Edmonton – Dallas 4:5 (po pr.) | Tampa – Winnipeg 3:4 (kon.) | Los Angeles – Vegas 4:3 (kon.)
Arizona – Calgary 3:0 (kon.) | Buffalo – Ottawa 4:2 (kon.) | Florida – NY Rangers 4:3 (kon.)
Pittsburgh – Toronto 6:1 (kon.) | Boston – Washington 2:3 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – NY Islanders 3:4 (0:2 po s.n.)
Montreal – New Jersey 3:4 (po pr.) | St. Louis – Anaheim 1:4 (kon.) | Nashville – Chicago 2:7 (kon.)
Vancouver – Colorado 4:5 (po pr.) | San Jose – Detroit 4:3 (1:0 po s.n.)
Vancouver Canucks
4:5 (1:1, 1:2, 2:1 - 0:1)
Colorado Avalanche
Neděle 17.11.2019, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části NHL, v němž VANCOUVER CANUCKS přivítá na svém stadionu COLORADO AVALANCHE.

Půjde o souboj dvou předních týmů Západní konference, kdy šestý Vancouver změří své síly s aktuálně třetím Coloradem. V lepší formě jsou hosté, kteří z posledních pěti zápasů tři vyhráli. Bilance Vancouveru již tak oslnivá není a kanadský tým pomalu vyklízí pozice v horní polovině tabulky. Z posledních pěti duelů vyhrál Vancouver pouze jeden a hned čtyřikrát prohrál bez zisku bodu, to je hodně špatná bilance na tým, který se pohybuje na příčkách, zajišťujících play off.

Dnešním utkáním provedou hlavní sudí Garrett Rank a Justin St. Pierre, kterým budou na čarách asistovat Shandor Alphonso a Kiel Murchison.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vancouver Canucks: Demko (Markström) – Edler, T. Myers, Q. Hughes, Ch. Tanev, Jo. Benn, Stecher – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat, Virtanen – Bärtschi, Gaudette, Leivo – Schaller, Graovac, Eriksson.

Colorado Avalanche: Bibeau (Werner) – Girard, E. Johnson, Graves, Makar, Cole, Zadorov – Donskoi, MacKinnon, Calvert – Burakovsky, Kadri, Compher – Ničuškin, Bellemare, Nieto – Kameněv, Jayson Megna, Tynan.

Rozhodčí: Rank, St. Pierre – Alphonso, Murchison.

00:01

00:05
    Úvodní buly pro Colorado, které se hned dostává do útoku.

00:35
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ryan Graves – 2 min., držení).

00:45
    Laviny dostávají puk ze třetiny.

01:22
    Brock Boeser (Vancouver) netrefuje z levé strany branku Colorada, domácí se ale udrželi v útočném pásmu.

01:58
    Vancouver má výborný pohyb při vlastí přesilové hře.

02:15
    Přesto se hosté zatím úspěšně brání, další vyhozený kotouč ze třetiny Lavin.

02:35

02:50
    Valerij Ničuškin (Colorado) bojoval o puk v útočném pásmu, úspěšnější byl ale domácí Edler.

03:31
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Christopher Tanev – 2 min., podrážení).

04:05
    André Burakovsky (Colorado) z pravé strany netrefuje branku Vancouveru, domácí poté vyhazují kotouč ze třetiny.

04:30
    Colorado opět v útočném pásmu.

04:35
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Myers – 2 min., nedovolené bránění).

04:40
    Alexander Edler (Vancouver) vyhazuje kotouč ze třetiny, hosté mají dvojnásobnou přesilovou hru.

05:06
    Nathan MacKinnon (Colorado) a jeho střela z levé strany, Thatcher Demko chytá a přerušuje hru.

05:12
    Domácí opět vyhrávají vhazování, což je hodně důležité, protože hned poté mohou vyhodit puk ze třetiny.

05:31
    A domácí jsou již ve čtyřech.

05:47
    Střelu Makara, od modré, zablokoval bránící hráč Vancouveru, hned poté domácí vyhazují kotouč ze třetiny.

06:35

06:56
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Erik Johnson (Colorado) se po vyhraném vhazování v útočném pásmu dostal ke střele z pravé strany, kterou lehce tečuje PIERRE-ÉDOUARD BELLEMARE a puk končí v domácí brance. Asistence: Erik Johnson a Nikita Zadorov.
    06:56 Pierre-Édouard BELLEMARE - 0:1

07:41
    Thatcher Demko (Vancouver) předvedl výborný zákrok proti střele MacKinnona.

08:20
    Brock Boeser (Vancouver) zavezl puk do útočného pásma.

08:48
    Hosté nedostali puk za modrou čáru a i nadále se musí bránit.

09:05
    Troy Stecher (Vancouver) netrefuje z pravé strany branku Colorada, které se hned poté osvobozuje.

09:44
    Vhazování ve středním pásmu, u třetiny Vancouveru, kam také posléze směřuje puk.

10:05
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Matt Calvert – 2 min., držení hole).

10:35
    Colorado se i při vlastním oslabení dokázalo udržet na chvíli v útočném pásmu.

11:01
    Po vyhraném vhazování dostávají hosté puk ze třetiny.

11:15
    Valerij Ničuškin (Colorado) znepříjemňuje soupeři rozehrávku, velmi dobrá práce tohoto útočníka.

11:38
    Nyní je již Vancouver v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení.

12:05

12:55
    Ve třech se nyní domácí ženou do útoku, Bo Horvat to bere na sebe, jeho střela je sražena.

13:40
    Puk míří za branku Vancouveru, nebude to icing, oba týmy musí hrát.

14:40
    Bo Horvat (Vancouver) ztrácí puk v útočném pásmu a hosté se ženou do útoku.

14:55
    Thatcher Demko (Vancouver) vyráží střelu Nathana MacKinnona.

16:05
    Matt Calvert (Colorado) posílá puk do třetiny soupeře, kde však hrají domácí.

16:32
    Vancouver, po velmi dobrém nástupu do zápasu, nyní nestíhá a lepší je Colorado.

17:03
    Valerij Ničuškin (Colorado) se dostal na hranici brankoviště k odraženému puku, Thatcher Demko (Vancouver) ale chytá a přerušuje hru.

17:48
    Domácí sice vyhráli vhazování ve středním pásmu, po nahození Horvata ale přichází o puk a hrají hosté.

18:07
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ryan Graves – 2 min., hákování).

18:27
    Vancouver právě vstřelil branku!
    ADAM GAUDETTE si ve dvojici s Leivem vyměnil puk při přechodu do útočného pásma a po zpětné přihrávce Leiva dokázal Gaudette, v pokleku a střelou z voleje, prostřelit Bibeaua. Asistence: Josh Leivo a Alexander Edler.
    18:27 Adam GAUDETTE - 1:1

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:38
    Souboj ve třetině Vancouveru, domácí tam získávají puk a spěchají do útoku.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Skončila první třetina, do které měli slušný nástup domácí. Ti se hnali do útočení, ale gól se jim vstřelit nepodařilo. Jako první skórovali hosté, když se dokázal prosadit tečí Pierre-Édouard Bellemare. Colorado ale z úvodního gólu nedokázalo vytěžit víc, stále se hrál víceméně vyrovnaný hokej, takže se nakonec i domácí dočkali vyrovnání, když se po pěkné kombinaci s Leivem prosadil v závěru Gaudette.

Další třetina začne přibližně v 5:06.

20:01

21:00
    Colorado jde po levé straně do útočného pásma, ale puk hosté ztrácejí.

21:07
    Vhazování po pravici Bibeaua, puk získávají hosté, kteří se tak dostanou ze třetiny.

21:37
    Zajímavá střela Eliase Petterssona (Vancouver) z levé strany, Bibeau levým betonem vyráží.

22:15
    Souboj za brankou Canucks, puk vybojovali domácí, kteří ho posouvají do středního pásma.

22:40
    Zadovku Leiva zužitkoval Sven Bärtschi (Vancouver), který vypálil z pravé strany, ale branku těsně minul.

23:10
    Znovu má Vancouver velmi dobrý vstup do třetiny, uvidíme, zda z toho domácí něco vytěží.

24:43
    Vhazování ve středním pásmu, puk získávají domácí, kteří se natlačili do útočného pásma.

25:10
    Vancouver v útočném pásmu, ale domácí se nedostali ke střele, dopředu jdou hosté.

25:30
    Rychlý brejk zakončil střelou z mezikruží Pierre-Édouard Bellemare (Colorado), Demko vyráží.

26:48
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Sven Bärtschi – 2 min., vysoká hůl).

26:55
    Vancouver úspěšnější na vhazování ve vlastní třetině, domácí poté vyhazují kotouč ze třetiny.

27:16
    Colorado v útočném pásmu, dělovka MacKinnona, z levé strany, míří pouze za zadní hrazení.

27:34
    Před Donskoiem zasahuje Thatcher Demko (Vancouver), puk ale znovu získávají hosté.

27:51
    První střela NATHANU MACKINNONOVI z levé strany nevyšla, ta druhá již ano, po přihrávce Makara div svou dělovkou z levého kruhu pro vhazování neprotrhl síť v domácí brance, Edler neměl šanci zasáhnout... Asistence: Cale Makar a André Burakovsky.
    27:51 Nathan MACKINNON - 1:2

28:22
    Colorado si připisuje využitou přesilovou hru a hosté mohou opět útočit, kdyby ovšem vyhráli vhazování před Demkem.

29:44
    Troy Stecher (Vancouver) a jeho dlouhá rozehrávka, Leivo zachytil puk před útočnou modrou.

30:02
    Sven Bärtschi (Vancouver) a jeho bekhendová střela, Bibeau vyráží.

30:50
    Puk míří ze třetiny Avalanche, Ničuškin ho dostal do středního pásma, to hostům v tuto chvíli stačí.

31:28
    Cale Makar (Colorado) parádním křížným pasem našel na levé straně, na útočné modré, připraveného NAZEMA KADRIHO, který našlápl, najel si k brance a střelou nad pravý beton překonal Demka. Asistence: Cale Makar a J. T. Compher.
    31:28 Nazem KADRI - 1:3

31:53
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., držení).

32:10
    Christopher Tanev (Vancouver) s pukem za vlastní brankou, následuje rozehrávka na pravou stranu a Laviny se dostávají do útočné třetiny.

32:38
    Joonas Donskoi (Colorado) nepřekvapil Demka u branky Canucks, domácí vyhazují puk ze třetiny.

33:05
    Nazem Kadri (Colorado) v rychlosti najel před Demka, který jeho blafák dokázal zneškodnit.

33:17
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nazem Kadri – 2 min., hákování).

33:38
    Hraje se čtyři na čtyři, za chvíli budou ale domácí kompletní a začne jejich přesilová hra.

33:53

34:51
    Puk míří ze třetiny Colorada, domácí to musí zkoušet znovu.

35:10
    Ne, tato přesilová hra se Vancouveru nevede, další puk míří ze třetiny Colorada.

35:17

35:29
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Adam Gaudette – 2 min., podrážení).

35:50
    Colorado má další přesilovou hru, tak uvidíme, zda hosté využijí i tuto přesilovku.

36:15
    Zatím se domácí úspěšně brání a v podstatě nepouští soupeře do své třetiny.

36:30
    To již neplatí, Colorado v útočném pásmu.

37:07
    Vhazování po pravici Demka, puk získávají hosté.

37:29

38:02
    Vancouver se dostává do třetiny Colorada.

38:16
    Antoine Bibeau (Colorado) si našel střelu Stechera, který vypálil od modré, hra přerušena.

38:38
    Dlouhá rozehrávka Colorada, jenže je to ofsajd, takže Jayson Megna musí svůj postup k brance Canucks nedobrovolně zastavit.

38:52
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ian Cole – 2 min., nedovolené bránění).

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:10
    Vancouver nastěhován v útočném pásmu, střela Hughese zablokována a hosté poté dostávají puk ze třetiny.

39:58
    Pouhé dvě vteřiny zbývaly do konce druhé třetiny a hosté mohli odcházet do kabin s dvoubrankovým náskokem. Jenže všechno je jinak, po přihrávce Bärtschiho se bleskovou střelou z první, z pravého kruhu pro vhazování a z pokleku, prosazuje ADAM GAUDETTE. Asistence: Sven Bärtschi a Josh Leivo.
    39:58 Adam GAUDETTE - 2:3

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině Colorado odskočilo svému soupeři na dvoubrankový rozdíl a dlouho to vypadalo, že mají Laviny vše pod kontrolou. Nicméně po zbytečném faulu se v závěru nechal vyloučit Cole a domácí to dokázali potrestat. Gólem Gaudetta, dvě vteřiny před koncem druhé dvacetiminutovky, dokázal Vancouver snížit na rozdíl jediné branky, což mu dává stále reálnou šanci na výhru či minimálně na nějaký ten bodový zisk.

Další třetina začne přibližně v 6:02.

40:01

40:53
    Elias Pettersson (Vancouver) zachytil puk za brankou Colorada a domácí mohou zaútočit.

41:15
    A byl to právě Elias Pettersson (Vancouver), kdo se dostal ke střele, Bibeau musel zasahovat.

42:30
    Vhazování po levici Demka, puk získávají domácí.

42:45
    Jako pokaždé má Vancouver opět parádní vstup do třetiny, ale ani jednou z toho domácí branku vytěžit nedokázali.

43:03
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 2 min., podrážení).

43:36
    Vancouver v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení.

43:55
    Coloradu se stále nedaří dostat puk ze třetiny.

44:15
    Až nyní se hosté osvobozují, dostávají puk ze třetiny a mohou prostřídat.

44:49
    Antoine Bibeau (Colorado) má puk ve své lapačce a přerušuje hru.

45:03

45:35
    Po rychlé útočné akci trefuje Joonas Donskoi (Colorado) brankovou konstrukci!

46:09
    Nathan MacKinnon (Colorado) vyvezl kotouč zpoza branky a z levé strany parádně načasovanou přihrávkou našel ANDRÉ BURAKOVSKYHO, který prostřelil Demka pohotovou střelou z pravého kruhu pro vhazování. Asistence: Nathan MacKinnon a Cale Makar.
    46:09 André BURAKOVSKY - 2:4

47:12

47:42
    Adam Gaudette (Vancouver) zaútočil na hattrick, ale Bibeau jeho střelu vyráží.

48:20
    Před Vancouverem je těžká práce, stáhnout dvoubrankovou ztrátu proti velmi dobře hrajícímu Coloradu.

49:05
    J. T. Miller (Vancouver) ztrácí puk v útočném pásmu a domácí se musí vracet zpět.

49:45
    Adam Gaudette (Vancouver) si navedl puk do mezikruží, vystřelil, ale trefil před sebou stojícího Comphera.

50:55
    J. T. Miller (Vancouver) z levé strany netrefuje branku Colorada, to vše již v poslední desetiminutovce třetí třetiny.

51:55
    Thatcher Demko (Vancouver) chytá střelu Tynana a raději přerušuje hru.

52:53
    J. T. Miller (Vancouver) nejaktivnějším hráčem Canucks v posledních minutách, i tentokrát však netrefuje branku.

53:13
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Joonas Donskoi – 2 min., držení hole).
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Elias Pettersson – 2 min., podrážení).

53:29
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, vhazování po levici Bibeaua, puk získávají hosté.

54:35
    Před brankou Canucks se snaží André Burakovsky, kterému se ale nepodařilo vystřelit, dobrá práce obránce Vancouveru.

55:13
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

56:24
    Domácí to již nyní zkouší v šesti, bez brankáře!

56:27
    Vhazování po pravici Bibeaua, domácí v útočném pásmu.

56:52
    Vancouver opět v útočném pásmu, domácí stále v šesti, Colorado se ale zatím dobře brání.

57:23
    Matt Calvert (Colorado) zablokoval střelu Petterssona a klesl na zem. Hosté se tak bránili ve čtyřech proti šesti a toho využili domácí, kteří gólem ALEXANDERA EDLERA snižují na rozdíl jediného gólu. Asistence: Quinn Hughes a J. T. Miller.
    57:23 Alexander EDLER - 3:4

57:56
    Domácí to opět zkouší v šesti, zraněný Calvert, který dostal ránu pukem do hlavy, opustil ledovou plochu v doprovodu lékaře.

58:30
    Brock Boeser (Vancouver) nepřekonal z levé stany Bibeaua, hosté poté vyhazují puk ze třetiny.

59:00
    A je vyrovnáno! Domácí zariskovali, zkusili hru bez brankáře a během toho dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu, bravo! BROCK BOESER zůstal volný u branky a z levé strany zametá puk za záda Bibeaua. Asistence: Elias Pettersson a Quinn Hughes.
    59:00 Brock BOESER - 4:4

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Hodina hry o vítězi nerozhodla, bude následovat prodloužení. Po tom, co jsme sledovali v závěru třetí třetiny je zřejmé, že psychologická výhoda bude na straně Vancouveru.

60:01

60:27
    Famózní akce NATHANA MACKINNONA, který vzal puk, udělal otočku do vlastního pásma, aby nabral rychlost. Mezitím se pohotově vyhnul protihráči, dostal se do střední třetiny, tam našlápl směrem do třetiny Vancouveru kde udělal z bránícího J.T. Millera dokonalého statistu a z levé strany prostřelil pohotovou střelou Demka. Asistence: Cale Makar a J. T. Compher.
    60:27 Nathan MACKINNON - 4:5

Utkání asi mělo skončit vítězstvím Colorada, které sice prohospodařilo dvoubrankový náskok v závěru třetí třetiny, aby nakonec rozhodlo o svém triumfu v prodloužení, kdy se úžasnou individuální akcí prosadil MacKinnon.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Vancouver Canucks: 32

Colorado Avalanche: 23.

Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.

1. Nathan MACKINNON (COL) 2 + 1
    2. Adam GAUDETTE (VAN) 2 + 0
    3. Cale MAKAR (COL) 0 + 4

Dnešní utkání sleduje 18 409 diváků.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (06:48:13)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 19. Gaudette (Leivo, Edler), 40. Gaudette (Bärtschi, Leivo), 58. Edler (Q. Hughes, J. T. Miller), 59. Boeser (E. Pettersson, Q. Hughes) – 7. Bellemare (E. Johnson, Zadorov), 28. MacKinnon (Makar, Burakovsky), 32. Kadri (Makar, Compher), 47. Burakovsky (MacKinnon, Makar), 61. MacKinnon (Makar, Compher)

Vancouver Canucks: Demko (Markström) – T. Myers, Edler, Ch. Tanev, Q. Hughes, Stecher, Jo. Benn – Virtanen, Horvat, Pearson – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – Leivo, Gaudette, Bärtschi – Eriksson, Graovac, Schaller.
    Colorado Avalanche: Bibeau (Werner) – E. Johnson, Girard, Makar, Graves, Cole, Zadorov – Donskoi, MacKinnon, Calvert – Compher, Kadri, Burakovsky – Ničuškin, Bellemare, Nieto – Tynan, Kameněv, Jayson Megna.

Rozhodčí: Rank, St. Pierre – Alphonso, Murchison

Diváci: 18 409