Dynamo Moskva – Novosibirsk 4:2 (kon.) | Jaroslavl – Ufa 5:1 (kon.) | Nižněkamsk – Spartak Moskva 1:4 (kon.)
Minsk – Omsk 1:2 (0:1 po s.n.)
Lokomotiv Jaroslavl
5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Salavat Julajev Ufa
Sobota 16.11.2019, 15:00 • Arena-2000 Lokomotiv (Jaroslavl) • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Přeji Vám příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z KHL. Hokejisté Lokomotivu Jaroslavl dnes na domácím ledě vyzvou tým Salavat Julajev Ufa. Úvodní buly padne v 15:00, přeji příjemnou zábavu!

Československá stopa v utkání

Jakub Nakládal (Jaroslavl) 27 zápasů, 4+7

SALAVAT JULAJEV UFA

Ufa se nachází ve Východní konferenci na třetí příčce s bodovou ztrátou na Omsk a osmibodovou na zatím suverénní Kazaň. Salavat uhrál ve 27 zápasech 35 bodů a momentálně drží sérii tří vítězných zápasů v řadě. Před reprezentační přestávkou rozstřílela Ufa vysokým poměrem 9:1 Minsk. Po přestávce Salavat zvítězil v Rize a také na ledě CSKA Moskvy. Nejproduktivnějším hráčem tohoto celku je švédský útočník Linus Omark, jenž posbíral 25 kanadských bodů.

LOKOMOTIV JAROSLAVL

Lokomotiv sezonu nezačal vůbec dobře, ale nyní už pobývá na místech, které by mu zaručovaly play off. Ve 27 zápasech získala Jaroslavl 28 bodů a drží osmou příčku v Západní konferenci. Důkazem zlepšené formy Jaroslavle je fakt, že tento tým vyhrál 4 z posledních pěti střetnutí. Nejvíce kanadských bodů z tohoto celku nasbíral Stephane Da Costa, a to konkrétně 16.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Lazušin) – Nakládal, Kronwall (C), Savčenko, Čerepanov, Rafikov, M. Osipov, Sidorov – Iljenko, Svitov (A), Sannikov (A) – J. Averin, Lander, Pääjärvi – S. Da Costa, Denisenko, Kudrjavcev – Kajumov, Apalkov, Kovalenko – Alexejev.

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Metsola) – Larsen, Ar. Sergejev, Arzamascev, Koledov, Panin (C), Pašnin, Lisovec, Muchamadullin – Hartikainen, Burmistrov (A), Omark (A) – Chochrjakov, Manninen, Sošnikov – V. Žarkov, Kugryšev, Kadějkin – Gimatov, M. Majorov, Kartajev.

Rozhodčí: Beljajev, Sidorenko – Viljugin, Slavikovskij.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Oba celky už vyjely na hrací plochu. Jaroslavl nastupuje v červených dresech a hostující Ufa v dresech bílých. Před začátkem si ještě vyslechneme ruskou národní hymnu.

00:01

00:10
    První střelecký pokus vyslali domácí. Karejev musel zasahovat svou vyrážečkou.

00:19
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Staffan Kronwall – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

01:00
    Jaroslavl se zatím dobře brání a hosty k ničemu nepouští.

01:16
    Nepřesná přihrávka na Omarka zapříčinila zakázané uvolnění.

01:39
    Nakládalovi se nepovedlo vyhození podél mantinelu. Ufa se ale stále nemůže dostat do souvislejšího tlaku.

02:03
    Lisovec pálil od modré čáry pouze do připraveného Konovalova. Vhazovat se bude po levici domácího brankáře.

02:19

02:54
    Ufa pobývá v útočném pásmu, ale zatím nestřílí. Domácí gólman kryl v předcházející přesilové hře jen jednu ránu.

03:27
    Jaroslavl se dostala dopředu, ale její útočný výlet byl zastaven na útočné modré čáře.

04:10
    Kajunov bojoval o kotouč za bránou. Následně se dostal do předbrankového prostoru, odkud puk tečoval mimo tři tyče.

04:56
    Hokejisté Lokomotivu nyní jsou aktivní. Ufa ale dobře brání.

05:36
    Sannikov přirazil Koledova na mantinel. Obránce hostů ale ještě stihl rozehrát.

06:03
    Hosté se dostali přes útočné pásmo, jenže v něm už přesní nebyli. Začátek zápasu je hodně opatrný a moc střeleckých pokusů jsme neviděli.

06:53
    Kapitán Panin vypálil od modré čáry, jenže jeho pumelice byla sražená mimo tři tyče.

07:12
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladislav Kartajev – 2 min., hákování).

07:43
    Da Costa naservíroval puk před bránu, kde stál jeho spoluhráč. Karejev ovšem střelu vykopl pravým betonem.

08:13
    Jaroslavl úvodní minutu pobývala v pásmu soupeře, jenže už je z něj pryč.

08:36
    Nakládalova dělovka od modré čáry jen orazítkovala zadní mantinel. Český bek poté vypálil ještě jednou, ale Svitov jeho pokus tečoval vysoko nad bránu.

09:04
    Domácí hrají svou přesilovku velmi dobře. Úvodní branku z ní ale zřejmě nevstřelí.

09:12

09:59
    Karejev vyrazil střelu zápěstím pouze před sebe a následně puk poslal svou holí do rohu kluziště.

10:32
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Jaroslavl jde po tlaku zaslouženě do vedení! STĚPAN SANNIKOV byl důrazný na brankovišti a dokázal doklepnout odražený kotouč napodruhé za záda hostujícího gólmana. Před bránou Ufy byl k vidění velký závar, který už brankou musel skončit. 1:0. Asistence: Pavel Kudrjavcev.
    10:32 Stěpan SANNIKOV - 1:0

11:26
    Domácí jsou aktivní také po gólu. Nyní kombinují v pásmu soupeře.

11:59
    Alexejev nezkrotil skákavý puk. Následně byl o něj obrán a také hosté vyrazili vpřed.

12:30
    Domácí beci drží touš ve svém pásmu. Po vystřídání se pokusí kvalitně rozehrát.

13:06
    Muchamadullin hledal před bránou Jaroslavle hůl svého spoluhráče. Šance z této akce ovšem nebyla.

13:44
    Domácí tým se i přes veškerou snahu neudržel v pásmu soupeře. Nyní sledujeme ve hře obou celků mnoho nepřesností.

14:25
    Střela domácího beka Čerepanova od modré čáry přesná nebyla. Karejev zasahovat nemusel.

14:56
    Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Hra má vysoké tempo.

15:13
    Domácí přidávají druhý gól a zatím to s Jaroslavlí vypadá dobře. NIKOLAJ KOVALENKO přesnou střelou z pravého kruhu nedal Karejevovi ani sebemenší šanci. 2:0. Asistence: Maxim Osipov a Denis Alexejev.
    15:13 Nikolaj KOVALENKO - 2:0

16:25
    Nyní se hraje ve středním pásmu. Domácích je ale v posledních minutách plný led.

16:56
    O kotouč se bojovalo v rohu kluziště. Domácí si ale situaci následně nekomplikovali a bez větších potíží poslali puk na icing.

17:22
    Nahození hostů od modré čáry bylo zastaveno lapačkou od Konovalova. Následuje komerční přestávka.

17:49
    Kajunov se řítil do otevřené obrany Ufy, jenže svou kličku nezvládl úplně dokonale.

18:23
    Čerepanov bojuje o puk těsně před obranným pásmem Salavatu.

18:48
    Akce Jaroslavle ale neměla dlouhého trvání. Ufa se vzápětí dokázala ubránit.

19:26
    Sidorov poslal touš po mantinelu do střední třetiny. První třetina je pomalu u konce.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Střely na bránu: 15 – 3.

První třetina jednoznačně patřila domácím. Po zásluze tak Lokomotiv vede 2:0 po brankách Sannikova a Kovalenka. Ufa zatím pozornost brankáře Konovalova neprověřila příliš často, a proto lze očekávat, že od druhé třetiny podá značně zlepšený výkon.

20:01

20:06
    Domácí se ihned po vhazování drali dopředu, ovšem Svitov byl až příliš rychlý. Pískal se ofsajd.

20:27
    Burmistrov pronikl po pravém křídle až před bránu, ale už stál ve velkém úhlu, a proto jej Konovalov vychytal.

21:06
    Iljenkova rána našla lapačku hostujícího brankáře. Po krátkém přerušení se bude pokračovat ve hře.

21:22
    Lander se ostře střetl se svým protihráčem. Zasáhl jej ramenem, avšak tato situace byla čistá.

22:03
    Da Costa nahodil puk na bránu. Karejev zasáhl pravým betonem.

22:56
    Manninen se uvolnil na levém křídle a rychle pádil vpřed. Na vrcholu kruhu napřáhl, ale jeho pokus minul cíl o pár centimetrů.

23:18
    Ufa zatím hraje lépe než v úvodní třetině. Jaroslavl se po většinu času ve druhé periodě jen brání.

23:47
    Iljenko zůstal ležet na hrací ploše po nezaviněném střetu s Gimatovem. Vylučovat se pochopitelně nebude.

24:21
    Ufa právě vstřelila branku!
    Hosté snižují svou ztrátu! TEEMU HARTIKAINEN si počkal na pravém kruhu na přesnou přihrávku Omarka a parádní ránou pod víko snížil skóre. Konovalov neměl šanci zasáhnout. 2:1. Asistence: Linus Omark a Alexandr Burmistrov.
    24:21 Teemu HARTIKAINEN - 2:1

25:33
    Hosté pokračovali v aktivitě, jenže obrana Jaroslavle tentokrát zasáhla dobře.

26:03
    Domácí vyhodili puk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

27:25
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Arťom Sergejev – 2 min., vysoká hůl).

27:59
    Jaroslavl opět vede o dva góly. Přesilovou hru využívá ANTON LANDER. Vyměnil si totiž kotouč s Pääjärvim a přesnou střelou pod horní tyč z pravého kruhu prostřelil Karejeva. 3:1. Asistence: Magnus Pääjärvi.
    27:59 Anton LANDER - 3:1

29:22
    Ufa se pokoušela o rychlou akci, kterou však nedotáhla do konce. Omarkovi kotouč utekl.

29:46
    Hala v Jaroslavli opět ožila. Po využité přesilovce je atmosféra rázem lepší.

30:23
    Kugryšev pálil z otočky těsně vedle bližší tyče.

30:49
    Ufa je teď aktivní a poměrně dlouho už pobývá v útočné třetině.

30:53
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., držení).

31:03
    Nakládalovi přihrávka utekla do středního pásma. Ufa se osvobodila a vlastně ani nevěděla jak.

31:50
    Pääjärvi si vybruslil až k modré čáře, odkud zápěstím zkusil své štěstí. Svůj projektil namířil do tyče.

32:13
    V těchto chvílích se ale Lokomotivu nedaří přechod do útočné třetiny.

32:42
    Alexejev nahodil puk na bránu. Karejev zasáhl pravým betonem a zachránil svůj tým.

32:53

33:24
    Sergejev vybídl na modré čáře svého spoluhráče, který ale mezi tři tyče nezamířil.

34:19
    Karejev přikryl kotouč pod svou lapačkou. Po komerční přestávce budeme pokračovat.

34:30
    Paninův pokus byl sražen do rohu kluziště. Jaroslavl se dokázala ubránit počínajícímu náporu Salavatu.

35:03
    Nahození z velkého úhlu hostující brankář lapil. Následně se bude vhazovat po pravé ruce Karejeva.

35:40
    Po zakázaném uvolnění je hra opět přerušena. Do konce druhé periody zbývá něco málo přes čtyři minuty.

36:26
    Sledujeme pasáž hry, ve které moc šancí nepřibývá. Jaroslavl poctivě brání svůj náskok.

36:46
    Denisenko dostal touš do tandemu a okamžitě jak mohl, tak golfákem vystřelil. Karejev byl na zemi včas a zasáhl svou hrudí.

37:12
    Kovalenko se dostal do obrovské šance mezi kruhy, ale pod horní tyč nedokázal přesně zamířit.

38:12
    Manninen zůstal stát před bránou. Kotouč ale za záda domácího brankáře nedoklepl.

38:38
    Po střetu s protihráčem zůstal na ledové ploše ležet Iljenko. Zřejmě se bude vylučovat.

38:38
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., naražení zezadu + 2 min., sekání).

38:50
    Kotouč se před bránou odrazil k úplně volnému Pääjärvimu. Útočník Jaroslavle měl před sebou poloprázdnou bránu, kterou ovšem netrefil.

39:24
    Kajumov tečoval pobídku od modré čáry. Puk zapadl do moci hostujícího brankáře.

39:39
    Hosté se osvobozují. Jaroslavl má před sebou stále ještě tři minuty početní výhody.

39:46
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jakub Nakládal – 2 min., napadení).

39:51
    Linus Omark si po vyhraném vhazování sjel níž a zápěstím vystřelil. Konovalov zasáhl svou lapačkou.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Střely na bránu: 26 – 14.

Druhá třetina je u konce. Viděli jsme po gólu na obou stranách, a proto také o druhé přestávce vedou domácí o dvě trefy. Oproti první periodě se jednalo o vyrovnanou třetinu, ve které měly šance oba celky.

40:01

40:31
    Nahození od červené čáry zachytil brankář Karejev do své lapačky. Poté rychle rozehrál.

40:58
    Alexejev se natlačil před bránu, ale následně už neuspěl se svou střelou bekhendem. Je pravdou, že kotouč mu sjel z hole.

41:22
    Stále se hraje ve čtyřech, za okamžik se do hry vrátí Nakládal a začne zkrácená přesilovka Lokomotivu.

41:46

42:16
    Jaroslavl se ale zatím do pásma nedostala. Ufa se osvobodila výhozem přes všechny čáry.

42:38

42:59
    Sannikov se uvolnil na levém kruhu, kotouč si rychle zpracoval a následně zápěstím zamířil na bránu. Horní tyč ale o kousek přestřelil.

43:15
    Karejev skvěle zasáhl proti střele Svitova. Až po skončení své početní výhody se dostala Jaroslavl do tlaku.

43:28
    Pašnin vybízel před bránou svého spoluhráče k teči. Nakonec však tato přihrávka nevyšla úplně nejlépe.

44:06
    Svitov si nedokázal před bránou optimálně zpracovat puk.

44:45
    Konovalov si pokryl přední tyč proti nebezpečné střele Majorova.

45:01
    Domácí odskakují do tříbrankového náskoku! MAGNUS PÄÄJÄRVI před brankovištěm nastavil svou hůl a tečoval parádní pobídku z hole Sidorova. Obránce Lokomotivu to nyní udělal fantasticky. 4:1. Asistence: Michail Sidorov a Anton Lander.
    45:01 Magnus PÄÄJÄRVI - 4:1

45:48
    Burmistrov sice objel bránu, ale bekhendem nedokázal přesně přihrát.

46:32
    Hosté drží puk na svých hokejkách, ovšem nic nenasvědčuje tomu, že by s tímto zápasem ještě mohli něco udělat.

46:52
    Kadějkin se rychle otočil a nahrnul kotouč na bránu. Poté se před bránou domácích vytvořila nepřehledná situace, kterou dokázal Konovalov zastavit.

46:59
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Staffan Kronwall – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladimir Žarkov – 2 min., hrubost).

48:09
    Lander si zastavil prudkou přihrávku a měl poměrně hodně času na střelu. Jeho pokus ale hostující brankář zachytil a následovat bude vhazování v pásmu Ufy.

48:36
    Hosté nahazují puk do pásma soupeře a rychle za ním spěchají.

48:59
    Oba celky jsou v plném počtu. Hra ve čtyřech na obou stranách skončila.

50:09
    Zhruba minutu se převážně hrálo ve středním pásmu. Ufa se stále nemůže dostat do většího tlaku.

Sošnikov a Kronwall se pustili do pěstního souboje. Hostující hráč domácího kapitána povalil na zem.

50:58
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Staffan Kronwall – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Nikita Sošnikov – 2+2 min, hrubost).

51:27
    Domácí přidávají pátý gól. Averin za bránou získal puk a okamžitě jej poslal před brankoviště. ANTON LANDER si před ní najel a z těsné blízkosti pověsil puk pod břevno. 5:1. Asistence: Jegor Averin.
    51:27 Anton LANDER - 5:1

51:52
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Zachar Arzamascev – 2 min., sekání).

52:46
    Přesilovka se zatím domácím příliš nedaří. Vzhledem k průběžnému stavu je tento fakt však mrzet nemusí.

53:45
    Velmi nepřehledná situace se vytvořila před brankovištěm. Karejev úspěšným zákrokem zažehnal nebezpečí.

53:52

54:12
    Puk opustil po střele od modré čáry hrací plochu. Následuje poslední komerční přestávka tohoto zápasu.

54:37
    Hosté vyrazili do přečíslení 3 na 2. Hartikainen si cestu ke střele neprokleštil.

55:28
    Jaroslavl šetří cenné vteřiny za bránou Ufy. S přehledem tento zápas dohrává.

55:46
    Rychlý pokus domácích ihned po vhazování byl zablokován.

56:00
    Na druhé straně dokázal Konovalov zasáhnout. Ještě jednou se však bude vylučovat.

56:00
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Stěpan Sannikov – 2 min., sekání).

56:40
    Hartikainen stál úplně sám mezi kruhy, jenže domácí brankář jeho příležitost zachytil.

57:09
    Averin osvobodil tým Jaroslavle. Obranná čtveřice teď míří na střídačku.

57:26
    Lisovec pálil bez přípravy od modré čáry. Konovalov zakročil lapačkou a druhý puk za svá záda zatím nepustil.

58:00

58:18
    Lokomotiv vyhnal svého soupeře z pásma. Hostující hráči se musí pro kotouč vracet.

58:56
    Ufa ještě má snahu přidat alespoň čestný gól. Závar před bránou ale gólem neskončil.

59:27
    Hosté pobývají v rámci poslední minuty tohoto utkání ve třetině Lokomotivu.

Statistiky:

Střely na bránu: 37-26
    Vyloučení: 5-8
    Využití: 1-0
    Hity: 24-21
    Vhazování: 33-21.

Jakub Nakládal (Jaroslavl) 0+0, 3 střely, čas na ledě: 20:11.

Skončilo nám utkání mezi Jaroslavlí a Ufou. Domácí bez větších problémů získali dva body a po vítězství 5:1 se posunuli v tabulce vpřed. Už první třetina dopadla lépe pro Lokomotiv, v následujících dvou si už domácí tým tento náskok zkušeně pohlídal.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (17:28:02)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 11. Sannikov (Kudrjavcev), 16. Kovalenko (M. Osipov, Alexejev), 28. Lander (Pääjärvi), 46. Pääjärvi (Sidorov, Lander), 52. Lander (J. Averin) – 25. Hartikainen (Omark, Burmistrov)

Rozhodčí: Beljajev, Sidorenko – Viljugin, Slavikovskij

Diváci: 7 846