Nová Paka – Jablonec n/N 6:3 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Trutnov 2:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kopřivnice 0:4 (kon.)
Mor. Budějovice – Opava 3:1 (kon.) | Nový Jičín – Žďár n/S 4:7 (kon.) | Val. Meziříčí – SHK Hodonín 1:2 (1:2 po s.n.)
China Golden Dragon – David Servis 4:8 (kon.) | Bílina – Řisuty 4:2 (kon.) | Klatovy – Písek 2:1 (po pr.)
Vrchlabí – Děčín 6:1 (kon.) | Příbram – Kolín 3:1 (kon.) | Kobra – Tábor 2:8 (kon.)
China Golden Dragon
4:8 (0:4, 2:1, 2:3)
HC David Servis Č. Budějovice
Sobota 16.11.2019, 17:00 • Zimní stadion, Slaný • 2. liga skupina Střed (ČR) • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V 17. kole druholigové skupiny Střed se utkají také týmy China Golden Dragon a David Servis České Budějovice. Jednoznačným favoritem budou hostující Jihočeši, kterým patří v osmičlenné tabulce skupiny šesté místo. Číňané jsou s pouhopouhým jediným bodíkem poslední.

HC David Servis Č. Budějovice:
    David Servis získal z 16 odehraných zápasů 19 bodů a v tabulce skupiny Střed mu patří šesté místo – tedy poslední pozice, která stačí na postup do play-off. Sedmý Písek má tříbodovou ztrátu. V posledním utkání udolali Českobudějovičtí na svém ledě 5:4 Klatovy. Předtím padli 3:4 v Kolíně a doma 5:7 s vedoucí Kobrou. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je s 20 body (8+20) 41letý útočník Tomáš Vak, který má bohaté zkušenosti s nejvyšší soutěží. Za DS začal během sezóny nastupovat i obránce Vladimír Sičák, který po loňském ročníku ukončil angažmá v Karlových Varech. V dresu českobudějovického týmu stihl odehrát 9 zápasů s bilancí 1+4.

China Golden Dragon:
    Golden Dragon jsou projektem, který má výkonnostně posouvat mladé čínské hokejisty a třeba i vychovat pár hráčů pro ZOH 2022 v Pekingu. I třetí nejvyšší česká soutěž je ale pro výběr, který mají na starosti Jiří Šejba s Josefem Zajícem, příliš tvrdým oříškem. Draci tak z 20 zápasů vytěžili jediný bodík při skóre 34:205. Ve středu prohráli 2:9 na ledě vedoucí Kobry, předtím si přivezli porážku 2:10 z půdy druhého Kolína. Nejproduktivnějším hráčem týmu je jedna z českých posil, Michal Kučera. Ten nasbíral 13 bodů, když nastřílel hned 12 gólů. Z rodilých Číňanů je na tom nejlépe s 11 body (9+2) Ming-ťü Čeng.

Oba týmy se v této sezóně utkaly už dvakrát. České Budějovice nejprve zvítězily ve Slaném 8:1 a na domácím ledě pak Číňany deklasovaly 13:1.

China Golden Dragon: Chan Wang (Pcheng-fej Chan) – S', J. Kučera, Ťin, Čchang, Jü-chang Chan (A), Si-chan Wang, Zich – Siang (C), M. Kučera, Jü-lung Wang, Jao, Čchu, Sung, Husarik, Nagy, Li, Bláha, Ma.

HC David Servis Č. Budějovice: Hauser (V. Marek) – Sičák, Kohút, Krtek, Kubeš, Svach, Škopek, Dudáček – Ferebauer (A), Kronus, J. Marek, Beránek, Šulčík (C), Hřebejk, Matys, Pecka, Tejko, Sumerauer.

Rozhodčí: Horák – Horažďovský, Teršíp.

Hráči obou týmů jsou již na ledě. Za malou chvíli se začne.

00:01

00:15
    Hned první závar před brankářem Wangem. Důrazně před ním operoval zejména Martin Beránek, ale gólman Číny vše ustál.

01:43
    Draci se ale snaží hrát aktivně a zatím opětují útočné pokusy soupeře.

02:02
    Dokonce tlak domácích v útočném pásmu. Utnout ho musel až brankář Hauser.

02:24
    David Servis právě vstřelil branku!
    Do vedení jdou ale hosté! Jejich protiútok zakončil gólem LUKÁŠ SUMERAUER. Asistence: Štěpán Hřebejk a Aleš Krtek.

02:54
    O 30 sekund později Jihočeši navyšují své vedení! Martin Beránek obešel na levém křídle protihráče a založil tak přečíslení 2 na 1. Před brankou nahrál ROMANOVI ŠULČÍKOVI a zkušený útočník překonal přesouvajícího se Wanga – 0:2. Asistence: Martin Beránek.

03:39
    Odpověď měl na hokejce Lej Jao. Domácí útočník však zblízka netrefil branku.

04:59
    Aktivní Martin Beránek si vyjel zpoza branky a prověřil Wanga. Brankář Draků jeho střelu vyrazil.

06:34
    Domácí Michal Kučera dopřál střelou z levé strany Hauserovi poměrně snadný zákrok.

07:16
    Hráči David Servisu dnes nehodlají dopustit nějaké drama. V koncovce jsou šikovnější i důraznější, což nyní potvrdil ŠTĚPÁN HŘEBEJK. Asistence: Lukáš Sumerauer a Aleš Krtek.

08:59
    Hosté hrají v klidu a nadále se hraje především v jejich útočném pásmu.

09:41
    Další gól ve své síti nepřipustil Chan Wang. Ten zastavil ostrou střelu z pravé strany.

09:48
    K dalšímu zakončení došlo hned po buly. Wang kotouč opět drží.

09:56
    Hosté se dopustili přihrávky rukou a byli vykázáni do středního pásma.

10:00
    Tentokrát jim byl pískán ofsajd.

10:21
    Mezi kruhy se uvolnil Roman Šulčík. Domácí brankář byl na místě.

11:11
    Od modré čáry pálil Václav Svach, Wang v rozkleku vykopl puk do bezpečí.

12:11
    Hosté teď váhali v rozehrávce. Před brankou se ale nedostal k puku Michal Kučera.

13:17
    Spoluhráč se snažil vyslat do samostatného úniku Štěpána Hřebejka. Obránce ale stačil puk tečovat a Hřebejk byl navíc v útočném pásmu dříve. Musel tak zajet zpět do střední třetiny, aby se nepískal ofsajd.

14:38
    Domácím se nepovedl přechod do útočného pásma. Vystavili se do ofsajdu.

15:22
    Střelu Škopka tečoval vedle domácí branky Roman Šulčík.

16:29
    Hosté vedou už o čtyři góly! Dudáček poslal z pravé strany puk do předbrankového prostoru, kde ho uklidil do odkryté klece JIŘÍ FEREBAUER – 0:4. Asistence: Daniel Dudáček a Miroslav Tejko.

17:59
    Další nepříjemnou situaci před svou brankou uhasil z pohledu Draků brankář Wang. Ten přerušil hru.

19:01
    Máme tu už poslední minutu první třetiny.

19:15
    Puk byl sražen až na domácí střídačku. Rozhodčí nařizují buly ve středním pásmu.

19:22
    Hosté si zahrají přesilovku. Vyloučeným hráčem je Li.

20:00

Po první třetině prohrávají Zlatí draci s českobudějovickým David Servisem 0:4. V úvodu to vypadalo, že by domácí mohli hrát se soupeřem relativně nahoru – dolů, ovšem Jihočeši jejich nadšení zchladili ve 3. minutě zásahy Lukáše Sumerauera a Romana Šulčíka v rozmezí 30 sekund. Od té doby již není o osudu zápasu pochyb. Další hostující góly pak přidali Štěpán Hřebejk a Jiří Ferebauer.

Kuriozitou je trojice fanoušků v dresech Golden Dragon a bubnem. Čínské hokejisty ale povzbuzují českými pokřiky.

Další třetina začne přibližně v 17:45.

20:01

21:11
    Domácí vyhazují, jejich oslabení se chýlí ke konci.

21:23
    Domácí jsou v plném počtu.

22:02
    Jeden z hostujících hráčů byl úplně sám mezi kruhy. Wang si ale připsal výborný zákrok.

23:33
    Jakub Kučera se s ničím nepáral a vypálil hned po přechodu do útočného pásma. Hostující branku však netrefil.

24:41
    Hned dvakrát pálil od modré čáry Kubeš. Wang oba pokusy vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou.

24:54
    Domácí přešli do rychlého protiútoku, který byl zakončen střelou z pravé strany. Hauser si proti ráně povyjel a zastavil ji.

25:03
    Zakázané uvolnění hostí.

25:32
    Jü-chang Chan to zkusil po vhazování v útočném pásmu, jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

26:14
    China Golden Dragon právě vstřelili branku!
    Domácí se prosazují! Puk se před brankou odrazil k MICHALOVI KUČEROVI a ten ho zblízka dopravil za brankovou čáru. Asistence: Pavel Husarik.

26:34
    Vzápětí měl dobrou šanci další z kladenských posil v čínských barvách – Martin Nagy. Ten z levé strany najížděl na branku, vystřelil však vedle tyčky.

27:15
    Hosté ale vzápětí zase utlumili nadšení Draků! MARTIN BERÁNEK jim vrací čtyřbrankový náskok. Asistence: Roman Šulčík a Vladimír Sičák.

27:57
    Domácím byly odpískány dva ofsajdy v krátkém sledu.

29:09
    Domácí hokejisté si teď vytvořili zajímavý tlak v útočném pásmu. Puk však za záda brankáře Hausera nedostali.

29:52
    Příležitosti si vytvořili také hosté. Brankář Wang vyrážel střelu z levého kruhu i následnou dorážku Šulčíka.

30:59
    Tentokrát schoval Wang puk do lapačky po ráně z pravé strany.

31:13
    Domácí snižují na 2:5! Výborně to udělal Ming-ťüe Li, který se z pravé strany natlačil až před branku. Hausera nepřekonal, ovšem hostující brankář po zákroku už jen ležel v brankovišti a dorážející SÜ-TUNG SIANG zvedl puk mimo jeho dosah. Asistence: Ming-ťüe Li.

33:28
    Jihočeši by rádi zase přidali uklidňující gól. Svého soupeře zmáčkli do obranné třtiny a Wang má plno práce.

34:03
    Teď se Draci vymanili a sami se pokoušejí přejít do protiútoku.

34:49
    Svach si z pozice obránce najížděl do šance, ale přihrávku spoluhráče nezpracoval.

34:56
    Vyloučení v týmu China Golden Dragon (Jü-chang Chan – 2 min.).

34:59
    Hned po buly přišla ostrá střela, proti které se Wang stačil přesunout a máchl proti kotouči lapačkou!

35:10
    Domácí vyhazují.

35:45
    Po ráně Petra Škopka zazvonila za Wangem tyčka. Pokus z druhé strany pak domácí gólman vytěsnil lapačkou!

36:36
    Hosté v postavení mimo hru.

36:44
    Domácí vyhodili a tohle oslabení asi ubrání.

36:57

37:24
    Akci Golden Dragon podpořil z druhé vlny Martin Bláha. Jeho projektil od modré hostující branku minul.

37:30
    Je tu první vyloučení na hostující straně – za držení dostal dvě minuty Václav Svach. Draci si tak zahrají přesilovku.

38:07
    Hosté vyhazují.

38:48
    Hosté zaútočili v oslabení. Jakub Marek si na levém kruhu obhodil protihráče mezi bruslemi. Následně nahrával Tejkovi, který si mezi kruhy nesrovnal kotouč tak, aby mohl nebezpečně zakončovat.

39:37
    Hosté jsou v plném počtu, ale ještě se museli bránit. Po obrovském závaru leželo v brankovišti snad pět hokejistů z obou týmů, puk ale nepřešel brankovou čáru!

39:55
    Pro domácí mohlo být skóre zase o něco veselejší! Rozehrávající obránce Budějovic namazal puk Siao-jü Maovi, který tváří v tvář před Hauserem minul pravou tyčku a následně nedostal za záda gólmana ani kotouč, který se k němu odrazil zpět od zadního hrazení!

40:00

Druhá třetina se Drakům docela povedla a tak dokázali o gól stáhnout manko z úvodní části. Po 40 minutách prohrávají 2:5. O první zásah čínského týmu se postaral ve 27. minutě kladenský odchovanec Michal Kučera. Hostům vzápětí vrátil čtyřgólový náskok Martin Beránek, ovšem ve 32. minutě se po akci Liho prosadil z dorážky Sü-tung Siang. V samotném závěru třetiny mohl Ma korigovat dokonce na rozdíl dvou tref, svou obrovskou šanci však neproměnil.

Další třetina začne přibližně v 18:30.

40:01

40:10
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

40:37
    Hosté odstartovali třetí část rychlým gólem! Martin beránek se prokličkoval až před Wanga, jehož ještě nepřekonal, ale volný kotouč doklepl do odkryté branky JAKUB MAREK – 2:6. Asistence: Martin Beránek a Roman Šulčík.

41:05
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.

42:31
    Na trestnou lavici míří hostující Vladimír Sičák. Draci si zahrají přesilovku.

43:06
    Domácí v postavení mimo hru, to bylo navíc posouzeno jako úmyslné. Hra se tak stěhuje do obranného pásma Draků.

44:01
    Projektil Jü-chang Chana z vrcholu levého kruhu vyráží Hauser.

44:35
    Od modré čáry vypálil Jakub Kučera, Hauser si poradil. Hosté jsou již kompletní.

45:09
    Česká útočná trojice Draků soupeři zatopila! Byl to nakonec MARTIN BLÁHA, který dorazil brankářem vyražený puk do sítě. Asistence: Michal Kučera a Martin Nagy.

45:53
    Hosté ale nenechávají soupeře myslet na nějaké drama! Po souhře s Kronusem se trefil přesně k tyčce DOMINIK PECKA – 3:7. Asistence: Jonáš Kronus.

48:22
    Škopek trefil od modré čáry brankovou konstrukci! Bude se navíc vylučovat na domácí straně.

48:22
    Hosté si zahrají přesilovku. Martin Bláha je vyloučen za krosček.

49:45
    Domácí se osvobodili vyhozením.

50:23

51:19
    Domácí opět snižují na rozdíl tří branek! Z levého kruhu propálil Hausera obránce ADAM ZICH. Asistence: Pavel Husarik.

52:38
    Mohlo to být ještě zajímavější! Nájezd z levé strany nezakončil gólem Husarik. O chvíli později netrefil z ostrého úhlu puk do odkryté klece Ťiou-jüan Čchang!

53:56
    Dobrý zákrok si připsal Wang, který přerušil hru po tvrdé střele ze střední vzdálenosti.

54:00
    Další rána přišla hned po buly, Wang ji opět kryje.

54:32
    Z mezikruží minul domácí branku Jakub Marek.

55:01
    Pavel Husarik vrazil na mantinel Martina Beránka, který chvíli zůstal ležet na ledě a pak odjel na střídačku v bolestivém předklonu. Domácí hokejista je potrestán dvěma minutami za vražení.

56:16
    Hosté početní výhodu využívají a navyšují opět na čtyřgólový rozdíl! PETR ŠKOPEK míchal s pukem na vrcholu pravého kruhu. Nakonec vystřelil a kotouč zapadl pod víko domácí svatyně. Asistence: Lukáš Matys a Štěpán Hřebejk.

58:02
    Ještě vyloučení na domácí straně. Na trestnou lavici zamířil Martin Bláha.

59:01
    Začala už poslední minuta utkání.

59:28

Hokejisté Golden Dragon si připisují do statistik další porážku, tentokrát doma podlehli českobudějovickému David Servisu 4:8. Hosté vykročili za vítězstvím v první třetině, kterou vyhráli 4:0. Další průběh duelu už byl vyrovnanější, ovšem více než na tři góly se Draci svému soupeři přiblížit nedokázali. To je z mé strany vše, mějte se fajn! (19:06:11)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 27. M. Kučera (Husarik), 32. Siang (Li), 46. Bláha (M. Kučera, Nagy), 52. Zich (Husarik) – 3. Sumerauer (Hřebejk, Krtek), 3. Šulčík (Beránek), 8. Hřebejk (Sumerauer, Krtek), 17. Ferebauer (Dudáček, Tejko), 28. Beránek (Šulčík, Sičák), 41. J. Marek (Beránek, Šulčík), 46. Pecka (Kronus), 57. Škopek (Matys, Hřebejk)

Rozhodčí: Horák – Horažďovský, Teršíp