Vsetín – Benátky n/J 8:0 (kon.) | Poruba 2011 – Slavia 4:1 (kon.) | Chomutov – Jihlava 1:3 (kon.)
Prostějov – Litoměřice 4:5 (po pr.) | Sokolov – Třebíč 3:4 (kon.) | Havířov – Kadaň 4:0 (kon.)
Frýdek-M. – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Přerov – Motor ČB 3:2 (2:1 po s.n.)
VHK ROBE Vsetín
8:0 (3:0, 3:0, 2:0)
HC Benátky nad Jizerou
Pondělí 18.11.2019, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 23. kolo

Jednoznačné utkání je u konce. Valaši zlomili zápas již v úvodních minutách, kdy svému soupeři rychle nasázeli tři góly a i ve zbytku duelu jednoznačně dominovali. Benátkám nad Jizerou naopak utkání vůbec nevyšlo a na cestu na Valašsko budou chtít rychle zapomenout. Vsetín tak slaví nejen nejvyšší výhru v sezóně, ale zároveň protáhl vítěznou šňůru už na sedm zápasů. Z Lapače přejeme příjemný zbytek večera. (19:54:15)

59:10
    Tak nyní si Gába svou nulu vysloužil. Dlouhý byl před ním úplně sám a zakončoval velmi dobře pod břevno, Gába ale dokázal vymrštit lapačku a puk do ní zachytil.

58:38
    Špaček má evidentně nevyřízené účty s Gorčíkem. Znovu si ho během hry našel a je z toho rozmíška, po které ba borci putují na trestnou lavici. Špaček ještě cestou na trestnou lavici vynadal Gorčíkovi jako špaček. Oba hříšníci jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

57:28
    Procházka útočil na hattrick. Bekhendovou kličkou sice na brankáře vyzrál, v plné rychlosti však již nedokázal zamířit mezi tři tyče a ještě se při pádu nepříjemně udeřil o zadní mantinel.

55:55
    Benátky se přesilovkou protrápily, Vsetín už je v plném počtu.

54:56
    Další vyhození puku, tentokrát se o něj postaral Jonák.

54:25
    Hosté se zatím nemohou usadit v útočnémpásmu.

53:51
    Teď už se ovšem vylučovat bude. Jeřábek bude pykat za hákování, kterým hatil rychlý benátecký výpad..

53:39
    Další zbytečný atak od hostujícího hráče v přerušené hře, tentokrát se ale vylučovat nebude.

Na 2+2 minuty si na trestné lavici posedí domácí Dudáš a hostují Klapka. Oba se provinili na hrubostí.

53:25
    Rychlovskýho pokus skončil zblokovanou střelou. Následně hosté zcela bezdůvodně vyprovokovali alespoň pěstní výměnu názorů, bude se tedy vylučovat.

52:04
    Kucharczyk našel krásnou přihrávkou osamoceného Jonáka, jeho bekhendový blafák ale vychytal Žajlík.

51:27
    Oba týmy se dostaly do přečíslení tři na dva, oba si ho však samy pokazily nepřesnou přihrávkou.

51:03
    Jeřábek tvrdou střelou protáhl Žajdlíka, ten ale odolal. Další pokus vsetínského beka pak zastavila obrana hostů.
    49:33 Martin PROCHÁZKA - 8:0

49:33
    Vsetín právě vstřelil branku!
    I tato přesilovka Valachů je využita. Kudělka našel na levém křídle MARTINA PROCHÁZKU a jeho tvrdá rána prošla žajdlíkovou výstrojí až do sítě. Asistence: Tomáš Kudělka, Branislav Rehuš.

Dnešní utkání sleduje 2440 diváků.

49:09
    Další vsetínskou akci zastavil ofsajd.

49:01
    Benátky se úspěšně osvobozují.

48:33
    Vsetín čeká další početní výhoda. Wiencek pyká za podrážění.

46:40
    A další tutovka VHK. Tůma jel sám na Žajdlíka, pokusil se touš zasunout mezi betony, na gólmana ale nevyzrál.

45:59
    A mohlo to být o osm gólů. Vítek byl zcela sám před brankářem, z mezikruží ale zamířil mimo.
    45:37 Antonín PECHANEC - 7:0

45:37
    Vsetín přesilovku zásluhou chytrosti ANTONÍNA PECHANCE využívá. Hostující brankář byl evidentně lehce otřesen po předchozí tvrdé střele od modré a proti pokračující vsetínské akci nezaujal u tyče optimální postoj. Toho využil Pechanec a střelou snad ze záporného úhlu odrazil puk od brankářova ramene do sítě. Asistence: Sebastian Gorčík, Jakub Teper.

45:05
    Drtinovu střelu Žajdlík neudržel, puk prošel výstrojí a proklouzal jen pár centimetrů vedle levé tyče.

44:20
    A začíná postavením mimo hru.

44:08
    Vsetín je v plném počtu, začíná jeho zkrácená přesilovka.

43:58
    Hostující přesilovka končí předčasně. Klapka se totiž dopustil faulu vysokou holí.

43:25
    Dlouhého teč zastavil Gábův beton.

42:41
    První hostující "loženka" v celém zápase. Domácí vyrazili i v oslabení ve třech do útoku a Benátky toho z protiútoku mohly využít.Sám před Gábou se ocitl Šír, Gába se ale pohotovým skluzem dokázal přemístit a skvělým zákrokem puk zastavil.

42:07
    Hostující šance na snížení. Kudělka putuje za katr za podrážení.

42:04
    Špaček se dostal do dobré střelecké pozice, puk mu ale sjel z hole a tak místo střely máchl do prázdna.

41:20
    Jenže málom znovu inkasovali. Procházka se protáhl po pravém křídle, jeho střelu ještě nadvakrát dorážel Rehuš, Žajdlíkův beton byl ale na místě.

41:00
    Hosté vstoupili do třetí třetiny iniciativně, evidentně by si rádi spravili chuť z předchozích dvou třetiny.

40:01

Vsetínský Lapač v dosavadním průběhu sezóny zřejmě neviděl jednoznačnější zápas, než je ten dnešní. Obraz hry se ve druhé třetině totiž vůbec nezměnil. Hosté možná snížili procento hrubých chyb, nic to ale nemění na tom, že dobře hrající Valaši jasně dominují, vytvářejí si velké množství příležitostí a v pravidelném tempu zvyšují svůj náskok, zatímco Gába se na opačné straně hřiště nudí – vždyť ve druhé třetině si připsal pouhopouhé tři zákroky a celkově jich má na svém kontě 8. To Valaši zatížili gólmany soupeře již 32 střelami. Před třetí třetinou je tak nejspíš rozhodnuto a otázkou je pouze finální podoba skóre. Závěrečná perioda začne cca 19:10.

40:00

39:30
    Holomek to ještě zkusil z pravého kruhu, ale Žejdlík jeho pokus dobře viděl a zasáhl přesně.

39:00
    Běží poslední minuta druhé části.

38:13
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Gábou.

37:33
    Kudělka dostal pěknou přihrávku na levý kruh, kotouč se mu ale z hokejky svezl...

37:00
    Procházka teď dlouho přemýšlel, co s pukem... hledal lépe postaveného hráče, ale zrovna se nikdo ze spoluhráčů nenabízel. Nakonec Vsetínští přišli o pásmo.

36:29
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Ján Niko – 2 min., krosček).
    36:09 Martin DUDÁŠ - 6:0

36:09
    MARTIN DUDÁŠ poslal dělovku od modré, za kterou se Žejdlík v brance mohl tak maximálně otočit... Asistence: Tomáš Kudělka, Vít Jonák.

35:08
    Vítek teď spálil velkou šanci. U tyčky mohl zavěsit přímo za Žajdlíka, ale kotouč nezpracoval, jak si asi přál.

34:31
    Domácí jsou v plném počtu.

33:50
    Tato přesilovka je zatím v podání Benátek nejlepší, nejde ale říct, že by byla příliš dobrá. Gába si na puk sáhl jednou. Jinak hře hostí stále něco chybí.

32:59
    Duda hledal Niko před bránou, ale proti byl jeden ze vsetínských obránců, který kotouč vyhodil z pásma.

32:31
    Rána Dudy od modré šla přímo na Gábovu vyrážečku.

32:31
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Radim Kucharczyk – 2 min., hákování).

31:05
    Dělovka Dudáše od modré se zastavila ve skrumáži před Žajdlíkem.

29:22
    Schwarze střídá v brance Žajdlík.
    29:22 Vlastimil DOSTÁLEK - 5:0

29:22
    Schwarz čekal na dělovku Jeřábka z pravého kruhu, přičemž si nevšiml, že u jeho levé ruky čeká na přihrávku VLASTMIL DOSTÁLEK, který se překvapivou otočkou zbavil brankáře a ukázkově zavěsil do prázdné brány. Asistence: Radek Jeřábek, Branislav Rehuš.

28:56
    Wiencek zkusil střelu z pravého kruhu, ale Gába vyhazuje do rohu.

27:45
    Domácí nakonec přicházejí o pásmo vlastní vinou, Benátky mohou konečně vystřídat.

26:55
    Vsetínští si teď Benátky před Schwarzem doslova vodí. Hráči totiž nemají už delší dobu možnost vystřídat, přičemž domácí střídají přímo u Schwarze... Hosté nestřídali už minimálně minutu, spíš minutu a půl... a je vidět, že už nemohou.

25:19
    Chrtek se pokusil tečoval příhrávku od spoluhráče od mantinelu, trefil však pouze zadní mantinel.

Ojedinělá šance na opačné straně – z rohu vyjel po mantinelu Wiencek, jeho pokus ale Gába dobře viděl a rovnou zneškodnil.

24:17
    Dělovka Holomka od pravého kruhu se odrazila od Schwarzova ramene.

23:20
    Gorčík sebral ve středním pásmu kotouč, projel jako nůž máslem mezi dvojicí benátských obránců a... bohužel pro domácí upadl dříve, než mohl vůbec Schwarze ohrozit.

22:15
    Křižná přihrávka do mantinelu teď svůj cíl nenašla a Valaši přicházejí o útočné pásmo. Benátky však nevypadají ani po přestávce, že by se někam hnaly... a tak se Vsetínští celkem snadno vracejí zpět do pásma.
    20:51 Ondřej SLOVÁČEK - 4:0

20:51
    V akci dvou na jednoho vyjeli na Schwarze Jonák se Slováčkem. První jmenovaný zkusil střelu z hranice brankoviště, brankář hostí však kotouč vyrazil a to prakticky rovnou na ONDŘEJE SLOVÁČKA připraveného na opačné straně brankoviště. Pro vsetínského útočníka bylo už celkem hračkou zavěsit do poloodkryté klece. Asistence: Vít Jonák, Radim Kucharczyk.

20:26
    Vsetínští si teď trochu zkomplikovali rozehrávku... ale nakonec se jim podařilo vyvést kotouč z pásma.

20:01

Hosté se na daleké cestě na Valašsko zdrželi a na Vsetín dorazili až těsně před rozbruslením. Možná právě tento fakt zapříčinil jejich nevýkon v první třetině. Směrem dopředu totiž Benátečtí zatím nepředvedli zhola nic, v defenzivě pak vyrábějí opravdu hrubé chyby, čímž Vsetínu zápas značně usnadňují. Stav 3:0 je tak pro hosty ještě poměrně milosrdný, vděčit za něj mohou především velmi dobře chytajícímu Marku Schwarzovi. Druhá třetina začne cca 18:21.

20:00

19:09
    Teď hosté pěkně kombinovali, bohužel však ve vlastním pásmu, dokázali však alespoň kotouč vysunout do středního pásma.

18:30
    Hosté se osvobozují vyhozením podél mantinelu.

17:08
    Lehké nahození Slováčka ze středního pásma skončilo u mantinelu za bránou... Vsetín se znovu usazuje před Schwarzem.

16:35
    Průžek zavezl kotouč na modrou, nahodil ho do rohu kluziště a jel si pro něj, bohužel mu však ani v tomto mezičase nepřijel žádný z hráčů na pomoc, puku se tak znovu ujali Valaši a vyvezli jej do středního pásma.

15:49
    Buchtela dostal přihrávku od Hada a zkusil to ránou od modré na Gábu, rána však směřovala mimo.
    14:32 Martin PROCHÁZKA - 3:0

14:32
    Domácí využívají svou přesilovku! Dostálkovu střelu od modré dorazil na brankovišti přímo za Schwarzova záda MARTIN PROCHÁZKA. Asistence: Vlastimil Dostálek, Jiří Drtina.

14:05
    Valaši přišli o pásmo a tím i o svou dvojnásobnou početní převahu, Klapka je zpět na ledě.

13:52
    Domácí budou pokračovat 11 vteřin v pěti proti třem, poté budou hrát klasickou přesilovku – nepřihodí-li se ještě něco jiného.

13:52
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Radek Duda – 2 min., podrážení).

13:08
    Domácí uzamkli Benátky v útočném pásmu, zkusili střelu zblízka i od modré, zatím se však Schwarz příliš snažit nemusel.

12:04
    První přesilovku si dnes zahrají také domácí, uvidíme, zda se jim podaří navýšit své vedení.

12:04
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Adam Klapka – 2 min., podrážení).

11:22
    Hosté vypadají, jako by byli hlavami ještě v autobuse. Valaši svého soupeře zatím dnes vysoce přehrávají.

10:50
    Hosté si teď vyřizují něco s hlavním sudím, bohužel však netušíme, o co v tuto chvíli jde.
    10:21 Vít JONÁK - 2:0

10:21
    Zpoza branky přihrál Tůma VÍTU JONÁKOVI a ten z bezprostřední blízkosti prostřelil Schwarze. Asistence: David Tůma, Radim Kucharczyk.

09:07
    Šilhavý se teď směle vydal do útočného pásma a z kruhu napálil zadní mantinel. Čtveřice hráčů v modrých dresech teď nebyla při střídání zrovna ideálně rozestavěna.

08:36
    Klapka teď neměl komu přihrát, tak to zkusil podél levého mantinelu sám, jeho střelu ale na kruzích stínil jeden z domácích.

08:20
    A potřetí se Valaši osvobozují... pokus o zastavení puku vysokou holí navíc stěhuje hru před Schwarze.

08:00
    A znovu...

07:36
    Vsetínští se hned po prvním buly osvobozují a posílají kotouč přes všechny čáry.

07:26
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jakub Teper – 2 min., napadení).

06:58
    Gába se teď v brance asi trochu zapotil. Nebezpečně v brankovišti dotíral Najman, ale skrumáž holí od vsetínských obránců mu stála v cestě.

06:15
    Rozehrávka Vsetínských skončila na holi Dudy, který ale neměl komu přihřát, hosté tak odjíždějí střídat.
    05:25 Jiří KARAFIÁT - 1:0

05:25
    Hosté udělali chybu v rozehrávce a puk si to nasměroval přímo k výtečně postavenému JIŘÍMU KARAFIÁTOVI. Ten ranou z vrcholků kruhů nedal Schwarzovi šanci. Bez asistence.

05:06
    Dlouhý se snažil založit útok, ale jeho přihrávka podél mantinelu si našla pouze hráče ve žlutozeleném.

04:20
    Velká šance domácích na opačné straně! Poté, co Valaši dotírali na Schwarze, to zkusil Rehuš z pravého kruhu a kotoučem rozezvonil břevno.

03:40
    Chrtek se snažil poslat kotouč na lépe postaveného Hada, k tomu ale kotouč přes hokejky domácích nedoputoval.

03:30
    Na opačné straně to z velkého úhlu zkusil Duda. Vybojoval pro svůj tým alespoň vhazování po Gábově levici.

02:48
    A do třetice domácí – Holomkovu ránu od modré brankář Benátek moc neviděl, ale intuitivně vyrazil nad.

02:02
    Další pokus domácích – tentokrát v podání Jeřábka – od pravého kruhu poslal kotouč na Schwarze, ten byl ale pozorný.

00:13
    Hned po úvodním buly vystartoval do útoku Kucharczyk a od modré poslal střelu na bránu, ta prošla v prostoru před bránou kolem dalších dvou domácích, ale nikdo nebyl na tak rychlou akci připraven.

00:01

VHK ROBE Vsetín: Gába (Bláha) – Slováček, Teper, Kudělka, Dudáš, J. Drtina, Jeřábek, Holomek – Jonák, Kucharczyk, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Dostálek – Karafiát, Pechanec, Gorčík – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz (Žajdlík) – Kunst, Buchtela, Charvát, Bukač, Had, Niko, Ira – Průžek, Chrtek, R. Duda – Klapka, Najman, Rychlovský – D. Špaček, Šír, A. Dlouhý – Šeliga, Wiencek, Drábek.

Rozhodčí: Jechoutek, Cabák – Roupec, Šimánek.

Oba celky se již letos jednou potkali. Na kluzišti svého soupeře byl úspěšnější Vsetín, který zvítězil 3:2.

Také VHK ROBE Vsetín jede aktuálně na vítězné vlně. Ta v tuto chvíli čítá již šest zápasů. V posledních duelech Vsetín zdolal Kadaň 5:2 a Ústí nad Labem 3:2 po prodloužení. Ani jedna výhra se však nerodila lehce a tuhý odpor mohou vsetínští, kterým aktuálně patří 6. příčka se ziskem 42 bodů počítat i dnes. Z vyrovnaných statistik ofenzivních hráčů VHK ční nejvíc nestárnoucí Radim Kucharczyk, který letos nasbíral již 17 bodů (10+7). V obraně na sebe největší pozornost poutá Ondřej Slováček, který i letos patří k nejproduktivnějším bekům celé soutěže (2+17). V brance je pak zatím vytíženějším mužem David Gába s procentuální úspěšností 90,7 %.

HC Benátky nad Jizerou okupují aktuálně 13. pozici se ziskem 26 bodů. V posledních zápasech však předvádějí dobré výkony postavené zejména na pečlivé defenzívě. V posledních třech zápasech tak Severočeši inkasovali pouhé čtyři branky, co však je ještě důležitější, všechny duely dokázali zvládnout. Doma porazili 2:1 po prodloužení Přerov, stejným výsledkem následně uspěli v Chomutově, v minulém kole si pak vyšlápli i na Porubu, kterou přehráli jasně 6:2. Je tedy patrné, že Valachy rozhodně nečeká slabý soupeř. Tahounem týmu je ostřílený Radek Duda (7+10), jemuž sekundují Daniel Špaček (5+7) a Jiří Průžek (4+5). Klíčovým mužem defenzívy je Petr Kolman (0+7, +4 v +/-), oporou v brance je Matěj Žajdlík s úspěšností zákroků 91,7 %.

HC Benátky na Jizerou. Tak zní název týmu, který se v pondělní od 17:30 představí na vsetínském Lapači. Papírový favorit je jasný, vždyť Vsetín má na svého dnešního soupeře propastný náskok 16 bodů a navíc vítěznou sérii v zádech. Benátečtí však v posledních zápasech předvádějí zlepšené výkony, což budou chtít potvrdit i na Lapači.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Kristýna Guricová

Branky a nahrávky: 6. Karafiát, 11. Jonák (D. Tůma, Kucharczyk), 15. Procházka (Dostálek, J. Drtina), 21. Slováček (Jonák, Kucharczyk), 30. Dostálek (Jeřábek, Rehuš), 37. Dudáš (Kudělka, Jonák), 46. Pechanec (Gorčík, Teper), 50. Procházka (Kudělka, Rehuš)

Rozhodčí: Jechoutek, Cabák – Roupec, Šimánek