New Jersey – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Washington – Montreal 2:5 (kon.) | Columbus – St. Louis 3:2 (po pr.)
Toronto – Boston 2:4 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 2:1 (kon.) | Minnesota – Carolina 3:4 (po pr.)
Edmonton – Dallas 4:5 (po pr.) | Tampa – Winnipeg 3:4 (kon.) | Los Angeles – Vegas 4:3 (kon.)

Pavel Zacha (NJD) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:13
    Dominik Simon (PIT) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:32 (03:37:08)

1. Mackenzie Blackwood (NJD) 38 zák., 1 gól, 97,4%
    2. Travis Zajac (NJD) 1+0
    3. Blake Coleman (NJD) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 21-39; Zablokované střely: 20-8; Vhazování: 52%-48%; Hity: 33-23; Přesilové hry: 0/2-0/3; Trestné minuty: 8-6.
    Devils přečkali obrovský tlak hostů a připsali si důležitou výhru

Jack Johnson ve třetí třetině vrátil Pittsburgh zpět do zápasu poté, co se na domácí straně prosadili Travis Zajac a Blake Coleman. Ani přes obrovskou převahu se ale Penguins vyrovnat nepodařilo a domácí Devils si zásluhou fantasticky chytajícího brankáře Mackenzieho Blackwooda připsali cenné vítězství. Konečný výsledek zápasu. New Jersey Devils 2 Pittsburgh Penguins 1.

59:44
    Jevgenij Malkin vypálil v blízkosti pravé tyče, našel ale pouze náruč brankáře Mackenzieho Blackwooda.

59:30
    Mackenzie Blackwood předvedl další senzační zákrok a Devils se poté podařilo úspěšně vyhodit.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:53
    Matthew Murray naskočil na střídačku a Pens zkouší v závěru vyrovnat při hře bez brankáře!

58:20
    Do konce zápasu zbývá odehrát přesně 100 sekund a Penguins jsou na pokraji porážky. Dokáží vyrovnat?

57:44
    Will Butcher zablokoval ostrou ránu Penguins a Wayne Simmonds poté dokázal kotouč vyhodit z pásma.

56:46
    Alex Galchenyuk dnes asistoval u jediného gólu Penguins a připsal si jubilejní 300. bod v NHL.

56:04
    Kyle Palmieri mohl skórovat v blízkosti levé tyče, nakonec se ale do zakončení vůbec nedostal.

55:48
    Juuso Riikola vystřelil dvakrát od modré čáry, přičemž jeho první střela byla zablokována, zatímco druhá skončila v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.

55:01
    Jared McCann vypálil na útočné modré čáře a jeho ránu bez přípravy obětavě zablokoval Nico Hischier.

54:41
    Dnešní utkání sleduje 16514 diváků.

53:09
    Mackenzie Blackwood předvedl další parádní zákrok a jeho spoluhráči vyhodili puk na zakázané uvolnění.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 7. Zajac (Bratt), 40. Coleman – 48. J. Johnson (Galchenyuk, Lafferty)

New Jersey Devils: Blackwood (Schneider) – A. Greene (C), Severson, Butcher, P. K. Subban, Müller, Tennyson – Hall (A), Hischier, Bratt – Wood, J. Hughes, Palmieri – Coleman, Zajac (A), N. Gusev – J. Boqvist, Zacha, Simmonds. Hlavní trenér: John Hynes.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, J. Schultz, J. Johnson (A), Riikola – Guentzel, Malkin (A), Rust – Kahun, McCann, Simon – Galchenyuk, Bjugstad, Lafferty – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Francis Charron, Pierre Lambert. Čároví: Ryan Daisy, Bryan Pancich

Diváci: 16514