New Jersey – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Washington – Montreal 2:5 (kon.) | Columbus – St. Louis 3:2 (po pr.)
Toronto – Boston 2:4 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 2:1 (kon.) | Minnesota – Carolina 3:4 (po pr.)
Edmonton – Dallas 4:5 (po pr.) | Tampa – Winnipeg 3:4 (kon.) | Los Angeles – Vegas 4:3 (kon.)
Arizona – Calgary 3:0 (kon.)
Minnesota Wild
3:4 (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)
Carolina Hurricanes
Sobota 16.11.2019, 20:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vítám zde všechny fanoušky zámořské NHL. Nejprestižnější hokejová liga světa má dnes v noci na programu patnáct zápasů, spolu se mnou budete moci sledovat nejdřívější z nich, Minnesota se na svém ledě utká s Carolinou. Zápas začíná ve 20:00, rozhodně ho sledujte!

Minnesotě se v této sezoně moc nedaří, protože patří k nejhorším týmům celé ligy. V Západní konferenci hájí až čtrnáctou příčku, přičemž má stejný bodový zisk jako poslední Los Angeles. Wild alespoň konečně začal trochu vyhrávat, protože z posledních pěti utkání zvládl lépe tři. Rovnou dvakrát si vyšlápl na rozjetou Arizonu, porazil také Anaheim, ale nestačil na San Jose a právě na poslední Kings. Minnesota má dnes šanci vyhrát druhé utkání v řadě, kdyby se to povedlo, tak by mohla v příštím duelu útočit na nejdelší sérii výher v letošním ročníku.

Brad Hunt 10 bodů (5+5)

Carolina měla povedený vstup do sezony, ale v poslední době se jí moc nedaří. Nyní sice drží dvě výhry v řadě, protože rozstřílela Ottawu a po prodloužení porazila i Buffalo. Předtím však Hurricanes prohráli čtyři duely v řadě, kvůli čemuž se propadli až skoro do poloviny tabulky Východní konference. Díky posledním výhrám se alespoň vrátili na šesté místo, ale třeba od desátého místa je dělí jen dva body. Každý bod se tak počítá, takže se Carolina dnes jistě pokusí urvat vítězství, navíc by určitě ráda zapsala třetí vítězství v řadě.

Martin Nečas (CAR)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Hunt, Soucy – Zuccarello, E. Staal, Zucker – Fiala, M. Koivu, Parise – Kunin, J. Eriksson Ek, Greenway – Hartman, V. Rask, Donato.

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – D. Hamilton, Slavin, Pesce, Edmundson, H. Fleury, Gardiner – T. Teräväinen, Aho, Svečnikov – Foegele, J. Staal, Dzingel – Nečas, Wallmark, Niederreiter – Martinook, Haula, B. McGinn.

00:01

00:09
    Už po devíti vteřinách musel zasahovat Reimer, neboť přes osu hřiště se protáhl Hunt, který se dostal až do nebezpečné koncovky z těsné blízkosti.

01:11
    Minnesotě se úvodní tlak podařil, ale krom Huntova zakončení nemusel Reimer zasahovat.

03:56
    Carolina právě vstřelila branku!
    Po zpomalení hry vytáhli hosté hru na modrou čáru, odkud se měl k tvrdé střele JOEL EDMUNDSON. Jeho střela šla přesně nad rameno Dubnyka. Asistence: Martin Nečas a Nino Niederreiter.
    03:56 Joel EDMUNDSON - 0:1

05:07
    Rozjetý Foegele zkoušel pálit přes bránícího Sutera, ale trefil pouze jeho blokující hůl.

05:57
    Krom začátku se domácí nepodívali do útočné třetiny a naopak opět inkasují. BROCK MCGINN si po odevzdání kotouče sjel před, kam mu puk vrátil Teräväinen. McGinn poté z otočky poslal puk na bližší levou tyč. Asistence: Teuvo Teräväinen a Jordan Martinook.
    05:57 Brock MCGINN - 0:2

08:41
    Carolina hraje ve středním pásmu velmi dobře. Hráči v zeleném se přes útočnou modrou dostanou jen velmi ztěžka.

09:20
    Opět ztráta kotouče ve střední třetině, kde soupeřovu přihrávku vystihl Teräväinen. Ten bez váhání vrací hru zpět před Dubnyka.

09:43
    Útočnou akci podpořil z druhé vlny napřažený Dumba, ale jeho pokus vyrazil do ochranné sítě vyrážečkou Reimer.

11:01
    Minnesota zvýšila pohyb a rychle kombinuje v útočném pásmu. Hurricanes se provinili trestem, ponechaná výhoda.

11:34
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Erik Haula – 2 min., podrážení).

12:09
    Velký souboj o kotouč nakonec vyšel lépe pro oslabenou Carolinu, která vytáhla hru do střední třetiny.

12:47
    Nepřesná přihrávka na modrou čáru skončila až u Dubnyka, který kotouč zastavil pro své spoluhráče.

13:23
    Minnesota se nemůže dostat od hrazení do žádné střelecké příležitosti, navíc s končícím trestem vyhodili hosté puk.

14:03
    Křižnou přihrávkou našel Svečnikov na levé straně modré čáry Gardinera, jehož tvrdou střelu lapil Dubnyk.

15:08
    Sražený puk se snažil dojet u pravé tyče Dzingel, ale Dubnyk si celou situaci pohlídal a hru raději přerušil.

15:44
    Greenway se dokázal natlačit před branku, ale proti zdvojené obraně se nemohl dostat do zakončení.

16:05
    Další nápor domácích zneškodnil zasahující Reimer. Následně se před brankou Hurricanes strhla strkanice, a to díky důraznému Erikssonu Ek.

16:05
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Joel Edmundson – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Matt Dumba – 2 min., hrubost).

17:20
    Téměř čtyřicet vteřin se oba týmy přetlačovali na hrazení o kotouč. Nakonec jej vydolovali domácí.

17:41
    Brudin si na modré dovolil kličku navíc, ale to už Zuccarello obsadil útočné pásmo.

18:07
    Staal dostal ještě při hře čtyři na čtyři přihrávku přímo před branku, ale na rychlé zakončení byl už příliš blízko Reimerovi.

18:37
    Od modré pálil Soucy, ale Reimer byl na správném místě.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:01

20:44
    Zakázaným uvolněním se hra vrátí zpět před Reimera.

21:11
    Nečas si dával přednost s Haulou na levé tyči, kam se Dubnyk stihl přemístit. Minnesota vyváží hru na polovinu Hurricanes.

21:50
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Trevor van Riemsdyk – 2 min., nedovolené bránění).

22:38
    Bez větších problémů se brání obranná čtyřka Caroliny, která po příjezdu Minnesoty vrátí puk zpět za domácí branku.

23:24
    Fiala hledal místo u levé tyče, ale tam byl postavený Reimer. Hosté se znova osvobozují.

23:50
    Vyloučený Riemsdyk je zpět na ledě. Tohle oslabení Hurricanes přečkali.

24:27
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Senzační trefa LUKE KUNINA! Brodin po zajetí za branku poslal puk na spodní část levého kruhu, kam si Kunin sjížděl. Následně přišla okamžitá střela bez přípravy na vzdálenější tyč. Asistence: Jonas Brodin a Jordan Greenway.
    24:27 Luke KUNIN - 1:2

25:38
    Skvělý semafor Reimera, který zcela jistě odvrátil druhou branku Minnesoty, konkrétně Staala.

26:15
    Po necelých sedmi minutách je Dubnyk stále bez zákroku, zatímco Reimer už zasahoval šestkrát.

28:50
    První střela ve druhé třetině a hned je z toho branka. Dzingel postrčil puk před levou tyč, kde do kotouč plácl obsazený WARREN FOEGELE. Puk poté proplachtil do pravého růžku. Asistence: Ryan Dzingel a Jordan Staal.
    28:50 Warren FOEGELE - 1:3

29:54
    Minnesota je znova nastěhovaná v útočném pásmu, ale Reimer nemusí nijak zasahovat.

30:07
    Pokus o rychlý přechod Hurricanes nevyšel a čárový vrací hru zpět do obranné třetiny Caroliny.

31:29
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Dougie Hamilton – 2 min., podrážení).

31:36
    Ihned po vhazování se tlačil před branku Koivu, ale Reimer udržel puk ve své výstroji.

32:36
    Aho teď velmi aktivně napadal Sutera při rozehrávce a nahrál tak cenné vteřiny.

33:01
    Zuccarello vytáhl do útoku na ose hřiště Fialu, který se šikovně prokličkoval až do zakončení před brankou, kde ale našel pouze vyrážečku Reimera.

33:37
    Dumbova střela byla přizvednuta a brankář Hurricanes musel rychle reagovat, aby puk přizvedl nad branku.

33:53
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Kevin Fiala – 2 min., podrážení).

33:59
    Vyražený puk Dubnykem zachytil před brankou Aho, ale kvůli přehuštěnému prostoru jej posunul na pravé křídlo, kde měl volnou palebnou pozici Teräväinen.

34:24
    Hamiltonovi přeskočil puk čepel hole a Carolina musí vyklidit působiště přeislové pětky.

35:43
    Obrovská radost domácích, kteří snižují ve vlastním oslabení. Po neúspěšném úniku Koivu vybojoval puk a přihrávkou přenesl hru na protější stranu, kam si už najížděl Dumba. Hosté naprosto zapomněli ZACHA PARISE postaveného před brankou, který sklepnutí nejprve poslal do betonu Reimera, ale jeho dorážka už skončila za jeho zády. Asistence: Matt Dumba a Mikko Koivu.
    35:43 Zach PARISE - 2:3

37:04
    Hosté chybují znova v obranném pásmu a Wild z toho těží vyrovnávací branku! Rask stáhl hru na pravé křídlo a na levé části zůstal nepokrytý CARSON SOUCY, který po zpracování kotouče a přesné střele zaznamenal svou první trefu v NHL. Asistence: Victor Rask.
    37:04 Carson SOUCY - 3:3

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny. Carolina se snaží vytvořit závěrečný nápor.

39:45
    Dzingelova střela od modré byla sražena do levého rohu, hra pokračuje ve středním pásmu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

41:44
    Martinook se dostal ke střele u pravé tyče a Dubnyk se dokázal přemístit na poslední možnou chvíli.

42:51
    Stahovačkou zavezl hru do útočné třetiny Donato, který neměl příliš mnoho prostoru. Nakonec z toho byla nepřesná střela, které se zmocnili hosté.

43:35
    Mezi kruhy si vyšlápl od hrazení Foegele, ale jeho pokus skončil sražen do levého rohu.

45:02
    Po objetí branky Martinook chtěl zakončovat na levé tyči, ale tam ho obrana Minnesoty nepustila.

45:28
    Eriksson Ek pálil pohotově mezi betony Reimera a kotouč se dostal za jeho záda! Nejspíš byl i na brankové čáře, ale hosté jej okamžitě odehráli.

46:05
    Ze středu modré pálil Koivu příliš vysoko.

Je to tak... Reimer lapačkou vyrazil puk přesně z brankové čáry. To k času
    45:28.

47:58
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Hartman – 2 min., nedovolené bránění).

48:28
    Domácí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

48:45
    Hamilton pálil bez přípravy, ale přes prostor před brankou puk neprošel.

49:05
    O něco nebezpečněji pálil z modré Teräväinen, ale ani jeho střela neprošla přes brankovou čáru.

49:58
    Další pokus o teč hostům nevyšel a nevydařeným pokusem také končí přesilová hra.

51:44
    Parise se dostal do osobního souboje před brankou Hurricanes, ale ohrožení Reimera z toho nebylo.

52:20
    Hráči Wild se už radovali, ale Reimer asi zase neskutečně vyrazil puk z brankové čáry! To už je podruhé co Minnesotě chybělo pár centimetrů.

53:17
    Tvrdá střela Soucy skončila vyražena Reimerem mimo hrací plochu.

53:52
    Mezi kruhy si Hartman nechal kotouč příliš dlouho a ke střele se nakonec nedostal.

56:30
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale zatím nikdo se nemá k té rozhodující střele.

57:14
    Od modré to zkusil Pesce, ale před Dubnykem je stále velký provoz, přes který kotouč ne a ne projít.

58:52
    Kousek chybělo, aby si Reimer srazil puk do vlastní branky, když to zpoza ní zkusil Staal.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

61:17
    Na puku jsou domácí, kteří se zatím nikam neženou.

61:27
    Jedovatě nyní pálil Eriksson Ek, kterého ale vychytal Reimer.

61:33
    Je rozhodnuto. Hamilton křižnou přihrávkou našel rozjetého ANDREJE SVEČNIKOVA, který forhendem trefil prostor u vzdálenější levé tyče. Asistence: Dougie Hamilton.
    61:33 Andrej SVEČNIKOV - 3:4

Minnesota Wild byla velmi blízko vítězství, když už dvakrát byl kotouč na brankové čáře, ale ani v jednom případě neskončil v brance Caroliny Hurricanes. Ta nakonec zvítězila v prodloužení zásluhou přesné střely Andreje Svečnikova.

Hvězdy utkání

1. Andrej Svečnikov (CAR); (1+0), 1 střela, 18:58
    2. Warren Foegele (CAR); (1+0), 4 střely, 13:24
    3. Carson Soucy (MNS); (1+0), 3 střely, 13:49

Český zástup

Martin Nečas (CAR); (0+1), 0 střel, 13:04 (22:46:52)

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 25. Kunin (Brodin, Greenway), 36. Parise (Dumba, M. Koivu), 38. Soucy (V. Rask) – 4. Edmundson (Nečas, Niederreiter), 6. B. McGinn (T. Teräväinen, Martinook), 29. Foegele (Dzingel, J. Staal), 62. Svečnikov (D. Hamilton)

Carolina Hurricanes: Reimer (Mrázek) – D. Hamilton, Slavin, Pesce, Edmundson, H. Fleury, Gardiner, T. van Riemsdyk – T. Teräväinen, Aho, Svečnikov – Foegele, J. Staal, Dzingel – Nečas, Wallmark, Niederreiter – Martinook, Haula, B. McGinn.