Dynamo Moskva – Novosibirsk 4:2 (kon.) | Jaroslavl – Ufa 5:1 (kon.) | Nižněkamsk – Spartak Moskva 1:4 (kon.)
Minsk – Omsk 1:2 (0:1 po s.n.)
Lokomotiv Jaroslavl
5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Salavat Julajev Ufa
Sobota 16.11.2019, 15:00 • Arena-2000 Lokomotiv (Jaroslavl) • KHL

Skončilo nám utkání mezi Jaroslavlí a Ufou. Domácí bez větších problémů získali dva body a po vítězství 5:1 se posunuli v tabulce vpřed. Už první třetina dopadla lépe pro Lokomotiv, v následujících dvou si už domácí tým tento náskok zkušeně pohlídal.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (17:28:02)

Československá stopa v utkání

Jakub Nakládal (Jaroslavl) 0+0, 3 střely, čas na ledě: 20:11.

59:27
    Hosté pobývají v rámci poslední minuty tohoto utkání ve třetině Lokomotivu.

58:56
    Ufa ještě má snahu přidat alespoň čestný gól. Závar před bránou ale gólem neskončil.

58:18
    Lokomotiv vyhnal svého soupeře z pásma. Hostující hráči se musí pro kotouč vracet.

58:00

57:26
    Lisovec pálil bez přípravy od modré čáry. Konovalov zakročil lapačkou a druhý puk za svá záda zatím nepustil.

57:09
    Averin osvobodil tým Jaroslavle. Obranná čtveřice teď míří na střídačku.

56:40
    Hartikainen stál úplně sám mezi kruhy, jenže domácí brankář jeho příležitost zachytil.

56:00
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Stěpan Sannikov – 2 min., sekání).

56:00
    Na druhé straně dokázal Konovalov zasáhnout. Ještě jednou se však bude vylučovat.

55:46
    Rychlý pokus domácích ihned po vhazování byl zablokován.

55:28
    Jaroslavl šetří cenné vteřiny za bránou Ufy. S přehledem tento zápas dohrává.

54:37
    Hosté vyrazili do přečíslení 3 na 2. Hartikainen si cestu ke střele neprokleštil.

54:12
    Puk opustil po střele od modré čáry hrací plochu. Následuje poslední komerční přestávka tohoto zápasu.

53:52

53:45
    Velmi nepřehledná situace se vytvořila před brankovištěm. Karejev úspěšným zákrokem zažehnal nebezpečí.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 11. Sannikov (Kudrjavcev), 16. Kovalenko (M. Osipov, Alexejev), 28. Lander (Pääjärvi), 46. Pääjärvi (Sidorov, Lander), 52. Lander (J. Averin) – 25. Hartikainen (Omark, Burmistrov)

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Lazušin) – Nakládal, Kronwall (C), Savčenko, Čerepanov, Rafikov, M. Osipov, Sidorov – Iljenko, Svitov (A), Sannikov (A) – J. Averin, Lander, Pääjärvi – S. Da Costa, Denisenko, Kudrjavcev – Kajumov, Apalkov, Kovalenko – Alexejev.
    Salavat Julajev Ufa: Karejev (Metsola) – Larsen, Ar. Sergejev, Arzamascev, Koledov, Panin (C), Pašnin, Lisovec, Muchamadullin – Hartikainen, Burmistrov (A), Omark (A) – Chochrjakov, Manninen, Sošnikov – V. Žarkov, Kugryšev, Kadějkin – Gimatov, M. Majorov, Kartajev.

Rozhodčí: Beljajev, Sidorenko – Viljugin, Slavikovskij

Diváci: 7 846