Chabarovsk – Jokerit 4:1 (kon.) | Vladivostok – Petrohrad 1:2 (po pr.) | Kunlun – Magnitogorsk 3:1 (kon.)
Čeljabinsk – Jekatěrinburg 2:4 (kon.) | N.Novgorod – Viťaz 6:2 (kon.) | Riga – Soči 1:2 (kon.)
Amur Chabarovsk
4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Jokerit Helsinky
Neděle 17.11.2019, 08:00 • Platinum Arena, Chabarovsk • KHL

Chabarovsk vítězí v domácím utkání nad finským Jokeritem 4:1. Domácí v utkání prohrávali, ale ve druhé třetině stav srovnali a ve třetí třemi rychlými góly rozhodli o tom, že si z tohoto zápasu odnesou tři body. Amur bodoval naplno po předchozích čtyřech porážkách v řadě, Jokerit si naopak připsal druhou porážku za sebou.

V utkání se dařilo českým hráčům, prosadili se Tomáš i Hynek Zohornovi, Tomáš navíc ke gólu přidal i jednu asistenci. Asistenci si z utkání odnesl i obránce Ondřej Vitásek. (10:26:09)

58:37
    Už se odehrávají poslední dvě minuty hry, asi netřeba spekulovat o tom, kdo si z tohoto zápasu odnese plný počet bodů.

57:42
    Velkou šanci snížit měl Pihlström, ale tváří v tvář brankáři Langhamerovi neuspěl.

55:20
    Jokerit se ještě snaží prosadit a zdramatizovat zápas, ale zatím se do nebezpečné situace či velké šance nedostal.
    52:30 Tomáš ZOHORNA - 4:1

52:30
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Tak to jsou kruté chvíle pro finský Jokerit. Amur vyhrál vhazování v pásmu Jokeritu, dvakrát si vyměnil puk a poté TOMÁŠ ZOHORNA dokázal své nahození od modré dostat za záda brankáře Niemiho. Ten pravděpodobně nic neviděl, protože mu před bránou dobře stínil domácí hráč. Asistence: Ondřej Vitásek.

52:23
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

51:46
    Jokerit si ihned po inkasované brance bere timeout.
    51:46 Alexandr GORŠKOV - 3:1

51:46
    A domácí během krátké chvilky odskakují na rozdíl dvou gólů! Jokerit neproměnil velkou šanci, Amur vyrazil do protiútoku a po přihrávce ze středu kluziště se na levé straně prosadil ALEXANDER GORŠKOV. Asistence: Vladimir Ušenin, Vjačeslav Ušenin.
    50:47 Hynek ZOHORNA - 2:1

50:47
    Dokonalá spolupráce bratrů Zohornových během přesilové hry Amuru. Tomáš vyhrál vhazování, HYNEK ZOHORNA ihned vystřelil a podařilo se mu prostřelit brankáře Niemiho. Domácí Amur otáčí vývoj zápasu a ujímá se vedení! Asistence: Tomáš Zohorna.

50:36
    Domácí čeká přesilová hra.

50:36
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Marko Anttila – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Antti Pihlström – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Igor Ruděnkov – 2 min., hrubost).

49:22
    Domácí se po vyhraném vhazování ve svém pásmu osvobodili, nyní jsou u kotouče a snaží se ohrozit branku Jokeritu.

48:20
    Oba týmy se nyní dostaly k zakončení, na obou stranách však střelci nemířili přesně. Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.

46:32
    Ve třetí třetině se hraje ve slušném tempu a nebezpečnější jsou hosté z Finska, ale gólu jsme se ještě nedočkali.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 33. Ruděnkov (Turbin), 51. H. Zohorna (T. Zohorna), 52. Gorškov (Vl. Ušenin, Vj. Ušenin), 53. T. Zohorna (Vitásek) – 16. Joensuu (Norman)

Amur Chabarovsk: Langhamer (Alikin) – Jordán, Vitásek, Korjagin, V. Vasiljev (C), Turbin, Kamalov, Alexandrov (A) – Golubev, T. Zohorna, H. Zohorna – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Gorškov – Jazkov (A), Ruděnkov, Rasskazov – Kapiturov, Kacuba, A. Lazarev.
    Jokerit Helsinky: A. Niemi (Kalninš) – A. Grant, Lehtonen, Lepistö (A), Lööv, O. Lauridsen, Kivistö, E. Räsänen – O'Neill, Regin (C), Joensuu – Haapala, Kontiola, Savinainen – Norman, M. Niemi, H. Ikonen – Anttila (A), Pihlström, Oksanen – Hirvonen.

Rozhodčí: Birin, Sergejev