko nad.

25:00
    Vosátko zkoušel vyhodit kotouč z obranného pásma, jenže trefil pouze protihráče.

24:32
    Je odpískána hra vysokou holí a vhazovat se bude ve středním pásmu.

24:10
    Hovorkovi na modré čáře přeskočil kotouč, jeho tým tak musí vyklidit útočné pozice. To už ale Ministr naskakuje na led.

23:10
    Handl vyhazuje kotouč až k Pánkovi.

22:45
    To však nyní ztratili a musí rozjíždět svůj další útok z druhé strany ledové plochy.

22:23
    Sešívaní jsou v útočném pásmu.

22:02
    Slávisté mají k dispozici početní výhodu.

21:46
    Hraje se v obranné třetině Slavie a brankář hostů raději přerušil hru.

21:25
    Hradil se řítil na brankáře Hanáků, ale obránce mu včas vypíchl puk.

20:45
    Handl nahrál jen na hokejku soupeře.

20:21
    Mokrý si připisuje první zákrok ve druh třetině.

20:16
    Domácí si teď nerozuměli ve středním pásmu a kotouč získala Slavia.

20:01

V úvodu zápasu byla aktivnějším týmem pražská Slavia, které se zpočátku dařilo vyvíjet na domácí tlak. Ten byl však utlumen vyloučením Štrombacha a aby toho nebylo málo, tak o několik málo okamžiků šli hosté do tří. Přesilovku 5 na 3 se jim ustát nepodařilo, oslabení 5 na 4 už však nedokázali ubránit a Adam Rutar se mohl radovat z gólu.

20:00

19:35
    Slavia ještě v posledních vteřinách první třetiny útočí, Mokrý přerušuje hru.

19:13
    Vhazuje se před Pánkem.

17:54
    Olomouc vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

17:20
    Slavia operuje v útočné třetině.

16:26
    Ribarovski chtěl nahrávat na volného Štrombacha, který by pak střílel do odkryté brány, ale jeden z domácích beků mu stihl vypíchnout kotouč.

16:00
    Hovorka zachytil střelu, která letěla na bránu.

15:27
    Také Slavia je kompletní.

15:00
    Rosecký se si jel pro odražený kotouč před Pánka, ale neměl, kudy by černou pryž prostrčil, navíc se k němu stáhl bek.

14:39
    Domácí hrají v plném počtu.

14:27
    S Rutarovou střelou byl Pánek asi neměl problém, pokud by před ním neclonili hráči. Kotouč se odrazil do rohu kluziště.

13:08
    Přesilovka ale Slavii dlouho nevydržela. Dostala se k jedné akci, ale to už se otevírají vrátka na její trestné lavici. Bude se hrát 4 na 4.

12:37
    Horký tvrdě srazil k zemi Němečka a půjde si sednou na trestnou lavici.

11:50
    Vosátko neuhlídal kotouč mezi svými bruslemi na modré čáře a jeho tým musí vyklidit své pozice.

09:56
    Bahounek byl při rozehrávce obtěžován Jančou, raději proto volil přihrávku na svého spoluhráče.

09:08
    Do brejku se mohl dostat Labuzík, ale přihrávka na něj byla příliš rychlá.

08:11
    Hanáci využívají svou přesilovou hru a jdou do vedení. Autorem úvodního gólu zápasu je ADAM RUTAR. Asistence: Ondřej Tichý.

08:01
    Olomouc teď zkoušela kombinovat před Pánkem, v rozhodující chvíli ale kotouč jednomu z jejích útočníků přeskočil čepel. Štrombach už je na ledě a pokračuje přesilovka 5 na 4.

07:19
    Olomouc si 32 vteřin zahraje přesilovku 5 na 3.

07:15
    Slávistům se opět podařilo vyhodit kotouč až za Mokrého.

06:59
    Rutarova střela mířila příliš vysoko. Kotouč se odrazil od ochranné sítě.

06:28
    Olomouc kombinuje v útočném pásmu. Vosátkova střela skončila v Pánkově náručí.

06:22
    Slavia vyhazuje kotouč na druhou stranu kluziště.

05:51
    Po necelých 6 minutách hry s domácí zahrají přesilovku.

05:05
    Mokrý skryl střelu od modré čáry ve svém náručí. Slavia zatím od začátku zápasu svého soupeře na moc dlouho neupustila z jeho vlastní třetiny.

04:49
    Hosté vybojovali další vhazování před Mokrým.

04:21
    Kotouč lehce lízl lapačku brankáře domácího celku.

04:10
    Slávisté vyhráli vhazování v útočné třetině.

04:07
    Mokrý přikryl kotouč vlastním tělem a přerušil hru.

03:59
    Zakázané uvolnění Olomouce.

03:50
    Bahounek chtěl rozehrát, ale měl problémy s útočníky soupeře, tak kotouč raději poslal za sebe, kde však nikdo nebyl.

03:00
    Horký orazítkoval vyrážečku brankáře Slavie.

02:40
    Kotouče se ale ujali hosté a přesouvají hru na druhou stranu.

02:30
    Tichý nahazuje do útočné třetiny.

02:22
    Vhazovat se bude po levici Vojtěcha Mokrého.

02:06
    Hraje se za bránou Mokrého. Slávisté se ujímají puku.

01:40
    Domácím se na krátký okamžik podařilo dostat se na druhou stranu kluziště, ale nyní musí opět rozehrávat zpoza vlastní brány.

00:53
    Olomouci se nadále nedaří dostat kotouč z prostoru vlastního pásma. Teď dokonce puk ležel chvíli osamocený před úplně prázdnou bránou Olomouce!

00:48
    Kotouč se odrazil za bránu Mokrého, odkud ho domácí beci vyvezli, ale ještě v jejich pásmu se k černé pryži dostali Slávisté.

00:11
    Kotouč mají domácí hokejisté, vyhazují však na zakázané uvolnění.

00:01

Také hokejisté Olomouce už krouží po ledové ploše.

Hokejisté Slavie jsou již na ledě.

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Mader (C), Hladiš, Vosátko (A), Rutar, Pírek, Bahounek – Kalač (A), Handl, Krupa, Rosecký, Tomajko, Mácha, Horký, Štědrý, Kořenek, Tichý, Ministr, Tarnoczy

HC Slavia Praha: Pánek (Kufa) – Hovorka (A), Němeček, Bureš, Mareček, Srdínko, Klatt – Kižlin, Štrombach, Havrda, Hradil, Slavíček, Ribarovski, Křenek, Turek, Míšek, Labuzík, Janča (A), Petrák (C)

Rozhodčí: Cabák – Gebauer, Hanzlík.

To hokejisté Slavie nemají ani zdaleka tolik důvodů k radosti. Se ziskem 16 bodů se nachází na 16. místě. Slávistům se nepovedl začátek soutěže, kdy zaznamenali 5 porážek v řadě, poté se jejich výsledky zlepšily, ale stále to není ideální, ačkoli v posledních dvou zápasech zaznamenali sešívaní výhru. Pražanům se nedaří zejména oslabení, úspěšně jich ubrání jen 77,78 %, což je druhý nejhorší výsledek v soutěži.

Nejlepšími střelci Slavie jsou Matěj Hasil a Martin Petrák, oba si zapsali shodně po 6 zásazích. Na čele produktivity pak najdeme překvapivě obránce – Mikuláše Hovorku (3+11), který je zároveň šestým nejproduktivnějším bekem turnaje. V brankovišti týmu se zatím vystřídali celkem čtyři borci. Největší porci utkání, a to 10 zápasů, má za sebou Petr Pánek, jehož úspěšnost zákroků činí 87,81 %.

HC Olomouc
    Olomoučtí se po 16 odehraných zápasech usadili na velmi solidním 7. místě se ziskem 29 bodů. Před reprezentační pauzou si Hanáci odvezli výhru 1:2 z ledu Jihlavy, předtím vyválčili 3 body proti Zlínu (3:5). Dobrou vizitkou týmu je i to, že v říjnu prohrál pouze 3x, z toho jednou – proti Českým Budějovicím – to bylo až v prodloužení.

Nejlepším střelcem týmu je David Rosecký, který zaznamenal 9 přesných zásahů. V rámci soutěže mu to stačí na průběžné 14. místo. Nejproduktivnějším hráčem Olomouce je pak asistent kapitána David Kalač (8+10). Olomoučtí se mohou spolehnout na vyrovnanou brankářskou dvojici. Marek Hasala si drží úspěšnost zákroků na 92,51 %, jeho kolega Vojtěch Mokrý má pak v kolonce úspěšnosti číslo 91,81 %.

Turnaj O Pohár DHL dnes pokračuje svým 17. kolem, v rámci kterého se na ledě HC Olomouc představí Slavia Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 9. Rutar (Tichý), 38. Rutar (Bahounek, Mácha), 65. Handl (Ministr) – 40. Křenek (Slavíček), 42. Hradil (Slavíček, Kižlin)

Rozhodčí: Cabák – Gebauer, Hanzlík